DKE İspanya Maçları (28 Mart-1 Nisan)

Eren Aydın' Alıntı:
Taraftar maçın başında boş işlerle uğraşsada(İspanya milli marşını ıslıklamak..) golden sonra açıldı iyi destek verildi. Ayrıca bi ara her pasımızda oley çektik ya içimin yağları eridi :) :)

Ya Allah aşkına kardeşim neyine eridi için sırf özentilik.İlk maçta yapıldı diye bzimkilerde özendi oley oley çektiğimiz adamlar Emre aşık,Deli iBO falan en fazla 3 pas yaptılar.
Gökhan,BaltaEmre Aşık,Belözoğlu,Arda ve Aurellio iyi top oynadılar.Arda çok büyük oyuncu gurur duyuyorum onunla.FAtih Terimin Batuhanı alıp Nihatı çıkarmasından başka olumlu tek bi hamlesi yoktu maç sıkıştı Semihi çıkartıp SAbriyi hangi akla hizmet alıyosun?Maçın bitimine 5 dakka var en kritik zamanlar oyunu değştirebilecek tek oyuncu belki Arda sen onu oyundan alıp bugüne kadar A milli takıma hiç bir olumlu katkısı olmayan Nuriyi alıyosun.Şaka falan sandım bi ara.Bu TÜrk futbolunu incelemek lazım nasıl verilyor bu Hamburg,Almanya,İspanya gibi maçlar?Nasıl kazanılamıyo EStonya Malta gibi takımlara karşı harbiden incelemek lazım.Aldığımız maçları bile açıklayamıyoruz Avrupa şampiyonasındaki...
Fatih hoca rahat 3 4 puandan etti bizi...

Çok yaklaştık kazanmaya.Ama kazanmaya yaklaşana puan vermiyorlar !? İspanya emimin ki 31 maçlık serisinde hiç bu kadar zorlanmamıştır ama yine devam ettiler seriye. Arda, sadece Galatasaray için değil milli takımımız içinde ne kdar önemli olduğunu gösterdi, sahanın tartışmasız en iyisiydi. Ayrıca Tuncay'ın ve Nihat ın (Kaçırdığı gol pozisyonları dışında) oyununu da beğendim. Semih çok sıradandı, aynı işleri Türkiye ligindeki herhangi bir oyuncu da yapabilirdi. Emre'nin de bu takımda yeri olmadğını düşünüyorum ben yine. Fatih Terim'in bu Emre sevgisinden ve takıntısından kurtulmasını diliyorum bir an önce. Bir pozisyonda Gökhan Gönül'e bağırıyordu artist edalarla ama daha sonrasında gelişen bir çok İspanya atağında ne pres yaptı ne de koştu.

Birde penaltı gol olduğunda aklıma direk Euro2000 deki İtalya maçımız ve 2002 Dünya Kupasındaki Brezilya grup maçımız geldi. Onlarda da 1-0 öne geçmiştik sonra penaltıyla 1-1 olmuşlardı ve 1-2 kaybetmiştik her iki maçı da. Bununda öyle olmasında korktum bir an ve maalesef oldu :(. Bilmiyorum, ilginç bir tesadüf herhalde aklıma geldi yazmak istedim onu da.

Genel olarakta milli takımımız bence güçlü bir takım olduğunu gösterdi. 30 maçtır yenilmeyen, Dünya sıralamasında 1. Sırada olan bir takıma karşı çok bariz bir şekilde galibiyeti arzulayan taraftık, onlar beraberliğe razıyken galibiyeti buldular. Yani artık milli takımımız herkesi yenebilecek düzeydedir, bu sevindirici ama galibiyete bu kadar yaklaşmışken, 2 yi 3 ü bulabileceğimiz bir maçta kaybetmek çok üzücü.

Birde taraftar iyiydi güzeldi ama yine de kapalı tribünün alt katında çekirdek yemekle meşgul olan insanlar çok gözüme battı, yazıktır ya.

YiğitYalçın' Alıntı:
Birde penaltı gol olduğunda aklıma direk Euro2000 deki İtalya maçımız ve 2002 Dünya Kupasındaki Brezilya grup maçımız geldi. Onlarda da 1-0 öne geçmiştik sonra penaltıyla 1-1 olmuşlardı ve 1-2 kaybetmiştik her iki maçı da. Bununda öyle olmasında korktum bir an ve maalesef oldu :(. Bilmiyorum, ilginç bir tesadüf herhalde aklıma geldi yazmak istedim onu da.

İtalya maçında ilk yenik durumdaydık sonra 1 1 oldu diye hatılıyorum.
Brezilya maçında da 1 0 ken penaltı olmamıştı 1 1 ken olmuştu ve penaltı golüyle kaybetmiştik.Koca Türkiye de Deli İbo oynuyosa sol bek sorgulamak gerekir bazı şeyleri.

Yazık oldu giden 3 puana...

Nihat ilerde bencil olmasaydı 2.golü atsaydık işin seyri değişirdi ama olmadı.
Bosna da kazanmış bugün arada 4 puan fark oluştu.

Semih onlarda 300 pas yapmadı. Sırf takıma kızgınsız diye buna takman anlamsız, özentilik ise bizde bjk bayan basket maçından yaptık. Hepimiz özentiyiz o zaman.
Takımı ise yazsak sayfalarca olur ama boşverelim takımı yarınki maça odaklanalım.

Semih TİYANŞAN' Alıntı:
İtalya maçında ilk yenik durumdaydık sonra 1 1 oldu diye hatılıyorum.
Brezilya maçında da 1 0 ken penaltı olmamıştı 1 1 ken olmuştu ve penaltı golüyle kaybetmiştik.Koca Türkiye de Deli İbo oynuyosa sol bek sorgulamak gerekir bazı şeyleri.
Evet, tam olarak doğru hatırlıyormuşsun ben karıştırmışım. Ortak noktaları penaltı ve skor kalıyor o zaman.

Ben maçı izlerken beraberliğe üzülüyordum ama yenildik maalesef.. Gerçekten yazık oldu bu maçta 1 puan hakkımızdı. Dünya kupası finallerine gitme şansımızı zora soktuk ama ben inanıyorum ki 2010'da Afrika'da olacağız..

Bir anlık dalgınlık,oyun disiplininden kopma ve bir nebzede yapılan yanlış oyuncu tercihleri ve değişiklikleri bu yenilgideki rollerini iyi oynadılar.Tabi İspanya gibi ekolleşmiş bir takımla oynuyorsunuz böyle golleride aslında doğal karşılamak lazım.Artık 1-2 turnuva daha yatar kendimizi biz dünya üçüncüsü yada Avrupa üçüncüsü diye kandırırız.Yazık...

Ben dün şunu tekrardan gördüm ki yetenek olarak tarz olarak Arda şuan Türk futbolunda herkesten farklı bir durumda ve öyle yıldız adayı falan değil direk yıldız. Biz zorlamaları bırakıp biraz daha arda'nın üstünden oynasaydık daha farklı olabilirdi. Birkaç pozisyonda dikkat ettim Arda kendini açığa atıp pas bekliyor, oyun gidip ters taraftan oynanıyor. Arda da bu durumdan sıkıldı zaten. Elimizde Arda var ve yeterince kullanamıyoruz. Topu ayağına aldığında ne derece tehlikeli paslar attığını hepimiz gördük...