ECW 1.Hafta: Galatasaray 81-61 Niki Lefkada

Son şampiyon apoletiyle başladığımız Eurocup Women 2018-2019 sezonuna Yunan takımı Niki Lefkada ile Ahmet Cömert'te oynayacağımız maç ile başlıyoruz. Hemen arkasından yan blokta erkek basketbol takımımızın Monaco maçı, onun da arkasından futbol takımımızın Schalke maçı var. Bütün bu gündem içerisinde kimsenin umrunda bile değil yine. Başlama saati 17:00...

Bu sezonu next diye geçemiyor muyuz her maç olduğunda izleyenlerin gözleri kanayacak yine. Efe Güven gidene kadar ve adam akıllı bütçe verilene kadar kadın basket maçlarına ne giderim ne de izlerim. İki top süremeyenler, turnike kaçıranlar topçu olmuş Galatasaray'a, yazık.

Bu sezonu next diye geçemiyor muyuz her maç olduğunda izleyenlerin gözleri kanayacak yine. Efe Güven gidene kadar ve adam akıllı bütçe verilene kadar kadın basket maçlarına ne giderim ne de izlerim. İki top süremeyenler, turnike kaçıranlar topçu olmuş Galatasaray'a, yazık.

Rakip son derece zayıf, Efe Güven'i birkaç kişi hariç kimse istemiyor, kadro kalitemiz alıştığımız gibi değil ama takımın adı Galatasaray. Böyle düşünen insanlar zaten gelmesin maçlara. Terim'in çok yakındığı oyuncuya tepki gösterip daha kötü oynamasına neden olan taraftar tipi bu işte. Uzak durun iyi gün taraftarı!

Rakip son derece zayıf, Efe Güven'i birkaç kişi hariç kimse istemiyor, kadro kalitemiz alıştığımız gibi değil ama takımın adı Galatasaray. Böyle düşünen insanlar zaten gelmesin maçlara. Terim'in çok yakındığı oyuncuya tepki gösterip daha kötü oynamasına neden olan taraftar tipi bu işte. Uzak durun iyi gün taraftarı!
Galatasaray bu ülkenin en başarılı takımıysa mükemmeliyetçi ve yangıncı tayfaya borçludur. Sizin mentaliteniz bu kulüpte hakim olsaydı geçen sezon Tudor'la devam edip 4. olurduk. Asıl tepki vermediğimiz için zaten baştan savma yönetiliyor şubeler. Geçen sezon Ostersunds maçında o passolig yakılmasaydı biz şampiyon olabilir miydik ligde? O passolig yakıldı ki transferler yapıldı, takım mücadele etmeye başladı. Biz kötü günlere alışık olmadığımız için iyi gün taraftarı olmamız normal.

Ostersund macina kadar zaten transferlerin cogu bitmisti Fernando ve Ndiaye harici. Gomis, belhanda, mariano zaten gelmisti. Transferleri de Terim'i de getiren taraftar değil, Dursun Özbek'in kendini kurtarma cabasi. Bu dusunce yuzunden statta yan pasi isliklayan bir taraftar profili olustu statlarda. Izmit macinda salondaydim, devrenin bitmesine 6 sn kala cembere hareketlenmeyen oyuncuya faul yaptidi koç. Takimdan pek umudum yok keza hocadan da. Yonetimin de basari niyeti yok zaten. Boyle bir ortamda heyecanli olmak cok kolay olmuyor

Nasıl sadece ikisi ya? Ndiaye, Fernando, Feghouli, Denayer, Lato, Carrasso alındı ondan sonra. Taraftarın ortalığı yangın yerine çevirmesiyle geldi Fatih Hoca. Yoksa Dursun'un kara kaşına kara gözüne mi geldi sanıyorsunuz komiksiniz. İçeride 25 maçtır kaybetmiyorsak sizin aklı sıra iyi gün taraftarı diye eleştirdiğiniz taraftar sayesindedir.

Galatasaray bu ülkenin en başarılı takımıysa mükemmeliyetçi ve yangıncı tayfaya borçludur. Sizin mentaliteniz bu kulüpte hakim olsaydı geçen sezon Tudor'la devam edip 4. olurduk. Asıl tepki vermediğimiz için zaten baştan savma yönetiliyor şubeler. Geçen sezon Ostersunds maçında o passolig yakılmasaydı biz şampiyon olabilir miydik ligde? O passolig yakıldı ki transferler yapıldı, takım mücadele etmeye başladı. Biz kötü günlere alışık olmadığımız için iyi gün taraftarı olmamız normal.

Passolig yakıldığı için transfer yapıldi dedi şaka değil. O anda transferlerin %90'ı bitmişti ki bitmese bile passolig yaktı diye transfer yakıldı demek, genç merve uygül ışıl'ın yerine oynasın demek kadar vahim. Bu arkadaş çıtayı her seferinde daha yükseğe taşıyor :)

Passolig yakıldığı için transfer yapıldi dedi şaka değil. O anda transferlerin %90'ı bitmişti ki bitmese bile passolig yaktı diye transfer yakıldı demek, genç merve uygül ışıl'ın yerine oynasın demek kadar vahim. Bu arkadaş çıtayı her seferinde daha yükseğe taşıyor :)
Ahahaha sadece passolige indirgeyip ad hominem yaparak haklı mı çıkmaya çalışıyorsun? :D Benimki sadece küçük bir örnekti, zaten bilmem kaç sene öncesinin olayını hem de sanki benim hatammış gibi şimdi yazman da bir o kadar komik. Gülüyorum haklı çıkmak için debelenmenize :D

Sezon başladığından beri takımımızın her maçını izleme fırsatı buldum, bu seneki başlıca en büyük sıkıntımız olan düşük profilli oyunculardan ziyade her ne kadar erken konuşuyor olsam da büyük bir coaching problemi açıkça görünüyor.Efe Güven'i kapalı kutu olarak görüyordum ama beklediğimden de kötü durum maalesef.

Tamam düşük seviyeli oyunculardan kurulu bir takım ama oyuncu tercihleri mola zamanlamaları ilk iki lig maçında hiç ama hiç iyi değildi.

Adını ilk kez duyduğum yunan takımına karşı 28-27 gerideyiz şu anda

Yine bomboş akıyor başlığın altı. Araya gireyim diyorum şimdi benim de Galatasaraylılığım sorgulanır, bu takıma bakışım sorgulanır falan...

Resmi hesap tüm dar açıdan foto çabalarına rağmen pankartıyla gelmiş bir avuç deplasman taraftarını gizleyememiş. İstanbul'dan kaç kişi gitmiş inşallah onu da gösteren bir görsel bulabiliriz...

Adını ilk defa duyduğum, hiç bir oyuncusunu tanımadığım bir takıma karşı zorlanıyoruz. Kimse kadromuz kötü edebiyatı yapmasın. Şu takım ile kıyaslanmaz bile!

Öncelikle galibiyetten dolayı Efe hocayı ve takımı tebrik ediyorum. Takım olarak savunma ve hücumda sorunlarımız var, ilerleyen haftalarda daha iyi olacağımızı düşünüyorum. Milli aradan sonra Elif'in katılmasıyla tam kadro olacağız. Işıl, Alperi, Sinem ve Elif ile bu yıl ve gelecek yıl için iyi bir yerli rotasyonumuz oldu.

Monika ve Abdi şu ana kadar çok yetersiz kaldılar. Efe hocanın özellikle Monika transferinde hata yaptığını düşünyorum ama fiyatı çok düşük, o yüzden o fiyatlara daha iyi oyuncu bulmakta zor. Moriah Jefferson hâlâ bildiğimiz Moriah gibi değil ama zamanla o seviyeye çıkacağının işaretlerini veriyor, onun üst sınırı takımın üst sıralarda yer alması açısından çok önemli, yine Işıl sezona formsuz başladı, onunda ilerleyen haftalarda formunu bulacağını düşünüyorum. Macaulay üst seviye bir uzun değil ama fiyat performans olarak bakınca iyi katkı veriyor.

Yönetim zahmet edip ek bütçe oluşturur ve Monika ve Abdi yerine şutu olan 2-3 oynayacak kısa ve iyi bir uzun alırsak Hatay ve Fenerbahçe gibi takımlara karşı oynarken bir beklenti içinde olabiliriz ama şu anki bütçelerle rakip değiliz.

Son düzenleme:
Dün maçı salonda izledim, diğer arkadaşların da yazdığı gibi bu takımın çok ciddi bir koç sorunu var. Kimse ne yaptığını nerede duracağını bilmiyor. Oyuncuları özverisinden dolayı kutluyorum ancak hocayı ne yazık ki kutlayamayacağım.

Aykut bey Efe hocayı galibiyetten dolayı tebrik etmişsiniz ama anlayamadım. Sonra da savunmada ve hücumda sorunlarımız var yazmışsınız ki zaten özellikle savunma kısmında herkes ayı düşünüyor ve bunun sorumlusu da hocadır. Bu ikilemin sebebi nedir?

3 numaramız Abdi ve 4 numaramız Gri çok gereksiz transferler olmuş.
Oyuncularımızı dinlendirmekten başka bir işe yarayacaklarını düşünmüyorum.
Takımı galibiyetten ötürü kutluyorum...

Efe hocayı tebrik etmiş Aykut Kadıoğlu. Gerçekten çok ilginç. Ne iyi tarafını görmüş de tebrik etmiş sormak lazım.