Efes Pilsen - G.Saray ... Gözler üzerinizde aman dikkat!

Selamlar,

Ayrı bir başlık açmak istemezdim ama yazacaklarım tamamen farklı bir konuda olduğu için yönetici kardeşlerimin hoşgörüsüne sığınarak buraya yazıyorum 1 güncük idare ediverirler umarım ... GSbasketteki belki de son yazımı GS'nin basketteki geleceğini doğrudan etkileyeceğini inandığım bir konuda yazıyorum ;

Siz sevgili kardeşlerimin Efes Pilsen maçına ne kadar coşkuyla hazırlandığınızı izliyorum , sadece ben değil bütün basketbol camiası izliyor , iyimserler "işte kulüp takımlarının gücü" derken bazı akbabalar da " futbol çapulcuları salonlara doldu gene" demenin hazırlığında, bu akbabalara meydan vermeyiniz lütfen...

Basketbol kamuoyu bir kararın eşiğinde ; Eskisi gibi 2,5 takımla rekabetsiz, renksiz , tatsız bir lig mi? Kulüp takımlarının da varlığıyla bazen dikenli ama gül bahçesi gibi bir lig mi?

Bu sorunun cevabı yarın Abdi İpekçide sizlerin "itidal"li davranışıyla biz basketbolseverlerin lehine sonuçlanacak ... umuyorum ,

Bu forumda yazan basketbol bilgisine hayran olduğum kitlenin yönlendirmesiyle , sonuç her ne olursa olsun basketbol kazanacak, Galatasaray kazanacak , sizler kazanacaksınız ...

Yaklaşık onbin kişi yarın Abdi İpekçide taşkınlık yapmayacak ,küfür etmeyecek , kan kussa da kızılcık şerbeti içtik diyecek ve bir maç uğruna bir sezondur başta Murat Hoca ,oyuncular ve sizlerin sezon başından bu yana oluşturduğu güzelliklere gölge düşmeyecek ...

Bu maçı kaybedebilirsiniz ,Efes Pilsen için belki de bir sıçrama , var oluş maçı bu maç ve EP "lideri" yenmenin hazzını yaşamak için aşırı motive olacak belki , GS için ise sıradan bir lig maçı , kaybedilse bile liderliğin etkilenmediği , bir sıra maçı ... Oyuncular öyle düşünmesin ama siz böyle düşünebilirsiniz kaybetseniz bile liderliği kaybetmediğiniz , kaybetseniz bile sezonun ilk devre liderini tribünlere çağırıp bağrınıza basacağınız sıradan bir lig maçı ,
Kaybederseniz -belki bu sene sancılı ama- Avrupa basketbolunun bir dev'ine kaybedeceksiniz , sizleri defalarca sokaklara döken , o salonda "efes " diye boğazınızı yırtarak bağırdığınız -ve belki önümüzdeki yıllarda takımınızın isminde ismi olacak- Avrupanın son yıllardaki istikrar abidesi , Türkiye'nin gururu Efes'e ... Kazansak da kaybetsek de onları maç sonu alkışlama büyüklüğünü sizden başka gösterecek bir başka taraftar kitlesi görüyor musunuz?

Sözü uzatmadan ;

Yarın sınav günü , TBF'nin mekanında sınava çıkacaksınız, ya basketbolun güzellikleri içinde var olacaksınız, ya da zaman zaman ortaya çıkan başka takım taraftarları gibi yok olup (yok edilip) gideceksiniz ...

Gözler üzerinizde onlara "güzelliğinizi" gösterin sizi hep aralarında görmek istesinler ...

Eminim ki yaparsınız ...

Sevgiler

Savaş abi tüm yazına katılmakla beraber "son yazım" kelimelerini içinden çıkarmak istiyorum.

Yarın coşkulu olduğu kadar da dikkatli olacağız tabiki. İlk defa İpekçi sarı-kırmızı renklerle dolacak ve herkes bizim büyüklüğümüzü bir kez daha iyi anlayacak. Takıma güvenimiz tam, ama olası bir yenilgide bile her zaman olduğu gibi takımımızı bağrımıza basarız. Çünkü yol çok uzun ve bu takıma inanıyoruz.

Dikkatli olunmalı ve gerekli hassasiyet gösterilmelidir.Bunu sağlamalıyız ve cümle aleme Galatasaray'ın büyüklüğünü bir kez daha göstermeliyiz !

Savaş Abi öncelikle böyle bir konu açtığın için teşekkür ederim! Gerçekten her cümlenin altını çizilerek okunmalı ve bu söylediklerini taraftarımızın aynen uygulayacağını , yine mükemmelliğini göstereceğinden hiç şüphem yok ve yine göreceklerdir ki yine herkes anlayacaktır ki büyük takımın büyük taraftarı olduğumuzu. . . Maçı heyecanla bekliyoruz !

Son dönemde yükselen başarı grafiğimizin bazı çevreleri rahatsız ettiğinden hiç kuşkum yok. Basketbolda taraftarımızın son zamanlarda alışık olmadığı bu bahar havası aslında en tehlikeli ortam hepimizin bildiği gibi. Havanın güzelliği herkeste bir rehavet yaratır, kimse aniden yağma ihtimali olan yağmurun hesabını yapmadan düşer yollara. Eğer kaybedersek takımı avuçları patlarcasına alkışlamayacaksanız lütfen düşmeyin yola. Bu yol sizi bozar. Çünkü bu yol uzun, çünkü bu yol sabır ister, çünkü bu yol ...

GALATASARAY Basketbol Seyircisi tahriklere kapılmaz bilinçlidir amacı : basketbol maçı izlemek ve takımını varolan gücüyle desteklemektir ....
Bunlar dışında davranan bizden değildir...
Yarın Herkes Basketbol Taraftarı Nasıl Olur Görecek ...

Arkadaşlar yenilsekte liderlik gitmiyor, ilk yarıyı lider tamamladık, takımı bağrımıza basmamız gerekir, Savaş abinin de dediği gibi yenilsekte Efes' e bir Avrupa devine yenileceğiz, Gönlümüz de tabi ki yenmek var ama Efes' te bu maçı bir sıçrayış olarak görüyor, lideri devirmek istiyor. Ama biz yine de bize yakışanı yapalım..

Valla rüya gibi bu rüya yı bozmak isteyeni zaten engellicek güçte taraftarımız şu küfüre de artık bir son versek bize hiç mi hiç yakışmıyor bende kız arkadaşımla maça gelmek istiyorum artık :roll:

abdi ipekçi son yıllarda gördüğü en mükemmel taraftarı bugün görücek...dışarıda hava - lerde durmaksızın kar yağıyor ama ben eminimki orada en az 10.000 galatasaraylı olacak

Serdar Aslan' Alıntı:
Valla rüya gibi bu rüya yı bozmak isteyeni zaten engellicek güçte taraftarımız şu küfüre de artık bir son versek bize hiç mi hiç yakışmıyor bende kız arkadaşımla maça gelmek istiyorum artık :roll:
Kesinlikle katılıyorum... Küfürlü tezahüratların takımımızı motive ettiğine, rakibi bozduğuna yada bize bir fayda sağladığına hiç inanmıyorum... İkinci söylemek istediğim noktada sahaya yabancı madde tılması... Hala insanlar neden sahay bir şeyler atıyor, atınca ne oluyor... Kim kazanıyor kim kaybediyor... Takıam tamamen zararı oluyor bu atılan su şişelerinin vs... 3 kuruş hasılat geliri elde edemeden daha fazlasını federasyona ceza diye ödüyor kulübümüz... Geçen yıl basketbolda yanlış hatırlamıyorsam 2 maç seyircisizdi, bu yıl futbolda 5 maç takımımızı yalnız bıraktık... Neden insnalar kendilerini tatmin etmek için sahaya birşeyler atıyorlar diye... bence o kişiler kulübe çok ciddi zarar verdiklerinin farkına varmalıdır... Umrım bugün temiz bir maç olur... İnşallah başarılı grafiğimizi sürdürüp kazanırız... Ancak kaybetsek de rakip oyuncular bizi taciz etsede sahaya birşeyler atmak, koro halinde küfür etmek hiç bir fayda sağlamıyor. Üstelik hakemlerin salonu boşalttırma yetkisi de bulunuyor bunu da hatırlayalım...
Salonda buluşmak dileğiyle....

biz büyüklüğümüzü gösterdik.sahaya en ufak bir şey atılmadı teşekkürler büyük galatasarayın büyük taraftarı.

Bugün sadece takımı destekledik,küfür de olmadı sayılır.Herşey iyiydi.Bir de kazansaydık tam olurdu,ama canımız sağolsun ne diyelim....

Umarim GS buraya Moskovaya gelir..Dualarim bununla..Sonra siz gorun taraftar nasil olur?:) :D :D

500 kisiyle salonda cehennemi yasatacagiz Ruslara..Maytap falan..O gunu,kura gununu sabirsizlikla bekliyorum..

maç sonunda birkaç kendini bilmez sahaya bişiler fırlattı ama çevreden gelen tepkiler üzerine bu densizliklerine son vermek zorunda kaldılar 8)