Ege Tan Yıldızoğlu

5 sayı 3 asist 2 ribaunt ile bitirdi. Yani konuşmak için çok erken ama bir futbolcuyu ya da basketbolcuyu izlerken ilk izlenimde bir fikir oluşur ufaktan kafada. Top eline geldiğinde güven verir ya da eğreti durur. Topa çok hakim olması beni sevindirdi, güven veriyor top elindeyken. 2 saniye sonra kaptırabilir demiyorsun. Gereksiz aksiyon arayıp kendini göstermeye çalışan heyecanlı yerli gençler gibi de değil. Oyuna bir şeyler katmaya çalışıyor düzene uyup. En azından bu 10 dakikada ben bunları çıkardım. Ve henüz 17-18 yaşında bu olgunluğa sahip olması da ayrı güzel. 30 sayı önde olduğumuz maçta kafa kafaya gidiyormuşuz gibi disiplinde oynadı.
Pistiolis de bence bir şeyleri görüyor çocukta. Üzerine düşüp, zamanında ve doğru kadroyla oynatıp bir şeyler parlatacaktır, inanıyorum. Zaten sahaya sürdüğü kadroda Melo, Canaan vs ile oynatmadı. Direksiyona verip yanına Rıdvan'ı koydu. Bu da önemliydi. Yıllar sonra beni heyecanlandıran bir genç potansiyel. Umarım her şey güzel gider.
 
Ligde ilk 1-2 maç iyi katkı verirse rahatlıkla Yunus Emre Sonsırma'yı bench'in derinliklerine gönderebilir. Önündeki değerlendirebileceği büyük bir fırsat var gelecek sezon.
 
Direkt oynayabilecek yeterlilikte değil fizik ve koordinasyon olarak ezilir. Tbl de fiziğe dayalı oynanıyor ama şu 1-2 yılı oynayarak geçirmeli
 
Dün maçın son periyoduna denk geldim şansa. Spiker maçın yıldızı diye bahsediyordu. İstatistiğine bakacaktım unuttum. Oynamadan, yapmadan, etmeden hiç kimse gelişmez. Ne kıytırık oyunculara ne takımlarda ne şanslar veriliyor. Mutlaka 10 dakika süre almalı bu sezondan itibaren.
 
Göksenin'le Ege Tan'ın pozisyonu arasında hiçbir alaka yok. Göksenin kısa fovet, Ege Tan oyun kurucu.

Yunus Emre'ye verilecek süre bu gence verilmeli. Gelişirse 2024 NBA Draftına katılıp, seçilebilir.
Sahada Türk olması gerekiği için oynatıyoruz çoğunlukla Göksenin'i o yüzden oynatmalıyız. Şampiyonluk iddiamız mı var? Hayır. O zaman 10-15 dakika olacak şekilde Ege ve Yunus gibi oyunculara süre verilmeli.
 
Son düzenleme:
Avrupalı kısa olup Nba yapabilmek için gereken şartlar belli. Fizikli ve ultra yetenekli olunmak zorunda. Yoksa orada çiğ çiğ yiyorlar standart kısaları. Teodosic, Spa, De colo gibileri dahi tutunamadı.
Kendini geliştirip Avrupa’da yıldız olsun yeterli. Kıta değiştirmesine gerek yok.
 

Üst