EnBW Ludwigsburg: 69 - Galatasaray: 58

Re: EnBW Ludwigsburg - Galatasaray Cafe Crown

Galatasaray Cafe Crown, Almanya'da oynadığı son hazırlık maçında EnBW Ludwigsburg'a 69 - 58 mağlup oldu.

Galatasaray Cafe Crown'da oyuncu istatistikleri:

Darius Washington: 16 sayı, 3 ribaund
Murat Kaya: 2 sayı, 2 ribaund
Tufan Ersöz: 8 sayı, 3 ribaund
Caner Topaloğlu: 3 ribaund
Polat Kocaoğlu: 1 ribaund
Radoslav Rancik: 15 sayı, 13 ribaund
Evren Büker: 1 ribaund
Can Akın: 11 sayı, 2 asist
Alican Güney: 2 sayı, 1 ribaund
Eren Beyaz: 4 sayı, 1 ribaund

Bu sefer takımla ilgili düşüncelerim kesinleşti.
Sonuç:Bu Takım Bazılarının dediği gibi Ligde ilk 4 sıra içinde yer alamaz.

Çünki;Bu Takımda Washington,Rancik,Can ve Diğer Yabancılar dışında katkı yapan yok.Tüm hazırlık maçları sonunda bu ortaya çıktı Cemal+Tufan+Murat+Polat+Caner+Eren+Evren yine katkı vermeyen yerliler sınıfına çoktan girdiler daha önceki yıllarda'da yerlilerden fayda göremiyorduk bu sene'de böyle olacak her zaman katkıyı yabancılar yapacak vasata yerliler ara sıra patlama yapacak ama katkı olarak hep geride kalacaklar bu sezon'un hikayesi şimdiden belli.

Gözüm'de canlandırabiliyorum herşeyi alt sıralardaki takımları yeneceğiz,büyük takımlarla oynadığımız tüm maçları kaybedeceğiz belki istisna 1 tanesini kazanabiliriz taraftar desteği ile onun dışında 5 sıra ile 8 sıra arasında yer alacağız sürekli.Genelde katkıyı şu oyuncular yapacak Rancik,Wilkinson,Jasaitis,Washington,Can bu 5 oyuncunun dışındaki yerliler işte hazırlık maçlarında gördüğünüz gibi tek haneli sayılarla koca bir sezon'u geçirecek ha bazen murat'ın 25 sayı attığı maçlar olacak,bazen tufan iyi olacak ama genel olarak yukarıda yazdığım 5 oyuncunun dışındaki oyuncular çok kısıtlı katkı verecek.Bu yazdıklarım'dan %100 eminim aynı yazdığım gibi olacak.

LİGLER BAŞLAMADAN UMUDUMUZU BİTİRENLERİ PROTESTO EDİYORUM !

Mike sakatlandı sanırım umarım ciddi değildir( geçen maç Cemal olmadığı halde 11 dakika oynamıştı bu maç hiç oynamadı) .

Cemal ye yine oynamamış.

Sonuçta üç uzuna kaldık ve bunlardan biri Eren Beyaz.

Wilkonson'un durumu hakkında bilgisi olan var mı ?

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Bu sefer takımla ilgili düşüncelerim kesinleşti.
Sonuç:Bu Takım Bazılarının dediği gibi Ligde ilk 4 sıra içinde yer alamaz.

Çünki;Bu Takımda Washington,Rancik,Can ve Diğer Yabancılar dışında katkı yapan yok.Tüm hazırlık maçları sonunda bu ortaya çıktı Cemal+Tufan+Murat+Polat+Caner+Eren+Evren yine katkı vermeyen yerliler sınıfına çoktan girdiler daha önceki yıllarda'da yerlilerden fayda göremiyorduk bu sene'de böyle olacak her zaman katkıyı yabancılar yapacak vasata yerliler ara sıra patlama yapacak ama katkı olarak hep geride kalacaklar bu sezon'un hikayesi şimdiden belli.

Gözüm'de canlandırabiliyorum herşeyi alt sıralardaki takımları yeneceğiz,büyük takımlarla oynadığımız tüm maçları kaybedeceğiz belki istisna 1 tanesini kazanabiliriz taraftar desteği ile onun dışında 5 sıra ile 8 sıra arasında yer alacağız sürekli.Genelde katkıyı şu oyuncular yapacak Rancik,Wilkinson,Jasaitis,Washington,Can bu 5 oyuncunun dışındaki yerliler işte hazırlık maçlarında gördüğünüz gibi tek haneli sayılarla koca bir sezon'u geçirecek ha bazen murat'ın 25 sayı attığı maçlar olacak,bazen tufan iyi olacak ama genel olarak yukarıda yazdığım 5 oyuncunun dışındaki oyuncular çok kısıtlı katkı verecek.Bu yazdıklarım'dan %100 eminim aynı yazdığım gibi olacak.

LİGLER BAŞLAMADAN UMUDUMUZU BİTİRENLERİ PROTESTO EDİYORUM !

esas bence sen kendini protesto et çünkü daha takımı tam kadro ile izlemeden sadece skora bakarak bu eleştirileri yapıyorsun ve bu kadar kesin konuşuyosun.bunlar adı üstünde hazırlık maçlarıdır.sadece skor endeksli yorum yapmak çok yanlıştır.eğer böyle yorum yapacaksak efes ve telekom italyda oynadığı maçların çoğunu kaybettiler. bu onların kötü takım olduğunu mu gösterir???
takımın tabikide eksiklikleri vardır ama daha bir tane resmi maça çıkmadan bu kadar kesin konuşmak çok yanlıştır

Efes'le Aramızda dağlar kadar fark var en basitinden onlarda kasun var,kerem var,kaya var,nachbar var,santiago var bizde wilkinson'un sakatlanmasından sonra eren var,polat var,rancik var.O protesto sözcüğü çok geniş kapsamlıydı sadece alınan skorlara değildi o protesto.Herkes uyardı pivot gerek dedi hatta bir sakatlık olsa ne yapacak bu takım sezon içinde dendi sezon'un başlamasına gerek kalmadı cemal 5 maç yok,wilkinson sakat şimdi ne olacak sezon'a 3 uzunla mı gireceğiz bunu protesto etmeyip alkışlayayım mı ?

Protesto ettiğim oyuncular değil ayrıca herkes biliyor şube'de kimin protesto edildiğini ;)

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Efes'le Aramızda dağlar kadar fark var en basitinden onlarda kasun var,kerem var,kaya var,nachbar var,santiago var bizde wilkinson'un sakatlanmasından sonra eren var,polat var,rancik var.O protesto sözcüğü çok geniş kapsamlıydı sadece alınan skorlara değildi o protesto.Herkes uyardı pivot gerek dedi hatta bir sakatlık olsa ne yapacak bu takım sezon içinde dendi sezon'un başlamasına gerek kalmadı cemal 5 maç yok,wilkinson sakat şimdi ne olacak sezon'a 3 uzunla mı gireceğiz bunu protesto etmeyip alkışlayayım mı ?

Protesto ettiğim oyuncular değil ayrıca herkes biliyor şube'de kimin protesto edildiğini ;)

benim efesi örnek göstermem sadece senin skora endeksli olarak takımı eleştirmenden dolayıdır.bende biliyorum efesle bizim aynı olmadığımızı.sen bu takımın ilk 4 giremeyeceğini hatta dediklerinin hepsinin olacağından emin olduğunu yazmışsın.daha bu takım bir resmi maça bile çıkmadı ve sadece hazırlık maçları baz alınarak eleştiri yapılıyor.o yüzden bu kadar kesin cümlelerle konuşman bana göre yanlıştır. wilkinsonun sakatlığının boyutunu biliyomusun?? hayır tabikide ama yinede eleştiriyosun.evet bencede pivot gereklidir bu takıma. o pivot türk olmazsa bu seferde yabancıların alacağı süre sorun olacaktır.
bence bu kadar net eleştiriler,prostetolar için erkendir.takım bir resmi maç oynasın ondan sonra yapalım bu kadar kesin net eleştirilerimizi ve protestolarımızı. belki dediklerin doğru çıkacak o zaman bende senin prostetona canı gönülden katılırım. ama daha erken

1-Dediklerim kesinlikle çıkacak
2-Takımı neye göre eleştireceğim hazırlık maçlarına'da yorum yapmayacaksam hazırlık maçlarındaki performans lig maçları için bir işaret.
3-Ben skor'a göre mi eleştri yapıyorum daha anlayamamışsın galiba benim tepkim yönetimsel anlamda.Skor olarak eleştirim sadece yerli oyuncular'dan çok az katkı gelmesi bu konuda'da haklıyım.
4-Resmi bir maç oynansın falan diyorsun öyle eleştiririz diyorsun ama resmi maçada bu takım çıkacak sonuçta uzay'dan bir takım gelmeyecek o yüzden şuan ki gidişata göre ligler başladığında'da sonuç pek iç açıcı olmayacaktır.

Not:Wilkinson sakatlığından bahsetmişsin diyelim ki önemli bir sakatlığı yok ne malum ligler başlayınca sakatlanmayacağı işte o zaman sıkıntı yaşayacağız yani ben herhangi bir sakatlık halinde uzun oyuncu konusunda sıkıntı yaşanacağını söylüyorum bunun için wilkinson'un sakatlığının ne kadar ciddi olup olmadığını bilmem gerekmez ki .

Hani derler şeytanın gör dediği,aslında görünen köy kulavuz istemez diye!!!bazı arkadaşlar,bu takımdan cacık olmaz dediğimde bana sallayıp nerden biliyorsun diye sitem etmişlerdi,bu takımın o kadar çok eksiği varki başta guardı yok,bakın son maç sıfır asist.

Pivotu yok,ruhu yok yokda yok,bir tek boş vaatlere inanan,kardeşlerimiz var,onlarda kulak duyma bilgilerle savunma yapıyorlar,jasaitis gelse ne olur her maçta 40 sayı atsa kar etmez bu takıma,yazık çok yazık

Wilkinson'un durumu hakkında bilgisi olan lütfen paylaşabilir mi ?

Eleştirilebilecek şeyler var tamam da Almanya kampına kadar ki hava bir an da nasıl değişti.

Bandırmada birkaç maç kazansak rüzgar yine tersine dönecek.

üç maçıda izlemedik takım 4 günde 3 maç yaptı ve sanıyorum farklı şehirlerde rakip takımların sahasında oldu.

Ayrıca son iki maçı 3 uzunla oynadık .

Takımın üçte ikisi yeni D-Was 15 gün önce katıldı diğer yabancılar da yerli oyunculardan sonra başladı Evren milli takımlardan geç döndü Cemal ve Polat sakattı çalışmara geç başladı buna rağmen bu kampa kadar işler fena gitmiyordu.

Sonuç olarak daha zamana ihtiyacımız var.

Bütçe gözönünde bulundurulduğuna iyi yabancılar aldık Jasa ve Mike az çok ne oynayacağı belli oyuncular D_WAS'ın performasnı umut veriyor Rancik'de ona keza.

Yerlilerden Evren'i nerede ise tüm forum istiyordu Can'da katkı verecek gibi .

Caner ve özellikle Eren transferi sorgulanabilir pek tabi.

Bu takım çok yeni henüz resmi maç oynamadı ve Genel anlamda Almanya kampına kadar izlenimler olumlu idi.

İzlemediğimiz üç maç sonunda dar ağaçlarını kurmanın anlamıda yok faydası da.

Ayrıca eleştiri yapanlar kısa orta ve uzun vade için çözüm önerilerini de eklese de amacın üzüm yemek olduğununun altı daha net çizilse.

Almanya acı vatan derler ya harbiden öyleymiş bizim için tam bir acı vatan oldu.
İstanbul CUP'ta beğendiğimiz basketbol oynamaktan zevk alan dediğimiz takımımızı şimdi eleştirmeye başladık. Maçları izlemesekte bu takıma acilen bir
pivot gerekiyor cezalılar ve sakatlıklar göz önüne alınmalı bence Bandırma'da ki
turnuvayıda izleyip ona göre eleştirmeliyiz.
Lig, Türkiye Kupası ve Avrupa kupalarına kötü başlangıç yaparsak işler iyi gitmezse hazırlık maçlarının yıldızı Rodoslav Rancik ve Simas Jasaitis'i takımda tutmamız zorlaşır.

ya beyler takımı daha tam kadro bir maçta izlemeden eleştirmek bence çok yanlış sezon başlayınca bunu herkez görebilecek zaten bu yıl takımda hiç olmadığı kadar yerli oyunculardan katkı alacağız bundan eminim lig başlayınca demedi demeyin

Bütçe belli,aşağı yukarı hedefler belli,ayrıca bence kötü oyuncularda alınmadı,doğru parçalarmı eleştirisine gelince bence çokta yanlış parçalar değil...Bunları göz önünde bulundurursak benim isteğim bütçe doğrultusunda herşeyi olan bir takım seyretmektir...Bu herşeyi olan takım tabirine uymak içinde,yine kendimce söylüyorum saf bir 5 numara alınması yeterlidir...Yani yanlış parçalar eleştirisi değilde eksik parça eleştirisi daha doğru oluyor kanımca...

aaaaa yenilmişiz pekii şaşırdım mı? hayır görünen köy kılavuz istemez ama kötü olan ne mi çok güvendiğimiz türk oyuncularımızın polat,alican,eren,caner,murat,can gibi isimlerin 7 sini toplasanız 30 sayı zor atmışlar....

Beyler sizi anlıyorsam ne olayım, bir kaç kişi hariç İstanbul Cup'ta takımı övüp duruyordu, şimdi de yenilince hiç şaşırmadım deniliyor.
Takımı izlemeden istatistiklere göre yorum yapmak ne derece doğru sizlere bırakıyorum.

ya burakçığım emin ol bende seni anlamıyorum ya bir bastebol maçından sonra kim ne atmış filan istatistiklere bakılır veya gözler skorborda dikilir hemen kimse senin nasıl mücadele ettiğine veya savunmanı nasıl yaptığına bakmaz skorborta galatasaray çok iyi mücadele etti diye yazmaz darius ve rancik in katkıları çok iyi ama saydığım türk oyuncular kesinlikle çok daha fazla katkı vermeli tabii kimse alicandan veya erenden 20 sayı beklemiyo ama dediklerim anlaşılıyodur...

Futbol takımımızda yeni bir sisteme geçiş yapacağımız için sabır yeminleri edilmişti.Fakat basketbol takımımızda bir sistemi oturtmak isteyen Okan Koç'a yada takımımıza etmediğimiz kalmadı.Bu ne adaletsizlik.

furkan kaya' Alıntı:
ya burakçığım emin ol bende seni anlamıyorum ya bir bastebol maçından sonra kim ne atmış filan istatistiklere bakılır veya gözler skorborda dikilir hemen kimse senin nasıl mücadele ettiğine veya savunmanı nasıl yaptığına bakmaz skorborta galatasaray çok iyi mücadele etti diye yazmaz darius ve rancik in katkıları çok iyi ama saydığım türk oyuncular kesinlikle çok daha fazla katkı vermeli tabii kimse alicandan veya erenden 20 sayı beklemiyo ama dediklerim anlaşılıyodur...

Yapma Furkan Abi, istatistikleri iyi olmayıp maça etki eden o kadar çok kişi sayılır ki.
Zaten takımın kötü olduğunu biliyorduk başından da söyleyenlerden biriydim.
İstanbul Cup'tan sonra herkes takımı övmeye başladı şimdi de yerin dibine sokmaya başladı.
Ben bunu anlamıyorum.
Kadroyu 12 kişiyi düüşündüğümüzde bunun böyle olacağı belliydi, dışarda iyi top çevirip boş adam bulunacak ve üçlük atılacak.Girerse maç kazanılır, girmezse böyle olur.

üzücü bir durum daha bence beğenipte yollanılan büyük kaptan hüseyin beşok telekomda harikalar yaratıyo son beşiktaş maçında 26 sayı 10 ribaunt ve 4 asistle oynamış 4te4 üçlük atmış ne söylenebilrki bunun üstüne biz beğenmiyoduk pekii beğendiğin cemal neler yapıyo?

ya bizi ilgilendirmeyen bi konu ama bugün efes pilsenin kadrosunu gördüm ve içimden bi ahh geçirdim;kerem tunceri,ender arslan,sinan güler,rakoceviç,shumpert,charles smith,thorton,mario kasun,kaya peker,daniel santiago,bostian nacjbar ne bileyim ya insan kapılıyo haliyle ama herşeye rağmen tek büyük galatasaray ve onlar bizim rakibimiz değil....

Degil Okan Cevik gelmis gecmis en kariyerli hocanin bile bu kadro ve kulubun basketbola olan vizyonuyla yapacagi bir noktayi asamaz. Butun bu maclari kaybetsek de kazansak da ligdeki yerimiz ve yapacaklarimiz zaten neredeyse belli.. her sene bu filmi artik gormek istemiyoruz deyip ayni sinemaya sokuluyoruz ya bakalim ne zamana kadar..