Erdemir : 68 - Galatasaray : 90

Erdemirspor 68: Scott 15, Stepleton 7, Jefferson 6, Polat 13, Cihat 6, Yiğit 0, Barkın 8, Erden 9, Hugley 4
GS Cafe Crown 90: Dixon 30, Şemsettin 0, Umut 13, Hadley 3, Burak 11, Valentin 10, Mehmet 0, Fatih 9, Serhat 5, Hüseyin 7, İsmet 2

tebrikler şimdi fener maçı war ....... ;) ;) ;) ;) ;)

erdemir-GS maçı GS nin farklı ve haklı galibiyetiyle son bulmuştur..
maç boyu desteğini kesmeyen uA lar GS sevgisini erdemir stadının duvarlarına haykırmışlardır..

öncelikle günümüzü kısaca 1anlatalım,
alaplı ereğlili aslanları balıkçıların önünden aldı ve YOLCULUK BAŞLADI. stad çevresi sakindi ama sakinlik fazla sürmedi çünkü uA ereğli oradaydı!

stad önüne vardık ve hafiften başladık tezahüratları mırıldanmaya,
milyonlarcaaaaaaa taraftaaaaarın yan yanaaaa......
uA.zonguldak yoldaydı, bizde sado abile maçı konuşuyorduk ki uA zonguldak sesleri inletti ereğliyi. 1kaç fenerli gördük ve atkılarıyla adeta bilerek gelmişlerdi oraya. ama stad önünde uA ları görünce 1den toz oldular içeri bile giremediler, tam takır ordaydık, içeri girme planları yaparken haber geldi:5 MİLYON VERİLECEK ADAM BAŞI!!
bunu duyunca iyice sinirlendik çünkü bu bize deil GS ye yapılan 1saygısızlıktı. nese ki burdada olaya müge hanım el attı içeri girdik.
destek başladı sanki samiyendi içerisi..
takım antrenman yapmak için sahaya çıktığında salonda büyük 1çığlık koptu!
tüm takımı çağırdık bize verilen yerin önüne.
maçın başlamasıyla bizde başladık:
1-2-3 CİMBOMBOM ŞAK ŞAK ŞAK CİMBOMBOM ŞAK ŞAK ŞAK LALALALALALALALALALALALAYYYYYYYYYYYYYYYY

1.periyot oldukça sakin geçti, 2.periyot ta farkı açmış olmanın gururuyla tuncayı anmaya başladık, o arada bazı kesim yavşaklar bize elleriyle 4-0 işareti yaptılar bunu görünce karşılık vermek istedik ve ufak 1münakaşa çıktı erdemirli taraftarlarla..
polis geçte olsa müdahale etti ve olay kapandı.
takıma destek uğruna bağırmak amacıyla skoru unuttuk ve ilk yarı bittiğinde sevindik..
devre arasında dahi susmadık
SUSMUYOR SUSMUYOR ultrAslan SUSMUYOR!!!

ikinci yarı başladı ki aramızda bazı arkadaşları göremedik ve ikinci yarı daha azdık bu kesin!
ancak GS ye destek aksine arttı ve hindi baba hindi yi tüm ereğli dinledi..
4.periyot aziz başkana sevgilerimizi ilettik ve maçı farklı 1şeklide kazandık.
burak abi maç bitiminde geldi ve sarı-kırmızı çektirdi bize!!
BURAK SEZGİN BASKETBOL TAKIMININ HASAN ŞAŞIDIR ;)

malik dixon un etkili oyunu bu galibiyette faktördü..
malik gitmemeli!!

maç bitimnde oyuncuları yolcu ederken üzgündük..
daha takımımıza doyamamaştık.
maç bitiminde polis kordonu eşliğinde dışarı çıktık ve takımı uğurladık.
teşekkürler erdemir bize GS yi destekleme imkanı verdiğin için ;)
teşekkürler GS basketbol takımı bizi mutlu ettiğin için ve teşekkürler tüm uA'lar.....
dışarı çıkışta aklımızda hepimizin aynı söz vardı:
-GERİ DÖNECEĞİZ..
uA-KDZ.EREĞLİ ozan köksal

Macın sonuncuna bakarken içimde bi acaba vardı ama görünen o ki cok rahat kazanmışız helal olsun feneri yenersek bence kesin kalırız ama feneri yenecilecek miyiz oda ayrı bi soru

maç günü...

maç öncesi msn sohbetleri...herkeste tatlı bir heyecan wardı..serdar abi bize son komutları veriyordu...artık hazırdık...gidecektik...ozan kardesim takımı karsılamak için okuldan firar edecek kadar gözü karaydı bu uğurda...gördüğüm en sempatik galatasaraylı sado abi,buğra ve ben ereğlinin nemli havasında,güneşli pazartesileri hayal ederken yola çıktık.sohbet ettik.daha sonra aramıza özcimbomlu ozanda katıldı.serhat abiler bizi otobüsle aldılar.salonun önüne geldiğimizde serdar abi geçen sene aynı salonda olanları hatırlatırcasına güvenlikçiyle konuşmaya başladı. serdar abi sanki tahrik edileceğimizi önceden sezmiştiki güvenlikçiye olacakları anlatıyordu. erdemir taraftarı maça önce alındı ve çocukların eline bayraklar verildi..biz içeride ereğlilerden büyük bir taraftar desteği bekliyorduk ama SUSMUYOR SUSMUYOR ULTRASLAN SUSMUYOOR..işte ;)
daha sonra aramıza zonguldaklı kardeşlerimiz katıldı...onların gelmesiyle ortalık dahada renklendi...ereğli ultraslan sesleriyle inliyordu...maç öncesi iki tane fenerbahçeli stadın önüne geldiler...ama iskele ruhu işte...iskelede ultraslan vapurunu taşlayıp ara sokaklara kaçmaya benzemiyor...korkudan tırstılar ve adım bile atamadan avını bekleyen aslanlardan kaçmayı başarırken akıllarında''nerden fenerbahçeli olduk be abi''düşüncesi vardı. neyseki maç başlayacak stada girmeye hazırlanıyoruz.herkese soruyorum ''mp3 playerımı kontroller sırasında almazlar''demi diye,bizim serkan bu sorulardan nasibini alıyordu :)
ve yılın espirisini (büyük ihtimalle fenerli)bir salon görevlisi patlatıyordu.galatasaray seyircisine bilet paralı.5 milyon...herkesin ağzında''bilseydik sami yen deki maça giderdik''lafı.ortam geriliyor elbet...adam resmen haddini aşıyor ve''hadi galatasaraylılar sökülün paraları''deme cesaretini buluyor...herkes isyan ediyor...formalar çıkarılıyor...formalar saklanıyor...buğra formasını şekilden şekile sokuyor ama nafile....adam sanki keskin nişancı...öyle bir odaklanmışki galatasaraylı olduğumuzu çakıyor...(erdemirde basketbol maçları bedava izleniyor)başta serdar abi ve diğer abilerimiz müge hanımal görüşüyorlar...maçtan önce ultraslan pankartını sokmamızı bile pek hoş karşılamıyor güvenlik.serdar abi durumu özetliyor zaten''armamızı dahi sokamayacaksak biz gelmeyelim...''diyor...ama sokmasını başarıyoruz...müge hanım tuttuğunu koparan bir insan ve bize çok yardımcı oluyor...üstümüz aranıyor ve marşlar eşliğinde maça giriyoruz...kendimize ayrılan yeri alıyoruz..maç öncesi sadece alkışla tepki veriyoruz...kendimizi yormamak için...bazı fenerliler bize doğru 6 işareti yapıyorlar...zaten çoğumuz ereğli çocuğuyuz...erdemirin ekmeğini yiyoruz bu yüzden erdemire karşı içimizde sevgi ve saygı var ama aralara tahrikçiler sızmıştı.bu tahrikçiler fenerbahçeliydi ve resmen maça değil bizi nasıl çileden çıkarabilirler düsüncesiyle gelmislerdi maça...maç öncesi fatih solak abiyi sporcu girişi kapısından ilk ben görüyorum ve el sallıyorum ...fatih abi öyle içten bir insanki oda bana karşılık veriyor... :claps fatih abi gönlümü kazanıyor ve ona karşı sempatim dahada artıyor.ve alemiiin kralııı geliyooor....tezahüratlarıyla takımımız sahaya çıkıyor...3 lü çekerek başlıyoruz ve bütün ereğli ultraslan showu izliyor...EREĞLİ SUSTUUU ULTRASLANI DİNLİYOR...Tribünlerde karnaval havası...Yapılan tahrikler maçı bırakıp tahrikçilerle uğraşmamıza sebeb oluyor.serdar abi skorboardı gösteriyor ve''onlarla işimiz yok fark eriyor''diyor. ve olan oluyor...ben kendime ortamı sakinleştirme görevini biçiyorum.neyseki araya polisler giriyor...bizim buğra sinirleniyor...o sırada ozan gözümden kaçıyor ve bir anda karşı tarafa doğru fırlarcasına yöneliyor...ozanı tutanlardan biride benim...yani tribünün ergün penbesi oluyorum bir anda tribünün hasan şaşı hırçın çocuğu ozanı tutuyorum..neyseki polisler araya giriyor...polis abimiz sanki suçlu benmişim gibi copuyla azcık dürtüyor... polise yardımcı olmaya çalısıorus sonuç işte ...:shock: eee burası türkiye iyilik yapsan iyilik buluyosun gördüğümüz gibi :? biraz geri çekiliyorum ellerimi açıyorum ve ben bişey yapmadım diyorum...o sırada abilerimiz kopuyorlar küfürleşmeler falan...neyseki olaylar yatııştırılıor...serdar abimiz sakinleştirmeye çalışıyor...''onlarla işimiz yok!''ilk yarıyı önde kapatıyoruz..ikinci yarıyada hızlı başlıyoruz.. ama içimin bir yanı kan ağlıyor...erdemir eriyor...erdemir bitiyor...erdemirin düşmesini istemiyorum,galatasarayında kaybetmesini istemiyorum...allahım ben ne yapmak istiyorum? ölümü tercih etmek daha kolay olurdu...erdemirli yöneticilerin sorumsuzlugu nedeniyle erdemirin kader maçı bizim maçımız oluyor...geçen senenin takımını dağıtanlar bugün gelmiş karşımıza erdemirin ekmeğini yiyen köpekler lafını yapma cesaretini gösteriyorlar...maç dixonun liderliğiyle gidiyor.zaten ben sorf tezahürat için ordaydım maçtan pek bir kare hatırlamıyorum :ehue
benim içimi parçalayan bir tezahürat oluyor bazı ultraslanlardan,''erdemir kümeye,eregli sen bizim kasabamızsın...''gibi...üzülüyorum tabi.. nankör değilim,GALATASARAYLIYIM...Bugün güzel bir okula gidiyorsam, o salonda gidip galatasarayımı destekliyorsam bu Erdemirin sayesinde olan birşeydir...(zaten erdemirspordaki akibetim ne olacak bakalım :shock: )
zonguldak akşamlarıııyla coşuyor tribünlerr...şampiyonluk nameleri inletiyor ereğliğiyle kendimizden geçiyoruz...allahım dünyaya tekrar gelmek bu olmalı.. :p
maç bazı tahrikçiler yüzünden fener maçına dönüyor...bir baba hindi tuncaya bindiden...usame bombala kadıköyü'ne kadar fenere öfkemizi kusuyoruz...maç bitiyor...fatih solak ve burak sezgin sarı kırmızıııı çektiriyorlar ve re re re rar raraa yı söletiolar... :claps
en acı galibiyeti yaşıyorum...resmen acı çekiyorum...ama ben galatasaraylıyım...her alanda galatasaraylıyım...maç sonu kopuyoruz...
maç bitmeden eregli gurubu salonu terk ediyorlardı...kısacası ereğli deplasmanını Ahmet Cömerte çevirmeyi başarıyoruz... :atki
çevik kuvvet eşliğinde salondan ayrılıyoruz...bu arada emniyete teşekkür etmek istiyorum...polis abiyle aramızda küçük çapta bişey olsada hepsi sağolsunlar...herkese teşekkürler...erdemirimede teşekkür ediyorum...onlar sayesinde birçok takımı ve yıldızı izledik..galatasarayımızı bağrımıza bastık...erdemirin sonu bu olmamalıydı... :(
play-off için önemli bir avantaj yakalıyoruz...fenerbahçe maçı için geri sayıma geçiyoruz...tüm ultrAslanlara teşekkürler...

Serdar Abi,Sado Abi,Buğra,Ozan,Serkan,Kazım ve diğerleriiii eywallah...sağolun war olun...HERKES GİDER BİZ KALIRIZ BİZ GALATASARAYLIYIZ....

Cem Kıvanç AKBULUT---ultrAslan Karadeniz Ereğli :atki

daçka yenilseydi play-offu büyük ölçüde garantilemiş olacaktık.ancak haftaya daçkanın kazanabileceğini sanmıyorum.umarım taraftarımız ipekçiyi doldurur ve uzun bir aradan sonra fb galibiyeti alarak play-offa kalırız.

EREĞLİ SUSTU ultrAslan ı DİNLEDİ

Gerçekten muhteşem bir gündü arkadaşlarımız maçı özetlemiş. Takımla kucaklaştık çok süperdi herşey.

Ama bende Erdemir'in düşmesine üzüldüm sonuçta memleketimin takımı :(

ultrAslan show da görülmeye değerdi gerçekten binlerce Erdemirli adeta koltuğuna yapıştı bizim tezahuratlarımız karşısında...

Müge Hanımada çok teşekkür ederiz bizi orda sahipsiz bırakmayıp salona girmemize yardımcı oldukları için.

Aslında maçtan önce meşalede yaksak hiç fena olmazdı Zonguldak ve Ereğlili ultrAslanlar bütünleşti. Muhteşem bir atmosfer yarattık içeride.

Hepimizin sesine sağlık.

Zaten maçtan sonra Erdemirli bir yöneticinin sözleride maçı özetliyodu..

''Ben böyle bir deplasman seyircisi görmedim sanki biz deplasmanda oynadık''...

ultrAslan-Kdz.Ereğli
Ahmet Berk Erbil

Erdemirspor: 68 G.Saray Cafe Crown: 90
ç
TBL'de 29.hafta mücadelesinde Galatasaray Cafe Crown, deplasmanda Erdemirspor'u 90-68'lik skorla mağlup etti.

SARI KIRMIZILILAR, BAŞTAN SONA ÜSTÜN OYNADI
Mücadelenin ilk dakikasından itibaren oyunun kontrolünü elinde bulunduran Galatasaray Cafe Crown, ilk çeyreği 14-22, devreyi de 26-44'lük skorla önde kapatan taraf oldu. Karşılaşmanın ikinci yarısında da kontrolü elinden bırakmayan Sarı Kırmızılılar, üçüncü çeyreğini 42-67 önde geçtiği mücadeleden 90-68 galibiyetle ayrılmayı başardı.

SALON: Erdemir Spor Salonu
HAKEMLER: Engin Kennerman - Ersan Ergüler - Yener Yılmaz

ERDEMİRSPOR (68): Scott 15, Stepleton 7, Jefferson 6, Polat 13, Cihat 6, Yiğit 0, Barkın 8, Erden 9, Hugley 4
GALATASARAY CAFE CROWN (90): Dixon 30, Şemsettin 0, Umut 13, Hadley 3, Burak 11, Valentin 10, Mehmet 0, Fatih 9, Serhat 5, Hüseyin 7, İsmet 2

1.PERİYOT: 14-22
2.PERİYOT: 12-22
3.PERİYOT: 16-23
4.PERİYOT: 26-23

Bu sezon hangi maçı seyredemediysek o maçı kazandık. Dixon'da 30 vurmş saygılar :muhaha

daçka 1 sayiyla kazanmamis olsa % 90 play off taydik ama simdi isimiz daha zor hem biz yenecez hem onlar yenilecek

İzlemediğim maç hakkında yorum yapmak kadar kendimle çelişkili bir durum olmasa gerek. Ancak skordan anlaşılan rahat bir galibiyet almışız. Ne diyelim darısı fb maçına...

Geçen hafta aldığımız galibiyetle beraber play-off'lara katılma şansımızı yine de kazanamadık! :( Oyuncuların üstün gayretlerine rağmen play-off'lara katılamayaşımız çok kötü olabilir!İnşallah bu haftaki maçımızda da galip geliriz!!! :) :atki HAYDİ GALATASARAY ERKEK BASKETBOL TAKIMI>>>1905<<< :eek:key

Maçı seyretmedim ama skordanda anlaşılcağı gibi çok rahat kazanmışız. dixon'da 30 sayı atarak her zamanki gibi coşmuş. dixon'a ve takımımıza tebrikler. yalnız daçkanın kazanması çok kötü olmuş. play-off garanti gibiydi ama şimdi zora girdi. umarım biz feneri yeneriz. ben beşiktaşın daçkayı rahat yenceğini tahmin ediyorum. yani herşey bizim elimizde. feneri yenip play-off'a kalmalıyız. birkaç senedir yenemediğimiz feneri bu kez kesinlikle yenmeliyiz. fener maçında takımımıza başarılar. umarım oyuncularımız gerçek güçlerini sahaya yansıtırlar ve feneri yeneriz...