Ergin Ataman

Yillardir soyluyorum kendisinin kiymetini Turkiye zaten bilmiyor da kendi camiamiz icinde bile kendisinin kiymetini bilmemis ve bilmeyen o kadar cok taraftar,yonetici,uye oldu ki artik ben hic sasirmiyorum.

Ben o zamanlar uye degildim ama bu basligin ilk sayfalarina gidin bakin neler neler yazilmis kendisi hakkinda :) Gs’den baska kulupte ozellikle de Euroleague’de herhangi bir takima layik gorulmeyen adam son 4 senede 3. Euroleague sampiyonlugunu kazandi bu aksam :) Ustelik iki takimin da temellerini atarken birini son siradan aldi oburunu de 17. siradan aldi :)

Turk Basketbol Tarihi’nin acik ara en buyuk kocu oldugu kesin.Avrupa’nin da su an 1 numarali kocu kendisidir.Ben de dahil herkesin Real Madrid’i agir favori gordugu bir sezonda cikip sifirdan kurdugu ve yaklasik 2011’den beri yoklari oynayan Pana’yi Euroleague sampiyonu yapti bu adam.Gercekten helal olsun sana Hocam.

Ergin Ataman Hocamıza gönülden tebrikler. Giannis haklı, o dünyanın en iyi koçu. 3 Euroleague şampiyonluğu (iptal edilen yıl ile aslında 4) var hocamızın ve rekor 9 şampiyonluk ile Obradovic'te. En az 7 yıl daha dönmez geri :ROFLMAO:

Türk spor tarihinin en büyük antrenörünü büyük başarısından dolayı kutlarız. Allah ömür versin 65'ine kadar kazandığı her şeyi kazansın, ne kadar mutlu olunabilecekse o kadar olsun koç. Sonra bize gelip Eurochallenge bütçesiyle emeklilik günlerini sayacak hayırlısıyla.

Avrupa'nın aktif en iyi 3-5 koçundan biri olduğunu kanıtladı. Tebrikler koça..
Kendini geliştirdi, vazgeçmedi ve ulaşmak istediği yerlere ulaştı.
Bir gün bir de nba'de baş antrenörlük yaparsa hedeflerini tamamen gerçekleştirmiş olacak.

Yıllar önce Ergin Ataman ile Oktay Mahmuti benzer seviyelerdeydi.. İkisinden de büyük beklentiler vardı. Ataman Avrupa'nın zirvesine çıkmışken Mahmuti ise basketboldan çok uzaklaştı. Hayat böyle..

Gerçekten hak ettiği değeri görmüyor,basketbol tarihine geçen,efsane olan bir koç bence kendisi,bir basketbol efsanesi bizim ülkeden çıkıyor ama yeteri kadar gündeme bile gelmiyor.Pana rezil durumdaydı,gelip ilk sezonunda şampiyon yapmak müthiş başarı,gerçekten heykeli dikilecek adam Ataman.
Gündeme gelmeme sebebi Galatasaraylı olması eğer fenerli olsaydı heykeli dikilmişti bile.

Açıkçası Galatasaray başkanlığı hedefini ciddiye almıyordum ama Dursun Özbek'in karşısına Süheyl Batum çıkacağına Ergin Ataman çıksaydı diyorum,tabi son seçimde bu mümkün değildi ama gelecek seçimler için bunu diliyorum,sonuçta artık kongrelerde ciddi aday çıkmıyor,çıkanda mevcut başkana rakibim vardı onu yendim ve yine seçildim duygusunu yaşatmak için çıkıyor.Önemli olan Ergin hocanın aday olduğunda güçlü bir liste oluşturabilmesi,taraftar zaten arkasında olacaktır ama kongre desteği için bu şart.

Kariyerinin bir noktasında zirve yapmış insanlara neden başka roller biçilmek isteniyor anlam veremiyorum.Hagi çok iyi bir futbolcuydu , F. Terim bir dönem için iyi bir teknik direktördü ,E. Ataman'da son dönemin en iyi basket koçu. Bunun gibi nice örnekler vardır. Başarılı oldukları süreçlerden sonra , çok iyi bir futbolcunun ,çok iyi bir teknik direktör olamayacağı (olabilir de tabiki) ki bunun olasılığı daha yüksek , ama teknik sorumluların başarılı olduklarında hemen başkanlığa yakıştırılmalarını anlayamıyorum . Bu iki mevkinin bambaşka konsantrasyonları olmasına rağmen toplumun genelinde ki bu yakıştırmalar bana tuhaf geliyor.

Kariyerinin bir noktasında zirve yapmış insanlara neden başka roller biçilmek isteniyor anlam veremiyorum.Hagi çok iyi bir futbolcuydu , F. Terim bir dönem için iyi bir teknik direktördü ,E. Ataman'da son dönemin en iyi basket koçu. Bunun gibi nice örnekler vardır. Başarılı oldukları süreçlerden sonra , çok iyi bir futbolcunun ,çok iyi bir teknik direktör olamayacağı (olabilir de tabiki) ki bunun olasılığı daha yüksek , ama teknik sorumluların başarılı olduklarında hemen başkanlığa yakıştırılmalarını anlayamıyorum . Bu iki mevkinin bambaşka konsantrasyonları olmasına rağmen toplumun genelinde ki bu yakıştırmalar bana tuhaf geliyor.
Ben durduk yere yakıştırma yapmıyorum,Ergin hoca defalarca başkan olmayı istediğini belirtiği için yazdım,bana kalsa Ünal Aysal ömrünün sonuna kadar başkan olsun,koç olarakta Ergin Ataman'ı getirsin isterim.

Son düzenleme: