EURO 2020

Şampiyon olsa şaşırtmaz dediğiniz takımlar (En fazla 3 seçim yapabilirsiniz)

• Kullanılan toplam oy
    16
  • Anket kapatılmış .
Futbol yorumlamayacağım, ki futbol da yok zaten de...
1) Öncelikle benden fazla fazla aldığın vergimle dönen kanalda, bana vasat oğlu vasat saçma insanları dinlettirmeyeceksin. Acilen spiker ve yorumcu değişmeli.
2) ''Bizim Çocuklar'' lafını kullanan herkes ağır aptal olmak zorunda mı ? Uzun süre bu tabiri duymamak ve unutmak istiyorum.
3) Günlerce vatan millet edebiyatı yaptınız; hala yapıp da futbolcuları baskı altına almanın alemi yok. Yapmayın!

Ve son olarak: maalesef Euro 2016 gibi reklamda caka satıp, sahada 0 çekerek bitireceğimiz bir turnuva olacak gibi.

2021 yılında senkron sorunu var şaka gibi cidden

Şampiyona vesilesiyle uzun bir süre sonra gazete aldım,kadroları inceledim.

Şampiyonluk adayım yok
Sürpriz adayım : Hollanda
Hayal Kırıklığı : Ispanya

Fazla gazladılar bizi ben dedim biz bu gruptan ancak 3 cikariz o da çıkarsak galler bizden iyi takım neymiş çocuklar yurtdışında oynuyormuş hangi takımda oynuyor diye bakan yok öyle supriz olup yari final görmek zor kimse bırakmaz artık sana çeyrek finali bile bırakmazlar 2 olursak başarıdır benim gözümde grupta bakalım göreceğiz

Turnuva başlamadan önce de demiştim İtalya bize gelebilecek en ters takım diye.Hücumda zaten orta sahadan ekmek yiyen bir takımız İtalya ise rakibi orta sahası ile boğan bir takım ve bunun yanında çok teknik bir takım bizim ön alan presimizi çok rahat kırdılar. Bu maç olmadı ama yine de fena takım değiliz gallerin yenemediği senaryoda rahat kazanırız bence baküde. O yüzden son maçta beraberlik büyük ihtimal yetecektir.

Fazla gazladılar bizi ben dedim biz bu gruptan ancak 3 cikariz o da çıkarsak galler bizden iyi takım neymiş çocuklar yurtdışında oynuyormuş hangi takımda oynuyor diye bakan yok öyle supriz olup yari final görmek zor kimse bırakmaz artık sana çeyrek finali bile bırakmazlar 2 olursak başarıdır benim gözümde grupta bakalım göreceğiz

Ben sorayım o zaman: "Hangi Takımda Oynuyorlar?" Fransa Liginin şampiyonu Lille'de ana aktörlerden olmuş 3 oyuncu, İtalya'nın köklü takımlarından Milan'ı lig 2.liğine taşımış oyuncu, Son yıllarda Premier Ligin net en iyi 5 takımı içinde yer alan Leicester'dan 1 oyuncu, Juventus'tan, Liverpool'dan ve daha nicelerine gidebilecek çok sayıda oyuncu.

Galler bizden nasıl iyi oluyor ya! O saydığın kritere uyuyor mu? Ben sordum kendime bir de bakalım sen sor sorabiliyorsan! 5 sene önce çok istekli ve iyi bir takımdı. Takımın en önemli 2 sac ayağı BALE ve RAMSEY'nin raf ömürleri bitmiş. Son 2 elemelerde Eueo 2016'da topladıkları puanlar sayesinde nispeten uygun kuralar çekmelerine rağmen zorlandılar. Dünya kupası elemelerine 1.torbadan girmelerine rağmen Sırbistan ve İrlanda Cumhuriyeti'nin ardında 3.olup elendiler. Sırbistan hadi neyse, adamlar Dünya Kupası elemeleri için yaşıyor neredeyse her elemeyi genelde 1.sıradan geçip finallerde gruplardan çıkamayıp ve Avrupa Şampiyonalarına da katılamayan ilginç bir kadro, ama İrlanda'ya geçilmeleri onların seviyelerini gösterdi. Euro 2020'ye de son maçta evlerinde Macaristan'ı yenerek gelebildiler. Aksi takdirde play-off'ta ne yapacakları muammaydı.

Elimizde sadece bu şampiyonanın değil 2020'lerin tüm şampiyonlarına iskelet oluşturacak bir kadro varken siz ülkenin kaotik yapısı gereği hemen en ufak bir sendelemede taarruza geçiyorsunuz. Dün İtalya çok iyiydi ve bizim kötülüğümden daha çok baskın olan İtalya skorda belirleyici oldu. Grubun diğer takımlarına göre daha iyiyiz. Onlara karşı da istediğimizi alamazsak o zaman konuşuruz gereğini ama bu takımın asıl turnuvası gelecek yıl başlayacak. Hemen elinizde sopayla koşmayın, bir dinleyin atmosferi. 2008'de herkes çok sevinirken ben kaybetsinler diye dualar ediyordum. Çünkü biliyordum ki bunlar hayırlı galibiyetler değil. Öyle de oldu. Zaman beni haklı çıkardı. Kaostan bir şeyler çıkarmıştık. Ama sürdürülebilir yapı kuramazsan kaosun ucu genelde sana batar. Bu kadro eğer elbirliğiyle ruhundan arındırılırsa çok sevdiğiniz kaosunuz içinde niye başarı gelmiyor niye iyi futbol göremiyoruz diye ağlaşıp durmaya devam edersiniz!

Futbol yorumlamayacağım, ki futbol da yok zaten de...
1) Öncelikle benden fazla fazla aldığın vergimle dönen kanalda, bana vasat oğlu vasat saçma insanları dinlettirmeyeceksin. Acilen spiker ve yorumcu değişmeli.
2) ''Bizim Çocuklar'' lafını kullanan herkes ağır aptal olmak zorunda mı ? Uzun süre bu tabiri duymamak ve unutmak istiyorum.
3) Günlerce vatan millet edebiyatı yaptınız; hala yapıp da futbolcuları baskı altına almanın alemi yok. Yapmayın!

Ve son olarak: maalesef Euro 2016 gibi reklamda caka satıp, sahada 0 çekerek bitireceğimiz bir turnuva olacak gibi.

Gençlik heyacanına veriyorum ama fazla ümitsizsin. 2016'daki gibi toplama ve vatanseverliğin ardına saklanır bir takım yok karşında. Kaybedince reklamlar batmaya başlar anlıyorum ama bu takım geleceği çok parlak bir takım. Üstelik bu turnuvada da çeyrek final iddiası olabilecek bir ortalama oyunumuz var. Yeter ki standartımızı yansıtalım.

NOT; Milli takım için ayrı başlık açmıştım ama herkes buraya yazmış. Lütfen bundan sonraki başlıkları o başlık altında toplayalım. Ben diğer başlığa sürükleyemiyorum ama bundan sonra buraya sadece bizim milli takımla ilgili gelen yazıları sileceğim.

Ben çok genç değilim de siz yanlış anlamışsınız. 3.yazdığımı bir daha okuyun. 10 tane mesajım var 1 tane dahi futbolculara yönelik söylemim yok.
“reklam batması” talihsiz bir tanım olmuş, neyse. Ben takımın da oyuncuların da farkındayım. Hepsi de kaliteli oyuncular.
Reklam yapacaksın elbet; ancak sen her saniye “bizim çocuklar aslanlar kaplanlar vatan arkanızda Sakarya savaşı vs” edebiyatına girersen boğarsın o oyuncuları da bizi de. Bu gencecik çocukları bu kadar baskı stres altına sokmaya gerek yok.
Dediğim gibi oyunculardan yana sıkıntı yok ama şu “sinme” olayı kötü bir şey. Zannediyorum ki Şenol Güneş’in marifeti bu. Bana ligde herkesi yenip Kadıköy’e gidince ilk dakikadan sinen Galatasaray’ı hatırlatıyor.
“yansıtmak” olayından bahsetmişsiniz. Mesele o zaten biz sayfalardır ne yazıyoruz burada? Yansıtan herkes şampiyon olur zaten. İlk 45 dk bitmiş, spiker “süperiz” diyor. Bu mu reklam ? Gol yiyoruz “vatanı savunur gibi savundun sen üzülme” diyor, 2 yi yiyoruz “Çek maçını hatırlayın” diyor. İnsanları aptal yerine koymak “reklam” yerine giriyorsa evet bana batıyor. Batmayana bir şey diyemem, ne mutlu. Maşallah edebiyata gelince dünyada liderliği kimseye kaptırmayız ama icraate gelince.. Ben edebiyat dinlemeye değil futbol izlemeye açtım televizyonu. Yılların sabit stoperi Chiellini maç boyu bizim ceza sahasından çıkmadı. 1.dakikadan kapandık vurmayın bize diye. Bi salın da şu çocukları oynasınlar artık.

Bu turnuva için biz euro 2024 ü alacağız diye katılmadık. Ama katılsakta covid nedeniyle bizden alınacaktı büyük ihtimal.

Ben çok genç değilim de siz yanlış anlamışsınız. 3.yazdığımı bir daha okuyun. 10 tane mesajım var 1 tane dahi futbolculara yönelik söylemim yok.
“reklam batması” talihsiz bir tanım olmuş, neyse. Ben takımın da oyuncuların da farkındayım. Hepsi de kaliteli oyuncular.
Reklam yapacaksın elbet; ancak sen her saniye “bizim çocuklar aslanlar kaplanlar vatan arkanızda Sakarya savaşı vs” edebiyatına girersen boğarsın o oyuncuları da bizi de. Bu gencecik çocukları bu kadar baskı stres altına sokmaya gerek yok.
Dediğim gibi oyunculardan yana sıkıntı yok ama şu “sinme” olayı kötü bir şey. Zannediyorum ki Şenol Güneş’in marifeti bu. Bana ligde herkesi yenip Kadıköy’e gidince ilk dakikadan sinen Galatasaray’ı hatırlatıyor.
“yansıtmak” olayından bahsetmişsiniz. Mesele o zaten biz sayfalardır ne yazıyoruz burada? Yansıtan herkes şampiyon olur zaten. İlk 45 dk bitmiş, spiker “süperiz” diyor. Bu mu reklam ? Gol yiyoruz “vatanı savunur gibi savundun sen üzülme” diyor, 2 yi yiyoruz “Çek maçını hatırlayın” diyor. İnsanları aptal yerine koymak “reklam” yerine giriyorsa evet bana batıyor. Batmayana bir şey diyemem, ne mutlu. Maşallah edebiyata gelince dünyada liderliği kimseye kaptırmayız ama icraate gelince.. Ben edebiyat dinlemeye değil futbol izlemeye açtım televizyonu. Yılların sabit stoperi Chiellini maç boyu bizim ceza sahasından çıkmadı. 1.dakikadan kapandık vurmayın bize diye. Bi salın da şu çocukları oynasınlar artık.

3.yazdığın maddeyi okudum zaten son cümlen bence o cümleyle çelişkili yoksa onda hiçbir sıkıntı yok. Reklam batması derken de düşündüğün şeyi kastetmedim. Kaybedince beni de kızdırır herkesi kızdırır o reklamları görmek. 12 Dev Adam reklamlarında yıllarca turnuva öncesi coşup turnuva sırasında görmeye tahammül edemiyordum genelde. Yani bana da batıyordu. Ama reklamların altı dolu bu sefer. Başarılı olma ihtimali az buz değil bu takımın. O yüzden "...Euro 2016 gibi reklamda caka satıp, sahada 0 çekerek bitireceğimiz bir turnuva olacak gibi." ifaden yüzünden ayrıca belirtmek istedim başarısızlığa gittiğimizi gösteren bir emare yok henüz diye. Ayrıca son paragrafta anlattığın malını pazarlayan tüccar mantığıyla olan anlatımları ben de sevmedim. Ama burada tv reklamlarını kastediyorum ben. Ayrıca eskiden burada yaş bilgisi yazardı o zamandan hatırladığım kadarıyla 25 yaş altı olman lazım. 25 yaş altı biraz heyecanlı olur bu tip konularda. O yüzden biraz sakin olup sabırla bekle iyi şeyler göreceğine inanıyorum.

ERIKSEN çok kötü düştü maçta. Bilinci tamamen kapalı gibiydi. Taç atışı için boşa çıkmaya çalışırken depar atıyordu. Zaten ondan önce de yeni depar atmıştı. O yüzden muhtemelen kalp krizi geçirdi gibi görünüyor. Umarım bir şeyi yoktur ama yerinden bile kaldırmadılar dakikalardır. Maç da gerektiği gibi ertelenmiş an itibariyle.

ERIKSEN ile ilgili iyi haberler gelince maç 21.30'da başlayacak dendi ve başladı. Aslında ben yarına ertelenir diye bekliyordum ve bu saati görünce niye 2 maçın arasına koymamışlar demiştim ama hemen bugün oynanmasını istemiş 2 takım da.

Rusya yüzünden kuponum yattı,Belçika - Rusya maçına karşılıklı gol oynamıştım,Rusya gol atmamak için çıkmış sahaya,Rusya karşıtlığım bir kat daha arttı,berbat oynadılar.Kalan iki maçında gol atarsa Rusya asıl o zaman sinir olacağım.

2018 Dünya Kupasında Belçika sempatik gelmişti,bu turnuvada Hollanda'ya sempati duyuyorum,ilk maçları bu gece,aslında o maçada karşılıklı gol oynadım ama Rusya maçı yüzünden bir anlamı kalmadı.

Eriksen çok korkuttu bu arada

Orta sahanın önemini İngiltere-Hırvatistan maçında görüyoruz. 20-30 arası öyle bir kırdı ki Hırvatistan İngilterenin baskısını ders niteliğindeydi.