Eurochallenge 2. Tur 6. Maç | Galatasaray CC 82 - 89 EWE Baskets

Re: Eurochallenge | Galatasaray-EWE Baskets

Onur Karakuzu' Alıntı:
[quote="Özenç Ekmel Ulus":228o589f]Maçı seyredemedik ama tolliverın performansı ve gurovicteki kıpırdanma sevindirici...
gurovice katılmıyorum ilk yarı süperdi ama ikinci yarı hiçbir şey yapmadı gene[/quote:228o589f]
en azından top kulllanınca yapabileceğini gördük ;)

bir avrupa macerasının daha sonuna geldik bir daha ki avrupa maceramızda barcelonalarla sienalarla karşılaşmak dileğiyle

Çilenin bittiği gün bugün .

Artık tamamen lige konsantre olacaz ki en doğrusunu yapacaz .

Zira Lig şampiyonluğunun , Avrupada başarının yolu ligden geciyor

Emin Doğanca' Alıntı:
Çilenin bittiği gün bugün .

Artık tamamen lige konsantre olacaz ki en doğrusunu yapacaz .

Zira Lig şampiyonluğunun , Avrupada başarının yolu ligden geciyor
ligde şampiyo n olsak eurolige katılabiliyor muyuz ?? artk şampiyonluk yetmiyor diye biliyordum ?? bide gurovic top kullanınca atıyo amenna ama abi top istemmiyoki bi adam 2yarıda hiç mi şut atmaz ya ??

Bildiğm kadarıyla ülker ve efes ligdeki konumları ne olursa olsun katılacaklar,sanırım bizim final oynamamız bile yeterli...

Özenç Ekmel Ulus' Alıntı:
Bildiğm kadarıyla ülker ve efes ligdeki konumları ne olursa olsun katılacaklar,sanırım bizim final oynamamız bile yeterli...

prosedürün bununla kaldığını hiç zannetmiyorum.

Kazanmayı alışkanlık haline getirmek çok önemlidir. Antrenman maçı bile olsa kazanmak için oynanmalı! Kaldı ki bu bir antrenman maçı değildi, gruptan çıkmak için iddia kalmamış olsada resmi bir maçtı ve hemen hemen tüm as oyuncular oynadı. Cemal Nalga, Murat Kaya ve Alican Güney'in bu maçta oynamasını beklerdim...

Serbest atışlarda sezon boyunca sıkıntı yaşandı ve bu sorun devam ediyor. Quinton Hosley hareketli iken yüksek yüzdeyle şut kullanabiliyor ama, serbest atışları çok kötü... Bu denli skorer bir oyuncunun muhakkak daha iyi serbest atış kullanması lazım. Serbest atışlar büyük maçlarda canımızı yakabilir, ki son Efes maçında yakmıştı... Serbest atışlarda konsantrasyon çok mühimdir... Bu sorunun bir şekilde çözülmesi lazım.

Cemal kadro dışı, Murat sakat. Böyle olsa gerek.

Maçtaydım. İkinci yarıyı izledim. Özellikle son periyotta çok kötüydük, hem savuma hem hucüm yapamadık. Atkins kötüydü . Tolliver 3. periyotta oyundaydı ve çok istekliydi. Smac, ucluk, blok yaparak gosterdi kendini. Milojevic eski günlerdeki performansını hatırlattı. Gurovic oyunda kaldığı sürede fena değildi. Hosley de isteksizlik vardı. Altay savunmada tutttuğu adam 3leri yağdırdı. Teoman da girdi , heyecanlıydı.

Bir avrupa macerası da boylece bitti.

Osman Aydın' Alıntı:
ya efesle birleşecez yada euro cup ı kazanacağız başka yol malesef yok. :oops:

Bildigim kadari ile Euroleague katilim lisanslari 3 tipe ayrildi;
A lisansi: 13 takima 3 yilligina verilen "dogrudan katilim" hakki saglayan bir lisans. Efes Pilsen ve Fenerbahce Ulker'de bundan var. 3 yil boyunca mahalli ligdeki konumlari ne olursa olsun, Euroleague'e dogrudan, on elemesiz katilacaklar.
B lisansi: Mahalli liglerin sampiyonlarina verilen lisans. Bir yilligina veriliyor, ve takimlar on eleme serilerinden sonra Euroleague'e devam hakki kazaniyor. Burada bizim icin onemli olan mesele, halen A lisansi sahibi kuluplerden biri mahalli ligi birinci bitirirse B lisansinin ikinciye, A lisansi sahibi kulupler mahalli ligi birinci ve ikinci bitirirlerse B lisansinin ucuncuye verilip verilmeyecegi. Bu konuda bir bilgim yok, Federasyon aciklama yapti mi bilmiyorum, ama yapmamislarsa da yapmalari, ve eger A lisansi sahibi kulupler final oynarsa, B lisansinin hangi degerlendirmeye gore kime verilecegini aciklamalari gerekiyor.
C lisansi: Eurocup sampiyonuna verilen lisans. On eleme konusunda bilgim yok.

Ben aslinda takimda istikrar saglayacak sozlesmelerin yapilmasindan (Hosley ve Graves gibi genc yabancilarla, genc ve yetenekli yerliler ile 3'er yil vs.) sonra alinacak bir Eurocup sampiyonlugu ile bir sonraki sezon katilmamizi tercih ederim.

Re: Eurochallenge | Galatasaray: 82 - EWE Baskets: 89

Onur UNCU' Alıntı:
Tek galibiyetle elenmek de koyuyor insana.

Boşver be Onur kardeşim.Avrupa bizim neyimize.Ligde şampiyon olcaz ya..Ordan elensekte olur.Asıl önemli olan ligde şampiyon olmak.Avrupada şampiyon olsan ne olur.Bütün Avrupa Avrupa Kupasında şampiyon olanları değil kendi liginde şampiyon olanları konuşuyor zaten...Ondan boşver bak ne güzel elendik çile bitti işte.Ait olduğumuz yere geri döndük..

Emre Doğan' Alıntı:
[quote="Onur UNCU":1tvnscms]Tek galibiyetle elenmek de koyuyor insana.

Boşver be Onur kardeşim.Avrupa bizim neyimize.Ligde şampiyon olcaz ya..Ordan elensekte olur.Asıl önemli olan ligde şampiyon olmak.Avrupada şampiyon olsan ne olur.Bütün Avrupa Avrupa Kupasında şampiyon olanları değil kendi liginde şampiyon olanları konuşuyor zaten...Ondan boşver bak ne güzel elendik çile bitti işte.Ait olduğumuz yere geri döndük..[/quote:1tvnscms]
Abicim çok haklısın,kupayı sallamadığımız da ortada.Angarya gibi görmesek bu sonuç çıkmazdı en azından.
Ama aklımızın bir köşesinde Galatasaray ve Avrupa sözcüklerinin ahengi olunca koyuyor sonuç.En boş halimizde bile zor kabulleniliyor.

Seyircisi ve malesef taraftarida takima sahip cikmazsa olacagi bu olur, baska sonuc mucize olurdu. Malesef :(