Eurocup 4. Maç | Panellinios 66 - 62 Galatasaray CC

Re: Eurocup 4. maç | Panellinios 66-62 Galatasaray

Timur Saglam' Alıntı:
Yine bu maçta Taylor için soylemiyorum, genel olarak; one çıkan oyuncular, vidalar sıkıldığında iş yapacak takımın taşıyıcı oyuncuları oldu: Shumpert, Shipp, Tutku biraz da Evren. Bu sayıyı arttırmamız lazım. Ve bu oyuncuların hepsi de dış-kısa oyuncular, kesinlikle bu listeye en az bir iç-uzun oyuncu eklememiz lazım.

Şurası, özellikle altını çizdiğiniz yer, hatta o yerde geçen en son isim yanlış bana göre de.

Taylor ipleri eline almıyor, uzunlardan Ermal 11 top kullanıyor, Luksa 5 top kullanıyor, Rancik 4 top kullanıyor, 3 top kullanan kişi mi sorumluluk alıp, taşıyıcı oyuncu oluyor?

Çok belli olan bişey var maça konsantre olunmamış belli ki. Nasıl ki yeneriz havası rakip kim olursa olsun hoş değil. Tahminim Oktay hoca çıldırmıştır şu anda.

Taylor iki maçtır eskisi kadar insiyatif kullanmıyor, özellikle bu maç sadece 1 sut kullanmış sanırım. Uzunlar top kullanıyor ama etkili top kullanamıyor, birebirde ustunluk saglayabilseler, sadece bir eşleşme avantajından bile oldukça verim elde edebilirlerdi. Tabi bir de uzunların top kullanmasında baz aldıgım nokta, boyalı alandan kullandıkları toplar.

Evren'in eski formumun yakalayamadıgı açık ama Goksenin'in sure almadıgı rotasyonda guard savunmasındaki tek secenek oldugundan oturu rolu onem tasıyor.

Son zamanlarda ayaklar yere basmaz olmuştu. Aldığımız mağlubiyetin hiçbir önemi olmamakla beraber bu açıdan bize ders olmasını umut ediyorum. Netice olarak ligde şampiyonluktan bahsetmek kolay değil.

Sevindiğim nokta; forumdaki havaya bakılırsa takım bayağı kredi almış taraftardan. Zaten canlı yayın başlığında takıma yönelik kural dışı ileti yazan biri/birileri olsaydı ibretlik ceza alırdı.

Bu arada bir daha beni maç başlığı açmak zorunda bırakmayın. : )

Yine aynisi oldu, Gasterra deplasmaninda da Tutku ve Taylor'dan az verim almistik, maci zar zor kazanmistik. Bu sefer kazanamadik. Mac kazandirabilen bir guardimiz yok. Iceri penetre edecek, gerektigi an takimi sirtliyacak bir guardimiz yok. Tutku sirtliyor ama Tutku'da bir Darius degil. Onun meziyetleri ayri Tutku'nun meziyetleri ayri. Ozellikle buyuk maclarda ve basa bas giden maclarimizda guard sorunu ortaya cikacaktir, uzun sorunu degil. Uzun oyuncu ekstra bir oyuncu olmali eger getirirsek, Pops Mensah Bonsu gibi. Kisa ise piyasada mevcut. Andric,Rancik'den birisini kesip Taylor ile birlikte, 2 tane transfer yapmamiz lazim. Seneye uzunlar Turklerden olusacak gibi. O yuzden bu iki uzundan birisini kesmemiz lazim, iyi yerlere gelmek icin. Bugun kendi kendime dusundum eger su takimin basinda Oktay hoca degil baska bir koc olsaydi bu durumlarda olabilirmiydik. Bence hayir, bu durumda olmamizin en buyuk nedeni Oktay hoca. Guard ve uzun transferi sart.

E GRUBU
Galatasaray CC 3-1
Bennet Cantu 2-2
Panellinios BC 2-2
Gasterra Flames 1-3

Haftaya galip gelirsek güzel olur...

Sühan Cem' Alıntı:
[quote="Emin Doğanca":gbnclnps]Liderliği neredeyse garantiledik tamam ama Yunan liginde düşmeye oynayan bir takıma yenilmek hatta yenilmek bir tarafa neredeyse 3 çeyrek maçı geride götürmek adama koyuyor.

Teslim olmayan yapımız beni sevindiriyor ama böyle bir takıma kaybetmekte gerçekten çok üzücü.

Sağlık olsun.

Olur böyle şeyler arada Emin. FB bayan takımı Panküpe Efes T.Telekoma yenilmedimi mesela. Her maçı kazanmak özellikle basketbolda mümkün olmuyor.[/quote:gbnclnps]
yınede ne olursa olsun bu kalıtede bı takıma yenılmemız lazımdı,bunun nazarı boncugu fılan olmaz,daha ılerıkı turlarda daha cıddı rakıplerle karsılacagız,daha bu deplasmandan galıp gelemıyorsak oralar baya bır dusundurucu olur.

iyi bir guard ve iyi bir ribaund oyuncunuz yoksa zorlu deplamaslarda hatta biraz zorlu deplasmanlarda bile kaybetmek oldukça olası bir durumdur.

2 maç üst üste çok kötü hücum ettik birini kazandık ama nispeten kolay olanı kaybettik...
enseyi karartmaya gerek yok kaybederken bile 66 sayı yiyerek kaybediyoruz yani asıl silahımız olan savunma hala yerinde...
hücum içinde biraz daha konsantrasyon gerekli...
bu maçı izlemedim ama Banvit maçında kaçırdığımız atışların çoğu boş atışlardı...

Maçı izleyemedik malum detayına inemeyeceğiz. Banttan izledikten sonra ilgi çekici noktalar çıkacaktır elbet.

İstatistik üzerinden ilerlersek, yapılan 15 top kaybının takıma önemli bir dezavantaj getirdiği açık. 3. periyotta yediğimiz 11-3'lük seride maçta kritik rol oynadı. Son olarak Ermal'in 4/11'lik şut yüzdesi bulabileceğimiz sayılar anlamında önemli. Shipp'in yükselen formu devam ederken Shumpert'ta özellikle son anlarda sorumluluktan kaçmadı.

Aldığımız bu mağlubiyetin takım üzerinde olumlu etkisi olacağını düşünüyorum. Oktay Mahmuti eksik noktaları iyi analiz edecektir, güvenim sonsuz.

Hayırlı bir mağlubiyet oldu bence bu. 3-3 gittiğimiz bir deplasmanda kaybedelim kaybedeceksek. Haftaya Flames'i göndeririz evine, liderlik için de 19 sayı avantajla geçeriz İtalya'ya. Hem ligde hem burada kaybetmiyorduk, takıma da gerekliydi bence bu mağlubiyet. Herşeyi toz pembe çiziyoruz belki burada ama henüz yolun çok başındayız. Sürekli kazanma durumu da stres yaratır takımda, o açıdan hayırlı bir mağlubiyet bence bu. Ki Veli Yiğit'in basın toplantısından geçtiği bilgiler de önemli bu noktada. 'Özgüven iyidir ama bu rehavete dönüşürse kötü olur. Şimdiden üst grubun hesaplarını yapmak yanlış. Bunu herkese anlatmak lazım. Üst grubu konuşmak için önce onu haketmemiz gerekiyor. Eğer biz düşündüklerimizi, mücadelemizi ortaya koymazsak sıradan oluruz.' demiş koç..

Hafta sonu Aliağa'dan devam..

Maçı seyretmedim, fakat istatistikler üzerinden biraz yorum yapılabilir. Savunmada rakibi boyalı bölgeden uzak tutuğumuz gözüküyor. İki sayılık hucumları toplamda 29 ve bunda sadece 13 kez sayı bulmuşlar. Bununla beraber, takımımız gene pota altını kullanarak hucum etmiş gibi görünüyor. Biz iki sayı olarak 41 top kullanmışız, tabi burda özellikle pota altı oyucularımızın düşük yüzdesi dikkat çekiyor. Ermal, Andriç ve Rancik 6/20 gibi cok düşük bir oranda hucum etmişler. Tabi asist sayısında ki düşük rakamda ( 6 asist) iki şekilde açıklanabilir; ya uzun oyuncular bugün gercekten formsuzdu ve kolay atışları kaçırdılar, yada bu oyuncuları gerekli noktalarda topla buluşturup sayı yolunu açamadık.

Maçı seyretmedim fakat ben ikinci ihtimalin olduğunu varsayıyorum. Tabii burda takımdaki uzunlarla ilgili bir diğer sorun ortaya cıkıyor, Ermal dışında alçak postta kendine pozisyon yaratıp sayı bulabilen bir uzun olmaması. Ermal'inde her maç yuzde 80 ler civarında hucum etmesi zaten beklenemez. Bence rebound cı bir uzundan cok, alcak postta aldığı topu bitirebilecek sırtı dönük oyunu bilen bir uzun ihtiyacı var takımın; örnek olarak ligimizdeki lance willams, likholitov oğuz savaş, kerem gönlüm vs...

Bunların dışında bu kadar yeni bir takımın bütün taraftarın beklentilerini baya yuksek noktalara getirmiş olmasıda cok önemli bir başarı. Bunun gibi yenilgiler olucaktır. Ama hucumda bu kadar yuzdesiz oynanan bir maçı son topa kadar getirmek de takım olma yolunda önemli adımlar atıldığının göstergesi.

A.Çağlar Torun' Alıntı:
Hayırlı bir mağlubiyet oldu bence bu. 3-3 gittiğimiz bir deplasmanda kaybedelim kaybedeceksek. Haftaya Flames'i göndeririz evine, liderlik için de 19 sayı avantajla geçeriz İtalya'ya. Hem ligde hem burada kaybetmiyorduk, takıma da gerekliydi bence bu mağlubiyet. Herşeyi toz pembe çiziyoruz belki burada ama henüz yolun çok başındayız. Sürekli kazanma durumu da stres yaratır takımda, o açıdan hayırlı bir mağlubiyet bence bu. Ki Veli Yiğit'in basın toplantısından geçtiği bilgiler de önemli bu noktada. 'Özgüven iyidir ama bu rehavete dönüşürse kötü olur. Şimdiden üst grubun hesaplarını yapmak yanlış. Bunu herkese anlatmak lazım. Üst grubu konuşmak için önce onu haketmemiz gerekiyor. Eğer biz düşündüklerimizi, mücadelemizi ortaya koymazsak sıradan oluruz.' demiş koç..

Hafta sonu Aliağa'dan devam..

Çağlar bey; hafta sonu Aliağa'da Brandon Hunter oynıyacakmı? Herhangi bir bilgi varmı, diskalife edilmiş galiba tofaş maçında. Eğer yoksa çok işimize gelir.

Valla yenıldık ama bu yenılgı bana göre ders nıtelıgınde bır yenılgıydı. Bu maglubıyetın telafısı haftaya olur ve grubu lıder bıtırırız. Bana göre lıgde alınacak maglubıyet yerıne bın kere bu macta kaybetmeyı tercıh ederım.
Macı ızleyemedık ama takıp ettık. Son perıyotta Shumpert son 2 dakkıkada 2 tane 3 luk kacırdı ve tam da macın kırılma anıydı eger herhangı bırısı gırseydı bence macı kazanıyorduk.

Fakat takımla beraber Yunanistan'da bulunan Veli Yiğit'in maç sonunda geçtiği haber önemliydi. Habere göre koç Mahmuti'nin maç sonu açıklamaları şu şekilde: 'Özgüven iyidir ama bu rehavete dönüşürse kötü olur. Şimdiden üst grubun hesaplarını yapmak yanlış. Bunu herkese anlatmak lazım. Üst grubu konuşmak için önce onu haketmemiz gerekiyor. Eğer biz düşündüklerimizi, mücadelemizi ortaya koymazsak sıradan oluruz.' Son dönemde taraftarla birlikte takımın da rehavete girdiğini düşünüyor sanırım koç. Dediğim gibi 3-3'ün ardından çok rahat telafisi olacak bir karşılaşma bu. Gerekli derslerin çıkarılması koşuluyla, ki bu konuda koça güvenmeyen yoktur sanırım, hayırlı bir mağlubiyet bile diyebiliriz bu gece için.

SALSABASKET.

denilen gibi hayırlı bir mağlubiyet oldu hocamız gerekn açıklamayı yapmış kendi durumumuzu en iyi o biliyor bu takım çok başarılı olacaktır çok .. hala ben seyirci rekorunu artık kıracağımızı ve maçları çok rahat 5 6 binlerde oynayacağımızı düşünüyorum .

Bu mac geride kaldigina göre Aliaga maci basligi artik acilabilir heralde :)