EuroCup 6. Hafta | MoraBanc Andorra-Galatasaray

Tarih: 7.11.2018 Çarşamba
Saat: 22:00
Yer: Poliesportiu D'Andorra

Yine zorlu bir deplasman maçındayız. Andorra bu hafta ACB liginde deplasmanda Real Madrid'e 107 sayı atarak mağlup etti. İspanyol takımlarının deplasmanları her zaman zorlu olmuştur. Hem Andorra'nın hem bizim 2 galibiyeti ve 3 mağlubiyeti olması gruptaki sıralamayı belirlemesi açısından da ayrı bir önem taşıyor. Karşıyaka maçındaki performansın sürekli olmasını temenni ediyor ve takımımıza başarılar diliyoruz.

andorra vize istiyormu ya gitsek izlesek .

Daha once de yazdim bu konuda Andorra vize istemiyor Turklerden, lakin hava limani olmadigi icin ya Ispanyaya ya da Fransaya ucmaniz gerekecek ama bu kez o iki ulke vize isteyecegi icin Andorraya vizesiz gidilmiyor. Biliyorum cok sacma. Yoksa ben de gitmek icin can atiyorum.

Beni Andorradan mahrum birakan engeller utansin ne diyeyim :(

Daha once de yazdim bu konuda Andorra vize istemiyor Turklerden, lakin hava limani olmadigi icin ya Ispanyaya ya da Fransaya ucmaniz gerekecek ama bu kez o iki ulke vize isteyecegi icin Andorraya vizesiz gidilmiyor. Biliyorum cok sacma. Yoksa ben de gitmek icin can atiyorum.

Beni Andorradan mahrum birakan engeller utansin ne diyeyim :(

transit vize vs yokmu bunun kolay yolu

Galatasaray Erkek Basketbol Takımımız, MoraBanc Andorra maçının hazırlıklarına yaptığı antrenmanla devam etti. Baş antrenörümüz Ertuğrul Erdoğan ve oyuncumuz Nigel Hayes, antrenmandan sonra 7 Kasım Çarşamba günü oynanacak mücadele hakkında açıklamalarda bulundu.

Baş antrenörümüz Ertuğrul Erdoğan, MoraBanc Andorra maçı hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Andorra son zamanlarda iyice ritmini bulan ve çok yönetilen bir takım. Real Madrid karşısında kazandıkları maçta takım olarak ne kadar sert ve karakter sahibi bir ekip olduklarını gösterdiler. Deplasmandaki ilk maçımızı kazanmak istiyoruz ve bu tarz bir galibiyete gerçekten ihtiyacımız da var. Eğer bu maçı kazanmak istiyorsak maç boyunca konsantre kalıp asla geri adım atmamalıyız.”

Oyuncumuz Nigel Hayes ise şu sözleri söyledi:

“Yüksek tempoda basketbol oynayan bir takımlar. Takım olarak güzel bir maç olmasını bekliyoruz. Kendi sahamızda oynadığımız ilk maçı kazanmıştık. İkili averajı da düşününce o maçın rövanşını mutlaka kazanmak isteyeceklerdir. Gruptaki sıralama açısından da kritik bir mücadele. Sahaya çıkıp elimizden gelen en iyi basketbolu oynayarak kazanmak istiyoruz. “

Andorra herkesin de söylediği gibi çok formda. Real Madridi deplasmanda yenmeleri de bunu gösteriyor. Bu maçı alabileceğimizi sanmıyorum.

Simdi Reali evinde yenmis hem de 107 sayi atmis ve butun yollar kaybedecegimizi soyluyor ama ben kazanabilecegime inaniyorum. Baskette supriz futbolla oranla cok daha fazla mumkundur.

Harrison 28 sayi 9 Asist
Nigel Hayes 19 sayi 8 Ribaund
Zach Auguste 16 sayi 11 Ribaund
Arapovic 14 sayi 6 Asist

Hissetmek guzeldir. Haydi Cimbom ayrilda gel :)

Molada kamera bizim kulübedeydi. Ertuğrul Hoca'nın İngilizcesi çok kötü sanırım. Shurna sende dedi, offensive defensive filan, bir iki yardım çizip gönderdi ve üçlüğü yiyerek devreyi kapadık. Fark 13, bakalım kapatabilecek miyiz?

Göksenin Köksal'ın maç sonrası Kaptanlığını almak lazım. 2 yıldır artık yeter... Herkes dökülüyor koç dahil... Maç 20 dk durdu Allah'tan da yakalar gibi olduk adamlar açıldı hemen. 2.yarı Allah yardımcımız olsun. Kızılyıldız maç satmaya devam ediyor bu arada...

Arkadaslar el insaf maci izlediyseniz basindan beri hakemlerin sacmaladigini gormemeniz imkansiz. Tai Webstera calinan bir faul var. Kor olsa o pozisyonun faulle alakasi olmadigini bilirdi. Buna benzer taktir haklari ve haksizliklari cok var aleyhimize.

Son 3 luk sayilmadi fark simdilik 9.

Arkadaslar el insaf maci izlediyseniz basindan beri hakemlerin sacmaladigini gormemeniz imkansiz. Tai Webstera calinan bir faul var. Kor olsa o pozisyonun faulle alakasi olmadigini bilirdi. Buna benzer taktir haklari ve haksizliklari cok var aleyhimize.

Son 3 luk sayilmadi fark simdilik 9.

Abi sezon başından beri ironi mi yapıyorsun doğru söyle :unsure::rolleyes::D:D

Mac son perioda son dakikaya ve belki de son topa kalacak. Yensek ne olur ki ? Yenelim be cocuklar lutfen ricam olsun :)

3. ceyrek sonu 59-58