Eurocup 6. Maç | Galatasaray CC 87 - 80 BancaTercas Teramo

Re: Eurocup 6.Maç | Galatasaray-Banca Tercas Teramo

B_d5e9393dfebec38128caea1dc77ce8b2.jpg

öncelikle aslanlarımıza tebrikler. gerçekten çok iyiydiler. ancak hafif bir gevşeme var gibiydi takıma. 5 puanın iadesi biraz rehavet getirmiş gigi. aliağa maçına dikkat etmeliyiz ve gidebilenler yine desteğe gitmeli. küçümsememek gerek o maçı.
bir başka önemli konu moderatöre söylemek istiyorum. saçma sapan bir kararla 1 hafta aranızda yoktum. hatırlayanlar olabilir. beşiktaş maçıydı galiba, was arka arkaya 3 top kaybı, hücum faal falan yapınca o sinirle 'allah cezanı versin' yazdım. bunu yazmaktaki amacım maçı izleyemeyenlerin gerçekten was nın saçmaladığını anlamalarıdır. küfür veya hakaret gibi bir niyetim olsa, o seviyede biri olsam onu yazardım zaten. çok masumane bir taraftar tepkisiydi. tüm iyi niyetimle hem maçı izleyip hem de izleyemeyenler için açıklamalı bilgiler vermeye çalışmak suç mu? ayrıca hiçbir uyarı yapmadan kafasına göre insan nasıl böyle bir ceza kesebilir. yöneticiye defalarca mesaj atmama rağmen tenezzül edip bir cevap bile vermediler. nerde kaldı sizin kibarlığınız? bu yazdıklarımdan ötürü de ceza verecekseniz hiç durmayın. iyi bir taraftar arkadaşınızı kaybedersiniz hepsi bu. ama bub*ndan sonra kafanıza göre hareket etmeyin. kendi yaşınıza ve ceza verdiğiniz insanların yaşına ve eğitim durumuna dikkat edin. galatasaraylılığa yakışan davranışlar sergileyin. maç heyacanıyla yazılmış masum bir lafla keyfinize göre asıp kesemezsiniz.

Galatasaray'ımız müthiş mücadele ederek bir zafer daha yaşattı bizlere. Bu zafer'de en büyük pay Jasaitis ve Fatih Solak'ın. Takımımızı izlerken keyif almamak mümkün değil önümüzde çok önemli bir Aliağa maçı var. Cem Hoca Can'ın o maça yetişeceğini söyledi. Tebrikler Cimbom'um...

Bugün 2500 yerine enaz 5000 kişiye oynayabilirdik.ama gitsemmi gitmesemmi gelsemmi gelmesemmı düşünen ne yazıkkı renktaşlarmız var malesef.Galatasaraylıysan takım performansıyla bagıra bagıra senı salona çağırıyor,daha ne bekliyosunuz?

Evet son onaltıdayız,yine kükrediler..

Şimdi ligde ilk hedef olan playoff için cumartesi saat 16 da salonda olalım!

Salona gelin,
Salona gelin.
salona gelin,
salona gelin,
salona gelin,

Gelin bu takımı canlı görün!

yeni geldim ama çok üzüldüm sadece 2000 taraftar vardı yazık gerçekten ya nerede 30 milyon taraftar...

ilk periyot farkı açınca 4-5 pozisyon potaya top atamadık ve fark kapandı öne geçtiler....

jasaitis müthiş oynadı gerçekten,fatih müthişti yaptığı 3 blok gözküyor ama en az 5 vardı...ilk yarıdada mike çok güzel bloğu vardı...

rakiplerimiz çok zorlu neredeyse euroleague takımları...bu takımları içeride yenmenin tek şartı full salon oynamaktır.ama kime söylüorum yine 2000-3000 kişi olur..belki bu gruptanda çıkarsak o zaman gelir 500-600 kişi :oops:

ayrıca istatistikleri beni ilgilendirmiyor fazla ama darius kötü.

birde jasaitisin 40 dk hiç çıkmadan oynadığını hatırlatayım 3 numaraya gerek yok diyenlere...

takım iyi durumda, taraftara ihtiyaç var ama taraftar yine gelmiyor. Fener maçına gelip Daçka'ya , Tarsus'a gelmezsiniz onu da anlarım. Ama şu maça gelinmez miydi ya. Gelen herkese teşekkürler. Ayağımıza sağlık...

Farklı ülkelerden yabancı oyuncular..yeni bir ülkedeler..yeni bir takımdalar..taraftar kim bilir ne diyo anlamıyolar bile..
ama nasıl bir takımsın sen "Galatasaray" herkesi bir armanın bir bayrağın sarı ve kırmızının altında topladın..

o kadar güzel birşey ki bütün oyuncularımızn yüzündeki o hırsı , isteği görmek..
kadro iyidir ya da kötüdür..son 16ya kalırsın ya da kalamazsın..güzel oynarsın kötü oynarsın hepsi boş..ama o hırsınız , attığınız her sayının sevincini bizimle paylaşmanız herşeye bedel..

biz "arman için forman için bizim için" diye bağırdığımızda sanırım yabancılarda bu tezahüratı anlıyor şüphe etmeye başladım :p :p

Çok güzel bir galibiyet oldu daha fazla taraftar olabilirdi ama yine de atmosfer çok güzeldi.

D-Was için yapılan eleştirilere bende katılıyorum. Nasıl istatistiklere yansımayan katkı gibi bir kavram varsa D-Was'ı izlerken istatistiklere yansımayan takıma zarar gibi bir kavramın varlığını düşündüm. Kaçan şutların veya genel olarak tap kaybı sayısının ötesinde çok yanlış zamanda yanlış kararlar veriyor.Momentum tam elimize geçicek bir sakin oynamak gerekirken saçma sağan fites yükseltiyor ve öyle bir anda top kaybı yapıyor ki momentum karşı taraf geçiyor.Savunmada öyle bir hamle yapıyor ki top çalmak için topu çalamayınca savunmanın tüm dengesi bozuluyor .

Asla kötü niyetli ve bencil bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum.Bir oyuncu olarakta bir çok meziyeti var belki ama...

Zihinsel olarak bir oyun kurucu için oldukça yetersiz . Doğru zamanda doğru kararlar veremiyor

Malum can sıkıcı hadisenin yarattığı olumsuz havayı ligde aldığı peşpeşe galibiyetler ile üzerinden atmayı başaran ve bunun ardından son yıllarda hiç olmadığı kadar da taraftarı tarafından sahiplenen bir Galatasaray Cafe Crown vardı maç öncesinde. Başkan Adnan Polat?ın yaşanan olayın ardından neredeyse hiç maç kaçırmadığını biliyoruz ama başkanın yanı sıra bugün sarı kırmızılı taraftarlar da yalnız bırakmadılar takımınlarını. Derbi maçları hariç görmeye pek de alışık olmadığımız ama her takım için görmek istediğimiz bir doluluk vardı Abdi İpekçi?de maç öncesinde.

Taraftarın yarattığı bu güzel atmosferde turu geçmek için kazanmaktan başka çıkar yolu olmayan Galasaray Cafe Crown, Darius Washington önderliğinde hızlı bir giriş yaptı maça. Ve ilk yedi dakikayı 26-11 önde geçerlerken Washington?un 6 sayı 4 asistlik performansı dikkat çekiciydi. Onun da oldukça sevdiği hatta bazen de abartıp yanındaki dört kişiyi unutarak yaptığı hızlı hücumlarla kolay sayılar buldu sarı kırmızılılar. Fakat galibiyet alması halinde tıpkı G. Saray Cafe Crown gibi bir üst tura çıkacak olan İtalyan takımı da bu kadar kolay pes etme niyetinde değildi, savunmalarını henüz çeyrek bitmeden sertleştirdiler. Ve son üç dakikada sayı yemeden 12 sayı atmayı başararak ilk çeyrekteki Galatasaray Cafe Crown fırtınasını dindirdiler. Periyot arasının toparlanma anlamında Cem Akdağ?ın epeyce işine yarayacağını düşünmüştüm ama fena yanıldım. Bu kez periyoda hızlı başlayan İtalyan?lar oldu. Ve ilk üç dakikada sayı izni vermeyerek, dış atışlarla buldukları sayıların ardından altı dakika sonunda 23-0?lık bir seriyle skoru 26-34?e getirmeyi başardılar.

Bu altı dakikada fazlasıyla kaçan şut ve hücumda ne yapacağını bilemez bir ev sahibi portresi izledik. Cem Akdağ?ın takımlarında önem verdiği konuların başında gelir istikrar. Fakat bu takım biraz daha farklı. Zira maça 26-11 başladıktan sonra, altı dakikada 23-0 seri yiyen bir takım gördük. Ama bu sezonki Galatasaray Cafe Crown?u diğer tüm sezonlardan ayıran en önemli özelliği tam da bu anda devreye girdi bir kez daha. Son beş dakikada Jasaitis ? Rancik ve Wilkinson?ın elinden bulduğu 16 sayı ile devreye yalnızca üç sayı geride girdi sarı kırmızılılar. Yabancı oyuncularının karakterli oyunuyla bir maça daha tutunmayı başardılar ve taraftarlarını da yeniden canlandırdılar soyunma odasına girmeden.

İkinci yarının başlamasıyla birlikte maç başındaki temposunu tekrarlayan bir takım gördük ve bu oyun neticesinde henüz üçüncü dakikada skoru 49-47?e getirmeyi başaran Galatasaray Cafe Crown, bu dakikadan sonra bir daha hiç geriye düşmedi. Ev sahibi olmanın avantajını belki de ilk kez tam manasıyla kullandığı bu çeyrekte, Fatih Solak?ın boyalı bölgede başlattığı direnişe takım arkadaşlarının da destek vermesiyle oyun ritmini tamamen ele geçirmeyi başardılar. Bu sekansda Fatih Solak?ın savunması ve etkileyici blokları kadar önemli bir diğer faktör ise Simas Jasaitis?in hücum performansı idi, 9 sayı ile tamamladı bu çeyreği Litvanya?lı. Son on dakikaya girerken Teramo?nun şansını son bir kere daha deneyeceğini tahmin etmek zor değildi. Fakat bugün sahadaki sarı kırmızılı beşin kaybetmeye pek niyeti yoktu, yedikleri 23-0?lık seriye rağmen. Üçüncü periyotta gösterdikleri savunma direncini son çeyrekte de devam ettirerek salondan 87-80 galip ayrılmayı başardılar. Ve bu sonuçla birlikte grup lideri Alba Berlin?in ardından grubu ikinci sırada tamamlayarak bir üst tura yazdırdılar isimlerini.

Zor bir dönemeçte devraldığı takıma oynattığı basketbol ile en büyük alkış, her maçta olduğu gibi, şüphesiz Cem Akdağ?a. Ligde yeniden canlandırdığı takımını Avrupa?da da yoluna devam ettirtmesi ve son 16'ın içine sokması gerçekten önemli bir başarı. Geldiği ilk maçın ardından oyuncularımıza henüz set bile hazırlayamadık diyen koçun, aradan geçen bu süre zarfında bu eksiklikleri yavaş yavaş tamamladığının en önemli göstergesi ise Jasaitis?in bugünkü performansı. Maçı 5/8 üçlük isabeti ile 25 sayıda tamamlayan Litvanyalı?nın Cem Akdağ?ın takımında performansı ne ölçüde yükselttiğini görmek gerekiyor bu anlamda. Geçen dönemde en az Jasaitis kadar şutör bir isim olan Gurovic?den hiç yararlanamayan takımı da düşündüğümüzde. Jasaitis?in 8 ribaund 3 top çalma 1 asistlik katkısı ise bize başarının takım oyunundan kaynaklandığını gösterecek olan istatistiklerden birkaçı sadece. Bugün bir dakika sahada kalan Caner?i ve Fatih Solak?ı :) ayrı tutacak olursak eğer tam altı oyuncu da asist yaptı sarı kırmızılılarda.

Galatasaray Cafe Crown?un başarısının altında yatan iki temel gerçek; oynanılan oyundan bireysel değil takım genelinde keyif almak ve takımı sahiplenmek. Ki bu sahiplenmede içinde bulunulan şartların etkisi yadsınamaz. Bu iki temel düşünce etrafında birleşen G.Saray Cafe Crown'lu oyuncuların bu başarısı da tesadüf değil şüphesiz.

http://www.salsabasket.net/2010/01/gsar ... eramo.html

Tebrikler takımımıza. Çok kalabalık değildik ama iyi destek verdik.

Yola devam!

2 ay once yasadığımız o sıkıntılardan sonra bugunku tabloyu gormek gercekden keyif veriyor insana.. her ne kadar macın favorisi biz olsak bile,bu tarz macları kazanmak her zaman zordur.. bazı kriz anlarında simasın onderliğinde o krizlerden cıkmasını bildik..
ve tabiki fatihi unutmamak lazım.. nası olurda,bu takımda 2008in basında cemalle fatih arasındaki tercih cemalden yana kullanılıp fatih gönderildi,hala anlamakta güçlük çekiyorum..istatistiklere bakmak bicok açıdan yanıltıcı oluyor.. istatistiklere baksak,bgn fatihin cok ust düzey katkı yaptığını görmeyip,dariusun gayet güzel oynadığını düşünürüz...

Arkadaşlar ben mi salondan yalnış gördüm yada televizyondan siz mi yalnış gördünüz.Bu taraftar gercekten hiçbişey hakketmiyor.Sezonun en önemli maçına cıkıyoruz taş çatlasa 1000-1300arası kişi var.salonun sanki 10 da 1 i boş gibiydi.Benim oturduğum tarafta kamrenanın arka tarafında kendimden hariç 5-6 kişi vardı.Bumu büyük GALATASARAY taraftarı yazık gercekten.Çoğuda 15-20 yaş arasındaki cocuklardı.Ben 32 yasında eşimi çoçuğumu bırakıp maça gitmişim ben utandım salonu o şekilde görünce.bari ahmet cömertte oynasak ya

Maalesef çok az kişi vardı. En az 3-4 bin kişinin olmasını beklerdim. Salonun üçte birini rahatlıkla doldurabilirdik.

Tebrikler savaşan aslanlar!

Nilay KIZILOK' Alıntı:
Ne var arkadasım banane Murat'dan Can varken. :)

[quote="Hüseyin Çıtak":3ersqqxy]26-11 üst üste 2 3 sayı Murat Kayadan (Nilay ablaaa :))
[/quote:3ersqqxy]

Memleket kontenjanı Can ile dolu ise Murat'a sallayabiliriz dimi ? :) :)

hayırlı olsun, aslanlar savaşıp hak ettiler.bir üst turda daha iyi takımlarla oynayacağız.mutlaka takviye şart.takım kimyasına uyum sağlayacak yabancı uzun,ve ersin görkem olursa muhteşem olur.bu takım efes ve ülkerin korkulu rüyası olur.

Fenerbahçe Ülker' in Barcelona maçını 500 kişiye oynadığını düşünürsek dün salonda gayet mükemmel bir atmosfer vardı diyebiliriz. Takım böyle gittikçe seyirci sayımız da katlanarak yükselecektir.

Hucum gücmüzün maşallah' ı var her maçta iyi sayı atıyoruz. Dün zaman zaman da iyi savunma yaparak haklı bir galibiyet aldık. Takım geri verilen 5 puanın etkisiyle bir yumuşama yaşamazsa gayet iyi yoldayız.

Saygılar.