Euroleague 2008 - 2009

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
21:00'de final maçı. CSKA'yı tutuyorum bu maçta ama Pana'lılar sevinebilir, şanssızım bu sıralar :)

CSKA kupanın bir numaralı favorisi ama Pana'nın da sağı solu belli olmuyor..Özellikle bu tür turnuvalarda büyük bir direnç gösterebiliyorlar..Defansların çarpışacağı bir maç olacaktır..

Pao taraftarı ne kadar çirkef olsada feci bişey yaaa!

Maçın başında oyuncuların kendini tanıtması süperdi dünya güzellik yarışması gibiydi

Geçen sene gibi saha kenarı Cska nın kodomanlarının tribünlerde yunanlarındı bugünde öyle olacak

Olympiakos-Barcelona finali olur demiştim aynı Kerem gibi benimde bu tüyomu değerlendiren çoğu kişi etrafımda parayı kaldırdı ilk gün.

Finali Cska alır diyorum Messina bizim lise takımıyla top16 oynayacak havası var Amerikaya gitmeden kupayla kapatır bu defteri..

Euroleague'de 2008-2009 Ödülleri açıklandı

58f.jpg

"MVP", Regal Barcelona'dan Juan Carlos Navarro
"Yılın Savunmacısı" Panathinaikos'dan Dimitris Diamantidis
"Yılın Skoreri" Tau Ceramica'dan Igor Rakocevic
"Yükselen Yıldız" Partizan'dan Novica Velickovic

En iyi takım
Terrell McIntyre, Juan Carlos Navarro, Igor Rakocevic, Ioannis Bourousis, Nikola Pekovic

İkinci takım
Theodoros Papaloukas, Vassilis Spanoulis, Ramunas Siskauskas, Erazem Lorbek, Tiego Splitter

http://www.euroleague.net/final-four/berlin-2009/main-page/i/49161/2768/item

Maçın kaderini ikinci çeyrekte Panathinaikos'un yağdırdığı üçlükler belirledi. Fark yirmilere çıkınca beklediğimiz gibi baştan sona çekişmeli geçen bir maç olmadı. CSKA ikinci yarıda oyuna tamamen hükmetti ama, ilk yarıda uyuya kalmış olmalarının bedeli ağır oldu. Son topu da iyi kullanamadılar; PAO mükemmel savunma yaptı... Siskauskas el üstünden üçlüğü sokup, kupayı kazandırsaydı efsanevi bir son olabilirdi ama, ben, CSKA'nın iki sayıllık bir basketle maçı uzatmaya götürmesini ve en iyinin uzatmalarda belli olmasını isterdim.

Zeljko Obradovic 49 yaşında yedinci Eurolegue şampiyonluğunu yaşıyor! Avrupa'da almadığı kupa kaldı mı acaba? Yaşayan efsane bu olsa gerek...

Burak Barut' Alıntı:
Diamantidis nerede Burak Barut orada.
Kalbim gönlüm Diamanditisle.

Biz Pana'ya Nonda,Lindertoth,Sanchtis ve Lincoln'u versek onlarda bize Diamanditis'i verseler kabul ederim vallahi :) Hatta bide üstüne atlarım :)

Selanik
Atina
Bologna
Paris
Berlin

6.finalde 5.kupa oldu.Gate 13 yine yaptı yapacağını takıma gaza vermek için kupa alınan şehirlerinde söylendiği yeni beste yapmışlar melodisi de güzledi maç sonuna kadar da o besteyle devam ettiler sonunda da fiyakalı bi Horto Magiko çektiler Berlin Q2 Arenada

Euroleague de Pana'yı yenmek ümidiyle.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...