Euroleague (2014-2015)

Nocioni, Rudy biraz da Reyes hakemleri yanına alarak Fenerli oyuncuları dövdü resmen. İki pota altındaki sertlik dozajı çok farklıydı. Hakemler ayarlayamadı veya ayarlamak istemediler. Verilen, verilmeyen fauller ile Fülkerli oyuncuları pıstırdılar bir bakıma. Bunların yanında, Madridin 2. periyot performansı ve 3 lük yüzdesi, galibiyette daha çok etkiye sahipdi bence.

Bu olaya biz tepkimizi göstermezsek, Maccabinin hakemlerle bizden çaldığı maçtaki tepkimiz boşa olmuş olur. Tıpkı Markoya yapılan hareketin faul olduğunu söyleyemeyen Murat Murathanoğlu ve İsmet Bademin, Efes ve Fener Avrupada hakemler tarafından doğrandığında bağırıp, çağırmaları gibi.

Bence Maccabi maçındaki tepkimiz işe yaradı ben o günden sonra doğranan Türk takımı hatırlamıyorum dünkü maçta aman aman bir şey olmadı bence ama dediğim gibi bizim Maccabi maçından sonra daha ortada maçlar gördüm ben düdük açısından

Hakemler baya baya Fenerbahçeyi maça geri döndürmemek için ellerinden geleni yaptılar arkadaşlar, hiç kendimizi kandırmayalım. Cidden sanki bi pota altında Euroleague yarı finali diğerinde Eurochallenge sıradan bir grup maçı oynanıyor gibiydi sertlik oranı olarak. Seyirci olarak dışarıdan basit gibi görünen temaslar oyun içerisinde çok fazla tekrarlanınca yorulmuş, yıpranmış oyuncular için çok çok zor olabiliyor ve bir de çalınmayan fauller, kolayca çalınan fauller, Bjelicaya verilen teknik faul, Reyese verilmeyen teknikler derken zaten Fenerbahçe tam geri dönebileceği anlarda tekrar uzaklaştı oyundan. Her ne kadar rakibimiz olsalar da Türk basketbolu için buralarda olmaları güzel bence. Umarım biz de, Efes de en kısa zamanda buraları oynarız.

Real Madrid'in karşısında o basketbolcular sarı-kırmızı formalarla çıksaydı eğer tartışmasız maçı alırdı.

Fenerbahçe camiası gerçek bir looser'dır. Galatasaray doğal winner'dir.

Birileri finallerde ancak figüran olur. GALATASARAY O FİNALİ ALIP KUPAYI KALDIRIR. AKSİNİ İSPAT EDEN ÖNE ÇIKSIN!

Obiriks Obirik geçeceksin bunları. CSKA'dan sonra en büyük 2. bütçeye sahipsin. Yarı finalde eleniyorsun. Tam bir rezalet!

Rezalet felan geçin bu işleri F4 kalmak Euroleague'de her takımın hayalidir..Tabiiki de her takım o kupayı almak ister ama pat diye birden olmaz o iş.
Asıl önemli olan buralarda devamlılıktır gelecek sene F4 Berlin'de sonra ki sene Ülker Arena'da olacağı söyleniyor..Biz ne yapıp edip kendimizi öncelikle Euroleague'de devamlı oynayanlar statüsüne sokmalıyız ..Daha sonra zamanla tepelere oynayan kadrolar elbette kurulacaktır..

Galatasaray oynadığı hemen hemen her finali pat diye alıyor. Yani ortalıkta devamlılık adına figüranlık yapmıyor. Bu tercih meselesi, ama Galatasaray'ın hiçbir zaman tercihi olmamıştır. Gazete kupürlerinden alma başlıkar bence fikir değildir.

Real Madrid'in karşısında o basketbolcular sarı-kırmızı formalarla çıksaydı eğer tartışmasız maçı alırdı.

Fenerbahçe camiası gerçek bir looser'dır. Galatasaray doğal winner'dir.

Birileri finallerde ancak figüran olur. GALATASARAY O FİNALİ ALIP KUPAYI KALDIRIR. AKSİNİ İSPAT EDEN ÖNE ÇIKSIN!

Obiriks Obirik geçeceksin bunları. CSKA'dan sonra en büyük 2. bütçeye sahipsin. Yarı finalde eleniyorsun. Tam bir rezalet!

Bu fb basta aziz ve futbol takimi olmak uzere komple tum branslarinda sadece oynamis olduklari finallerle ve Galatasaray'i yenmeleri ile ancak gurur duyabiliyorlar. Azizede o kadar cok Galatasaray cekememezligi var ki tum komple alt yapi ust yapi butun sporcularina bulasmis bu hirs ve cekememezlik.

Neyse konuya gelicek olursak, Cska'da bir tokatlar bunlari yarin. 4. olup geri donerler.

Dunku mactan sonra yine cok eminim ki, Galatasaray fb yi eler. Ergin hocamiz gerekli analizleri yapip zayif yonlerinden ok gibi saplayacak kuslari.

Gazete kupürlerinden alma başlıklarmışmış.Euroleague'de F4 e sadece 1 kere çıkıyorsan bir anlamı yok ki Partizan 2010 da çıktıda noldu? Ben herzaman söylerim bir defa gitmek yerine herzaman oraların gediklisi olmak gerekiyor bu işler böyle..
Biz başka takımlar yerine kendi işimize bakmalıyız önümüzde çok önemli bir playoff serisi var bakalım Ataman şapkadan tavşan çıkarabilecek mi önceki yıllar olduğu gibi..Turu geçemezsek eurochallenge'ye gidicez bu benim çok ağrıma gidiyor açıkçası

Hakemler baya baya Fenerbahçeyi maça geri döndürmemek için ellerinden geleni yaptılar arkadaşlar, hiç kendimizi kandırmayalım. Cidden sanki bi pota altında Euroleague yarı finali diğerinde Eurochallenge sıradan bir grup maçı oynanıyor gibiydi sertlik oranı olarak. Seyirci olarak dışarıdan basit gibi görünen temaslar oyun içerisinde çok fazla tekrarlanınca yorulmuş, yıpranmış oyuncular için çok çok zor olabiliyor ve bir de çalınmayan fauller, kolayca çalınan fauller, Bjelicaya verilen teknik faul, Reyese verilmeyen teknikler derken zaten Fenerbahçe tam geri dönebileceği anlarda tekrar uzaklaştı oyundan. Her ne kadar rakibimiz olsalar da Türk basketbolu için buralarda olmaları güzel bence. Umarım biz de, Efes de en kısa zamanda buraları oynarız.

2. periyotta üst üste 5-6 tane üçlüğü hakemler sokmadı heralde. Maçın istatistiklerine baktım FBU teknik faullerle birlikte 30 faul yapmış Real Madrid de 30 faul yapmış. Hakemler Real'in yaptığı 2-3 faulu vermedi, Preldzic'e gereksiz yere teknik faul çaldı onun dışında etkisi yoktu. Bu hatalar olmasa da Fener yenilirdi 2. periyodu izleyen herkes böyle düşünür.

Diğer konuda haklısın, bir Türk takımının bu noktaya gelmesi Türk basketbolunun gelişmesi için önemli. Bazen Euroleague YouTube hesabındaki yorumlara bakıyorum Olympiacos'lular Panathinaikos'un başarısıyla övünüyor, Yunan takımları 9 Euroleague kazandı siz hala kazanamadınız gibi şeyler yazıyorlar olaya. Bizim Top 16 maçlarının videolarında Fenerliler dalga geçmek için yorum yazıyor, onların videolara bakıyorum hiç Olympiacos'luların Pao'lulara laf attığını görmedim tam tersi sürekli birbirlerini savunuyorlar.

Birkaç hata dışında maçı doğrayacak hata yoktu. O da ev sahibi avantajı, olsun o kadar bi zahmet! F4 e gelip beko basketbol ligi oynayacakları falan sandılar galiba. Adamlar ne attıysa soktular içerden dışardan. Bize olağanüstü 3 lük atan Madrid fenere de 3 lük yağdırınca bu hale geldiler.

Itoudis'e CSKA bir gömlek büyük gelmiş gibi duruyor. Bugün 27 sayıdan maçı verdi, ama FB alamadı.

Şampiyon Real Madirid! Favorim Olympiakos'tu ancak Madrid beklediğimden çok daha iyi oynadı. Oly'yi oyun planından çıkarmayı başardı. Süper savunma yaptılar. İyi konsantre olmuşlar. Oly'nin geri dönmeye çalıştığı anlarda da Jaycee Carroll çıktı sahneye, izin vermedi. Nocioni de efsane oynadı. Spanoulis devreye giremedi bu sefer. Tabii adamların rotasyona bakınca hayal gibi geliyor bize.

Peri masalı tekrar gerçekleşmedi. Şampiyon Real oldu. Nocioni de mvp ödülünü aldı. Açıkçası hak ettiler. Darısı başımıza inşallah. :)

Rodriguez ismini Radrigız diye okumak neyse de Sonny Weems ismini okurken S.Weems yazan yeri ''sıvims'' diye okumak, adamın adını Sweems sanmak nedir ya ? Bu kadar mı cahilsiniz arkadaş ?

CSKA'nın FB Ülker'i tokatlamasıyla efsane olamadan yurda döndüler :D Bir de yanlarında Rüştü Nuran, Recep Ankaralı ve Emin Moğulkoç gibi hakemleri bulamayınca çok zoruna gitti şikecilerin. Bir de çok büyük iş başarmışlar gibi triplere girmeleri yok mu, kahkaha atıyorum. Beleş salon, Avrupa'nın en kariyerli koçu ve en az 20 milyon euroluk bütçeye rağmen 4.lük öyle büyük bi başarı falan değil. Hatta basketfaul.com editörü demişti sanırım, Türk basketbol tarihinin en pahalı takımı diye bu sezonki FB Ülker için.

-----

Şurası bir gerçek ki CSKA'nın finalde ya da yarı finalde takılmasının en büyük sebebi Teodosic ve Weems. Bu iki oyuncu da final four seviyesini kaldıramıyor, ikisi de sokak basketboluna çeviriyorlar işi ve takımlarına zarar veriyorlar. TOP 16 ve playoff seviyesinde bunu kotarabilirsin ama final four'da imkansız. Zaten bu yüzden de çuvallıyorlar. Ben CSKA'nın yerinde olsam Teodosic'ten de Weems'ten de vazgeçerim.

Real Madrid Mirotic-Nocioni değişikliği sonrası güç kaybetse de ev sahibi olmanın verdiği coşku ve top 8'e kadar bekleneni veremeyen Nocioni'nin karakter koymasıyla hakederek şampiyon oldu. Rivers da çok ekstra katkı verdi işin doğrusu.