EuroLeague Fantasy Challenge 2019-2020

GSBasket H2H ligi 27. hafta panoraması: (son 3 hafta)

Haftanın kazananı: Team Naumoski (Ümit Berk) +51
Haftanın takımı: Naylon Brando 180.6
Haftanın en çekişmeli maçı: Bayram Havarileri- MSB 133-143

Lig lideri: MSB3 (21/27 galibiyet)
MSB az puan alsa da derbiyi kazandı ve bitime 3 hafta kala liderliğini sürdürdü.
Mehmet Yılmaz kadrosunu güncelledi ve Crixus'u devirdi. Ben de Ayhan beyi Monroe-Vesely farkı sayesinde yendim ve umudumu sürdürdüm.

Puan Durumu:
MSB3 21
Bayram H. 20
Focusvictory 20
Crixus 19

Yarının maçları:
Focusvictory- Bayram Havarileri (Bir derbi daha. Kaybeden şampiyonluk ihtimalini mucizelere bırakır)
MSB3 Mehmet Yılmaz'a karşı. Zor bir karşılaşma daha. Kazanırsa averaj artısıyla beraber şampiyonluğa epey yaklaşır.
Crixus, Alisercan'a karşı kazanıp MSB3'ün puan kaybını bekleyecek ki durum 21-21-20-20 olsun.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
GSBasket Normal Sezon ligi 27. hafta panoraması:

1 Mehmet Baturalp (Hakan Sağlam) 4577 (2) Dünyada 174.
2 Netaş (Kaan Gürbüz) 4529 (3) Dünyada 301.
3️ Davies (Işıtan Doğan) 4523 (1) Dünyada 319.
4 Crixus (Aykut Kadıoğlu) 4501 (5) Dünyada 412.
4 Yalçın Granit (Hakan Sağlam) 4476 (4) Dünyada 544.

Haftanın kar edenleri:
Mehmet Baturalp : 162 puan aldım ve bu sezon ilk kez lider oldum. Dünya sıralamasında da az da olsa yükseldim. Düşmesi cok kolay da cıkması cok zor maalesef. sezon bitiminde en azından ilk 100'de olmayı amaçlıyorum ama bakalım başarabilecek miyim.

Haftanın zarar edeni:
Davies: Güncellemeye fırsat bulamayan Işıtan Doğan için kadrosundaki tüm oyuncaların oynaması ters tepti ve 101.9 puan alarak üçüncü sıraya geriledi.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Haftanın oyuncusu: Walter Tavares 31.9 verimlilik
Haftanın hayal kırıklığı : Dubljevic -3 verimlilik
Haftanın takımı: Maccabi Tel Aviv

Son düzenleme:
GSBasket H2H ligi 27. hafta panoraması: (son 3 hafta)

Haftanın kazananı: Team Naumoski (Ümit Berk) +51
Haftanın takımı: Naylon Brando 180.6
Haftanın en çekişmeli maçı: Bayram Havarileri- MSB 133-143

Lig lideri: MSB3 (21/27 galibiyet)
MSB az puan alsa da derbiyi kazandı ve bitime 3 hafta kala liderliğini sürdürdü.
Mehmet Yılmaz kadrosunu güncelledi ve Crixus'u devirdi. Ben de Ayhan beyi Monroe-Vesely farkı sayesinde yendim ve umudumu sürdürdüm.

Puan Durumu:
MSB3 21
Bayram H. 20
Focusvictory 20
Crixus 19

Yarının maçları:
Focusvictory- Bayram Havarileri (Bir derbi daha. Kaybeden şampiyonluk ihtimalini mucizelere bırakır)
MSB3 Mehmet Yılmaz'a karşı. Zor bir karşılaşma daha. Kazanırsa averaj artısıyla beraber şampiyonluğa epey yaklaşır.
Crixus, Alisercan'a karşı kazanıp MSB3'ün puan kaybını bekleyecek ki durum 21-21-20-20 olsun.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
GSBasket Normal Sezon ligi 27. hafta panoraması:

1 Mehmet Baturalp (Hakan Sağlam) 4577 (2) Dünyada 174.
2 Netaş (Kaan Gürbüz) 4529 (3) Dünyada 301.
3️ Davies (Işıtan Doğan) 4523 (1) Dünyada 319.
4 Crixus (Aykut Kadıoğlu) 4501 (5) Dünyada 412.
4 Yalçın Granit (Hakan Sağlam) 4476 (4) Dünyada 544.

Haftanın kar edenleri:
Mehmet Baturalp : 162 puan aldım ve bu sezon ilk kez lider oldum. Dünya sıralamasında da az da olsa yükseldim. Düşmesi cok kolay da cıkması cok zor maalesef. sezon bitiminde en azından ilk 100'de olmayı amaçlıyorum ama bakalım başarabilecek miyim.

Haftanın zarar edeni:
Davies: Güncellemeye fırsat bulamayan Işıtan Doğan için kadrosundaki tüm oyuncaların oynaması ters tepti ve 101.9 puan alarak üçüncü sıraya geriledi.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Haftanın oyuncusu: Walter Tavares 31.9 verimlilik
Haftanın hayal kırıklığı : Dubljevic -3 verimlilik
Haftanın takımı: Maccabi Tel Aviv
Oyundan koptuğum bir sezonda bari H2H liginde dengeleri bozayım diyip kadromu güncelledim bugün de lig liderine karşı oynuyormuşum hep üst üste gelmiş önemli maçlar hedefim yine galibiyet. MSB 3 ü liderlikten etmek için elimden geleni yapıcam :)

Oyundan koptuğum bir sezonda bari H2H liginde dengeleri bozayım diyip kadromu güncelledim bugün de lig liderine karşı oynuyormuşum hep üst üste gelmiş önemli maçlar hedefim yine galibiyet. MSB 3 ü liderlikten etmek için elimden geleni yapıcam :)

Gazan mübarek olsun Mehmet:) bu hafta olsun ama 30. hafta olmasın. 30. hafta rakip oluyoruz çünkü:)
Yalnız nasıl bir fikstürüm varsa son3 hafta sırasıyla Bayram Kurtulmuş, MSB3 ve Mehmet Yılmaz ile oynayacağım. Tek bir hataya bile yerim yok.

Ben de bu hafta Dubljevic'e rağmen 170 civarı bir puan aldım. Larkin dün çok iyi oynamasa da döndü. Her seye rağmen kadroya alınabilir mi diye düsünmekteyim

Tebrikler. Larkin konusunda ben de almasam mı yoksa alıp kaptan mı yapsam diye arada kaldım. Sanırım tam ortadan gideceğim. Alacağım ama kaptanım olmayacak.

Virüsten dolayı İtalyan ekiplerinin maçları hep riskli. Erteleme, seyircisiz ya da başka ülkede oynama... her karar çıkabiliyor.. Milano maçlarında durum nasıl olacak bakalım. Çıkacak olası erteleme kararında oyun nasıl sonuç açıklayacak o da ayrı muamma. Alınan oyuncular 0 mı sayılacak yoksa oynanınca mı eklenecek. Kafamda deli sorular...

Bojan’dan çıktım sanıyorum dün baya değişilik yapmıştım. 31 yaptığını görünce biraz üzülsem de kadromda olduğunu gördüm😄 Güzel sürpriz oldu.

Bu adam yine tuhaflaştı. Tamam inanarak yeniden kadroma aldım kaptan yaptım ama 50 ye yakın yapacağını da düşünmedim. Larkin çok başka..

Valla kafa kalmadı takip edemiyorum malum askeriye 😄Zaten çift maç haftası olunca hepten çorba oldu.
Muhammed kardeşim bu nasıl askerlik bitmedi gitti, sanki yıllardır askerdesin. Dedem üç sene askerlik yapmış, onunkine döndü. Bu devirde zaten askerlik yapan yok, yapanların ki de kısacık hemen bitiyor. Sen uzun dönem er olarak mı gittin kaç ay sürüyor bu iş ?

Bu sezon totem yaptım ve H2 liginde yarışın içinde oldukça bu başlığa yazmadım ama bu çift maç haftasında 2 yenilgi aldım ve yarış dışı kaldım.Her konunun finalini kötü yaptığım için şaşkın değilim aslında.

Tek sıkıntım Larkin oldu.Onu sezon içinde almayı hep erteledim,dedim kredisi biraz düşsün alırım.Onu 13.haftada ki FB maçında aldım ilk yarı kötü oynasada maç sonu 24 pr yaptı ama biraz rahatsız oldum,ben alana kadar su gibi akıp gidiyordu oyunu ,FB maçında tıkanmıştı sonra Zalgiris deplasmanında 6 pr yaptı ve çıkardım.Ondan sonrası malum.Şimdi kalan haftalarda alıp onu kaptan yapacağım,bakalım ne olacak ?

Benim için sezon bitti

The End.

GSBasket H2H ligi 28. hafta panoraması: (son 2 hafta)

Haftanın kazananı: Crixus (Aykut Kadıoğlu) +78.3
Haftanın takımı: MSB3 260.7
Haftanın en çekişmeli maçı: Money (Ayhan Bozdeniz)- Team Naumoski (Ümit Berk) 211-219

Lig lideri: MSB3 (22/28 galibiyet)
MSB3, çok kritik bir haftada ligin en yüksek puanını aldı ve kazandı. şampiyonluğuna sıo 1 adım. 2 haftadan birinde kazanırsa GSBasket H2H lig şampiyonu olacak.
Focusvictory olarak ben de Larkin ve Jerebko iklisinden 78 puan alarak zirve yolundaki rakibim Bayram Kurtulmuş karşısında geriden gelip kazandım. Tutunmaya devam..

Puan Durumu:
MSB3 22
Focusvictory 21

Haftaya:
MSB3- Focusvictory (Şampiyonluk maçı. Ya MSB3 beni yenip şampiyonluğunu ilan edecek ya da işler son haftaya kalacak)
GSBasket Normal Sezon ligi 28. hafta panoraması:

1 Mehmet Baturalp (Hakan Sağlam) 4823 (1) Dünyada 181.
2️ Davies (Işıtan Doğan) 4788 (3) Dünyada 253.
3 Netaş (Kaan Gürbüz) 4779 (2) Dünyada 277.
4 Crixus (Aykut Kadıoğlu) 4752 (4) Dünyada 395.
5 Yalçın Granit (Hakan Sağlam) 4722 (5) Dünyada 531.
Haftanın oyuncusu: Shane Larkin 48.4 verimlilik
Haftanın hayal kırıklığı : Campazzo 3.3 verimlilik
Haftanın takımı: CSKA

Uçlarda yaşıyorum bu oyunu. 200 e merdiven dayadım ama Kaptan Larkin + Mirotic+Bojan 170 getirdi. Yan parçalar vasatı aşamayınca çok büyük puanlardan oldum. Üstelik güvendiğim iyi isimlerdi.

H2H liginde bildiğiniz gibi geçen hafta çift maç haftasıydı.İlk maçım Msb 3 'le oldu,ikimiz aynı galibiyetteydik,averajla o 1. ben 2. sıradaydım,yani adeta şampiyonluk maçıydı.Ben kaptanlığı o maçtan önce M.James'ten alıp Mirotic'e verdim.Rakibimin kaptanı M.James'miş.James 26 pr yaptı Mirotic 16 ve ben 10 puan farkla maçı kaybettim.Oysa Mirotic Alba'ya karşı yüksek pr getirmeliydi,hesap tutmadı ve çift maç haftasında kaptan seçimim yüzünden çok kritik bir yenilgi aldım.

İkinci maçlarda rakibim focus victory oldu.Mirotic'i kaptanlıktan aldım ve önceki maçta 16 pr yapıp bana kaybettiren Mirotic bu maçta tam 37 pr yaptı.İlk günde rakibime 20 puana yakın fark atmıştım ama Larkin attığını soktu ve ben o attıkça sinir harbi yaşayıp kanal değiştiriyordum.Sonuç olarak farklı kaybedip 1 haftafa 2 yenilgi aldım ve şampiyonluk şansımı yitirdim,ufak şeyler büyük şeyleri etkiliyor.Mesela ilk maçlarda M.James'i kaptanlıktan almasaydım Msb 3'ü yenecektim ve şu an çok başka bir tablo olacaktı.

Her konuda olduğu gibi mesele winner olmakla veya loser olmakla alakalı,Galatasaraylı olsamda loserlık yönünden kendimi Fenerbahçe'ye benzetiyorum : )

Son düzenleme:
Bu Euroleague yönetimi neyin kafasını yaşıyor cidden merak ediyorum. Olympiakos'a karantina altındaki , her gün 100'den fazla insanın hayatını kaybettiği İtalya'ya gidip maç yapın diyorlar. Daha ilginci eğer giderlerse, dönüşte Yunanistan sağlık bakanlığı kararı gereği 14 gün karantina altında kalacaklar ve bu sürede tam 3 tane Euroleague maçlari var.

Aynı durum İspanya ve Fransa'daki maçlar için de geçerli. Şampiyonlar ligi maçları seyircisiz oynandı bu ülkelerde. Basket maçlarının bence hepsinin seyircisiz oynanması yada ileri bir tarihe ertelenmesi gerekir. Bence öyle Nisan a kadar falan da pek düzelen bir şey olmayacak, hatta biraz daha bile kötüleşebilir durum.
Bir başka konuda, son 28 gün içinde İtalya gibi salgının etkilerinin büyük olduğu yerlerde bulunmuş olanlar için geçerli olan kısıtlamalar, burada birçok şirket kendi tesislerine bu konumdakilerin girişine izin vermiyor. Bunu yapan ülkeler de olduğunu tahmin ediyorum. Yani 14 gün karantinadan sonra bile diğer gittiklere deplasmanlarda sorun yaşayabilirler.