Euroleague Fantasy Challenge 2020-2021

Yine berbat bir hafta daha ..

Bu oyunu toplamda 10 sezona yakın oynamışımdır,sadece bir sezon ara vermiştim,oyunda değişikliklerin olduğu sezon,bilirsiniz eskiden 500 krediyle başlanırdı.

Bu sezon en kötü sezonum oldu,buraya yazmadığım haftalar boyunca şanssızlığın ötesinde şeyler oldu,zaten son 9 - 10 haftadır rastgele seçimler yapıyorum.

Mesela Pleiss tercihi,neden yaptım böyle birşeyi,1 saniye bile oynamadı adam.

Beni bu sezon bu noktaya getiren isim M.James tir,birebirde en az 6 - 7 maç sırf onun yüzünden kaybettim.

Neyse kaldı son 1 hafta rakibim Bayça Oral,napsam acaba ? :)

Bu oyunu eski sistemdeki 2014'den beri oynuyorum, sezonu ilk 50 içerisinde bitirdiğim yıllar da olmuştu. İlk 10'da uzun süre devam ettiğim zamanlarda.
Ama bu haftaya kadar, yani ne haftalar oldu, belki 7 yıldır toplam 200 haftada, 15 takımdan 3000 kez kadro kurmuşumdur, ne hassasiyetle kurduğum kadrolar, bütün hafta kafamı meşgul eden kadrolar, 7 yıldır hiç hafta birincisi olamamıştım. 3.4. olmuşluğum vardı ama hafta birinciliği hayır. Senelerce o saatin peşinden koştum mesela olmadı.

Son haftalarda doğru dürüst kadroları bile yenilemiyordum. Dün son yarım saatte, gelişigüzel 15 kadromu da güncelledim. Papatya falı gibi her kadroya değişik değişik oyuncular aldım. Deck almışım nereden aklıma geldiyse. O takım bu hafta, hafta birincisi olmuş:)

Artık hafta birincilerine saat yok, euroleague i artık gelecek sene bedava izleyeceğiz. 7 senenin tesellisi de bu oldu bana:)

ek: kıssadan hisse, siz de asla vazgeçmeyin daha hafta birinciliğiniz yoksa:) Başarı en beklenmedik anda gelir. Beckett'i hatırlayalım: hep denedin hep yenildin, bir daha dene daha iyi yenil.

Ben de 16-17 sezonunda başladım oyuna. İlk sezon kötü oynadım sonraki sezon da ara vermiştim sanırım. Geçen sezon fena değildi ama asıl sezonum galiba bu sezonum oldu benim. Hatta anormal şanssızlık yaşamasam sanırım liglerde birinciliklerim olacaktı, hem de tek takımımla. Gerçi playofflar var, hala olabilirim sanırım. Bugün de 190 a yakın puanla bitirdim. De Colo-Loyd değişikliği ile kaybettim yazmıştım dün, ama baya kazançlı çıkmış oldum. Kaptan seçiminden gol yemesem 200+ yapacaktım, hem de arka arkaya 200 barajını aşmış olacaktım. 775'inci olmuşum. Zamanla öğreniyorum sanırım az çok bir şeyler. Seneye herhalde biraz daha zirveye oynarım.

Bu oyunu eski sistemdeki 2014'den beri oynuyorum, sezonu ilk 50 içerisinde bitirdiğim yıllar da olmuştu. İlk 10'da uzun süre devam ettiğim zamanlarda.
Ama bu haftaya kadar, yani ne haftalar oldu, belki 7 yıldır toplam 200 haftada, 15 takımdan 3000 kez kadro kurmuşumdur, ne hassasiyetle kurduğum kadrolar, bütün hafta kafamı meşgul eden kadrolar, 7 yıldır hiç hafta birincisi olamamıştım. 3.4. olmuşluğum vardı ama hafta birinciliği hayır. Senelerce o saatin peşinden koştum mesela olmadı.

Son haftalarda doğru dürüst kadroları bile yenilemiyordum. Dün son yarım saatte, gelişigüzel 15 kadromu da güncelledim. Papatya falı gibi her kadroya değişik değişik oyuncular aldım. Deck almışım nereden aklıma geldiyse. O takım bu hafta, hafta birincisi olmuş:)

Artık hafta birincilerine saat yok, euroleague i artık gelecek sene bedava izleyeceğiz. 7 senenin tesellisi de bu oldu bana:)

ek: kıssadan hisse, siz de asla vazgeçmeyin daha hafta birinciliğiniz yoksa:) Başarı en beklenmedik anda gelir. Beckett'i hatırlayalım: hep denedin hep yenildin, bir daha dene daha iyi yenil.

Tebrik ederim (y)

Tolga bey tebrik ederim

Ben de önceki yıllarda hafta 2.cisi olmuştum,inanamayıp sayfayı yenilemiştim sürekli,hemen idrak etmek zor oldu :)

Bu oyunda 3- 5 sene önce kötü geçen haftalardan sonra duvarları yumrukladığimı bilirim,haftalarca aldığım sürekli 2 - 5 - 7 pr gibi prlar yapan adam çıkardığım hafta 40 civarı yapınca böyle oluyor işte,T.Rice'tı bu isim galiba

Muhammed Selçuk çok formda evet,Efes gibi adeta,benide geçti bu hafta h2h de

Ve geldik son haftaya

Off be : D

tebrikler :)
artık saat vermiyorlar ama değil mi ?
yeni formatın bence eskiye göre üstünlüğü, son haftalara ağırlık veriyor olması kredileri belirlerken. ama sıkıntı, hem formülü söylemiyorlar, hem de oyuncu alırken puanın ne yönde değişeceğini anlamak zor oluyor. çünkü genel ortalamaya göre sıralama yapılıyor, detaylara ulaşmak için uğraşmak gerekiyor ve oyuncuları kıyaslama imkanı da olmuyor.

Açılın ahali, Vesely'in sakatlık sebebi geldi.

Haftalardır süren inadımı kırdım ve malum 2 FB'li arkadaşımın Vesely'i kaptan haline getirmesi ve son 2 maçımın da bu arkadaşlarla oynuyor olmamdan ötürü ben de Vesely'i alıp kaptan yaptım. O kadar sinirim bozuldu ki, "Başlayacam oynayacağınız oyuna da daha birine de" diyerek aldım gitti elemanı. Adam maçın ilk periyodunda sakatlandı. Bir video var ya Arda Turan'ın; "Tüm Türk halkının başı sağolsun" dedikten sonra maçı kastederek "Vallahi çok mutluyuz." diyor, öyle bir durum ortaya çıktı bende. Sezon boyu benden aldığı beddualar Barça maçında zuhur etti herhalde. Umarım play-off'ları da kapatır. Gerçi şimdi bu eleman play-off'ta oynayamasa ve Efes şampiyon olsa +100 yıl boyunca FB'lilerin "Ama bizde Vesley (böyle yazanlar da var) yoktu :(" bahanelerini dinleriz, gerek yok. Oynasın adam.

Öte yandan, kupa bu Vesely ikilisine gitmedi. Benim Galatasaraylı kuzen, 1 hafta kala ikinci ile arasında 2 win'lik bir fark oluşturdu ve şampiyonluğunu ilan etti. Sezonun kırılma noktası, lider götüren arkadaşın kendisine gayet iyi katkı veren Simon ve Kalinic'i kötü oynadıkları haftanın ardından yollayıp yerine Wilbekin'i getirmesi oldu. Tüm sezon Evgeny Valiev-Buğrahan Tuncer değişikliği dışında bir değişiklik yapmayan söz konusu arkadaşımız, lider iken böyle bir kararı vererek şampiyonluğu sattı diyebiliriz. Zaten adama biz diyorduk "Kanka sakatın var dikkat et" falan diye, maçların devam ettiğinden haberi bile yok; gruba yazıyor "Öndeymişim lan ben ehheeh" diye. Dünya umurunda değil adamın.

Kuzen ise, zayıf takımlarda çok süre alan oyuncuların getirdiği katkılarla (Norris Cole, Jordan Loyd gibi oyuncular) ligi götürmeyi başardı. Gabriel Deck de onun için çok ciddi bir X faktör oldu, hatta kendisi oyuncu için "Yorgun Demokrat" editi bile yaptı. Sevilen bir oyuncu oldu Deck onun için. Her maç günü ligde olmayan oyuncuların dahi PIR'lerine bakarak çok büyük bir scoutluk örneği gösterdi. Ligde en sistemli oynayan yarışmacıydı kuzenim ve şampiyonluğu sapına kadar hak etti.

4 FB'li oyuncu ile oynayan arkadaş ise, çok büyük ihtimalle ligi üçüncü bitirecek. Takımın yarısını (ve bazen yarısından fazlasını) tek bir takımdan oyuncu ile dizip 13'te 6 yapmak önemli bir olay. Vesely, Pierre ve Guduric'in yanı sıra sürekli Ulanovas-Barthel değişikliği yapıyordu. FB'lilerinin dışında arkadaşa ek katkı sağlayan oyuncu Wade Baldwin idi, o da son haftalarda ufak sendeledi ve bu da onu kötü etkiledi.

Ben ise, ligi sonuncu bitirerek 2 yıllık kompetitif hiçbir organizasyonu kazanamama serime tüm hızımla devam ettim. Gerçekten, istikrarlı bir loser'lık ve bu konuda suyun karşı tarafına benzediğimi inkar edemeyeceğim. Zaten sezon boyu çok ciddi şanssızlıklar yaşadık; ilk hafta rakibin 4 eksiğine rağmen (adam bakmamış bile sakatlıklara) mağlup olduk, sonra takıma yıldız diye aldığımız Mike James, Alba Berlin deplasmanına gitmedi, ona rağmen 5 sayı ile kaybettik; Çekya vatandaşı pivotun tek başına benden çaldığı maçları saymıyorum bile; yani rezalet olduğu kadar şanssız da bir sezon geçirdiğimi söyleyebilirim. Benim için önemli faktörler Peters ve Walkup idi. Micic'in son 5 hafta takıma katılmasıyla birlikte en azından puanlar düzeldi, hatta 2 ekstra maç aldım. (Ersun Yanal mode on) Bu galibiyetlerle belki de kuzeni şampiyon yaptık (Ersun Yanal mode off).

Bu yıl ilk kez fantezi oynuyorum ve açıkçası oynarken 9 defa kaybetsem bile gerçekten çok büyük zevk aldım. Önümüzdeki sezon daha sağlam bir kadro kuracağım inşallah. Ya da direkt Vesely-Larkin ikilisini baştan kapatır keyfime bakarım, bilemiyorum.

Tebrikler Tolga bey adettendir 1. olan dünyada hele de bizim forumdan çıkmışsa tebrik edeilir..Hepimizin yapmak istediği birşeyi gerçekleştirmişsiniz. Seneye de Digiturk'ten kurtulursunuz. Biraz bütçeye de katkı olur hem.

Eurolig resmi sitesinde Tavares'in adı geçmiyor sakatlık raporunda. Ben alınca sakatlanıp çıkıp, ertesi maç iyileşip 20+ yapan adam, yine ben alınca kadro dışı kalacaksa tüküreyim öyle işe zaten.
Efes'te Simon'un durumu belirsiz yazıyor.

Son hafta kadromu kurdum,rakibim Bayça Oral

Haftalardır yüksek prlar yapan Mickey'i aldım ve kaptan yaptım.

Göreceğiz bakalım.

Kapanışı iyi yapmak istiyorum

Bu hafta ufak bir operasyon geçirdim. Senin yazdığını görünce takımımı önceden kurmustum. Ama operasyon iyi geçince bir daha kurdum takımları bugune kurabilme şansım oldu. Ama yine de kaptan da hata yaptım. Mickey'e ben de güveniyorum. İyi getireceğini düşünüyorum. Ama sen de Roll ve Fontecchio var belki sadece oradan canını yakabilirim. Yoksa galibiyet senin ;)

Edit : Fontecchio şu anda 17'de. Benim kaptan Voigtmann 14.3 le bitirdi. Kötü tercih oldu. Mickey en az 22 yapar. Galibiyetin için tebrik ederim. :)

Son düzenleme:
Senin kaptan seçimin beni sevindirdi açıkçası Bayça

Evet avantajlıyım,herşeyi Mickey belirleyecek,bugüne kadar yaptıkları ortada,ilk defa aldım ve kaptan yaptım,umarım beni şok etmez

Bu arada geçmiş olsun

Son haftanın en yüksek pir yapan oyuncularına bakın: Lundberg, Laprovittola, Walkup, Eric... Söver misin sabaha mı bırakırsın... Şu oyuncuları 50 bin kişiden kaç kişi tercih etmiştir acaba, 10-20 var mıdır?

Vay be, oyunun en pahalı oyuncusu Mickey olmuş 3.22M ile... Euroligin bu seneki tuhaflığına bir delil daha.

Bunun bir matematiği var aslında Muhammed. Mickey dışında top kullanan yoktu Khimki'de son maçlarda. Shved'de sakattı. Shved sakat olmadığında da ikisi kullanıyor. Mickey de epey yüzdeli soktu. Bir de maçlarda faul problemine girmeden 35 dk civarı ortalamalarla oynadı. Son 10 maçta ortalama 20 üzeri PIR getirdi. Değerinin yükselmesi gayet normal.

Son haftanın en yüksek pir yapan oyuncularına bakın: Lundberg, Laprovittola, Walkup, Eric... Söver misin sabaha mı bırakırsın... Şu oyuncuları 50 bin kişiden kaç kişi tercih etmiştir acaba, 10-20 var mıdır?

Son haftaya dikkat etmek lazım. Ben de tongaya bastım. Voigtmann'ı kaptan yaparak. Ama bazı takımların iddiası yok bu yüzden az süre alan oyunculara daha çok süre verdiler. Kimi maçlar da çekişmeli geçti. O maçta PIR bulmak daha zor oldu Valencia-Baskonia maçı gibi. Son hafta aslında bu kadar sürpriz olunca oyunun tadı da kaçıyor.