Euroleague'e ve ön elemeye katılacak takımlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: Euroleague'e ve ön elemeye katılacak takımlar açıklandı .

italya 6
ispanya 8
almanya 5
fransa 5
yunanistan 6
adriyatik 7

ülkelerin gönderdiği takımlar bu şekilde.
Türkiye ise 4

almanya bile ezmiş bizi . göttingenin guardını iyi kaptık demek ki!

Asıl uzuldugum gelişme Eurocup'a alınmayısımız oldu. Avrupa basketbolundaki yerimizi guclendirmek adına cok onemliydi olmadı buyuk kayıp, acıkcası zaten TBL'de yapabileceklerimiz belli. Play-off yarı-finali kovalayacagız. Uzun vadede bize getiri saglayacak sey, duzenli Avrupa basarısıdır.

Okan Cevik ve gecen sezonki teknik heyete, yonetime bir kez daha sevgilerimizi gonderelim, sagolsunlar...

Her zaman lig 3. ve 4. direk katılıyordu bir takıma da Wild card veriliyordu . Bize wild card vermemelerini anlıyorum ama Beşiktaş'ı da önelemeye sokmaları tam tenzili rütbe durumu olmuş.

Can bey haklı Eurocup'a direk katılacak takımın guard'ını iyi kapmışız.İronik gibi görünsede gerçek.

Geçen sezon yapılan büyük hata bizi üç yıl geriye götürmüş oldu şu saatten sonra kaliteli yabancı almamız için piyasasının üzerinde para vermemiz gerekir.Bunun yerine Taylor da olduğu gibi parlamaya aday oyuncuları almak daha mantıklı sanıyorum.

A.Çağlar TORUN' Alıntı:
Banvit direkt katılıyor, Beşiktaş ise ön eleme oynayacak.

Biz yokuz.
Çağlar, bildiğim kadarıyla geçmiş yıllarda kupaya katılacak takımın maçları oynayacağı kente ulaşım olanakları, salon vs. büyük etkendi Eurocup´a katılım için. Hatta yanlış hatırlamıyorsam, geçtiğimiz sezonların birinde Banvit sırf bu nedenle gidememiş, yerine biz katılmıştık. Kurallarda değişiklik mi oldu acaba?

Bir de bana göre bu durumun sorumlusu yönetim ve sponsor kuruluştur. Eğer yönetim transferi önceden bitirip kadro kalitesini belli etse, Ülker de Avrupa basketbolundaki lobisini kullansa, bu kupaya ön eleme turundan katılma hakkı elde ederdik diye düşünüyorum. Neticede geçen sezonu 9. sırada bitirmemizin nedeni belli. Gerçi bu açıdan bakarsak, özrü kabahatinden beter denmesi de söz konusu.

karayolu ile havaalnına ulaşımı bir saatten fazla olan takımları almıyorlar diye hatırlıyorum demek ki birşeyler değişmiş.

Volkan Çoban' Alıntı:
karayolu ile havaalnına ulaşımı bir saatten fazla olan takımları almıyorlar diye hatırlıyorum demek ki birşeyler değişmiş.

Eurolegue için tamam da Eurocup için geçerli mi aynı şart ?

Bu arada adınız yazmakta sorladığım 3 numaralı kupaya katılım için başvurduk mu yada başvuracak mıyız ?

Bu sezon muhtemelen Göttingen o beğenilmeyen kupayı aldığı için Almanya finalisti ön eleme oynayacaken kendisi Almanya play-off'unda çeyrek finalde elendiği halde Eurocup'a direk gruplardan alındı. Aynı kupada finale kalan Rus takımı Krasnie Krylia Rus ligi play-off'unda sadece çeyrek final oynadığı halde yine eurocup'a direk gruplardan başlıyacak ama kendi liginde yarı final oynayan D. Moskova çok daha köklü bir takım olduğu halde ön eleme oynayacak.

Yani EuroChallenge elde edilen başarı bu takımlara kendi play-offlarını önlerinde bitiren takımlara karşı avantaj sağlamış.

Sözün özü yolun başındayız ve en ufak başarı ufak da olsa bir adım bizim için hemde bir katkısı olabilir kupa beğenmemek gibi bir lüksümüz yok.

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="A.Çağlar TORUN":3db0d34z]Banvit direkt katılıyor, Beşiktaş ise ön eleme oynayacak.

Biz yokuz.
Çağlar, bildiğim kadarıyla geçmiş yıllarda kupaya katılacak takımın maçları oynayacağı kente ulaşım olanakları, salon vs. büyük etkendi Eurocup´a katılım için. Hatta yanlış hatırlamıyorsam, geçtiğimiz sezonların birinde Banvit sırf bu nedenle gidememiş, yerine biz katılmıştık. Kurallarda değişiklik mi oldu acaba?

Bir de bana göre bu durumun sorumlusu yönetim ve sponsor kuruluştur. Eğer yönetim transferi önceden bitirip kadro kalitesini belli etse, Ülker de Avrupa basketbolundaki lobisini kullansa, bu kupaya ön eleme turundan katılma hakkı elde ederdik diye düşünüyorum. Neticede geçen sezonu 9. sırada bitirmemizin nedeni belli. Gerçi bu açıdan bakarsak, özrü kabahatinden beter denmesi de söz konusu.[/quote:3db0d34z]

Onur abi, Banvit'in maçlarını İstanbul'da oynama durumu oluşabilir. Geçen sene bu şekilde katılan bir Çek takımı vardı. Benzerini görebiliriz, detayları öğrenip yazacağım.

"Wildcarda başvurduk olumlu bakıyorlar" diyip işin sonunu getiremeyen aciz yönetimin
50 kişiye eurolig oynayıp grubunda sonuncu olan fenere destek verip bize üvey evlat muamelesi yapan ülker grubunun
ülkemizin avrupada 4(dört) takımla mücadele etmesini seyireyleyen fenerasyonun ve onun "aziz" başkanın
skandala imza atıp geleceğimizi yok eden okan çevik ve staffının

gözlerinden öpüyorum. lige konsantre olmamızı sağladıkları için teşekkür ediyorum

avrupa yoksa kaliteli yabancı yok cenk akyol yok neyse sağolsun okan hoca iyice bir andık sülaleni :( :(

Can Akogul' Alıntı:
"Wildcarda başvurduk olumlu bakıyorlar" diyip işin sonunu getiremeyen aciz yönetimin
50 kişiye eurolig oynayıp grubunda sonuncu olan fenere destek verip bize üvey evlat muamelesi yapan ülker grubunun
ülkemizin avrupada 4(dört) takımla mücadele etmesini seyireyleyen fenerasyonun ve onun "aziz" başkanın
skandala imza atıp geleceğimizi yok eden okan çevik ve staffının

gözlerinden öpüyorum. lige konsantre olmamızı sağladıkları için teşekkür ediyorum

Asıl önemli nokta ilki bence yani BJK'yi bile direk gruplara almadıklarına göre ki 2 sezondur her iki yarıfinalistimiz gruplara direk katılıyor ekstra bir takımımız da ön eleme oynuyor. ULEB nezdinde itibar kaybı var ligimizin buda akşamdan sabaha olmadı ya az çok biliyordur yönetciler olmayacağını.

Belki de transfer bağlamında işe yarar diye attılar bunu ortaya ama çok hatalı bir yaklaşım.

Eurochallenge a katılır mıyız? Katılırsak sampıyon oluruz cok rahat bence.Bı Avrupa Kupasıyla tamamlarız sezonu en kotu.Lıg ıse tam bı muamma.

Ukrayna basketbol federasyonuna göre AvozMAsh'da Eurocup'da

http://www.eurobasket.com/EuroChallenge ... sID=194719

Anlaşıldığı kadarı ile bilinmeyen bir takım çekilmiş ULEB henüz duyurmasa bile o takımın yerine Ukrayna temsilcisi davet edilmiş.

Bu arada Eurochallange'de 6 kontenjan vermişlermiş Ukrayna'ya .Eğer yanlış anlamadı isem çağrılan 6 takımdan biri geçen sezon ikinci lig ayarında olan ligin şampiyonu ama buna rağmen Ukrayna super ligine alınmadığı için yabancı sınırlaması sorun olacağından Avrupa'da oynamayı kabul etmemişler

Banvit euroleaguede! Muthis haber bu, peki eurocupta bir takimimiz daha olabilir mi? Hadi koy agirligini tbf

Can İşbakan Twitter

Ermal : Gs olabilir mi?

http://www.euroleague.net/news/i/73462/180

Hüseyin Çıtak' Alıntı:
Banvit euroleaguede! Muthis haber bu, peki eurocupta bir takimimiz daha olabilir mi? Hadi koy agirligini tbf

Can İşbakan Twitter

Ermal : Gs olabilir mi?

Euroleuge'de derken önelemede tabi

Sonuna kadar haketti bunu Banvit. Çok önemli işler yapıyorlar Orhun Ene liderliğinde. Bu işin sadece parkeye çıkıp topu potadan geçirmek olmadığının farkına varan ülkemizdeki ender takımlardan. Parkede de doğru işleri yaptıklarını falan hiç katmıyorum olaya, çok sevindim. Elemeleri geçmek kolay mı, elbette değil ama onları fazlasıyla motive edecektir. Olur mu olur..

Evet ön eleme...Umarım gruplara giremezler.

Bornova maçı ve eski anıları unutmak mümkün değil...

Eurocup'a bir takım daha dahil etme olayı niye olsun ki? Banvit EL'ye katılamazsa -ki bence büyük ihtimal- Eurocup'a gidecektir. Tabi keşke alsalar bizi Eurocup'a ama sanmam açıkçası.

banvit ve euroleague ne günlere kaldık. :) :roll:

Rus takımları ile eşleşmezlerse imkansız değil.Gerçi 5. yabancı hakkını falan kullanmaları gerek sanırım

Emre@Eğer kupadan ayrılan Letonya takımı Eurocup'a alınmadı ise Eurocup'da bir kontenjan açık kalıyor zaten Eurolig ön elemesinde elenecek 14 takım Eurocup'a gidecekti oradan bir ekstra olmayacak.Banviti'in durumu birşeyi değiştirmiyor bu açıdan.

Ne günlere kaldıklık birşey yok Tugay ki aksine doğruyu yapan takımların Euroleague tarafından da takdir edildiğini görmemiz açısından altı okunması gereken bir gelişme bu. Geçtiğimiz yıl ligde açık ara en doğru işleri yapan takımdı Banvit. Ligi üçüncü bitirdiler, yarı finalde şampiyona kaybettiler ki orada da çok dirençli oynadılar takımın yerli temelini kaybetmiş iken. Saha dışında işler tıkırında. Sosyal sorumluluk projeleri, altyapı yatırımları, küçüklerde-yıldızlarda şampiyonluklar, her zaman tıklım tıklım dolu bir salon. Fazlasına gerek yok herhalde..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...