Fatih Solak Yanılgısı

• Konbuyu başlatan flasherx
  • Başlangıç tarihi

FATİH YEDEK KALMALI MI?

• B-)Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    33
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
F

flasherx

Misafir
Bence Galatasarayımızın bu sene en büyük transferi olarak gösterilen ve açıkçası benim de çok şeyler beklediğim ve milli takımdaki gerçek pivot sıkıntısını da bizde oynayarak giderebileceğini düşündüğüm Fatih ne yazık ki şansını çok kötü kullanıyor.Gerçi bunda cimbomun henüz etkili bir set oyununa sahip olmaması da etken ama yine de Fatihin o fiziğiyle kendi çabasıyla bir şeyler yapması gerekir.Ancak şu anda tam bir hayalkırıklığı çok çalışmadığına inanıyorum zaten ona yardım edecek bir koçumuz da yok! Cimbomun acilen iyi bir 5 numara alması gerekir ki Fatih e alternatif oluştursun belki Fatih biraz hırslanıp varını yoğunu ortaya koyar.Yoksa bu önemli oyuncuyu kaybedecek Türk basketbolu ve bu gerçekten çok büyük bir kayıp olacak.Ama iyi bir koç belki ona yeni bir hava katabilir.O yüzden ilk önce
HALİL ÜNER GİTMELİ!

Fakat dikkat ettiyseniz, Fatih Mersin maçından beri hücum setlerinde doğru dürüst pas alamıyor.Kendi topunu kendi yaratmak zorunda kalıyor ve ribaund mücadelelerinde rakip takımlar ona ikili savunma yaptıkları için ribaund almakta zorlanıyor.Ancak hala takımımızın ribaund lideri ve ligin en iyi Türk blokçusu.

wisbii yi gorduktetn sonra fatihin zaten hırslanması lazım boyuna gore cook iiiyi domine ediyo wisbii bu yuzden fatihin isi zora girdi ama fatih kazanılmlası gereken ve milli takımdada cok onemli bi oyuncusu

anlamadıgım bır sey var benım
burda tartısılan fatıh solak dimi
ondan ıısını buldunuzda tartısıyoruz yok kalsın mı gıtsın mı
ulkerde oguz savas bırakın turkıye lıgınde dakıka almayı euroligte oynuyor bu adam
fatıhın oguzdan nesı eksık bence fazlası var
tek farkı oguzun yanında mırsad ıbrahım jeff oynuyor
bızde fatıhın yanında huseyın semsettın
bıraz mantıklı konusalım fatıh turkıye lıgınde her takımda oynar
hele bızım gıbı ne oynadıgı bellı olmayan takımlarda
unutmayın fatıh bıze bu sene gelmeseydı oguzun yerıne belki fatih oynaycakti ulkerde

ya takımın yıldızlarındaki potansiyeli herkes biliyor biyerde dixon biryerde fatih bence yaptığımız çok ayıp bu adamlar bize neler yapabileceklerini mersin maçında gösterdiler

canbulubay' Alıntı:
whisby olmasa tüm sene onun elne bakacaktık...

şahsen çok yetersiz olduğunu düşünüyorum...
Kesinlikle katılıyorum.
Çok iyi niyetli bir oyuncu ancak yer yer çok yetersiz kalıyor Whisby varken o sadace yedek kalmalı Whisby yoruldukça girmeli ! !
Fiziği süper ama biraz daha çalışması gerekir o da Ufuk Gürgen gib biraz yetenekten kaybediyor.
hele o pota altına indirilen toplarda yaptığı kayıplar yok mu beni çileden çıkarıyor ama onun gibi oyuncular her zaman bize lazım onun yüreğine sağlık ( maksat spor olsun ) :claps :claps

fatih solak yanılgısı

Ya adamın aslında çok iyi bir oyuncu olabileceğini biz de reddetmiyoruz zaten ancak bence antrenmanlarda çalışmıyor ya da çalıştırımıyor.Tabii bu biraz da koç un işiv onu oynatmak bizim de Çetin Yılmaz gibi bir koçumuz olsa onu oynatır tamamen moralle de oynayan bir oyuncu gaza geldi mi önünde kimse duramaz ama sürekli iyi oynayabilecek bir duruma gelmeli çünkü ona çok ihtiyacımız var eğer oynarsa whisby ile pota altını karartabilr.Bu hafta itü ye karşı oynatılmadı mesela ve gördüm ki hiç moralini bozmamaş halbuki moralinin bozu olması gerekirdi çünkü whisby ilk 5 e yerleşti ve hiç bırakacağa benzemiyor biraz kondisyon yaparsa whisby nin önünde fatih duramaz o nedenle çok çalışması gerekir.Bu arada bizim üniversiteden elemanların itü maçına geldiğini gördüm sevindim genelde göremiyoruz onları DOĞUŞ'LU ULTRASLANLARI! :atki

alpgs' Alıntı:
anlamadıgım bır sey var benım
burda tartısılan fatıh solak dimi
ondan ıısını buldunuzda tartısıyoruz yok kalsın mı gıtsın mı
ulkerde oguz savas bırakın turkıye lıgınde dakıka almayı euroligte oynuyor bu adam
fatıhın oguzdan nesı eksık bence fazlası var
tek farkı oguzun yanında mırsad ıbrahım jeff oynuyor
bızde fatıhın yanında huseyın semsettın
bıraz mantıklı konusalım fatıh turkıye lıgınde her takımda oynar
hele bızım gıbı ne oynadıgı bellı olmayan takımlarda
unutmayın fatıh bıze bu sene gelmeseydı oguzun yerıne belki fatih oynaycakti ulkerde

Arkadasim sen Oguz'u seyretmemissin. Ulker'in gelecegi oguz desek yeri var. Fatih'le oguz kıyaslanabilecek oyuncular degil. Ulker Oguz'un cok daha iyi oldugunu bildiginden fatih'i bize postaladı yoksa fatih gitti de yerini eldeki oguz'la doldurmak zorunlulugundan degil.

Fatih benim cok sevdigim bir oyuncu. Ancak daha öncede yazmistim. kendisine has bir hücum geliştirmeli. Sırtı potaya donukken saytı yapmasını sağlayacak bir hucum. hook olabilir. donerek sut olabilir. vs.. calismasi gerek. Basketbol aklı biraz zayıf. Bunun nedeni basketbola geç denilebilecek bir yasta baslamış olması. Ancak pota altındaki blokları ile gerçekten önemli bir caydırıcı güç. bu gücü çok daha iyi kullanmamız gerekli.

FATİH SOLAK NASIL YEDEK KALABİLİR Kİ

HERKES FATİH SOLAK'A GÜVENMELİ EĞER GALATASARAY BİR YERLERE GELECEKSE FATİH SOLAK SAYESİNDE GELİR.BİZCE FATİH YEDEK KESİNLİKLE KALMAMALI TÜRKİYENİN EN İYİ PİVOTU O.
AMA ONA DAHA FAZLA GÜVENİLİP DESTEK VERİLMELİ

Fatih alçak posttayken her maçta 10 pas alsa 5'ini sayı yapar.Ama ya 10 pas alacak kadar süre alamıyor, ya da aldığı sürede 10 pas alamıyor. Fatih'in Dixon ile özel olarak çalışması gerekir. Hücum setleri Fatih üzerinden oynandığında Fatih'in neler yapabileceğini gördük (ilk haftadaki Mersin maçı)Ama ne olduysa yine morali bozuldu ve morali bozulduğunda performansı çok düşen bir oyuncudur kendisi. Bu yüzden biraz daha fazla pas alması lazım. :eek:key :eek:key :eek:key

Küçük takımlarda oynayabilecek çapta bir oyuncu.Oyun zekası sıfıra yakın hatta yok bile.Savunmada eger rakip oyuncu çok akıllı degilse ve Fatih feyki yememişse(bu cok nadir olur) ancak o zaman blok yapabiliyor.Kesinlikle bir hücum opsiyonu degil,hatta mümkünse hücumda pas vermek bile anlamsız.Yeterince çalıştıgını yada onda bir cevher oldugunu düşünmüyorum.Geçen bunca yıla ragmen basketboluna birşey katamadı aksine geriye dogru gidiyor.Takıma hiçbir katkısı olmaması bakımından sevmedigim oyunculardan biridirç

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...