Fikstürdeki gariplik

• Konbuyu başlatan Alper Ata?o?lu
  • Başlangıç tarihi
A

Alper Ata?o?lu

Misafir
Bilmiyorum daha önce burada yazıldı mı ama fikstürde bir gariplik var. Biliyorsunuz Fülker geçen yıl final serisindeki olaylardan dolayı 5 maç seyircisiz oynama cezası aldı. 3. hafta Fülker kendi sahasında oynuyor. Daha sonra 4. hafta Efes deplasmanına gidiyor ve 5. hafta da yine kendi sahasında seyircisiz oynaması lazım. Ama 5. hafta da G.Saray ile deplasmanda oynayacak gözüküyor. Peki neden Fülkerin sahasında seyircisiz oynamıyoruz? Sizce de garip değil mi?

Alper Ataçoğlu' Alıntı:
Bilmiyorum daha önce burada yazıldı mı ama fikstürde bir gariplik var. Biliyorsunuz Fülker geçen yıl final serisindeki olaylardan dolayı 5 maç seyircisiz oynama cezası aldı. 3. hafta Fülker kendi sahasında oynuyor. Daha sonra 4. hafta Efes deplasmanına gidiyor ve 5. hafta da yine kendi sahasında seyircisiz oynaması lazım. Ama 5. hafta da G.Saray ile deplasmanda oynayacak gözüküyor. Peki neden Fülkerin sahasında seyircisiz oynamıyoruz? Sizce de garip değil mi?

Abi ne farkedecek ha seyircili ha seyircisiz ikisindede yenilcez.Hem kendinde diyosun deplasmanda görünüyor diye.Futboldaki gibi bir hafta kendi evinde bir hafta deplasmanda yapmamışlar heralde.Üst üste iki deplasman yapmışlardır.Yani cezadan kurtuluşları yok.Sadece fikstür avantajı ya da dezavantajı diyelim.

Uğur GÜVEN' Alıntı:
Abi ne farkedecek ha seyircili ha seyircisiz ikisindede yenilcez.Hem kendinde diyosun deplasmanda görünüyor diye.Futboldaki gibi bir hafta kendi evinde bir hafta deplasmanda yapmamışlar heralde.Üst üste iki deplasman yapmışlardır.Yani cezadan kurtuluşları yok.Sadece fikstür avantajı ya da dezavantajı diyelim.
Kendi sahamizda kayip edicegimizden nasil bukadar emin olabiliyorsun Ugur?Seyirci avantajida mi olmaz? :roll:

Hakan Avci' Alıntı:
[quote="Uğur GÜVEN":14nrkc96]

Kendi sahamizda kayip edicegimizden nasil bukadar emin olabiliyorsun Ugur?Seyirci avantajida mi olmaz? :roll:[/quote:14nrkc96]

ben uğura karşı olmak için değil ama geçen senede çok dendi fener yenicek en az 100 atar gibilerinden ......ama biz ezdik...çok kişiler iddaa ya girip kaybetti..

Adamlar 5 maçlık cezayı çekecekler işte, gariplik neresinde bunun? Galatasaray maçıda deplasmanda diyorsa deplasmandadır. Sezon başı kuralar böyle çekilmiş bitmiş.

Eren Aydın' Alıntı:
Adamlar 5 maçlık cezayı çekecekler işte, gariplik neresinde bunun? Galatasaray maçıda deplasmanda diyorsa deplasmandadır. Sezon başı kuralar böyle çekilmiş bitmiş.

Demek istediğimde buydu.

Hakan Avci' Alıntı:
Kendi sahamizda kayip edicegimizden nasil bukadar emin olabiliyorsun Ugur?Seyirci avantajida mi olmaz? :roll:

Sen kazancağımıza inanıyomusun Hakan bu kadroyla?Seyirci avantajı tabiki olucak hatta %90 bende olucam salonda ama çok zor.

Arkadaşlar,

Ona bakarsanız Cemal de cezasını çekti Yeşilyurt ve İBB maçlarıyla. Cezasını çekmek derseniz buna tabii.

Futbolda da fikstür çekimleriyle alakalı birçok şey söyleniyor. Kafalarda soru işaretleri oluşması normal. Federasyonu da hepimiz biliyoruz.

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
[quote="Eren Aydın":29tlqazw]Adamlar 5 maçlık cezayı çekecekler işte, gariplik neresinde bunun? Galatasaray maçıda deplasmanda diyorsa deplasmandadır. Sezon başı kuralar böyle çekilmiş bitmiş.

Tırt maçlarla cezayı çekmelerinde olabilir.[/quote:29tlqazw]

Emre fikstür öyleyse biz napalım şimdi.Bu fikstür olayına bende zamanında çok takılmıştım(Futbolda Fenerbahçeyle neden hep ilk Kadıköyde oynuyoruz.Fenerin son üç senedeki maçı Trabzonla vs vs)Tırt maçlar dedinde adamlar bizi yenen Kepezle oynadılar(ki forumdaki çoğu kişiye göre Kepez çok iyi takım en azından bizden iyi takım).Bugün Banvitle oynadılar ki ilk 5 içinde olcağını düşündüğüm bir takım Banvit.

Geri kalan takımlar

Pınar Karşıyaka
Mersin Büyükşehir
Darüşşafaka

Bence o kadarda tırt takımlarla maç yapmıcaklar.

Not:ki seyircili olsada 50-100 kişi olcağınıda sanmıyorum.Etkilemez bence derbiler dışında.

Hocam, normalde tribünlerin dolacağı Galatasaray maçını seyircisiz oynamak dezavantajdır. Üstte de yazdım sizin mantığınızla, Cemal de cezasını hakkıyla çekmiş oluyor.

İlla bir dalavere dönmüş demiyorum; ama federasyonun önceki icraatleri düşünülünce elbette şüphe oluşuyor.

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
Hocam, normalde tribünlerin dolacağı Galatasaray maçını seyircisiz oynamak dezavantajdır. Üstte de yazdım sizin mantığınızla, Cemal de cezasını hakkıyla çekmiş oluyor.

İlla bir dalaere dönmüş demiyorum; ama federasyonun önceki icraatleri düşünülünce elbette şüphe oluşuyor.

Emre yanlış anladın galiba beni tabiki derbileri seyircisiz oynamak dezavantajdır.Ama derbi zaten deplasman görünüyor.Galiba bundada bişey var diyosun bir federasyon kıyağı gibisinden ki bencede var.

Tamam Emre; ona lafım yok zaten. Tırt maçlarda denk getirirler vs. ama şuanda bunun konuşulmasında çok anlam göremedim. 1'dan fazla ay oldu bunlar belli olalı, olay böyle artık. Son 1 hafta içinde değiştirilen bir olay yok. Atı alan Üsküdar'ı geçmiş zaten.
Cemal olayınında saçma olduğunu belirtmiştim zaten. Bizden biri olunca tabiki tepki olmaz ama başka takım olsaydı eminim çok çatlak ses yükselirdi. Neyse yeri değil bunun.