Final 1. Maç | Fenerbahçe Ülker 81 - 59 Galatasaray CC

İroni yapmış Kutay. Ünal Özüak sıkı Demirel Düşmanıdır ve iyi bir GS'lıdır. Yazısında "Fenerasyon" diyen adamın GS'ı eleştirdiğini düşünmüyorsunuz sanırım :)

Arkadaşlar lütfen sürekli izlediği veya şimdiden edindiğiniz linkler varsa özel mesaj olarak gönderin ve yahu sahip olduğunuzda bu mesajı hatırlayarak bana dönerseniz gerçekten mutlu olurum.. : )

İroni yapmış Kutay. Ünal Özüak sıkı Demirel Düşmanıdır ve iyi bir GS'lıdır. Yazısında "Fenerasyon" diyen adamın GS'ı eleştirdiğini düşünmüyorsunuz sanırım :)

Adam sıkı GS'li artı Demirel düşmanıdır ama Nesnel olarak da FB'yi favori görüyordur belki bu Galatsarayı eleştirmek değil ki dediğim gibi ben zaten 5 maçlık seri gafına takıldım sadece eleştiren arkadaşlar yazının teknik kısmına takılmıştır demirel ile ilgili kısmına değil diye düşünüyorum onu belirtim

:) Zaten sana demedim ki onu. 5 maçlık demesi komedi zaten. Aynı şekilde NTV'deki bir programda da gene 5 maçlık muhabbeti olmuştu. Ben yazıdan utanmayı gereksiz buluyorum onu kastettim Kutay. Bu arada gelsene sende akşam nevizadeye. İki lafın belini kırardık. Bir gördüm seni -gene bir FB maçı öncesi- öyle kaldı :)

5 maclik seri yazmasindada ironi var.Seri 4-1 olarak belirlenmis ve buna gore hazirlaniyor kamuoyu.Abdi Ipekcide bizi bir mac dograyip Fenerbahcenin sahasinda seriyi bitirme plani var.Unal Ozuak herseyi herkesin anlayabilecegi dille anlatmis aslinda.Ama Turgay Demirel federasyonu yuzu kizaracak bir federasyon degil.

:) Zaten sana demedim ki onu. 5 maçlık demesi komedi zaten. Aynı şekilde NTV'deki bir programda da gene 5 maçlık muhabbeti olmuştu. Ben yazıdan utanmayı gereksiz buluyorum onu kastettim Kutay. Bu arada gelsene sende akşam nevizadeye. İki lafın belini kırardık. Bir gördüm seni -gene bir FB maçı öncesi- öyle kaldı :)

Ben sosyal fobiğim :) şaka bir yana gelebilirsek geleceğiz bir arkadaşla ama mesleki bir toplantı nedeni ile başka bir yerde olmamızda gerekebilir o saatlerde

Eyüp'ünde dediği gibi biz GS'lılar hep efendi olduk. Basında özellikle. Bu yüzden gelen apaçiler yerleşti basının her eyrine. Onlar dışarıda kaldılar. Artık onalrında sesini çıkarması gerekiyor. Ünal Özüaktan beklenmeyen ama hoş bir çıkış bence. Darısı diğerlerinin başına. GS'da bu sinerji oluşmuşken kovuklarında saklanmayı tercih eden herkes çıkacaktır dışarı. GS'ını sahiplenecektir. Bu yüzden bu seride hakem hatası olması çok gerer ortamı. Kadın basketçilerimizin yanında olamadılar ama en azından testi kırılmadan erkeklerimize sahip çıkılmaya başlandı.

Cem Hoca´ın Türkbasket için yaptığı final yorumu...

BEKO Basketbol Ligi play-off finali öncesi her iki takımı, sezon başından bu yana izlediğimiz için artık hepimizin kafasında az bile olsa teknik anlamda bazı fikirler oluştu. En azından istatistiklere baktıktan sonra ligin en iyi hücum eden takımı ile en iyi savunma yapan iki takımının maçı olduğunu söylememiz mümkün.

Tüm derbiler de olduğu gibi salonun atmosferi yine çok farklı olacaktır. Ancak seyirci faktörü oyuncuların savunmadaki mücadele gücünü artırdığı gibi hücumda da inanılmaz yüzdelere ulaşmalarına neden olabiliyor.

Galatasaray Cafe Crown bu sezon belki birçok farklı savunmalar denemiş olabilir ancak tüm savunmalarının temelinde topa yaptığı baskının çok sert olduğunu görüyoruz. Bu sebeple diğer oyuncular daha rahat içeri gömülerek pota altını kapatabiliyorlar. Banvit serisinde olduğu gibi set başladıktan sonra savunmada değişiklikler yapmak sarı-kırmızılıların diğer bir silahı.

Ancak Fenerbahçe Ülker takımında, savunmada yapılacak ani değişikliklere aldırmadan topu kullanabilen çok sayıda oyuncu var. Ayrıca bu tarz sert savunmalara karşı sahanın her yerini görebilen ve adamlarını çabuk geçebilen kısa oyuncuların varlığı, boş şut bulma ihtimallerini de artırıyor.

Bu seride ister hızlı ister set hücumu olsun, çembere doğru yapılan her hamlede üç önemli aktör yer alacak; hücum eden oyuncu, savunma oyuncusu ve hakem.

Yorum: CEM AKDAĞ

Birazdan çıkacağım maçı izlemek için. Hiç internette link peşinde koşamam gider kafede garanti garanti izlerim maçımı :)

Alalım şu maçı, 21 yıllık hasrete nokta koymak için ilk adımı atalım.

Arkadaşlar bu maçı izleyebilceğimiz link var mı,ya da maç sırasında verebilecek var mı lütfen cevap versin..Aslında cafede izlemek lazım ama olası bi 7 maç [biz erken bitiririz seriyi diyorum :) ] durumunda fazla tuzlu olcak :)

Salondaki atmosfer iyi ama bir Abdi İpekçi değil kesinlikle. 2 hücumdan boş döndük.2-0 gerideyiz.Savunmalar çok iyi başladı.Oğuz 2 foul aldı.Oğuz 3ledi bu arada.

Shumpert'a hücum foul çalındı.Sayı bulamadık.Kaya 4-0
Shumpert 4-2 Ukic top kaybı Shumpert 3lüğü sokamadı.Kaya ile boş döndüler.Jerry'den basit bir top kaybı.