G.Saray Cafe Crown: 71 Antalya Bşb.: 66

G.Saray Cafe Crown: 71 Antalya Bşb.: 66

Galatasaray Cafe Crown ile Antalya Büyükşehir Belediyesi arasında oynanan hazırlık maçından sarı kırmızılı ekip 71-66 galip ayrıldı.

Karşılaşmaya iki takımda hücumda tutuk başlarken ilk sayı sarı kırmızılı ekipten Can Akın ile geldi. Rakibinin basketine hemen karşılık veren Antalya ekibi ise durumu eşitledi. İlk 5 dakika boyunca hücumda etkili oyun ortaya koyan Galatasaray Cafe Crown, skoru 12-4 yaptı. Bu dakikadan sonra oyundaki etkisini arttıran ve özellikle yabancı oyuncularıyla etkili olan Antalya Büyükşehir Belediyesi skor üstünlüğünü ele geçirdi ve periyodu 20-21 öne tamamladı.
İkinci periyoda hızlı başlayan Antalya temsilcisi arka arkaya bulduğu basketlerle farkı açarken 15. dakikayı da 11 sayı farkla, 22-33 üstün geçmeyi başardı. Son bölümlerde savunmasını sertleştiren ev sahibi ekip farkı eritse de skoru dengeleyecek basketi bulamadı ve Antalya Büyükşehir Belediyesi ilk yarıyı 31-36 önde tamamladı.

Mücadelenin ikinci yarıyı başa baş mücadeleye sahne oldu. Bu periyotta toparlanan ve savunmasını sertleştiren sarı kırmızılılar üst üste buldukları basketlerle farkı kapatırken skorda da üstünlüğü ele geçirdi. Maçın 25. Dakikası geride kalırken Galatasaray Cafe Crown, Tufan Ersöz?ün 3 sayılık basketiyle skoru 45-40 yaptı. Bu andan sonra savunmada açıklar veren ve etkili olamayan ev sahibi ekip, rakibinin üst üste bulduğu sayılara engel olamayınca yeniden mağlup duruma düştü ve Antalya Büyükşehir Belediyesi final periyoduna 51-55 üstün girmeyi başardı.

Karşılaşmanın son periyodu ise büyük çekişme içerisinde geçerken iki ekipte oyunu bırakmadı. Saha içerisinde büyük çekişme yaşanan maçta 35. Dakika 60-61 konuk ekibin üstünlüğü ile geçirdi. Son bölümlere doğru üst süte sayılar üreten Galatasaray Cafe Crown maçta yeniden öne geçmeyi başarırken sahadan da 71-66 galip ayrılan taraf oldu.

SALON: Metin Oktay Tesisleri

HAKEMLER: Rüştü Nuran, Ziya Özorhon, Semih Vural

1.PERİYOT:20-21
2.PERİYOT:11-15
3.PERİYOT:20-19
4.PERİYOT:20-11

Galibiyetle başlamak güzel bu maçta Simas Jasaitis, Washington B Milli takımda olan Eren, Murat ve sakatlıkları olan Cemal ve Polat yeni alınacak
pivotunda oynamadığına göre iyi bir galibiyet.

Tufan bu yazı sapasağlam geçirecek inşallah, Allah korusun şimdiye kadar olumsuz bir durum yok.

kimler oynamış, kimler ne atmış öğrenebilme şansımız var mı?

Skor dağılımını öğrenebilseydik..
Şuan için maç için dikkatimi çeken olaylar rakip takımı 66 sayıda tutmuş olmamız ve Tufan'ın sağlam olması...

Yazilanlara bakilirsa mac icinde bir istikrarsizlik var takimda.Farki acip sonra baya gerilere dusmus.Herseye ragmen iyi mac olmus.Birde skor dagilimlarini gorseydik tam olacakti :)

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
Galibiyetle başlamak güzel bu maçta Simas Jasaitis, Washington B Milli takımda olan Eren, Murat ve sakatlıkları olan Cemal ve Polat yeni alınacak

Mustafa bu pivot lafı bence artık bence mazide kaldı..Çogu 4 numara zaten 5 numara oynamaya yatkındır..Tamam bende dahil herkes saf bir 5 numara istiyordu ama olmadı.Yani daha da deşmek gerekmez bence..Yani Rancik'i bilirim çok iyi bir basketbolcudur,bilgi olarak da yetenek olarak da.Sonra Washingtonu Ankarada izledim defansı hariç her şeyi süper.Defansıda öyle berbat değil hareketli bir defans yapıyor rakibi rahatsız eden tarzdan.Ama adamlarını çok unutuyor buda çalışılarak düzeltilir..
Siması tartışmam zaten EuroLeague oyuncusu ve basketbol bilgisi çok iyidir..He bana maç kazandırır mı İmkansız..Belli bir düzene göre oynaması lazım hikayesini geçerek bu adama tek verilecek görev takımın bir parçası olduğunu yani ne bilim Murat kayadan,tufandan vs. kişilerden üstün tutmayacağımızı belli etmemiz lazım.Kendisine o kral yükünü bindirmememiz lazım..Wilkinson hakkında hiç bir bilgim yoktu..Onun için ordan burdan hep videolarını araştırdım.Bayağıda buldum ve tek kelimeyle takımın bu seneki skor yükü bu adama binecek..Müthiş kullanıyor içerisini,hata yüzdesi az içerde aldın mı bitiriyor.
Bence iyi bir takım kurduk.Herkes sabırla beklemeli.Geçen sene kağıt üstünde müthişdikte ne oldu?

Şimdi tüm bu kaliteli yabancılara Evren,Can,Tufan,Cemal(bu sene şansını degerlindirmesi lazım artık),Caner gibi oyuncularda gerekli katkıyı verirse ilerimiz iyi gibi gözüküyor.
-Not:Mustafa bu yazım sana değildir,sakın yanlış anlama.Genel bir yazı yazmak istedim.Sadece sana Pivot hakkındaki düşüncelerine bir iki cümle sarfettim..

Can Akın eski takımına karşı epey ağırlık koymuş maça. İlginç bir detay

Eleştirilere oynadığı basketbolla cevap mı vericek acaba ?

maç biteli 24 saat olacak nerdeyse resmi site bırakın skor ve istatistik girmeyi hala turnuvaya katılacak haberiyle duruyor.

izleyebilen yok mu arkadaşlar, görüşlerini belirtse takım hakkında

Geçmiş yıllarda olduğu gibi resmi site basketbol takımıyla ilgili haber yayımında yetersiz!

Avrupa'nın vasat ve küçük bütçeli takımlarının resmi siteleri maçlardan hemen sonra konuyla alakalı detaylı bilgi ve multimedya içeriği takipçileriyle paylaşırken, Galatasaray.org ya çok geç ve eksik haber yayımlıyor, ya da hiç yayımlamıyor! Bazen de girilen bilgiler yanlış oluyor...

Bu önemli bir eksiktir. Organizasyonun kalitesini/kalitesizliğini gösterir. Milyon dolarlık takım var ama, o takımın haberlerini olabildiğince çabuk ve detaylı verebilecek bir resmi site yok!

Bu tür maçlarda alınan sonuçtan ziyade takımın arzulanan sisteme gösterebilmiş olduğu adaptasyon ve istenç önemlidir. Ancak takımda uzun süreler alacak oyuncuların milli takımlarda yahut sakat olması mevcut oyuncularla sistemin tam olarak işlemesine müsaade etmez. Dolayısıyla bu maçtan sonra takımın oyun düzenine yönelik bir yorum yaparsak yanılabiliriz. Bu maçın gerçek göstergesi sahadaki oyuncuların bireysel performansları olmuştur. Maçı izleyemediğimiz ve istatistiklere ulaşamadığımız için bu konuda da fikir telakki etmek yanlış olur.

Galatasaray Cafe Crown Oyuncu İstatistikleri

Tufan: 15 sayı, 2 ribaund

Caner: 7 sayı, 4 ribaund

Murat: 9 sayı, 3 ribaund

Mike Wilkinson: 17 sayı, 8 ribaund

Radoslav Rancik: 13 sayı, 10 ribaund

Can: 6 sayı, 1 ribaund

Eren: 4 sayı, 3 ribaund

Umut Erdem' Alıntı:
[quote="Mustafa Yağız ÖNDER":1r5vhvlp]Galibiyetle başlamak güzel bu maçta Simas Jasaitis, Washington B Milli takımda olan Eren, Murat ve sakatlıkları olan Cemal ve Polat yeni alınacak

Mustafa bu pivot lafı bence artık bence mazide kaldı..Çogu 4 numara zaten 5 numara oynamaya yatkındır..Tamam bende dahil herkes saf bir 5 numara istiyordu ama olmadı.Yani daha da deşmek gerekmez bence..Yani Rancik'i bilirim çok iyi bir basketbolcudur,bilgi olarak da yetenek olarak da.Sonra Washingtonu Ankarada izledim defansı hariç her şeyi süper.Defansıda öyle berbat değil hareketli bir defans yapıyor rakibi rahatsız eden tarzdan.Ama adamlarını çok unutuyor buda çalışılarak düzeltilir..
Siması tartışmam zaten EuroLeague oyuncusu ve basketbol bilgisi çok iyidir..He bana maç kazandırır mı İmkansız..Belli bir düzene göre oynaması lazım hikayesini geçerek bu adama tek verilecek görev takımın bir parçası olduğunu yani ne bilim Murat kayadan,tufandan vs. kişilerden üstün tutmayacağımızı belli etmemiz lazım.Kendisine o kral yükünü bindirmememiz lazım..Wilkinson hakkında hiç bir bilgim yoktu..Onun için ordan burdan hep videolarını araştırdım.Bayağıda buldum ve tek kelimeyle takımın bu seneki skor yükü bu adama binecek..Müthiş kullanıyor içerisini,hata yüzdesi az içerde aldın mı bitiriyor.
Bence iyi bir takım kurduk.Herkes sabırla beklemeli.Geçen sene kağıt üstünde müthişdikte ne oldu?

Şimdi tüm bu kaliteli yabancılara Evren,Can,Tufan,Cemal(bu sene şansını degerlindirmesi lazım artık),Caner gibi oyuncularda gerekli katkıyı verirse ilerimiz iyi gibi gözüküyor.
-Not:Mustafa bu yazım sana değildir,sakın yanlış anlama.Genel bir yazı yazmak istedim.Sadece sana Pivot hakkındaki düşüncelerine bir iki cümle sarfettim..[/quote:1r5vhvlp]
Umut 5.yabancı hakkını kullanmayalımda Cemal ve polat sakat ne zaman takıma katılıp form tutacaklar artı Eren,Cemal ve Polat'ın bize verebilecekleri kapasiteleri belli geçen sezon sakatlıklar yakamızı bırakmadı kadro derinliği açısından da iyi olur.

Wilkinson hakkında 1.sayfadaki yazımda belirttiğim gibi skor yükünü en fazla üstlenecek adam demiştim.Ve izlemedim yorum yapmak ne kadar mantıklı olur bilmiyorum ama,ilk maçtanda skor olarak kendini öne çıkarmış..İşallah daha iyi şeyler yapacağız..

Rancik ve wikinson'un istatistikleri tatmin edici duruyor,ama tabi aldıkları dakika ve top kulanma yüzdelerini de bilmek gerekir analiz edebilmek için.
Oyuncuların verdikleri demeçler ise hoşuma gitti.Bu sene defansa önem veren bir anlayışla oynayacağız,felsefesi bu olan takımların ekip bütünlüğü daha üst seviyededir,kısacası ben forumun çoğunluğu gibi umutsuz değilim,savaşan takımı dereceleri ne olursa olsun destekler ve keyifte alırım...