G.Saray?da yönetim Avrupa?yı istemedi!!!

G.Saray?da yönetim Avrupa?yı istemedi / CAN İŞBAKAN

Sarı-Kırmızılı idareciler, teknik kadroya ?Maça yedeklerle çıkalım? dedi

Yeni sezon öncesi önemli yatırımlar yaparak güçlü bir kadro kuran G.Saray Cafe Crown, Avrupa?dan ?2.? kez elenirken ortaya çıkan gerçekler şaşırtıcı nitelikte. Gurovic, Milojevic, Zizic gibi önemli oyuncularla basketbol zekâsı yüksek ve deneyimli isimleri bir araya getiren Sarı - Kırmızılıların ilk hedefi Türkiye?de başarılı olmaktı. Burada alınan iyi sonuçlara karşın geçen yıl ?Final 8? oynanan Eurocup?ta ön elemelerde kaybetmek G.Saray yönetiminin canını bir hayli sıktı. Ancak Avrupa?da devam edilen FIBA Eurochallenge arenasını idareciler küçük görüyordu. Burada alınacak sonuçlar hatta kadro kalitesine bakılırsa yaşanacak bir şampiyonluk G.Saray Cafe Crown?un gücünü gösterebilir, tanınabilirliğini üst düzeye çıkarabilirdi. Ancak basketbol şubesinde söz sahibi yöneticiler bunu elinin tersiyle reddederek kupaya katılmamak istedi. Teknik heyetle bir araya gelen idareciler, ?Bizim yaşlı bir takımımız var. Hem lig, hem kupa hem de Avrupa bizi yorar. Biz kupaya katılmayalım. Ya da Avrupa maçlarına yedek takımla çıkalım. Asları dinlendirelim. Yoğunluğu Türkiye?ye verelim. Bizim buraya asılmamıza pek gerek yok? dedi. Sarı - Kırmızılıların antrenör kadrosu, böyle bir kararla takımın performansının bozulacağını ve deneyimli oyuncuların motive olamayacağını belirterek yönetimi ?zor? ikna etti. Ancak ilerleyen süreçte basketbolculardan bazıları bu düşünce tarzı karşısında verim sağlayamadı. F.Bahçe?nin 2005?te 4. olduğu bu turnuvada Sarı - Kırmızılıların yaşayacağı bir şampiyonluk önemli bir prestiji de beraberinde getirebilirdi. Ancak bunu hesaba katmayan G.Saraylı yöneticiler kupanın tarihine de bakmadı. Eurochallenge?da kupayı havaya kaldıran Unics Kazan, DKV Joventut, Akasvayu Girona gibi takımlar daha sonrasında ?isim? yaparak Avrupa?daki ününü arttırdı. Ne var ki Sarı - Kırmızılı yönetimin yaptığı geç transferlerle birlikte kupanın küçük görülmesi Avrupa?ya vedayı da beraberinde getirdi. G.Saray yönetimi aynı zamanda bayan takımında da benzer bir uygulamaya gitti. Sarı - Kırmızılı takım Euroleague?i reddetmişti.

basketdergisi

Doğrumudur değilmidir bilmiyorum.
Eğer böyle bişey varsa gelecek sene düşünülmüştür ve kafalarda hedef küçültme vardır.

Gelecek yıl hedef küçültme ile alakasını kuramadım...Adnan Polat Başkan olduğu sürece böyle bir hedef küçültme olmayacaktır...Ne kadar katılmasamda sanırım tek hedefe yönelmekte fayda var dediler...

İşin açığı hedef küçültme ile konunun ilgisini ben de anlayamadım,yani önümüzdeki sezonla bu karar arasında nasıl bir bağlantı kurulmuş,anlayabilen bana da anlatırsa mutlu olurum...

Arkadaşlar bu küçük düşünmek değil,ayağını yorganına göre uzatmaktır.
Tamam bu sene yönetim transfer zamanlamasında büyük hata yaptı.Bunu daha önce defalarca dile getirdik,asıl amaç bu sene ligi çok iyi bir derece ile bitirebilmek,bu sene geçiş dönemi takım eğer bir play off finali oynarsa ki !!! şuan için bu imkansız değil,önümüzdeki sene masaya oturduğumuz zaman biz avantajlı olacağız,sposor karşısında,aynı zamanda taraftarada bir güven gelecek takımı ile ilgili ben baştan beri çok yazdım,bu konu ile ilgili düşüncelerimi,sanırım yönetimle paraler bir görüş içersinde olmuşum bilmeden.

Bildiğim kadarıyla turu geçmemiz halinde oynayacağımız maç sayısı 4 idi. Ve bu kupanın maçları da gelecek ay tamamlanıyordu., play off mücadelesinin başlamasına epey bir vakit kala.

Ligde kalan maçları düşünüyorum, bizi ciddi anlamda kim zorlayabilir? İlk anda aklıma sadece Fener Ülker ile Türk Telekom geliyor. Türk Telekom ile maçımız son hafta, turnuva tamamlandıktan bir süre sonra. Yani şimdi biz... Yok canım daha neler!

TBL TBL duy sesimizi,
Bu gelen Cimbom´un ayak sesleri...

Basketbol oyun temposu,ile idmaları ile sporcular için fiziki defarmasyonu üst düzey bir spordur.Tabi buna uzun ve yorucu seyahat temposunu katmıyorum.Tabi bizim takımımız yaş ortalaması ve kadro derinliği açısından yeterli olmadığından bu kupadan elenmek kanımca takım için hayırlı olmuştur.

Bu gün derme çatma bir lig takımıyla bile maç yapsanız 34 sayı fark atmanız çok zor,tabi bu farkı atarken harcıyacağınız enerji kaybının kazanılması ise bu saydığım olumsuz etkenlere,dahil değildir.

Bazen eleştirmek için değil şartların bize getirdiklerini göz önüne alarak yazmak lazım, bu takımın ciddi bir şekilde final oynama şansını yok saymak uzun süredir başarıya aç bir takım için bu fırsatı tepmek çılgınlıktan öte olmayacaktır.

Bugün yaptığımız söyleşide bu soru da soruldu. Orada cevapları var. Gerçi bu soruyu sorarken basketdergisi'nin haberi hakkında bilgimiz yoktu.

Alperen şöyle anlatim olayı.Bu sene aldığımız yabancılar geçen sene Avrupa'da başarı yaşamış Galatasaray'a geldiler.Kariyeri iyi olan ve ya sıçrama yapacak iyi oyuncuları getirmek gelecek sene zor olacak.Daha fazla para isteyip daha sonra tercih edecekler bizi.Eğer bu kupada bi final filan oynasaydık belki daha güzel olacaktı.
Gurovic ne demişti?Galatasarayı geçen sene ulebde final 8 maçlarında izlemiştim ordan tanıyorum demişti.

Bu konu ile ilgili Koray Hocamızın da söylediği bir takım şeyler var roportaj hazır olunca inşallah hepimiz biraz daha net bilgi ve fikir sahibi olacağız.

Son maça gittiğime pişman oldum.zaten tribün bomboştu birde takımda isteksiz olunca çok sıkıcı oldu.avrupa istenmiyor belliydi.

bakalım seneye netleşir hedef küçültmüş müyüz küçültmemiş miyiz. seneye efesin ve fülkerin euroligdeki yeri garanti olduğuna göre eurolig e gidecek en güçlü aday biziz. kadro korunursa ilk turu geçeriz büyük olasılık buda hedef küçültülmemiş demektir. ama eurolig hakkını elde etmişken biz ulebe gidelim denir kadro değiştirilirse yandı gülüm keten helva

Bunda bizim hiç mi suçumuz yok , tek rakibimiz fenerbahçe gibi bir ortam oluşursa , rant için ve rantla yaşayan yönetici zihniyeti de olursa bu durum gayet normaldir . Rezalet bir şekilde yönetilmeye devam ediyoruz , Galatasaray'ı yönetmek bu kadar kolay olmamalı ! Biz bu kadar kolay yönetilemeyiz .
Bu durum gerçekse hepimizin utanması yüzümüzün kızarması lazım.