Galatasaray Basketbol Seçme Duyurusu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="Okan Alaşalvaroğlu":2xlyr8o0]fundamentaline ne demek?
Kobeyi değil Tim duncan'ı izliyerek öğrenebilirsiniz fundemantali. :)

Ayrıca boyu 1.80 altı olanda boşuna gitmesin Korver gibi şut atsanda, Lebron gibi içeri girsende, Kidd gibi asist yapsan da almazlar vallahi.

Yaşadım biliyorum. :) :p[/quote:2xlyr8o0]

Hepsini anladım da,kendi deneyimlerinden 180 altı kimseyi almadıklarını nasıl çıkardın? :p

Tüm arkadaşlara başarılar.

Bu arada Gökçe bir ara basket oynayalım seninle.İlgimi uyandırdın bu mesajla.

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
[quote="Gökce Başaran":eek:pt4hvwj][quote="Okan Alaşalvaroğlu":eek:pt4hvwj]fundamentaline ne demek?

Ayrıca boyu 1.80 altı olanda boşuna gitmesin Korver gibi şut atsanda, Lebron gibi içeri girsende, Kidd gibi asist yapsan da almazlar vallahi.

Yaşadım biliyorum. :) :p[/quote:eek:pt4hvwj]

Hepsini anladım da,kendi deneyimlerinden 180 altı kimseyi almadıklarını nasıl çıkardın? :p [/quote:eek:pt4hvwj]
:) :)

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
[quote="Gökce Başaran":1xdwc2mo][quote="Okan Alaşalvaroğlu":1xdwc2mo]fundamentaline ne demek?

Yaşadım biliyorum. :) :p[/quote:1xdwc2mo]

Hepsini anladım da,kendi deneyimlerinden 180 altı kimseyi almadıklarını nasıl çıkardın? :p

Tüm arkadaşlara başarılar.

Bu arada Gökçe bir ara basket oynayalım seninle.İlgimi uyandırdın bu mesajla.[/quote:1xdwc2mo]
Allah allah kazananlara baktım hepsinin boyu 1.80 üstüydü Sarp bey. :p

Ayrıca gelinde buralara pota hazır, top hazır sizi bekliyoruz. :)

Murat İnal' Alıntı:
Türkçesi edebiyatı süper Ömer işte :)

Temel teknik diyebiliriz.

Üzerime gelmeyin Sayın İnal. Yerleşmiş terimi, TDK gibi anlamını yansıtmayan bir biçimde Türkçe'ye çevirmeye gerek yok. Top-el uyumu, beceresi... Evet, evet. Temel teknik.

Yanlış düşünüyor olabilirim ama bu seçmelerin Metin Oktay tesislerinin yanı sıra anadolu yakasında bir merkezdede yapılması iyi olur gibime geliyor.Anadolu yakasındaki basketbola meraklı küçüklerin bu seçmelerden haberi olmayabilir.Yada bu tarafta varmıdır bilemiyorum ama basketbol okulu tarzında birşey açılabilir.Özellikle hızla gelişen ve bu tür spor etkinliklerden uzak bir bölge olan Kurtköy-Pendik civarında olabilir.Sanırım Beşiktaş'ın bir tesisi var Pendik'te.Bizimde devamlı ve hızla gelişen ve genç nüfusun çok fazla olduğu bu bölgede tesisimizin olması gerekir.Basketbola ilgisi olan birçok genç körelip gitmez bu sayede.

Nuriye NUR' Alıntı:
Yanlış düşünüyor olabilirim ama bu seçmelerin Metin Oktay tesislerinin yanı sıra anadolu yakasında bir merkezdede yapılması iyi olur gibime geliyor.Anadolu yakasındaki basketbola meraklı küçüklerin bu seçmelerden haberi olmayabilir.Yada bu tarafta varmıdır bilemiyorum ama basketbol okulu tarzında birşey açılabilir.Özellikle hızla gelişen ve bu tür spor etkinliklerden uzak bir bölge olan Kurtköy-Pendik civarında olabilir.Sanırım Beşiktaş'ın bir tesisi var Pendik'te.Bizimde devamlı ve hızla gelişen ve genç nüfusun çok fazla olduğu bu bölgede tesisimizin olması gerekir.Basketbola ilgisi olan birçok genç körelip gitmez bu sayede.

Bu iş Cihat Levent Galatasaray Basketbol Okulları koordinatörü iken yapıldı. Anadolu'da Cihat Levent Basketbol Okulu, Galatasaray basketbol okulu oldu ve Anadolu'da tam 4 salonda hizmet verdi. Ancak zamanlar bazı şeyler iyi gitmedi, doğru olmadı ve kapatılmak zorunda kaldı. Galatasaray zaten önce Metin Oktay'da verilen hizmeti ve eğitimi istenilen seviyeye getirmeye çalışıyor, sonra açılırlar Anadolu'ya.

bnde gittim ama kendimi pek gösteremedim sanki inş. kazanırım ama oturduğum yer uzak die seçmeyebilirler... ne zaman belli olur acep? bni hala aramadılar :(

Ömer Horzum' Alıntı:
Abicim beşer tane birbirini tanımayan ve kendini göstermeye çalışan çocuğa maç yaptırırsan ne olur..?
En azından kendi yeteneği olan insanlar maçta kendini gösterebilir, zaten çoğunda kimse maçta pas vermeyi düşünmüyor, kendi yapabileceği şeyleri göstermeye çalışıyor.

En azından zamanında benim izlediğim ve gittiğim altyapı seçmelerinde maç yaptırıyorlardı, kendi görüşümü söyledim.

Ha pardon sen Ömerdin değil mi yılların altyapı antrenörü, pardon yahu sende iyi bilemeyez bu işleri. Neyse sen buraya yazda bizde neler yapılacağını öğrenelim. ;)

valla o seçmeleri çok iyi bilirim ben rahat olun. turnike maç falan hikaye. önce boyunuz posunuz kalıbınız yerinde olucak. aksi halde secilmeniz imkansıza yakın gibi bişey. hayal kurmanın da alemi yok :)

ister maç yaptırsın ister şut attırsın ister turnike attırsın. boyun ne kadar uzunsa şansın o kadar yüksek :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...