Galatasaray Cafe Crown: 91 Oyak Renault: 69

Galatasaray Cafe Crown Bursa'da oynadığı ikinci hazırlık maçını da faklı kazandı. Bugün saat 15:00'da Oyak Renault ile karşılaşan Galatasaray Cafe Crown sahadan 91 - 69 galip ayrıldı.

Maç ile ilgili açıklamalarda bulunan Galatasaray Cafe Crown Antrenörü Okan Çevik, "Bursa'da oynadığımız ikinci hazırlık maçını da kazandığımız için mutluyuz. Takımın kazanma alışkanlığı edinmesi açısından bu galibiyet önemli. Aynı zamanda oyuncularımızın birbirleriyle oynamaya alışması ve sisteme uyum sağlaması açısından da yaptığımız hazırlık maçları önemli. Bu maçta yeni oyuncumuz Darius Washington da yer aldı. Sezona hazırlık döneminde böyle maçlarda her oyuncumuz belli bir süre oyunda görev alıyor. Takım halinde ilerleme kaydediyoruz ve oynamak istediğimiz seviyeye yaklaşıyoruz. Kazanma arzumuz, agresif, dinamik ve hızlı basketbolumuz bana keyif veriyor.

İstanbula dönüp Pazartesi ve Salı antrenmanlarımızı yapacağız ve İstanbul'daki turnuvaya katılacağız. Sonuç itibarı ile her geçen gün daha çok yol alıyoruz ve sezona hazır girmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Turnuvayı şampiyon bitirmek güzel. İki maçıda yüksek skorlarla ve maçları farklı
kazandık takıma Jasaitis'ın katılımı ve takım kimyasıda tutarsa başarılı oluruz.

Evet acaba takım hiç bir mac yapmadan takımı asıp kesen arkadaşlar bu sonuclardan sonra acaba biraz olsun takıma inanmaya başladımı ??

gs-oyak.jpeg

parçalı forma 8)

Bursa'da bu öğlen oynanan hazırlık maçını G.Saray Cafe Crown 91-69'luk skorla kazanmış. Renault'da bu yılın en iyi transferi konumundaki Heytvelt 2. periyodun başında ayağını burkmuş ve maça devam edememiş. İçeride Mutlu & Nedim'e kalmışlar. Maçın G.Saray adına öne çıkan isimleri Cemal ve Rancik olmuş haliyle. Tufan da çok iyiymiş. Guardlar Washington ve Can da iyi oynamışlar. Renault Heytvelt'in yokluğunda 4 kısalı düzene geçmiş bolca. Benim Cevat Soydaş'ta izlediğim Renault henüz lige hazır değildi, çoğunluğunu Heytvelt'siz oynadıkları bir maçta aldıkları bu skora şaşırmadım. Merak ettiğim takım G.Saray, izleyemedim henüz. Bugün epey iyi görünmüşler, 'İyi takım olmuşlar', 'Çok hazırlar' gibi ifadeler duydum haklarında. Hayırlısı bakalım.
Gönderen saLsa

Valla sezonun son maçında camianın önde gelenlerinden küfür yemeseydik gider anlatırdım siteye maçı. Madem herşeyi iyi yapıyorlar maçlar hakkında da bilgi verecekler ayrıntılı. Geçen sene Ankara ve Çorum'daki maçları ayrıntılı aktarmış, diğer maçlardan da SMS ile bilgi almıştık. Neden parçalayayım ki bu sene kendimi ;)

Sevgili Kerem, hakkınız var...

Yalnız, resmi site ile basketbol şubesindeki medyayla ilgili kişiler arasında ciddi bir kontak kopukluğu var yahut umursamazlık... Galatasaray maç yapıyor, resmi site yirmi saat sonra haber giriyor, girdiği haberde diğer sitelerden fazla bir bilgi içermiyor.

Belçika liginin orta sırasındaki takımın internet sitesine giriyorum, maçtan çok kısa bir süre sonra hem detaylı istatistiklere ulaşıyorum, hem de varsa multimedya içeriği görüyorum. Fransa liginin alt sıralarındaki takımın resmi sitesine giriyorum, aynı şekilde... Yunanistan keza öyle... Avrupa'nın çoğu ülkesinde belli bir organizasyon düzeyine sahip takımlar enformasyon paylaşımına büyük önem veriyor... Hepsini geçtim, amatör yahut yarı profesyonel olarak bu işi yapan siteler/bloglar maçtan bir saat sonra bilgi veriyorsa, resmi site yirmi saat sonra faal oluyorsa bu ne demektir?!

Kerem, sizin işiniz takımı takip edip taraftarlara haber ulaştırmak değil ki. Yaparsanız özverinizdir, yapmazsanız kimseye hesap vermezsiniz. Ancak, bu işi yapmakla görevli olan basketbol şubesindeki medyayla ilgili kişi/kişiler, GS TV ve Galatasaray.org, maçlar hakkında yeterli çabuklukta ve detaylı bilgi vermiyorsa ortada ciddi bir eksiklik var demektir.

Maçla ilgili söylenilecek pek birşey yok. Ne izleyebildik, ne de istatistikleri görebildik. Zaten böyle olunca kimse de ilgi göstermiyor! Kazanmak, bilhassa farklı kazanmak iyi ama, mühim olan organize olup bu sonuçları resmi maçlara taşıyabilmektir.

Yarın başlayacak İstanbul Cup daha net fikirler edinmemizi sağlayabilir.

Geçen sene sadece basketbol için tasarlanacak olan bir resmi sitenin varlığından bahsediliyordu Cafe Crown sponsorluğunda, şu anki resmi sitemizi yönetenlerin editörlüğünde fakat daha sonra global ekonomik kriz nedeniyle bu projeden vazgeçildiği söylendi. galatasaray.org daha çok futbolun resmi sitesi, basketbol ile alakalı haberler lütfen giriliyor sanki ya da bana öyle geliyor.

Takımın istatistikçisinden istatistikleri alıp, Bursa'dan 2 fotoğraf geçmek zor olmamalı. Zor da değil esasen ama istek meselesi bir yerde..

Cem Diken' Alıntı:
Evet acaba takım hiç bir mac yapmadan takımı asıp kesen arkadaşlar bu sonuclardan sonra acaba biraz olsun takıma inanmaya başladımı ??

O asıp,kesenlerden biri olarak,bir soru sormak,istiyorum,oyak ve aliağa,bizim rakiplerimiz mi? bu takımlara karşı alınan sonuçlar bir kıstas oluştururmu? basketbolu az bi az bilen bir kişi bile bu takımın çok başarılı olacağına inanmaz!!! sen inanmaya devam et,sezon sonu aynı hüsranı yine yaşarsın nasıl olsa alıştık,artık.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Valla sezonun son maçında camianın önde gelenlerinden küfür yemeseydik gider anlatırdım siteye maçı. Madem herşeyi iyi yapıyorlar maçlar hakkında da bilgi verecekler ayrıntılı. Geçen sene Ankara ve Çorum'daki maçları ayrıntılı aktarmış, diğer maçlardan da SMS ile bilgi almıştık. Neden parçalayayım ki bu sene kendimi ;)

Tabi ama bu sene kankan yok takımda,o yüzden takım otobüsüne binemezsin diye gitmemiş olmayasın sakın Kerem :)

Kamil Sarper Özsefer' Alıntı:
Bursa'da bu öğlen oynanan hazırlık maçını G.Saray Cafe Crown 91-69'luk skorla kazanmış. Renault'da bu yılın en iyi transferi konumundaki Heytvelt 2. periyodun başında ayağını burkmuş ve maça devam edememiş. İçeride Mutlu & Nedim'e kalmışlar. Maçın G.Saray adına öne çıkan isimleri Cemal ve Rancik olmuş haliyle. Tufan da çok iyiymiş. Guardlar Washington ve Can da iyi oynamışlar. Renault Heytvelt'in yokluğunda 4 kısalı düzene geçmiş bolca. Benim Cevat Soydaş'ta izlediğim Renault henüz lige hazır değildi, çoğunluğunu Heytvelt'siz oynadıkları bir maçta aldıkları bu skora şaşırmadım. Merak ettiğim takım G.Saray, izleyemedim henüz. Bugün epey iyi görünmüşler, 'İyi takım olmuşlar', 'Çok hazırlar' gibi ifadeler duydum haklarında. Hayırlısı bakalım.
Gönderen saLsa
Tufan ve Cemal'inperformanslarına sevindim bu sene ikisinede çok ihtiyacımız var. Özellikle Fenerbahçe ve Efes Pilsen maçlarında onların ekstra performansına
ihtiyacımız var.