Galatasaray E-Spor Takımı

Bilindiği üzere League of legends takımı kuruldu.Daha doğrusu başka takımın ismi değişti.Açıkçası bu sene yatırım beklemiyorum.İlerleyen dönemlerde ne olur belli olacak.Açıklama şu yönde

"Galatasaray, League of Legends takımıyla E-spor (Elektronik Oyun Sporları) arenasına girdi. Kurulduğu ilk günden bu yana başarılı bir performans sergileyen Victorious Ace’in isim değişikliği Riot Games tarafından onaylanarak, takımın Galatasaray adıyla League of Legends (LoL) Şampiyonluk Ligi'nde yer alması resmiyet kazandı.

Galatasaray olarak hızla büyüyen ve gelişen dijital dünyanın sporla buluştuğu E-spor’a büyük önem veriyoruz. Hedefimiz, sarı kırmızı renklerin yarıştığı diğer tüm alanlarda olduğu gibi en üst seviyede mücadele ederek zirvede yer almaktır.
Şu iyi bilinmelidir ki Galatasaray, köklü geçmişinde pek çok alanda örneği olduğu gibi E-spor’un Türkiye’deki gelişiminde de etkin bir rol üstlenecektir. Ülkemizin en büyük ve en genç taraftarına sahip olmanın verdiği dinamizm ve güçlü sponsorlarıyla bu kulvarda da farkını kısa zamanda ortaya koyacaktır.
Galatasaray Esports takımının camiamıza hayırlı olmasını diliyor, kısa zamanda ve kulübe en ufak mali yük getirmeden hayata geçirilen bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.
Kamuoyuna saygılarımızla.
Galatasaray Spor Kulübü"
 
Kadro tam belli olmamakla beraber şimdilik şu isimler var.

Üst Koridor :***Sergen "Broken Blade" Çelik

Ormancı :***Lamine-Lounis "Kanani" Khouani

Orta Koridor :***Felix "Abbedagge" Braun

Nişancı :***Cihan "meân" Battal

Destek : ***Egehan "Madagger" ÖzçelikNexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 

Üst