Galatasaray Fenerbahçe maçında olay

Sühan Abinin videolarını izledikten sonra kesin kanaat getiriyorum ki, az bile yapılmış.Fenerli kalecinin yaptığına bakın.Büyük olasılıkla orada sahaya girenlerde bizim futbolcuların ailelerinden insanlardır.

Allah aşkına birisi söylesin; önünüzde ailenizden biri kavgaya karışsa izler misiniz ? olaya girer misiniz ?

Helal olsun...Gerçekten gurur duydum.

yemişim 17 yaşını...alayı . . . .

Madem Fenerbahçe şikayetçi olmuş,resmi sitelerinde fotoğraf kullanarak kendilerinin haklı olduğunu göstermeye çalışıyor,bizde tabiki olaylar bizim sahamızda olduğu için özür dileyelim ama haklı olduğumuz yerlerdede kendimizi savunalım,durduk yere Galatasaray tribününde oturanların 17 yaşındaki çocuklara saldırmayacağıda bir gerçektir.Elimizde görüntülerde var,madem onlar görüntü kullanıyor,bizde görüntüleri kullanalım.

Ilginc olan, olay Florya Metin Oktay Tesisleri'nde gerceklesiyor ama görüntüler Fenerbahce TV'de ve Milliyet, Hürriyet gibi yayin organlari da Fenerbahce TV'den aldiklari görüntüleri sunuyorlar okurlarina. Galatasaray TV ne ise yariyor bilen yok.

Ya bu olaydan çok benim sinirimi bozan bu tür olaylarda bizim haklı olduğumuz yerlerde bile kendimizi savunamamız.Şimdi mesela Telegol programı alt yazı yazmış "FLORYA'DA ÇOCUKLARA MEYDAN DAYAĞI" bu tür konularda bizim kulüpten yetkili kişiler çıkıp gerekli açıklamaları yapsınlar,sahipsiz gibiyiz gerçekten

Fb'nin kendini haklı çıkarma çabasını son derece haklı buluyorum.Adamlar görüntülerle, fotolarla iyi iş yapıyorlar.Bizim bostan korkulukları ise her zaman olduğu gibi sessizliğini koruyor, gidiyor adamlardan özür diliyor.Ulan embesil olaylar senin sahanda çıkmış.Kim ne yaptı en iyi senin bilmen gerekir.Çık kim ne yaptıysa açıkla.Biz haksızsak yine özür dile ama olayları bilelim.Şimdi tam bir kaos var.Biri diyor Fb'nin kalecisi başlatmış olayı, biri diyor 15 yaşındaki çocukları hastanelik ettiler.İşte bu kaostan iş bilen Fb yönetimi çıkar sağlıyor ve haklı konuma geliyorlar.Belkide gerçekten haklıdırlar.Bizim embesiller süt dökmüş kedi gibi olduklarından olayları öğreniyoruz.Haa FbTV'yi açarsak öğreniriz.Bizim sahadaki görüntüleri oradan izliyoruz.Ben böyle saçmalık görmedim arkadaş.Helal olsun diyorum.

Olaylarıda kim çıkartmışsa, Fb'li, Gs'li ayırmasınlar bassınlar cezaları.Bakalım bir daha böyle şeyler oluyor mu?Mesela kalecinin lisansını iptal et.Bakalım ne yapacak bundan sonraki hayatında.Heralde sanayiye falan gider.Bizim taraftarları sokma bakalım spor karşılaşmalarının yapıldığı yerlere.Bak bakalım bir daha oluyor mu bunlar.

Çok büyütüyolar,büyüttüler.Sebebide gündemi değiştirmek,ayrıca görüntüleri göz ucuyla izlediğimde kalecilerinin kabadayılığı sonucunda yemişler dayağı.He ama bizim siteden yapılan açıklamada bu tahriklerden neden bahsedilmemiş oda ayrı iş.Resmen özür dilemişler.Tamam bende doğru bulmuyorum olanları ama sanki durduk yere tek taraflı olmuş gibi bahsediliyor.Heleki Ntvspor, savaş çıksa bu kadar üzerinde durmazlardı! Ama şaşırmamak lazım ... basın.

Sözün özü kaşınırsan kaşırlar !

Yahu kime neyi anlatıyorsunuz. Keitanın kafasına gelen su şişesinin GS tribününden atıldığını söyleyip buna inanan ve insanları da inandıran bir camiadan bahsediyoruz.

O maçta GS tribünlerinin üstünde çelik tel örgü olduğunu bilmesine rağmen bunu ısrarla söylemeyen "acaba GS'lılar mı attı?" diyip (ki GS'lılar atmış deseler olmaz, onlar da biliyor o tel örgüyü, soru işareti yaratıyorlar, FB'ye uşaklık edip) ortamı karıştıran bir medya var bu ülkede.

Yemine diyorum 80'li yılların gazetecilerinden hatta Necati Bilgiç Necmi Tanyolaçdan bile özür diliyorum. Onlarınki sadece taraftar fanatizmi ile yazılan yazılarmış. Şimdikiler taraftar da değil direk satılık şerefsizler. Oturup, "FB'yi bu durumdan nasıl kurtarırız" diye "batı çalışma grubu" gibi çalışan, insan kılığına girmiş sürü ile karşı karşıyayız. Ve böyle bir durumda son 10 yıldaki GS başkanlarına bakıyorum, vallah baktığımda benim bile "vurun abalıya" diyesim geliyor.

Bizim Ümit'i Sivas'ta oyun dışında iken kırmızı kart gösterip oyundan atan ve oluşan kural hatası uçakta hakem hatasına dönen Ümit saha dışında iken (hakemin maç sonrası kendi demeci) sahanın içine sokulan ve o kararları veren Yunus yıldırım şimdi bilakis Aziz yıldırım tarafından "Şampiyonluğumuzu engelledi bizi baltaladı o adam hakem değil" dediği için Medya yunus yıldırım'ı sorgulamaya başladı. En iyi niyetlisi, "ağabey yahu Cüneyt Çakır aynı maçı yönetse 3 sarı çıkartır bu çıkarmıyor" diyip Yunus yıldırım'ı kötülüyor. E ne değişti? Biz 3 sene önce dedik o zaman kolluyordunuz ya adamı!!!

İşte iki camia arasındaki fark bu. İşte sırf bu yüzden gitmelisin Adnan Polat!!! Futboldaki başarısızlık değil sana olan fikrimizin temeli. Basiretsiz olman güçsüz aciz olman kızdığın adamla ertesi gün yemek yiyebilecek mideye sahip olman...

ultrAslan forumdan Tarık Koç adındaki bir üyenin yorumu. Alıntıdır:

"En az 4 yıl gidip izledim altyapıdaki derbileri,hatta Dereağzındaki maçları bile..

Bundan 5 yıl önce Dereağzında oynanan,kazandığımız maçtan sonra yardımcı antrenörümüze eşinin yanında ana bacı sövdüğünüz günleri unuttunuz dimi köpekler..

Yine aynı sezon yöneticileriniz gencecik oyuncuları hakeme şikayet edip,?at şunu be?dediklerinde,olaya tepki gösteren ?saha içidir olur? diyen Teknik Direktörümüzü polis eşliğinde çıkarttığınız günleri nıye göstermedınız böyle..

Bizim çocuklara ailelerinin yanında kaç kere küfür ettiniz Dereağzında,hepsini duydum,bir yetkili de çıkıp müdahale etmedi.

Gol attıktan sonra ?nasıl koyduk başkanım?diyip yönetıcılerınıze koştugunuz günler gözümün önünde hala,sarmaş dolaş oluyodunuz veletler..

Bugün kü olaylara gelince bu küçük eziklerden bir tanesi kaptana küfür ediyor bugün,sonra tribüne el kol hareketi yapıyor,gergin geçen maçı iyice geriyor,genelde bu eziklerin her deplasman taktiğini yapıyor..Saha içinde futbolcuyla tartısırken dışarıdan gelen tepkıye ters cevap verınce,önce oyuncular sonra taraftarlar sahaya dalıyor..Altyapı yetkılılerınden aldığım bilgiler bu yönde.. "

Can Altay' Alıntı:
Bugün kü olaylara gelince bu küçük eziklerden bir tanesi kaptana küfür ediyor bugün,sonra tribüne el kol hareketi yapıyor,gergin geçen maçı iyice geriyor,genelde bu eziklerin her deplasman taktiğini yapıyor..Saha içinde futbolcuyla tartısırken dışarıdan gelen tepkıye ters cevap verınce,önce oyuncular sonra taraftarlar sahaya dalıyor..Altyapı yetkılılerınden aldığım bilgiler bu yönde.. "

Birde kulübümüzden yapılan açıklamaya bakalım ;

Kamuoyuna Duyuru

Bugün Florya Metin Oktay Tesisleri?nde oynanan Galatasaray ? Fenerbahçe U17 Ligi maçı, ilk yarı sonunda kontrolümüz dışında gerçekleşen saha olayları nedeniyle tatil edilmiştir.

Yaşanan bu tatsız olaylardan dolayı Fenerbahçe U17 Takımı'na geçmiş olsun der ve Fenerbahçe Camiası'na üzüntülerimizi bildiririz.

Galatasaray Spor Kulübü

Yazık...

Kamuoyuna Duyuru

Bugün Florya Metin Oktay Tesisleri?nde oynanan Galatasaray ? Fenerbahçe U17 Ligi maçı, ilk yarı sonunda kontrolümüz dışında gerçekleşen saha olayları nedeniyle tatil edilmiştir.

Yaşanan bu tatsız olaylardan dolayı Fenerbahçe U17 Takımı'na geçmiş olsun der ve Fenerbahçe Camiası'na üzüntülerimizi bildiririz.

Galatasaray Spor Kulübü

Şu mesajın anlamı budur "Suçlu biziz,bizim taraftarımız sizin oyuncularınıza saldırmıştır,herşeyin sorumlusu biziz,özür dileriz" bunu diyende bizim yönetimimiz,eğer bizim yönetimimiz bunları diyorsa medya neler neler der ...

Ya Bayram, şimdi şurada bir kaç kelime söylicem hem gereksiz yere ceza alacam hemde asabım bozulacak durduk yere.

Galatasaray Kulubu bu açıklamayı yapmak zorundadır çünkü bu olay kendi evinde olmuştur.
Galatasaray taraftarı bu olayda haklıdır ancak kulup ev sahibi olduğu için özür dileme erdeminde bulunmuştur.

Ha özür dilemeyip olayı kışkırtmaya gitse; iki gün sonra basket derbisinde kan çıkardı insanların nasıl bi ruh haliyle maça gelebileceğini düşünecek yaşa ve kapasiteye sahip olduğunu düşünüyorum...

Yönetime giydirmeye yer aramayın be mübarekler...

Yönetim'e giydirmek değil,özür dilenecek tabiki çünkü olaylar bizim sahamızda olmuş ama bu olayın tek suçlusu Galatasaray taraftarı değil ki,diğer kulüp kalkıp görüntüler kullanıp bizi tek suçlu olarak göstermeye çalışıyor,tabiki özür dileyelim ama tek suçlu kendimizmiş gibi göstermeyelim.

Özür dilemesini falan getçim ne kadar içi boş bir resmi sitemiz var ya. Adı resmi site yani net bilgiyi burdan almamız lazım bizim fakat bilgi namına hiç bir şey yok sitede. Sadece bu konu da değil bir çok konuda da böyle. "... Saha olayları nedeniyle tatil edilmiştir... " Nasıl bir açıklamadır bu ? Saha olayı ne ? Nolmuş sahada resmi sitede bunu yazmayacaklarsa o sitenin yolda karşılaştığımda "U17 maçı tatil edilmiş, saha da olay falan çıkmış ne olmuş, nasıl olmuş bilmiyorum." diyen bir insandan farkı nee? Yeri gelir özür de dilersin geçmiş olsunda dersin özür diledi diye de kimse küçülmez ama niye ? Heleki karşı takımın propaganda yapar gibi açıklama yaptığı bir ortamda bu acizlikten başka bir şey değil.

Bugün birlik olma günüdür. Bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara karşı kenetlenmeliyiz. Suçluysa suçludur, ama sahip çıkmak zorundayız. Orada o futbolcular nasıl bizi temsil ediyorlarsa her hareketleriyle, aileleri de bizi temsil ediyordur.

Azdan az çoktan çok gider, elinden geleni ardına koymasınlar...

"...falanca maçta rakip takım taraftarını mecburiyetten ötürü darp etmişizdir. Çünkü Galatasaray taraftarı mecbur kalmadıkça asla kimseye saldırmaz ama yeri geldiğinde de gerekeni en sert şekilde yapar!"

Alpaslan Dikmen

Sühan abinin videoyu izledim de, bunların özellikle kalecileri bu işin eğitimini altyapıdan alıyorlar heralde.. Hoş, şu anki kalecileri altyapılarından çıkma değil ama havasından mıdır suyundan mıdır almış eğitimini..

şu olay dereağzın'da olsa birkaç zibidi seyircimizi tahrik etti diyeceklerinden

ellerine sağlık diyorum ben girenlerin , iyi olmuş akıllansınlar o yaşta..

Olayla ilgili bütün yazan şeyler baktım da bizim yönetimin açıklaması sonrasında biz artık ne konuşsak boş cidden. ''biz arkamızı döndük hadi bekliyoruz'' demiş yönetim gerçekten. Çocuğunu koruyan kimseye niye yaptın diyemem. Ama hep tahriğe kapılınca kaybeden biz oluyoruz her branşta artık uyanın buna. Fenerli sporcu maça çıkmadan önce artık ''2 omuz atarım 2 de küfrederim zaten gaza gelince sapıtıyo bunlar o ara işimizi halleder maçı alırız '' diye düşünüyor. Yanlış mıyım ?

Orada bulunan ve kavga edenleri ayırmaya çalışan bir kişinin yazdıkları burada.

tiburon' Alıntı:
Kendimi zor tutuyorum iki saattir ne şerefsizliğimiz ne kahpeliğimiz kaldı, madem fabio yazmış yazayım ben de. Birincisi şurada birkaç yazdığımı dahi okuyanlar kendi tribünümde gördüğüm yanlışları nerdeyse kendimize hakaret edercesine yazdığımı bilirler sanırım. Yani bugün cidden yanlış bir şey yapmış olsak bambaşka şeyler yazardım altta diyebilirim.

Gittik maça, zaten gelenler gereği gayet düzgün bir tribün vardı. Devre oldu futbolcuları çağırdık onlar dönerlerken, benim gördüğüm çok net bir şekilde Fenerbahçeli futbolculardan biri bizimkine saldırdı. Daha sonra 1er 2şer futbolcular kavga etmeye başladı. Buraya kadar herkes izliyordu olayları kendi kendilerine kavga etsinler dedi millet zaten. Sonra bunların antrenörü müymüş neymiş bizim futbolculara saldırmaya başladı. Tribün bunu görünce çıldırdı doğal olarak, sahaya en fazla 10 kişi girdi. Asıl o kahpe antrenör linç edilmeliyken ona bir tekme var sadece ortada, yemin ediyorum başka da hiçbir şey yok. Sahaya girenlerden herkes çimlerin üstünde ya boş boş gezdi yada çocukları birbirinden ayırmaya çalışıyordu. Bu anlattıklarım maksimum 30 saniye sürdü, geri kalan futbolcuların kendi aralarındaki kavgası başka bir şey değil.

Sonra da çıktık zaten. Hatta herkes ulan bir kere u17 maçına geldik o da tatil oldu diye gülüyordu, yani hiçbir olay olmuş modunda değildik. Ta ki eve gelene kadar. Tribündergiyi bir açtım, 15 yaşında (min.17 yaşında yaşı gençleştirilmiş izbandut gibi sporcu çocuklar) çocuklara saldırmışız, kahpeymişiz, şerefsizmişiz, ntvspor'da ilk haber olarak veriliyor, altyazılarda taraftar futbolculara saldırıldı diyor.

Bizim tribünde, bugün orada olan kitlenin böyle bir şey yapmayacağını herkes az çok bilir diye tahmin ediyorum. Tekrar diyorum, kendi tribününde en ufak bir yanlışlığı şurada ilk eleştirenlerden biri olarak bugün biz yanlış bir şey yaptıysak en büyük kahpe olarak kendimi ilan edeceğim.

Bununla birlikte görüntülerde Fb antrenörüne giden bir uçan tekme görüyoruz. Onun dışında bizim taraftarın Fbli genç futbolcuları darp ettiğine dair bir görüntü de yok. Oradaki hemen hemen herkes kavga eden 2 takım futbolcularını ayırmak ve Fb antrenörüne gitmeye çalışan bazı taraftarları durdurmak istiyor.

Yine de oyunculardan birinin burnu kırıldıysa geçmiş olsun tabiki, bizim futbolcuları hastaneye götürsek en az 5-6 tane de bizden çıkardı darp yemiş raporu.

Herşeyi geçtim; voleybol maçı çıkışlarında 100-200 kişi, 15 yaşlarındaki 30-40 çocuğu kovalamasıyla övünen taraftarlar mı şerefsiz diyor oradaki insanlara?

Antu'nun işi fedarasyona yüklemesi de çok komik olmuş gerçekten.

Umarım böyle olaylar bir daha yaşanmaz, karşılık gelirse sonsuz döngü olarak gidecektir bu olaylar, olan da genç sporculara olacaktır.

Ayrıca Levent Abi'nin dediğine ek olarak "Yılanın başını küçükken ezeceksin" diye bir söz vardır.