Galatasaray - Karpaty Lviv | UEFA AL. Playoff 1. Maç

Gerçekten dün çok aksiyonlu bir maç vardı. Hani filmin ortasında yan koltuktaki arkadaşın kulağına eğilip ''bu filmin sonu belli hacı'' dersin de sonra film senin dediğinle alakasız sonla biter ya. İşte aynen bu oldu dün.
Bu adamlar Kewell göndercekti bi ara düşünebiliyor musunuz ?
Bu arada Mehmet Batdal'ı ıslıklayanlar bana o dakikaya kadar Mehmet Batdal'dan daha iyi oynayan bir tane oyuncu göstersinler. Senin takımın 2 pas yapamıyo , baktılar kaptırcaklar şişir Batdal'a. Ama çocuk her topu aldı önüne ve sonra da dağıttı aldığı topları.
Ayrıca iddia ediyorum bu takım dün hocasız olsa yenerdi Karpaty'yi.

Takımı, oyuncuları ve hocayı anlamakta çok güçlük çektiğim maçtı dünkü 90 dakika.

Oyuncuların ilk yarıdaki duruşunu ikinci yarı ile kıyaslayamıyorum bile, beynim izin vermiyor böyle bir şeye. Bir takım bu kadar mı kötü, ezik oynar senden daha aşağı bir takıma? Bir sürü şey düşünüyorum ama yok, ya eldeki malzemeden bir şey olmuyor ya da bu işin içinde başka iş var. Herkesin hemfikir olduğu nokta şu ki Neill, Kewell, Baros ve Arda dışında hiç bir futbolcu banko 11'de oynayacak kapasitede değiller. ( En azından bu oyunlarıyla )

Bir diğer beynimin almadığı olay ise Rijkaard!

Geçen seneden beri başımızda, bir takım hiç mi "takım" hüviyetini kazanamaz bu zaman aralığında? Baros oynayabilecek durumda ise neden 11'de başlamaz? Hadi diyelim fizik kondisyonu 90 dakikayı çıkaracak derecede değil, e o zaman koyarsın ilk 60 dk. ondan sonra baktın düşüyor oyundan, alır kenara otutturursun. Gerçekten çok sevdiğim, total futbolun gerçeklerinden biri dediğim Frank Rijkaard'ı anlamayamıyorum. Bir de çıkıp maçtan sonra "iyi oynadık" demiş, ikinci yarı belki güzel oynuyor gibi gözükebilirsin ama eğer adın Galatasaray ise bu yetmez. Galatasaray bir başkadır, sadece 35-40 dk. güzel oynamak yetmez. Çıkarsın oyununu oynarsın, olmuyorsa "canın sağolsun" der geçeriz bizde. Ama yok, ne bu Rijkaard'ı ne bu yönetimi ne de bu takımı anlayabiliyorum.

Bir başka sözde yönetimdekilere!

Taraftar hiç bir zaman eline kağıt kalem alıp onu bunu hesaplamaz, zaten taraftarlıkta bu değildir. Ben alınan oyunculara, skorlara ve oyuna bakarım. Yok 2012 kriteriymiş, yok şuymuş yok buymuş anlamam bu işlerden. Eğer o göreve geliyorsan bütün bunları düşünürsün, şu maçta da görüldü ki takıma acil olarak "önemli" oyuncular lazım. Yok kulüp batarmış falan bunlar taraftarı ilgilendirmez, koskoca Galatasaray'ın kapısına kilit vurulmayacak ya! Bu yüzden başkan bize bunları anlatmasın artık, zira güvenilirliğini yitiriyor her geçen gün!

Bu arada, Kewell ne büyük oyuncusun sen be! Seni izlerken mest oluyorum, bir yabancı bu kadar mı içten, samimi, profosyonel ve aynı zamanda bizden biri olur. Helal olsun sana Harry, iyi ki bu gözler seni bu arma altında izledi. Büyüksün!

Ve Baros!

Tek kralsın, gerisi hikaye! Seviyoruz seni daha doğrusu seviyoruz sizleri!

Bağdat KAYNAK' Alıntı:
Ali iyi oyuncu fakat form tutması gerekli. İnşallah o kanatta sıkıntı yaşanmaz.
İki gol ve tehlikeli pozisyonlar ordan geldi. Serkan neden sağ bek olarak düşünülmüyor anlamıyorum. İnşallah ikinci maçı orda kazanırız. Hakan ve Ali gerçekten çok kötü oynuyorlar.

Hakan Balta maçtan önce neredeydin?
Böyle vurdumduymaz adamlardan nefret ediyorum...

Neredeydin dediğiniz zaman aklımıza dünyanın en kötü yeri dahil her yer geldiği için nerede olduğunu söylemeniz gerekmekte diye düşünüyorum Umut Bey, oyuncuyu zan altında bırakmamak adına...

Alperen Kaplan' Alıntı:
Neredeydin dediğiniz zaman aklımıza dünyanın en kötü yeri dahil her yer geldiği için nerede olduğunu söylemeniz gerekmekte diye düşünüyorum Umut Bey, oyuncuyu zan altında bırakmamak adına...

Hürriyet'teki bir yazı bu Alperen.Oku istersen.

Yok abi amacım Balta'yı savunmak vs. değil, şimdi öyle yazınca insanın aklına maçtan beş saat önce bilmem nerede olduğu bile gelir yani; ondan dolayı söyledim. Yazıyı da okuyayım.

Alperen Kaplan' Alıntı:
Yok abi amacım Balta'yı savunmak vs. değil, şimdi öyle yazınca insanın aklına maçtan beş saat önce bilmem nerede olduğu bile gelir yani; ondan dolayı söyledim. Yazıyı da okuyayım.

Yok zaten yanlış yere tartışma çıkmasın diye dedim acele yazdım katı gelmişse ondandır yanlış anlama sen ;)

Baros ve Kewell sonuna kadar hak ediyor onlara verilen değeri , desteği ama keşke maçın sonlarına doğru kazanılan duran topta Kewell diye bağırılmasaydı ve Arda topu Kewell'a bırakıp gitmek zorunda kalmasaydı..

Merve Durgut' Alıntı:
Baros ve Kewell sonuna kadar hak ediyor onlara verilen değeri , desteği ama keşke maçın sonlarına doğru kazanılan duran topta Kewell diye bağırılmasaydı ve Arda topu Kewell'a bırakıp gitmek zorunda kalmasaydı..
Arda dün kötüydü, kötü olabilir buna kimse birsey diyemez ama bir kaptan olarak takimi ateslemesini beklerdim ondan, onu da yapmadi... Sivas macinda Emre Colak'a fircayi atti ama dün neredeydi kimse göremedi.

Aynen katılıyorum Merve. Bunu yapanda maç boyu takımını baltalayan Kapalı tribün oldu. (daha sonra eski açıkta da olayı kavrayamayan bir grup sayesinde katıldı bu tezahurata) Ki bu resmen futbol cahilliğydi. Çünkü oradan sağ ayaklı birinin orta yapması daha büyük risk demekti. Çünkü Arda acaba kaleye mi vuracak ortamı acacak bilemediğinden kaleci çıkmayacak tereddütte olacaktı. Arda'yı harcayacaklar ona yanıyorum:S

Merve Durgut' Alıntı:
ama keşke maçın sonlarına doğru kazanılan duran topta Kewell diye bağırılmasaydı ve Arda topu Kewell'a bırakıp gitmek zorunda kalmasaydı..

Aslında tam öyle olmadı.

Kapalı tribün orada Arda bıraksın Kewell kullansın diye yapmadı o tezahüratı.En azından bizim grupta öyle bir durum yoktu.
O dakikaya kadar bir şeyler yapmaya çalışan tek oyuncu Kewell oldugu için seyirci spontane bir şekilde Kewell ı onore etmeye çalıştı.Hatta Baros un golünden sonrada Kewell diye bağırıldı.
Arda sadece durumu yanlıs anladı ve topu Kewel a bıraktı.
Ama tv den bakıldıgında böyle bir algı yaratmıs olabilir bilemiyorum.

Evren YILMAZ' Alıntı:
[quote="Merve Durgut":10tkbdzk]ama keşke maçın sonlarına doğru kazanılan duran topta Kewell diye bağırılmasaydı ve Arda topu Kewell'a bırakıp gitmek zorunda kalmasaydı..

Aslında tam öyle olmadı.

Kapalı tribün orada Arda bıraksın Kewell kullansın diye yapmadı o tezahüratı.En azından bizim grupta öyle bir durum yoktu.
O dakikaya kadar bir şeyler yapmaya çalışan tek oyuncu Kewell oldugu için seyirci spontane bir şekilde Kewell ı onore etmeye çalıştı.Hatta Baros un golünden sonrada Kewell diye bağırıldı.
Arda sadece durumu yanlıs anladı ve topu Kewel a bıraktı.
Ama tv den bakıldıgında böyle bir algı yaratmıs olabilir bilemiyorum.[/quote:10tkbdzk]

Aslında Eski Açık'tan bile öyle algılandı tvden de öyle algılanmıştır sanırım :)
Ben sadece işe biraz duygusal kısımdan baktım sanırım Arda'nın topu bırakıp gitmesi garip geldi o kadar..