Galatasaray Medical Park Magic Cup'a Katılıyor

campbellin meselesi hallolursa türk olarak bahar ve campbell 4 numarada çok iyi olacak. Gintareyi hiç beğenmedim ama fowles o bölgede 30-32 dkyı kaldırır. Kısa rotasyonunda yanılmıyosam nihanı kullandık oyun kurucu olarak? Bence başarılıydı. Işıl atış ritmini yakalayamamış daha şutları kötüydü ama enerjisiyle yine de katkı koydu hem defansda hem de hücumda. Ceyda kozluca da iyiydi. Gülşahı da beğendim şutları iyiydi ikisinin de.

Fowlesin sakatlığı varmış acaba ciddi midir? Milli takım kampında şuan hazırlık maçında oynamamış ameliyat tarzı bişi dediler canlı yayında ama sanki ciddi değil çünkü amerikanın ispanya kampına katılacakmış

Berkan aklımdan geçenleri aynen yazmış. Sylvia'nın sakatlığı ciddi olsa kampa çağırmazlardı diye düşünüyorum. Bize sağlam gelecektir. Maçı 68-60 yendik bu arada.

ışıl'ın biraz kilo fazlası var,ki bu gayet normal.
1-2 ay içerisinde bir aksilik olmazsa,formunu yakalayacaktır..

ceyda'yı çok beğendim.atletik özellikleri ve şut'u çok iyi.
defans ve ofans'ta katkı verecektir..

Mersin BŞB 60 - Galatasaray Medical Park 68

Galatasaray Medical Park, yeni sezon hazırlıkları kapsamında katıldığı Magic Cup?taki ikinci maçına Mersin BŞB önünde çıktı. Takımımız, Kartal Pamukspor Tesisleri?nde gerçekleşen mücadeleden 68-60?lık skorla galip ayrılmayı başardı.

Galatasaray Medical Park, karşılaşmaya İlayda Tokmak, Nihan Anaz, Bahar Çağlar, Balım Akbulut ve Gizem Başaran beşiyle başladı. İlk bölümde etkili hücum etmekte zorlanan takımımız, beş dakikalık birinci bölüm geride bırakılırken 7-5?lik skor dezavantajıyla yüzleşmek durumunda kaldı. Mersin BŞB, ilk çeyreğin bitimine 1:50 kala ise 15-8 ile öne çıktı. Ancak oyuna daha sonra dâhil olan Gintare Petronyte?nin üst üste ürettiği dört sayıyla ikinci çeyrek öncesi skoru 12-15?e getirerek farkı tek baskete indirdi.

Ceyhun Yıldızoğlu yönetimindeki Galatasaray Medical Park, çeyreğin hemen başında Gizem Başaran ve Bahar Çağlar?ın basketleriyle 5-0?lık serinin ardından 17-15 öne geçti. Ancak Mersin Büyükşehir Belediyesi?nin savunması, periyodun ilerleyen dakikalarında etkili oldu. Devreye 3:21 kala 22-19 geri düşen takımımızda Gintare Petronyte oyuna girdi. Galatasaray Medical Park, Litvanyalı oyuncunun sahada kaldığı dakikalarda rakibi önünde yakaladığı 10-2?lik serinin ardından soyunma odasına 29-24?lük skorla üstün gitti.

Üçüncü çeyreğe Işıl Alben, Ceyda Kozluca, Gülşah Gümüşay, Özge Turmuş ve Gizem Başaran beşiyle başlayan takımımız, rakibinin üst üste bulduğu 10 sayıya cevap veremeyerek 34-29 yenik duruma düştü. Periyodun bitimine 5:06 kala 37-31?lik skor dezavantajını yaşayan Galatasaray, 13-2?lik seriyle 44-39 öne geçti. Ceyhun Yıldızoğlu?nun takımı, etkili savunmasıyla hızlı hücumlardan sayı bulmaya devam etti. Balım Akbulut ve Ceyda Kozluca?nın ekstra katkılarıyla son çeyreğe 51-45 önde girdi.

Seimone Augustus, Sylvia Fowles, Doneeka Hodges, Monique Currie, Yasemen Saylar, Melek Bilge ve Tuğba Palazoğlu?nun oynamadığı karşılaşmanın dördüncü periyoduna iyi başlayan Mersin BŞB oldu. Ancak kısa sürede toparlanan Galatasaray Medical Park, Bahar Çağlar?ın sayılarıyla skor üstünlüğünü tekrar eline geçirmeyi başardı. Maçın bitimine 2:02 kala skordaki farkı en az üç baskete çıkaran takımımız, karşılaşmanın kalan bölümünde üstünlüğü kaptırmayarak sahadan 68-60?lık skorla galip ayrıldı.

Galatasaray Medical Park?ta Gintare Petronyte 11 sayı, 6 ribaund ve 3 blokla öne çıkan oyuncu oldu. Bahar Çağlar, 9?u son çeyrekte olmak üzere, 11 sayı üreten bir diğer isimdi. Ceyda Kozluca ve Gizem Başaran ise 8'er sayı ile oynadı.

1. ÇEYREK: 15-12
2. ÇEYREK: 9-17 (24-29)
3. ÇEYREK: 21-22 (45-51)
4. ÇEYREK: 15-17 (60-68)

Magic Cup?ın ilk maçında Panküp Kayseri Şeker?i 77-69 mağlup eden Galatasaray Medical Park, yarın saat 14.00?da Kartal Pamukspor Tesisleri'nde Samsun Basketbol ile yapacağı maçı kazanması hâlinde turnuvayı şampiyon olarak tamamlayacak

Maçları izleyemedim ama görünen o ki yerli oyuncu kadromuz ligin vasat takımlarının yerli oyuncu kadroları karşısında zorlanıyor anlaşılan. Yoksa maçlar daha faklı bitmeliydi. Peki Fenerbahçe karşısında ne yapacağız o zaman?

Saygılar.

Metin Karadeniz' Alıntı:
Maçları izleyemedim ama görünen o ki yerli oyuncu kadromuz ligin vasat takımlarının yerli oyuncu kadroları karşısında zorlanıyor anlaşılan. Yoksa maçlar daha faklı bitmeliydi. Peki Fenerbahçe karşısında ne yapacağız o zaman?

Saygılar.

maçlardaki kadro altyapı destekli ve maçın büyük bir çoğunluğunda altyapı oyuncuları oynadı.

İlayda ve Balım iki ya da üç sezon önce şehir dışı ndan altyapıya yapılan transferlerdi. Geçen yıl hiç altyapı maçına gidemedim; ama ondan önce izlemişliğim var, belli potansiyele sahip oyuncular olduğunu söylemek yanlış olmaz sanırım. Murat Abi'nin beğenmesi iyiye işaret. :p

Bende bu akşam klüp evinde kaldıklarını öğrendim Gözdeyle beraber. Oldukça şaşırdım sonra senin eski yazın geldi aklıma.
Cidden süper hareket gibi görünüyor. Şu son 1 ayda bile inanılmaz geliştikleri söyleniyor. Bu geniş kadroda yer bulmak zor olsada umarım sezon içinde taraftar önünde de oynarlar.
Şimdiden teşekkürler Ceyhun hoca ;)

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
İlayda ve Balım iki ya da üç sezon önce şehir dışı ndan altyapıya yapılan transferlerdi. Geçen yıl hiç altyapı maçına gidemedim; ama ondan önce izlemişliğim var, belli potansiyele sahip oyuncular olduğunu söylemek yanlış olmaz sanırım. Murat Abi'nin beğenmesi iyiye işaret. :p

Gazanfer Tosun' Alıntı:
[quote="Murat İNAL":s0i0bibo]Litvanyalının bahsettiğimiz ilginç stilinden bir kesit :

Bu kadar ilgincini beklemiyordum :)

Tek elle mi kaldırıp atıyor topu? Neyse girsin de karpuzlama atsın isterse...[/quote:s0i0bibo]
Böyle tek elle tutup tam atarken diğer elini de götürüyo değiyo mu diğer eli yoksa tek elle mi atıyo çözemedim daha :)

GS tv'de Samsun maçı canlı yayınlanıyor.Müge Berkalp yorumluyor maçı.Çok hoşuma gitti benim.

Gençlerden İlayda biraz fark yaratıyor.Ceyda fazla boş kaçırdı.Sezon başı olması nedeniyle geri dönüşlerde bariz sıkıntı yaşıyoruz.

Diğer gençlerden Balım ve Gizem çok yoruluyor.Maçın temposuda yüksek geçmiyor.Fazla yüklenmeden olabilir sanırım.