Neler yeni

Galatasaray Store

Artık adam gibi bir yapıa ve düzene sahip olması gereken kulübümüzün mağazaları.

Dünya üzerinde bir tek bizim kulübün mağazaları kâr yerine zarara uğruyor herhalde. Benim bildiğim mağazalar kâr kazanmak için açılır biz zarara giriyoruz!

Yeni yönetimden en büyük ricalarımdan birisi de bu konu...

Peki mağazalardan zarar değil de kâr kazanmak için neler yapılmalı? ;

1- Basitlik. Ürünlerin tasarımı yaratıcı ve giyilebilir olmalı. Sosyal medyada gönüllü olarak tasarım yapanlar gerçekten halihazırdaki ürünleri yapanlardan daha başarılı.

2- Fiyat politikası. Ürünler aşırı derece pahalı. Hiçbir kalitesi ve tasarımsal olarak albenisi olmaması da cabası. GS logosu olmasa pazarda 5 TL'ye satılacak ürünleri burada 50 TL'ye satıyorlar. Tamam kulüp kazansın ama adam akıllı tasarım yapsınlar herkes giysin böylelikle daha çok kazanacaklar ama vizyon sıfır.

3- Ürün çeşitliliği yok. Tişört, sweatshirt ve birkaç parça bardak gibi küçük eşya dışında alınabilecek ürün yok. Real Madrid gibi kulüplerin mağazalarına bakın her tarz çeşitten ürün satıyorlar. Bu konuda yine başarısızız.

4- Amatör branşlarla alakalı ürün sayısı sıfır. Önceden basketbol formaları yine kısıtlı sayıda olsa da satılıyordu Şimdi onu bile satışa çıkarmıyorlar. Tofaş'ın bile basketbolla alakalı ürünleri varken bizim bu konuda ürün sayımız 0 yazıyla sıfır!

5- Uzun yıllar önce üretilmiş ama satılamayan ürünleri kampanyalarla tez elden çıkarmak lazım. En azından depolarda çürüyeceğine, satarak 5 lira da olsa kazanması lazım kulübünn. Zaten her sene bu ürünleri satamadığımız için depolara milyonlarca lira ödüyoruz.

6- İnternet sitesi modern, kreatif ve inovasyon sahibi olmalı. Bjk'nin Fb'nin siteleri bile bizim siteden daha iyi gözüküyor maalesef doğruya doğru.

7- Mesela tasarım yarışmaları yapabilir kulüp. İlk 10'a girenler hem tasarımını yaptırırlar hem de kombine sahibi kazanabilir. Böyle uygulamalar lazım.

8- Dünya'ya açılmalıyız. Japonya'da, Katar'da, Türki cumhuriyetlerinde (Kazakistan, Kırgızistan, Azerbaycan gibi) Storeler açılarak maddi manevi kazanç sağlayabiliriz.

Bu ve bunun gibi uygulamalar yapılsın taraftar zaten akın akın gidecektir Yellowfriday gibi kampanyalar yapılmaksızın. Ama bir adım bile göremiyoruz yönetimlerden.

Son düzenleme:
Yazılarım neden böyle şekilden şekile girdi? Garip garip harfler var.

Edit: hepsini tek tek düzenlemek zorunda kaldım , aynı şeyi daha önce de yaşamıştım. Umarım buradaki bug düzeltilir.

Son düzenleme:

Şu an konu'yu görüntüleyenler: (Kayıtlı: 1, Misafir: 0)