Galatasaray'da Amerikan ekolünden Yugoslav ekolüne geçiş

• Konbuyu başlatan Emin Doğanca
  • Başlangıç tarihi
Kerem SEÇER' Alıntı:
Valla sene başı Avrupalı aldık diye herkes göbek atıyordu(m), kimse yan çizmesin :) Tabi foruma yazanlar ;)

Sorunların temelinde Avrupalı Amerikalı farkının yattıgını dusunmuyorum. Kimi aldıgın, uyumu, takımın ihtiyacına gore secilip secilmemesi gibi her transferde geçerli olan kıstaslar onemli. Yabancı transfer ederek takımın oyununun ekol degistirdigini hiç dusunmuyorum. Her ne kadar yabancılar takımın %60'ını olustursa da, ekol için yerli oyuncular, koç ve oturmus bir duzen de gerekir bence. Ulker bir ara 3 Litvanyalı almıştı. Milli takımda Litvanya fobisinin oldugu yıllardı. Bukemedigin bilegi öp mantıgı mıydı acaba? Ama olmadı, Ulker Litvanya ekolu bir oyun oynayamadı. E.L'de yine Efes'in golgesinde kaldı. Ekolu biraz olsun uygulayabilmek için daha uzun sure, uygun koç ve dogru seçilmiş yabancılar gerekli kanımca.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Valla sene başı Avrupalı aldık diye herkes göbek atıyordu(m), kimse yan çizmesin :) Tabi foruma yazanlar ;)
gurovic te en önemli yerde katkıyı vermeye başlıyacaktır.
Ben takımımada avrupalılarada güveniyorum.Bence en doğrusunu yaptık avrupalıları alarak.Bize düşen tek şey takımımızı kayıtsız şartsız desteklemek.Oynayacağımız büyük maçlarıda kazanırsak kimse kolay kolay önümüzde duramaz.