Genç Erkek Takımı (2012-2013)

Genç Erkek Basketbol Takımımız ligin ilk haftasında Beşiktaş'ı 71-69 mağlup etti.

1. Çeyrek: 20-14
2. Çeyrek: 25-13 (45-27)
3. Çeyrek: 22-15 (67-42)
4. Çeyrek: 4-27 (71-69)

İstatistikler

Göktürk Ural - 15 sayı, 9 ribaund, 5 asist
Yiğit Barışık - 7 sayı, 4 ribaund, 1 asist
Selahattin Songur - 2 sayı, 1 ribaund
Taha Sürmen - 3 sayı, 2 ribaund
Tolunay Çifçi - 7 sayı, 1 ribaund
İdris Balkan - 4 sayı, 4 ribaund
Tugay Göçtürk - 9 sayı, 5 ribaund, 4 asist
Deniz Kruszynski - 2 sayı, 4 ribaund, 2 asist
Çağatay Çevik - 4 sayı, 6 ribaund
Batuhan Yılmaz - 6 sayı, 5 riband
Ege Arar - 12 sayı, 15 ribaund

Galatasaray Genç Erkek Basketbol Takımı, Genç Erkekler İstanbul Ligi üçüncü haftasında 01 Ekim Pazartesi günü saat 17.00'de Ahmet Cömert Spor Salonu'nda Anadolu Efes ile karşı karşıya geldi. Takımımız mücadeleden 53-103'lük skorla galip ayrıldı.

1. Çeyrek: 10-28
2. Çeyrek: 17-27 (27-55)
3. Çeyrek: 14-23 (41-78)
4. Çeyrek: 12-25 (53-103)

İstatistikler:

Berkecan Durak - 2 sayı, 5 ribaund,
Yiğit Barışık - 10 sayı, 1 ribaund, 1 asist ,1 blok
Selahattin Songür - 2 sayı, 2 ribaund
Taha Sürmen - 13 sayı, 2 ribaund, 11 asist
Tolunay Çifçi - 12 sayı, 2 ribaund
İdris Balkan – 8 sayı, 1 ribaund
Tugay Göçtürk - 19 sayı, 7 ribaund, 2 asist, 2 top çalma
Atakan Bayram -12 sayı, 2 ribaund, 1 asist
Deniz Kruszynski - 2 sayı, 7 asist
Çağatay Çevik - 6 sayı, 7 ribaund, 3 blok
Batuhan Yılmaz - 4 sayı, 6 riband
Ege Arar - 13 sayı, 6 ribaund, 4 blok

Türkiye Şampiyonası bugün başlıyor, basketbol olarak ve sezon genelinde en iyi takımımız bence genç takımımız erkeklerde ama çok sert rakipler var turnuvada. Darüşşafaka, Pertevniyal ve Yücetepe ile beraber A grubundayız, ilk maç Pertevniyal ile ve TBF TV yayınlayacak maçı. Maçı izleyeceklere özellikle Göktürk'ü dikkatle izlemelerini tavsiye ederim.

Maçlar Sakarya'daymış ya. 13:00'te oynanacak ilk 2 maçımıza gidemem ama Yücetepe maçı 17:00'deymiş. Sanırım giderim bu maça. Gruptan çıkarsak da takımı izleme fırsatı bulurum. Güzel oldu bu turnuva.

İlk 2 maç iş saatine denk geldiği için gidemedim ama yarın giderim muhtemelen. Bugün Darüşşafaka'yı yendik ve gruptan çıkma yolunda avantaj yakaladık. Tabi yarın da güzel bir skorla kazanmak zorundayız. Tanju'nun bahsettiği Göktürk skor anlamında takımı sürükleyen isimdi ilk 2 maçta da. Kumaşı iyi sanırım, zaten Tanju boşuna yazmaz. Yarın ben de çıplak gözle izlerim. Diğer gözüme çarpan detay ise Göktürk 5 faulle oyun dışı iken ve 36 saniye kala maçı 7 sayıdan çevirip uzatmamız ve kazanmamız oldu. Bu direnç hoşuma gitti açıkçası.

Türkiye Şampiyonası bugün başlıyor, basketbol olarak ve sezon genelinde en iyi takımımız bence genç takımımız erkeklerde ama çok sert rakipler var turnuvada. Darüşşafaka, Pertevniyal ve Yücetepe ile beraber A grubundayız, ilk maç Pertevniyal ile ve TBF TV yayınlayacak maçı. Maçı izleyeceklere özellikle Göktürk'ü dikkatle izlemelerini tavsiye ederim.

Öğlen Darüşşafaka yenilince heyecanla, koşa koşa gittim Yücetepe maçını izlemeye ama takımımız sürpriz bir şekilde kaybetti maçı ve gruptan çıkamadı. Maçın başında fiziksel olarak ve hal hareketlerden iki takımı inceledim ve çok rahat bir maç olacak dedim ama öyle olmadı malesef. Belki bireysel olarak daha iyi oyunculara sahiptik ama maç boyunca doğru şeyleri hep rakip yaptı ve böylece yenildik.

Tanju'nun bahsettiği Göktürk'ü canlı izlemek için de gittim aslında ama son çeyrek dışında pek izleme fırsatım olmadı keza kenardaydı. Son çeyrekte oyuna ağırlığını koymaya çalıştı ama maçın başından beri kaybettiği konsantrasyonunun da etkisiyle çok şut kaçırdı. Yalnız kötü geçirdiği maçta bile olumlu izlenimlerim oldu kendisiyle ilgili. Öncelikle fiziksel olarak kendisini çok belli ediyordu. Şut stilini beğendim ama yüzdesi düşüktü tabi. Ribaund sezgisi de üst düzeydeydi. Sahada kendisini belli ediyordu. Böyle yetenekli oyuncuların mental olarak daha üst düzeye çıkmaları için kulübümüzün de bir şeyler yapması gerekiyor. Eksik gördüğüm yanları her yıldız adayının sahip olabileceği özelliklerden olan kolay faul yapması ve sinirilerine hakim olamamasıydı. Yine de takip edeceğim kendisini. Eksiklerinin üzerine giderse çok iyi bir forvet olacağına inanıyorum. Bugünkü maçta bile gördüm bunu.