Genel Koordinatör Nur Germen, istifa etti!

İşler yolunda gitmemeye başladı. Bu istifa haberi çok ilginç gerçekten. Klüpte sorunlar var gibime geliyor. Umarım herşey kötüye gitmeden, işler yoluna girer.

özel işler demek böyle bir anda yoğunlaşabiliyor.. mayısta bizim için sezon bittiğinde bıraksa idi görevi, kimseye anormal gelmezdi.. ama transferler yapılmış, hazırlık kampı bitmiş, kupadan elenilmiş, ligin başlamasına 3 gün var.. adamın özel işleri birden yoğunlaşıyor..bu laflarla ancak çocukları kandırabilirler.. bunun adı korkup kaçmaktır benim gözümde.. başarısız olmaktan korkup , bu muhtemel başarısızlığa ortak olmak istememektir.. gerisi hava..

Kulüpler dernekler kanununa göre yönetilip, el kaldırarak ibra edilirse;
Amatör branşlar bağımsız ya da en azından özerk yönetilmezse-Komitelerden bahsetmiyorum federasyon gibi ama yönetimin denetimi altında sorumluluk ve yetki sahibi basketbol yönetimi olmalı;
Taraftar futbol dışında da sporları takip ediyor hissi verilmezse-Kombine gibi- böyle işler kötü gidince kaçan ama bunu erkek gibi itiraf edemeyen sorumsuzlardan daha çok çekeriz.

Herkes istifa nedenini tahmin ediyor ben de bir deneyeyim. Su an ki kotu durum icin bir cozum bulamamıstır. Caresiz kaldıgını dusundugu icin istifa etmistir. Takımın olusturulması surecinde payı oldugu icin bir yandan kendini sorumlu hissediyordur, diger yandan da bu surec boyunca kararları tek basına almadıgı icin kızgınlık-kısıtlanmıslık arasında gidip geliyordur.

Neyse cok onemli degil, oyle yada boyle.. Onemli bir nokta , Eyup bilir sanırım galatasarayın basketbol aklını kimler olusturuyor? Koc da sonuc itibariyle bir calısan-profesyonel yonetim anlamında gs basketbol subesinin iradesi aklı nereden sekilleniyor? Bilginiz var mı?

Tek kelimeyle yazıklar olsun, sayın Germenin iş yoğunluğu 4 milyon dolar harcanıp,15 gün yurt dışı kampı yapılıp Çanakkale hezimetinden sonra mı aklına gelmiş. 98-05 yılları arasında bizzat elimden geldiğince işlerin içinde olduğum dönemde bu şube bu sezon 15 günlük kampta harcadığımız parayla bayan-erkek takımını 1 sene idare etmeye çalışıyor ve bana şu oynadığımız basketten daha fazla keyif veriyordu.
Söylentilere göre Dee Brown'a 1.100 milyon dolar vermişiz, doğrudurda zira kendisi NBA de bir takıma küçük çaplı bi kontrata imza atardı. Hatırlatırımki zamanında Brian Tolbert sezonluk 20.000 dolara, JR Koch 30.000 dolara, Boddicker 35.000, Aaron Mitchell aylık 3500 dolara bu takımda forma giymişlerdi.
Tek kelimeyle bu dakikadan sonra ne başarı ya da başarısızlık elde edilirse edilsen YAZIKLAR OLSUN!!!

Neymiş efendim takım yeni kuruluyormuş, özürleri kabahatlerinden büyük...Sen 4 miyon dolarlık bütçe ile yabancı oyuncularını ve yerli transferlerini sezonun başlamasına 1 hafta kala ancak tamamla,elin Mersini,Oyak'ı allah bilir 1 milyon dolarlık bütçelerle takımı aylar önceden oluşturup sana 30 sayı fark atsınlar.

Bu takımda Nur Germenle birlikte takkeyi önüne koyup istifa etmenin erdem olduğunu kabul edip ben yapamıyorum, yapmayı bilen birileri gelsin yapsın diyecek insanlar var...

1000 tane kombine sattık.. herkes takımına elinden geldigi gibi destek çıktıgı bir günde böle umursamazlık olurmu ya. saygısızlık hemde taraftara yapılan çok büyük bir saygısızlık.. bunun hesabını çok agır öderler inş

Kerem Ersuna' Alıntı:
Tek kelimeyle yazıklar olsun, sayın Germenin iş yoğunluğu 4 milyon dolar harcanıp,15 gün yurt dışı kampı yapılıp Çanakkale hezimetinden sonra mı aklına gelmiş. 98-05 yılları arasında bizzat elimden geldiğince işlerin içinde olduğum dönemde bu şube bu sezon 15 günlük kampta harcadığımız parayla bayan-erkek takımını 1 sene idare etmeye çalışıyor ve bana şu oynadığımız basketten daha fazla keyif veriyordu.
Söylentilere göre Dee Brown'a 1.100 milyon dolar vermişiz, doğrudurda zira kendisi NBA de bir takıma küçük çaplı bi kontrata imza atardı. Hatırlatırımki zamanında Brian Tolbert sezonluk 20.000 dolara, JR Koch 30.000 dolara, Boddicker 35.000, Aaron Mitchell aylık 3500 dolara bu takımda forma giymişlerdi.
Tek kelimeyle bu dakikadan sonra ne başarı ya da başarısızlık elde edilirse edilsen YAZIKLAR OLSUN!!!

Neymiş efendim takım yeni kuruluyormuş, özürleri kabahatlerinden büyük...Sen 4 miyon dolarlık bütçe ile yabancı oyuncularını ve yerli transferlerini sezonun başlamasına 1 hafta kala ancak tamamla,elin Mersini,Oyak'ı allah bilir 1 milyon dolarlık bütçelerle takımı aylar önceden oluşturup sana 30 sayı fark atsınlar.

Bu takımda Nur Germenle birlikte takkeyi önüne koyup istifa etmenin erdem olduğunu kabul edip ben yapamıyorum, yapmayı bilen birileri gelsin yapsın diyecek insanlar var...
Tamamen katılıyorum,bunlara ek o kadar paran varsa El-Amin'i alabilirdin üstelik geçen sene Fitch de daha ucuza oynadı...

Gerald Fitch 500.000'e oynadı geçen sene.Az da bir para değil.Yaptığı katkıda ortada,Fitch gelmeden takım Türkiye Kupası'nda çok iyi maçlar çıkarmıştı.Fitch'ten sonra sistem değişti bir anda bir oyuncunun eline bakan bir takım olduk.

Ama Fitch maçın sıkıştığı anlarda takımı rahatlatıyordu çok rahat sayı buluyordu tamam çok cimriydi ama yinede bizim takımda yıldız sıfatındaydı.Gerçi en önemli maçları da kaybetmemize sebep olmuştu(fülker,efes,telekom).Yani çok karmakarışık bir oyuncuydu bana göre hem faydalı hem zararlı... :p

arkadaşlar ilkkez bu ay dergi alamadım ama tanıtımda nur germen ismi geçiyordu.alan arkadaşlar bir bakıp neler söylediğini geçebilirmi?bırakıp başarısızlıktan kaçmasının nedenlerini belki buluruz

Nur abi basketbolun icinden gelen,profesyonel anlamda basketbolun A'dan Z'sini bilen bir basketbol adamıydı.Galatasarayda Nur,Yalcin Granit gibi isimlerin yok olup yerlerine ticaretle ugrasan basketboldan bi haberdar olmayan kisilerin gelmesi klubmuz adına uzucu..

Ama kendisi bırakmış sorumluluktan kaçmış.O yüzden istediği kadar basketbol bilsin bir anda 0 ile çarpmış herşeyi.Takımın en iyi oyuncusu olup final maçına çıkmamaya benzer bu.Herkes o adamı nasıl hatırla sizce? Demekki Nur Germen kendinde sizin yazdığınız hiç bir özelliği görememiş. Bu yüzden ortada hata yok başka şeyler var bence...