Görüş ve İstekler

Mesaj düzenleme halen çalışmıyor. Yazdığımız bir mesajda "düzenle" butonuna basınca boş metin kutusu geliyor.

Not: Forum kullanıcı ayarlarındaki Gelişmiş vB kodlarının kullanımı ayarlarındaki üç seçeneği de denedim. Netice aynı... :)

Tüm yöneticilere merhaba... :)

Siyasi konuların koşulması/tatışılması için ayrı bir başlık/forum açılmasını öneriyorum. İsmi size kalmış. (Gündem olabilir mesela) Şu an bu tür tartışmalar "Bugün..." başlığında yapılıyor ve bu başlıkta yapılan başka paylaşımlar arada kaynıyor.

İkinci önerim ise, bu açılacak yeni başlığın, foruma üye olmayanlar tarafından görünmemesidir. Mevcut "Bugün..." başlığı, foruma giriş yapmadan da okunabiliyor. Siteye dışarıdan bakan biri, bu bölümde ard arda yazılmış, belli bir siyasi görüşteki mesajları görüp, tüm forum üyelerini/adminlerini bu görüşe sahip insanlar zannedebilir.

Teşekkürler.

Bir dönem forumda kimlik doğrulama olmuştu belli bir dönemden önceki tüm üyelerin kimlik bilgiilerinin doğruluğu güvenilir yani ama bu devam etmedi sanırım çünki forumda bazı üyelerin yaş bilgileri olmadığı gibi kimi üyelerin isimlerinin gerçek dışı olduğu açık ve bu üyeler içersinde bariz bir şekilde "troll" olduğu belli olan üyeler var ve bu üyeler bu şekilde yazmaya devam ediyorlar.Yani forum üyelerin büyük kısmının kimliği anonimken doğrulanmamış isimlerle gayet açıktan trollük yapan üyelerin varlığına göz yumulmasını anlayamıyorum.

Merhaba Kutay Bey,

İnsanların kendi adı soyadı ile yazmaya cesaret edemeyeceği sözleri Gsbasket üzerinden farklı kimliklerle ifade etmeye çalışmalarına mümkün olduğunca engel olmaya çalışıyoruz. Bu nedenle zamanında TC Kimlik No uygulaması getirip, kimlik doğrulaması yapılarak üyelik onayı yapıyorduk ancak şu anda TC Kimlik No ile kimlik doğrulama imkanımız olmadığı için farklı yöntemleri tercih ediyoruz. Belki biraz basite kaçan doğrulama (Facebook vb.) ama elde fazla da bir imkan yok bu noktada. Sahte olduğuna emin olduğumuz hesapları da kapatıyoruz ama gözümüzden kaçanlar olabilir. Bu noktada sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Bizleri uyarırsanız gerekenin yapılacağından şüpheniz olmasın.

Yaş konusunda ise; eski programda üye olunurken doğum tarihi girme zorunluluğu seçeneğini eklemiştik ancak yeni sistemde o sorunu bir türlü aşamadık. Bu tür üyelikleri gördüğüm zaman özel mesaj ile uyarıyorum bilgilerin tamamlanması için ama yeterli olmadığının ben de farkındayım.

Uyarılarınız için forum yönetimi adına teşekkür ederim, emin olun daha dikkatli olmamıza yardımcı olacak bu iletiniz.

Trol diye beni kastetmediğinizi düşünüyorum. Facebook hesabım yok (evet enteresan ama yok, oraya ayıracağım vakti buralara ayırıyorum) ama doğrulama yapmak isteyen linkedin den kontrol edebilir. Hangi takımı tuttuğumu tanışma kısmına yazdım, bir kez daha belirteyim, Fenerbahçeliyim. Gereksiz polemiğe girmeden fikirlerimi yazıyorum, kimseyi rahatsız etmediğimi düşünüyorum. Beni rahatsız eden konular tabiki oluyor ama sonuçta burası da antu değil (hoş o tür yerlerde de ne derece sağlıklı yorum oluyor ayrı.. ). Belki birgün birbirimizi biraz daha tanırsak daha rahat yazarım fikirlerimi. Şimdilik sportif konularda fikrimi belirtmeye devam edeceğim.

Trol diye beni kastetmediğinizi düşünüyorum. Facebook hesabım yok (evet enteresan ama yok, oraya ayıracağım vakti buralara ayırıyorum) ama doğrulama yapmak isteyen linkedin den kontrol edebilir. Hangi takımı tuttuğumu tanışma kısmına yazdım, bir kez daha belirteyim, Fenerbahçeliyim. Gereksiz polemiğe girmeden fikirlerimi yazıyorum, kimseyi rahatsız etmediğimi düşünüyorum. Beni rahatsız eden konular tabiki oluyor ama sonuçta burası da antu değil (hoş o tür yerlerde de ne derece sağlıklı yorum oluyor ayrı.. ). Belki birgün birbirimizi biraz daha tanırsak daha rahat yazarım fikirlerimi. Şimdilik sportif konularda fikrimi belirtmeye devam edeceğim.

:) Sizi kast etmedim zaten sorun hangi takımın tutulduğu değil farklı görüşlerin olması da değil, hemen tüm iletilerin üslüp ve/veya içerik olarak genelin tepkisini çekecek nitelikte olması

Forumda hakaret etmek serbestmi oldu? Kendi sporcularımıza karşı, yada kişisel tartışmaya giden konu başlıklarında edilen hakaretler, kullanılan argo tabirler, bunlar normal mi karşılanıyor artık? Örneğin en son Bayern maçından sonra yapılan tartışmalar daki üslup hakaretler, yada Sinan Güler'le ilgili konu başlığındaki tartışmalardaki kişilerin birbirlerine hakaret etmesi normal mi karşılanıyor artık? Ne bir ceza var, ki cezayı geçtim en azından bir uyarı olması gerekmez mi, en azından bu tarz mesajlar silinmesi gerekmiyor mu? Benmi yanlış biliyorum.. Özel mesaj olarak bunları ifade ettim ama ne yazıkki bir cevap alamadım, belki burdan bir cevap gelir diye buraya yazmak istedim.

Üye olduğum günden belli birkez bir kardeşimizle böyle hakaretli bir tartışmamız olmuştu, o günde bundan dolayı herkesten Özür diledim, bugünde diliyorum, bence bizim forumumuzda ne birbirimize, nede bir sporcumuza hakaret eden, argo kelimeler içeren yada üslubumuza önem verilmeyen mesajlar olmamalı.
Saygılarımla iyi akşamlar...

Merhaba,
Basketbol maçları öncesi maçla ilgili başlıklar açma durumu hakkında görüşlerimi bildirmek istiyorum. Geçen hafta Bayern maçı başlığı açılırken ilk mesajda (muhtemelen başlığı açan kullanıcın mesajı) maç tarihi, saati, istatistiksel veriler falan yoktu.
Başlık açan arkadaşların heyecan ve isteğini anlamakla birlikte en azından önemli maçlarda (EC yarı final, final veya ligde playofflar falan) daha önce bu işi iyi yapmış (aklıma Burak Uğur Yılmaz Bey geliyor ama başka arkadaşlar da var) kullanıcıların başlık açması, istatistiksel verilerle zenginleştirilmesi, özellikle maç günü ve saatinin belirtilmesi gibi konularda gerekli özenin gösterilmesi daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.
Mümkünse iç saha maçlarında elde edilebilen bilgiler doğrultusunda satılan ya da kalan bilet sayısının güncellenerek belirtilmesi de faydalı olabilir.

Forumda hakaret etmek serbestmi oldu? Kendi sporcularımıza karşı, yada kişisel tartışmaya giden konu başlıklarında edilen hakaretler, kullanılan argo tabirler, bunlar normal mi karşılanıyor artık? Örneğin en son Bayern maçından sonra yapılan tartışmalar daki üslup hakaretler, yada Sinan Güler'le ilgili konu başlığındaki tartışmalardaki kişilerin birbirlerine hakaret etmesi normal mi karşılanıyor artık? Ne bir ceza var, ki cezayı geçtim en azından bir uyarı olması gerekmez mi, en azından bu tarz mesajlar silinmesi gerekmiyor mu? Benmi yanlış biliyorum.. Özel mesaj olarak bunları ifade ettim ama ne yazıkki bir cevap alamadım, belki burdan bir cevap gelir diye buraya yazmak istedim.

Üye olduğum günden belli birkez bir kardeşimizle böyle hakaretli bir tartışmamız olmuştu, o günde bundan dolayı herkesten Özür diledim, bugünde diliyorum, bence bizim forumumuzda ne birbirimize, nede bir sporcumuza hakaret eden, argo kelimeler içeren yada üslubumuza önem verilmeyen mesajlar olmamalı.

Saygılarımla iyi akşamlar...

Merhaba Aykut Bey,

Mesajı hangi yöneticiye gönderdiniz bilmiyorum ama yoğunluktan gözünden kaçmış olabilir arkadaşın. Umarım o kişi ben değilimdir. : )

Elbette forum kuralları devam ediyor. Oyunculara, teknik kadroya ve bizim de sık sık "eleştirdiğimiz" yöneticilere yönelik hakaretleri eleştiri kapsamına almamız mümkün değil. Eğer ilk kez yapılmışsa ve uyarı ile geçiştirilebilecek ifadeler kullanılmışsa öncelikle uyarmayı tercih ediyoruz. Ceza vermek son adım bizim için.

Özel mesajdan yanıt alamayınca, bana ne demeyerek, tekrar zaman ayırıp düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Merhaba,
Basketbol maçları öncesi maçla ilgili başlıklar açma durumu hakkında görüşlerimi bildirmek istiyorum. Geçen hafta Bayern maçı başlığı açılırken ilk mesajda (muhtemelen başlığı açan kullanıcın mesajı) maç tarihi, saati, istatistiksel veriler falan yoktu.
Başlık açan arkadaşların heyecan ve isteğini anlamakla birlikte en azından önemli maçlarda (EC yarı final, final veya ligde playofflar falan) daha önce bu işi iyi yapmış (aklıma Burak Uğur Yılmaz Bey geliyor ama başka arkadaşlar da var) kullanıcıların başlık açması, istatistiksel verilerle zenginleştirilmesi, özellikle maç günü ve saatinin belirtilmesi gibi konularda gerekli özenin gösterilmesi daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.
Mümkünse iç saha maçlarında elde edilebilen bilgiler doğrultusunda satılan ya da kalan bilet sayısının güncellenerek belirtilmesi de faydalı olabilir.

Merhaba Alperen Bey,

Maçlara yönelik başlık açılma kriterleri bizim de önem verdiğimiz noktalardan birisi. Hatta bu konu ile ilgili özel sorumluluk alan iki arkadaş var. Yalnız bazen üyeler bir önceki maçın heyecanı ile yeni başlığı hemen açmak, ve yeni maç hakkında ki görüşlerini ifade etmek istiyor.

Tercihimiz, yönetici arkadaşların değerlendirme ve istatistiki bilgiler ile zenginleştirilen bir yazıyla başlığın açmasının beklenmesi ama katı kurallar da koymak istemiyoruz.

Bizim forum gerek üslup gerekse seviyeli tartışmalar açışından diğer forumlardan farklı, bazen herkes sinirlenip kırıcı sözler kullanabiliyor, bu şekilde kırdığım forumda arkadaşlar varsa Özür dilerim hem onlardan, hemde forumdaki diğer arkadaşlardan...
Bu forumda yazan tüm renktaşlarımdan bir ricam var ne rakiplere, ne sporcularımıza nede bize hizmet veren insanlara hakaret etmeyin arkadaşlar, en ağır şekilde eleştiririz eğer yanlışları varsa ama hakaret farklı bir boyut...
Burdan, stadlardan, salonlardan küfürü bitirelim, eğer bu ülkede bu tarz küfürler hakaretler bitecekse bunu hep birlikte yaparız... Bu forumdaki herkes buna tepki koymalı, biz farklı olmalıyız... En azından ben 7/24 forumda olan biri olarak hakaret içerikli yazılardan rahatsız oluyorum, ne benim nede bir başkasının bunu diğer arkadaşlara yaşatma hakkı yok...
İyi geceler saygılar kardeşlerim, nacizane bu konudaki fikirlerimi burada paylaşmak istedim...

Şu an erkek basketbol bölümünde iki ayrı başıkta Ünal Aysal ve Dönemi yani konu ne erkek takımı ne basletbol ama herhangi bir yönetici müdehalesi yok malesef ama bazen de konu başlığı dışına çıkışla ilgili çok daha katı olunabiliyor.Bu konuda bir standart tutturulmasını öneririm bence standard iki tutumun ortasında bir yer de olma ama standardın yerinden önce varlığı daha önemli.

İkincisi bir nokta da özellikle son birkaç aydır X forum üyesinin Y görüşüne katılmayan kişinin katılmadığını belirtip Z antitezini dile getirip kendi tezini savunmaktan çok X forum üyesi ve/veya Y görüşü hakkında sıfat tamamlamaları kurması şeklinde bir tarz yaygınlaşmaya başladı. Tabi söz konusu sıfatlar olumsuz sıfatlar buna mudahale etmek mümkün mü nasıl müdehale ediilir değilim ama yıldan yıla forumda içerik ve uslup bakımdan yavas yavas bir yozlasma olduğunu düşünyorum hep ama sanki son aylarda yozlasma hızında bir artış var.

Biraz karışık oldu belki şöyle ifade edeyim eskiden de de karşılıklı polemikler ve bazen karşılıklı öfke hali sonucu uslubun hoş olmayan hal aldığı durumlar oluyordu ama bahsettiğim şey ortada forum kaynaklı bir öfke hali (ya da ofkelenmek için görünürde kişisel bir sebep) olmaksızın durduk yere öfkeli (gibi gözüken) bir uslup kullanan üyelerin giderek yaygınlaşmasını olarak da tanımlanabilir

Kutay Bey eleştirilerizde haklısınız, daha kısa sürede müdahale edilmesi daha hoş olurdu.

Yalnız şunu belirtmek isterim ki, forum yönetiminde yer alan arkadaşlar ya öğrencilerin bilindik yoğunluğu (ders/sınav) ya da iş hayatının yoğunluğu içerisinde olan kişiler. Dolayısıyla foruma müdahale edilme süresi zaman zaman gecikiyor.

Elini taşın altına sokacak, forumla ilgilenebilecek yöneticiler arıyoruz. İlgilenir misiniz?

Tweet'leri forumda mesaja ekleyebilmek için twitter.com/username/status/ kısmından sonraki rakamlardan oluşan bölümü koplayalayıp
image.png
kodlarının arasına yapıştırmak gerekiyor.

Forum arayüzünde bunu kısa yoldan yapmak için bir buton eklense daha iyi olmaz mı? Tıpkı youtube videolarını eklediğimiz gibi... :)

Tweet'leri forumda mesaja ekleyebilmek için twitter.com/username/status/ kısmından sonraki rakamlardan oluşan bölümü koplayalayıp
image.png
kodlarının arasına yapıştırmak gerekiyor.

Forum arayüzünde bunu kısa yoldan yapmak için bir buton eklense daha iyi olmaz mı? Tıpkı youtube videolarını eklediğimiz gibi... :)

Gelişmiş mesaj yazma bölümünde mevcut :)