Guard ve 5 numara sorunu

• Konbuyu başlatan Uğur Demirel
  • Başlangıç tarihi
Burak Barut' Alıntı:
[quote="Serkan Dursun":3s66jzmk]ben aylardır yazıyorum Cüneyt ligin en kötü iki guardından(diğeri Beykoz'u küme düşeren Caner) birisi.

Komik hahahahaha.[/quote:3s66jzmk]
hahahh zuhahahah hatta herşey

aferin arkdaşlar sizde nankörleşin takımın kaptanına. napalım cüneyti yollayalım kerem tunçeriyi,tutku açıgımı alalım?

Sene başında Kerem Tunçeri'nin bize gelseydi Marshall'ı almak zorunda kalmayacaktık. Belki o yabancı hakkımızı Hüseyin'i yedekleyebilecek savunmacı, kalıplı, sert bir uzun alarak yapabilirdik. Ve de Tufan... Tufan sakatanmasa yerli sıkıntımız bu kadar ayyuka çıkmayacaktı...

Kerem Tunçeri bu sezon ki ilk transferimiz olmalıydı.Malasef gerçekleşmedi şuan takımda olsa çok daha huzurlu bir forum'da olmuş olacaktık bizde.

5 numarada zorun olacagını zannetmiyorum zizic var olmadı hüseyin beşok(iyi oynadıgı maçlar da vardı fb maçı gibi) ama guard zorunu bu sezon çok belli olacak dee brown elimizden kaçırmasaydık çok güzel olurdu

Beyler bir sey düşündüm ve sizinle paylasmak istiyorum . Graves'i sezon boyunca 1 numaraya kaydırıp (Tabiki Strickland'ı gönderip) cok iyi bir 2 numara alsak sizce nasıl olur . Hem bu sayede Cüneytin yükünü hafifletmiş oluruz

Emin Doğanca' Alıntı:
Beyler bir sey düşündüm ve sizinle paylasmak istiyorum . Graves'i sezon boyunca 1 numaraya kaydırıp (Tabiki Strickland'ı gönderip) cok iyi bir 2 numara alsak sizce nasıl olur . Hem bu sayede Cüneytin yükünü hafifletmiş oluruz
Bence pek iyi olmaz. Bize daha çok takımı oynatan, tam anlamıyla bir guard lazım. Bu isim Ne Cüneyt ne de MS... Murat ve Graves ancak kısa sürelerde bu işleri yapabilir. Takımı oynatan ve ceza şutlarını kesebilecek bir guard ile iyi bir dış savunucu yerli kombinasyonu bana daha iyi geliyor...

Cüneyt niçin ligin takımına en zarar veren 2 kısa oyuncusundan başta geleni:
1)Topu alır 15-20 saniye elinde gezdirir.Oyunu kilitler.
2)Son saniyelerde orta sahaya kadar çekilir.Oradan saçma sapan üçlüğünü sallar.Bahane hazırdır.Hücum süresi dolmak üzeredir.Top elden çıkmak zorundadır.Bu zorlama şut sayı olursa(bjk uleb son saniye üçlüğü)kahraman olunur.Olmazsa zaten bahanesi var ya...
3)Faul atışları:Geçen sene sakatlanana kadar faulleride sokamıyordu.Sakatlığı boyunca faul çalışıp en azından bu yönünü geliştirmiş olmalı.Çünkü top sürekli onda olduğu için faul atışları onun sayı bulmak için 2 yolundan birisi(diğeri zorlama üçlükler)Böylelikle sayı bulup gözde boyamış olur.
4)Fantastik paslar:Bu paslar yerini bulursa İhsan Bayülgen ve taraftarlar hep bir ağızdan coşarlar.''Ne pastı ama'' İşte tecrübe farkı şeklinde.Oysa göremedikleri 2 dakika içinde bu paslar yüzünden kaybettiği 3 toptur.(Maçlar kanıt.Son dakikalarda yaptığı saçma top kullanım hataları 2 günde bir sabahları GS tv'de gösteriliyor.İzlemeniz yeterli)
5)Yaşınında etkisiyle yapamadığı içeri drive'lar ve nadiren yapabildiği stop camshut'lar.(yetersizliği)
Dün bayan maçını izlemişsinizdir.Galatasaray forması hak edilerek nasıl taşınır gösterdiler.Erkek takımındaki Cüneyt-Cemal ise bu formaya verdikleri değerin kızlarınkinin tam zıttı olduğunu gösteriyorlar.Haketmiyorlar.
Sizler inandığınızı görüyorsunuz,baktığınızı görmüyorsunuz.Oyunundan daha iyi olduğu halde istatistikleri de ortada zaten.Eğer böyle oyuncuların Galatasaray'da oynaması sizi sevindiriyorsa,play off larda süpürülmek başarı ise biz büyük takım değiliz.Sizlere büyük takım taraftarı olmak fazla mı geliyor.Biz alalalade bir takım olmamalıyız,öyle taraftar olamakda bize yakışmaz.

Hüseyin şuan kötü oynuyor olabilir ama unutmayalım geçen seneki önemli maçlarda takımı ve seyirciyi nasıl ateşlediğini.Şu aralar kötü oynuyor diye Hüseyin bitti demek çok yanlış.Onun benchte oturması bile bir takım için artıdır.Tabiki gönül ister ki MS yerine iyi bir türk alıp yabancı hakkınıda Hüseyin'i dinlendirecek bir yabancıdan yana kullanmak ama olmadı işte.

Serkan Abi tamam Cüneyt takıma zarar veriyor olabiir. Ama kendisi çok iyi bir şutördür. Sorun şu ki biz ona pozisyon hazırlamıyoruz, onun kendi pozisyonunu hazırlamasını bekliyoruz. Bu yüzden de şut yüzdesi düşüyor. Cüneyt şut konusunda güvenebileceğimiz oyuncuların başında gelir. Önemli olan ona pozisyon hazırlamak...

Cüneyt şutör olarak kulanılacaksa takıma iki iyi guard(takımı oynatabilecek özellikte)alınmalıydı.Yok guard olarak kullanılacaksa şut kullanmaktan çok takım arkadaşlarını oyuna sokabilmeli.Bu ikisi birbirine karıştırılmamalı.
Geçen sene Hüseyin'in bir maç esnasında artık dayanamayarak Cüneyt'i azarlaması halen aklımda.Cüneyt'e bu kadar sahip çıkılacağına birazda takımda diğer oyuncuların hakkına sahip çıkılmalı.Ben buna tahammül edemiyorum.Başakaları oynuyor Cüneyt kahraman oluyor.