Hocamız ve aslanlarının yanındayız!

G

Guest

Misafir
Ben M.Hoca'mıza sonuna kadar güveniyorum çünkü!

Büyük maçlarda yaptığı coaching ile büyük takımın büyük koçu olduğunu bana bu sezon ispatladı.

Getirdiği oyuncular özellikle yabancı oyunculara burun bükenler hiç şunu düşünmediler basketbolda esamesi okunmayan avrupa kupalarına katılmayan bir takıma sadece coach etkisiyle ne kadar kaliteli yabancılar gelebilirdiki???? yinede geçen sezon bizden daha fazla bütçesi olan bjk ve banvit gibi takımları geride bıraktık hemde görece olarak vasat yabancılarla, bu sezon şimdi beğenmediğiniz Dee nin ismini duyduğumuzda hepimiz heyecanlanmadıkmı???

Hite,Gaines,Owens ve Johnsen hepsi kaliteli nba ve euroleague patentli oyuncular vede bu oyuncuların hepsi bize tek başlarına maç kazandıracak performanslar sergilediler!!!
Vede eminimki en güzel oyunlarınıda son maçlara saklıyorlar.

Şampiyonluğa oynayan 5 takım arasında en az bütçeye sahip olan takım biziz ama şampiyonluk adayları arasında en az rakiplerimiz kadar şansımız var hedef maçlarımızın efes dışında hepsinden avantajlı çıktık, ama bunların hepsi 2 şanssız mağlubiyette unutuldu yazık..

Uleb cup ta daha ilk senemizde final8 oynama iddasındayız, final8 e kalırız kalamayız bilemem ama en güçlü adaylarından biriyiz.

Floryada basketbol şubesinde M.hocamızın bastırmasıyla profesyonelleşme adına bir çok değişiklik vede yenilikler yapıldı ama bunları kimse bilmez zaten ilgilenmezde... ama bunlar gelecekte daha güçlü bir şubenin ayakları olacaklar!

Son olarak M.Hocamıza ben sonuna kadar güveniyorum, şampiyon olmak istiyorum ama olamazsakda benim için önemli değil!!
Benim için önemli olan Galatasaray sahaya çıktığında rakiplerine korku versin adına yakışan mücadeleyi yapsın, hocamız bize yakışan şekilde vakur dursun kısaca başı dik bir Galatasaray olsun benim için yeterli.
ŞAMPİYON OLACAĞIMIZA İNANIYORUM AMA......
Ben Galatasaray'ı şampiyon olması için sevmiyorum!!!

--------------------HOCAMIZ VE ASLANLARININ YANINDAYIZ--------------------------

Asvel maçına bir pankart yapacağız sonuna kadar takıma destek olacağız.

bir an once basketbol taraftari kitlesi olusturmaliyiz, baska yolu yok! yoksa onemli maclarda, futbol taraftarlarini yalvar-yakar ya da cesitli hediyelerle salonlara cekmeye calisiriz hep boyle... ahmet kurt'un bir yazisinda dedigi gibi, guven olmaz futbol taraftarina, gscc onemli bir avrupa mucadelesine cikarken ve yandas destegine ihtiyaci varken ayni anda futbolda turkiye kupasinda sariyerle oynaniyorsa, dusunmeden ali sami yen'e gidecektir bu kitle. biz ise 200 kisi ortalamayla ulebcup sonuncusu olarak kendimizle gurur duyacagiz yine!
bir an once gercek basketbolsever kitlesine ulasmanin yollarini aramaliyiz, hem de hemen. sadece fb ve bjk maclarinda doldurmak icin 8000 kisilik salon istemeye hakkimiz yok bence! ha, ulasim sorunu, bilet fiyatlari, ki 15 ytl oldugunu da hatirlarim, ... vs vs baska bir konudur ya da argumandir salonumuzun dolmamasini aciklarken, ama ben, kulagindan tutup getirmeden kimseyi, o ufacik salonu bile doldurabilecegimizi dusunmuyorum!
su ufak ornek bile ne kadar hakli oldugumu acikliyor, en azindan bana: gsu'deyim ben ve su aralar futbolda fb kupa macina topluca gidis icin buyuk bir heyecan var, ne guzel! az ogrencili okulum icin gercekten buyuk bir rakama ulasildi sadece 1 haftada. gelin gorun ki, ayni kisilere 1 ay boyunca baski yaptigim halde, fb ulker macina gelen kisi sayisi hazirlanan listenin 1/5i kadardi. ayni rakip, ayni motivasyon, daha insancil bir ortam, cok daha ucuz bilet...!! ama kimsenin ilgisini cekmedi.
en basta dedigim gibi, gercek basketbol tarafatarina, her mac gelip destek olacak ve bundan haz duyacak kisilere bir sekilde ulasmamiz lazim! ama nasil???

her maç sonu8nda bir oyuncuyu suçlu ilan edenler acaba asvel'i elediğimiz zaman ne diyecek?eminim ki ben zaten onlara güveniyordum diyecekler...murat hoca'yı beğenmeyenlere halil lazım halil.o zman görürler durumumuzu...en basitinden halil üner'in fb'nin efsane kadrosunu nasıl dağıtıp da şampiyonluktan ettiğini bi öğrensinler...gerçi burada bilmeden konuşan çok bana göre(isteyen alınabilir istemeyen alınmaz alınması gereken zaten anlamıştır)

Zatenbizim yapmamız gerekende bundan başka birşey değil. Nasıl maç kazanırken onları övüp göklere çıkartıoyrsak şimdi de arkalarında olmalıyız. Onlara güvendiğimizi belli etmeliyiz. Şuan formsuz bir dönem geçiriyorla bu geçecektir. Ama biraz sabır gerekli...

Uyduruk bir takıma yenildik diye takımı satmayacagız her zaman arkalarındayız!!!

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Ben M.Hoca'mıza sonuna kadar güveniyorum çünkü!

Büyük maçlarda yaptığı coaching ile büyük takımın büyük koçu olduğunu bana bu sezon ispatladı.

Getirdiği oyuncular özellikle yabancı oyunculara burun bükenler hiç şunu düşünmediler basketbolda esamesi okunmayan avrupa kupalarına katılmayan bir takıma sadece coach etkisiyle ne kadar kaliteli yabancılar gelebilirdiki???? yinede geçen sezon bizden daha fazla bütçesi olan bjk ve banvit gibi takımları geride bıraktık hemde görece olarak vasat yabancılarla, bu sezon şimdi beğenmediğiniz Dee nin ismini duyduğumuzda hepimiz heyecanlanmadıkmı???

Hite,Gaines,Owens ve Johnsen hepsi kaliteli nba ve euroleague patentli oyuncular vede bu oyuncuların hepsi bize tek başlarına maç kazandıracak performanslar sergilediler!!!
Vede eminimki en güzel oyunlarınıda son maçlara saklıyorlar.

Şampiyonluğa oynayan 5 takım arasında en az bütçeye sahip olan takım biziz ama şampiyonluk adayları arasında en az rakiplerimiz kadar şansımız var hedef maçlarımızın efes dışında hepsinden avantajlı çıktık, ama bunların hepsi 2 şanssız mağlubiyette unutuldu yazık..

Uleb cup ta daha ilk senemizde final8 oynama iddasındayız, final8 e kalırız kalamayız bilemem ama en güçlü adaylarından biriyiz.

Floryada basketbol şubesinde M.hocamızın bastırmasıyla profesyonelleşme adına bir çok değişiklik vede yenilikler yapıldı ama bunları kimse bilmez zaten ilgilenmezde... ama bunlar gelecekte daha güçlü bir şubenin ayakları olacaklar!

Son olarak M.Hocamıza ben sonuna kadar güveniyorum, şampiyon olmak istiyorum ama olamazsakda benim için önemli değil!!
Benim için önemli olan Galatasaray sahaya çıktığında rakiplerine korku versin adına yakışan mücadeleyi yapsın, hocamız bize yakışan şekilde vakur dursun kısaca başı dik bir Galatasaray olsun benim için yeterli.
ŞAMPİYON OLACAĞIMIZA İNANIYORUM AMA......
Ben Galatasaray'ı şampiyon olması için sevmiyorum!!!

--------------------HOCAMIZ VE ASLANLARININ YANINDAYIZ--------------------------

eyüp abi gerçekten çok güzel konuştun ve bu topiçi açtığın için sana tekrar tekrar teşekkür ederim biz GALATASARAYI sevinmek için sevmedikki

Murat hoca ve takımımızdaki Türk oyuncularımız Galatasaray taraftarının hiçbir zaman desteğini esirğemeyeceğini bildiklerinden eminim.Yabancı oyuncularımızada bunu göstermemiz lazım.Ben kendi adıma söylüyorum Galatasaray için gönülden mücadele veren herkezin sonuna kadar yanındayım.

Bu maç çok kritikti ve iyice kritikleşti.Karşıyaka yenilgisi aslanlarımızın üzerinde daha çok psikolojik baskı oluşturdu.Ama taraftarımızın desteğini arkamıza alıp,sonuna kadar mücadele edip kendimize güvenirsek Asvel'i yenebileceğimize inanıyorum.

Görüyorum ki herkeste inanç bitmiş.Taraftarda inanç bitti ise bu iş ilerlemez.Hep bir yere kadar olur. Taraftar hep itici güç olmuştur olmalıdırda.Hele ki konu Galatasaray ise.

Aslında Pınar'a kaybetmek, Antalyaya kaybetmek yok Casaya kaybetmek bunlar sorun değil.Çünkü bu takmlar bizim dengimiz değil.Siz sanıyor musunuz Hüseyin filan bu maçları takıyor? Elbet önemsiyordur ama zorladığına inanmıyorum kendisini.İyiki de zorlamıyor şu maçları kaybetsek ne olur ki.Zaten çok güçlü 5 takım var.Bu saaten sonra ha 1 olmussun ha 5.Şampiyon olmak için hepsini yenmen gerekiyor zaten.Öyle yada böyle.

Diyorsunuz ki bu takım deplsmanda maç kazanamıyor.Yapmayın yahu yapmayın.3-4 küçük takıma evinde maç verdik diye deplasmanda maç kazanamaz oldu bu takım.Deplasmanda kimi yendik biz.

1-Beşiktaş. Hani Fener-Ülkerî evinde dümdüz eden takım.
2-Hemofram En kritik maçta kazanmak zorunda olduğumuz bir maçta geriden geldik ve son period da eze eze yendik hem Hemoframı hem hakemleri.

Bu takım büyük maç vermedi daha tam kadro ! Bu çok önemli! Tufan'ı saymıyorum bile tam kadro derkenncak bir Girona maçını kaybettik deplasmda.O da vurup geçtiler nasıl bir ilk yarı oynadığımızı herkes hatırlayacak.O yüzden dostlar tasalannmayın bu takımın deplasman fobisi olduğunu da düşünmeyin.

Bizim bir başka gücümüz şudur.Bize kimse net yumruk vuramıyor.Hatırlıyor usunuz hiç bizim 15 sayı filan geriye düştüğümüz bir maçı.Ben hiç hatırlamıyorum işte bir Girona deplasmanı var okadar.Başka hatırladığınız varsa hatırlatın banaMersin'i filan pek saymaya gerek görmüyorum.Banvit yapacaktı bunu izin vermedik yada Antalya yapabilirdi gene izin vermedik.Efes'e bile kaybederken onlara hep yakındık 10 sayının üstüne nadir çıktı fark.Bu çok önemli.

Diğer rakipleri düşünün.Daha geçen hafta Banvit Telekom'u dümdüz etti bir anda 25'e çıktı fark.Fener-Ülker'i antalya dümdüz etti 2 hafta önce.Yada Beşiktaş etti.Kartal'ı Telekom etti Akatlar'da Efes'i Kartal etti ilk yarıda.Telekom'u Fenr-Ülker etti 20lere çıktı son dakikalarda indi.Ama bizde böyle birşey olmadı.

Bunlar önemli şeyler.Hüseyin bu maçlarda nasıl oynadı bir de küçük maçlarda nasıl oynadı gözünüzün önüne getirin.O bu maçlar için var.Çünkü biliyor ki şampiyonluk bu maçları kazanarak geliyor.Lafı uzatmayacağım kısaca:

Eğer birilerini yakacaksak, takıma güvenimiz azalacaksa büyük maçları kötü kaybederske yakalım yıkalım.Ama takımın takmadığı rakip görmediği takımlara kaybetmek kimseyi üzmesin.Güvenin bana herşey çok iyi olacak.Şunu da söyleyeyim çevremden Asvel bizi ezer yıkar parçalar diyen insanlar var.Sadece şunu diyorum.

Turu geçeceğiz.Nereden mi biliyoum onu da seri bitince söylerim. ;)

Eğer birilerini yakacaksak, takıma güvenimiz azalacaksa büyük maçları kötü kaybederske yakalım yıkalım.Ama takımın takmadığı rakip görmediği takımlara kaybetmek kimseyi üzmesin.Güvenin bana herşey çok iyi olacak.Şunu da söyleyeyim çevremden Asvel bizi ezer yıkar parçalar diyen insanlar var.Sadece şunu diyorum.

Sevgili kardeşim kimsenin kimseyi yakmaya niyeti yok, öncelikle şu varki bizim buradan olumlu ya da olumsuz belirttiğimiz görüşler hiç bir şeyi değiştirmez. Öyle bir kudretimiz olsaydı iki hafta önce Hite giderdi, bugün Dee giderdi, sene başı Luke Jackson gelirdi falan filan. Bizim yaptığımız hariçten gazel okumak.

Ama güven kaybı normaldir. Çünkü bu gerçeklerle doğru orantılıdır. Mağlup oluyorsan şansın azalıyor demektir, kazanıyorsan artar. Bu kadar basit. Mağlubiyet sonrası bu tip kişisel davranışlar olacaktır. Sonuçta mağlubiyete sevindiklerinden falan yapmıyorlar. Ama kardeşim yapmayın koskoca Galatasaray takımı bu tip maçları kaybetmemeli. İki tane işi gücü şut atmak olan amerikalının eline bakan bir takıma yenilmemeli, Mersin gibi bir takıma bir periyotta 2 sayı atmamalı, hanginiz Sean marshal'a maç sonu görüntülerinde dümdüz gitmedi ya da içinden geçirmedi. Ciğerimiz yanıyor kardeşim ciğerimiz. Kişiden kişiye değişebilir ama bana göre küçük takımalara yenilmek daha acıdır. Prestije darbe vurur. Büyük takımlara yenilmek (inşallah olmaz) daha kabul edilebilirdir. Her ne kadar ben o gitsin bu gitsin demesemde, bu son maçta sayın hocamızdan oyuncularımıza kadar herkes hata yapmıştır. Yinede Galatasarayımızda oldukları sürece yanlarındayız. Zaten biz sadece Galatasarayın yanındayız.

Turu geçeceğiz.Nereden mi biliyoum onu da seri bitince söylerim. ;)

Ulebe gelince bende turu geçeceğimize canı gönülden inanıyorum. Hatta final 8'e kalacağımıza da inanıyorum. Ama somut bir sebebim yok sadece hislerime güveniyorum.