İlginç Söylentiler !

Takım bu kadar iyi giderken hem bayanlarda hem erkeklerde böle bişey yaparlarsa YAZIKLAR OLSUN!!!.Basketbol un parasına göz dikmesinler.Eğer yaparlarsa böle bişey Allah Belalarını versin...Her branş kendi içinde düşünülmeli.Basketbol futboldan daa az önemli değil.Protesto edelim Basketbol takımlarının hakkını yedirtmeyelim.

Haber bugün Sabah gazetesinde çıktı. Sanırım buraları da okumuş yazan kişi. TAraftar tepkili" Futbolunm parası futbola diyenler basketbolun parasına saygı göstersin" demiş taraftarlar.

Para basketten mi?

G.Saray'da yönetim, futbolcu alacakları için basketbol şubesinin sponsorluk parasına göz dikti.. Sarı-kırmızılı camia, "Basketbolun parasına dokunulmasın" görüşünde.

G.Saray'da futbolcuların alacaklarının yüzde 25'ini çekle ödeyen yönetim, geri kalan miktar için kaynak arıyor. Bir türlü oyunculara olan borcun tamamını denkleştiremeyen sarı-kırmızılı kurmayların basketbol şubesinden de faydalanmayı düşünmeleri kulüp içinde tartışmalara neden oldu. Sezon başında Ülker Grubu'yla sponsorluk anlaşması imzalayan G.Saray, basketbol takımının adını "Galatasaray Cafe Crown" yapmış, bu anlaşma sayesinde de yıllık 1 milyon 200 bin dolar civarında gelir elde etmişti. Bu sponsorluk anlaşması basketbol şubesini canlandırdı.

BASKETBOL İVME KAZANDI
Bu sezon paralarını zamanında alan G.Saraylı basketbolcular başarılı bir sezon geçiriyor. Geçen yıl İkinci Lig'e düşen bayan takımı şu ana kadar tüm maçlarını kazandı. Küme düşmekten play-out'lar sayesinde kurtulan erkek takımı ise 11 maçta aldığı 6 galibiyet ve 5 mağlubiyetle geçen yılın çok ilerisinde... Ancak futbolcuların alacaklarının bir kısmının basketbol şubesinin hesabından ödeneceği yolundaki iddialar tartışmalara yol açtı. Camianın önemli bölümü "Amatör şubelerin kaynakları kısıtlı. Buradan gelecek para futbolculara ödenecek miktarın az bir bölümünü karşılıyor. İyi giden bir branşı tehlikeye atmak niye?" görüşünü savunuyor. Çoğunluk, geçtiğimiz yıllarda, "Futboldan gelen para futbola" diyen Canaydın'ın basketbol için de aynı tavrı koymasını istiyor.

FUTBOLCULAR BEKLEMEDE
Öte yandan önceki gün verilen çekler futbolcuları rahatlatmadı. Yönetim, "Alacaklarınızın tümü 3 hafta içinde ödenecek" sözünü verdi, futbolcular beklemede. 3 hafta sonra da paralar ödenmezse yeni bir kriz kapıda...
N.Selim Suner

Gordon' un yazdıklarına katılmıyorum,
Kulaga gelen baska bır konu da, zaten yurekler acısı, son iki aydır erkek takımına , ödenmesi gerektiği kadar ödeme yapılamamış olması.

B ir son dk haberi geçeyim. Riva projesi kongrede kabul edilmemiş. Daha doğrusu Nisan ayına ertelenmesine ve tarafsız bir komisyon kurulmasına karar verilmiş.

arkadaşlar bence böyle bir şey olmasına gerek yok ama başkan özhan canaydın yapar mı yapar para olmadığını düşünürsek yabancılar çok çabuk takımlarını bırakıyorlar böyle bir şey olursa takım gerçekten rezil durumda olur AMA inşallah olmazzzzzzzzz!!!!!!!!

adnan polat'ın da dediği gibi...

1500 kişi 100er bin dolar verse camia kurtulur...

ama kimse elini cebine atmıyor ne yazık ki...

100 bini bıraktım 50şer bin dolar verse 75 milyon dolar eder...

ama malesef elini cebine atan yok, sayın başkanımız da dahil olmak üzere..

ellerini ceplerine atmayınca da böyle iddiaların olması çok doğal...

böyle bir olay sözkonusu ise ülker grubunun buna karşı çıkması,eğer benim verdiğim para futbola gidecekse bu parayı ödemiyorum demesini beklemekten başka çare yok gibi.
bu para futbola giderse basketbol takımı dağılma aşamasına gelir,bu da takımın raytinglerini düşüreceğinden ülker firmasının sponsor olma amacını saptırır kanaatindeyim.

SAYGIN AKEL' Alıntı:
Çekemeyenlerin işidir Sayın Özhan Canaydın gibi bir Basketbolsever böyle bir şeye asla tenezzül etmez !
walla arakadaşlar ben derimki bu söylentilerin gerceklik payı vardır.. ayrıca sayın canaydının bu zamana kadar aklına bile gelmeyen basketbol şubesi( ki-ne ümitlerle gelmişti yok ben basketbolun içinden geliorum flm die )için yap(ma)tıkları.. neyse yaw.. ben gercek olabilecegini düşünüorum ama umarım değildir..

eger dogruysa galatasaray'ın spor (basketbol,voleybol,futbol,...vs) kulübü oldugunu birilerinin hatırlatması lazım yönetime...

ülker'in bu olaya izin vereceğini düşünmüyorum.. yine basının uydurma bir haberi..

Yok artık arkadaşlar bu kadar da olmaz.

Ama şu haberleri izleyip izleyip kıs kıs gülen adamlarada kıl oluyorum, yetti artık bu parasızlık varlık içinde yokluk çekiyoruz ...........[/i]

Yapılan sponsorluk anlaşmasının içeriğini bilmiyorum ama Ülker ihtimalleri göz önünde bulundurarak yapmıştır anlaşmayı. Sonuçta Galatasaray Spor Kulübüne sponsor olmadı basketbol şubesine sponsor oldu, basketboldaki kalitenin dolayısıyla baskete gösterilen ilginin artması için.

ualper1881' Alıntı:

Ama şu haberleri izleyip izleyip kıs kıs gülen adamlarada kıl oluyorum, yetti artık bu parasızlık varlık içinde yokluk çekiyoruz ...........[/i]

bunun la birlikte insanlar artık gs li olmaktan kacınıyolar.eskiden herkes bizi tutuyordu. simdi aksine.

konuya gelince bir keresinde ülker buna izin vermez. mam verirse işte o zaman sonumuz demektir

@gs@' Alıntı:
bunun la birlikte insanlar artık gs li olmaktan kacınıyolar.eskiden herkes bizi tutuyordu. simdi aksine.

konuya gelince bir keresinde ülker buna izin vermez. mam verirse işte o zaman sonumuz demektir

İnsanlar bu tür sebeplerden dolayı GS´li olmaktan kaçınıyorlarsa yolları açık olsun.

Ekonomik sorunları kendi iç dinamiklerimizi (gayrimenkulleri satmaya gerek kalmadan) harekete geçirebildiğimiz anda çözeriz. O dinamiklerin harekete geçmesi için de güven veren bir yönetimin iş başında olması gerek.

alınacaksa alınsın diyecem ama futbolculara borç 7m dolar sezon sonun akadar desen 10 m dolar basket şubesinde bu kadar para varsa alınsın bence yoksa ligde 5 puanımızı sileceklermiş ben alınsın derim ama basket şubesinde bu para yoksa gerek yok... şimdi herkes üstüme atlayacak nasıl olur böyle zırva ne saçmalıyorsun diye, ben de diyecem ki ligden 5 puanımız silinecekse basketten para alınsın.. yeni başkan gelince onlar da geri ödenir zaten...

onuryavuz' Alıntı:
@gs@' Alıntı:

İnsanlar bu tür sebeplerden dolayı GS´li olmaktan kaçınıyorlarsa yolları açık olsun.

Ekonomik sorunları kendi iç dinamiklerimizi (gayrimenkulleri satmaya gerek kalmadan) harekete geçirebildiğimiz anda çözeriz. O dinamiklerin harekete geçmesi için de güven veren bir yönetimin iş başında olması gerek.

kardesim canaydın gitsinde ne olursa olsun.hem bizim yabancılarımızı abdüllahim albayrak aldı zaten. canaydının albayrağada borcu var aslında

Halil Ünerin günlerdir süren yogun savası sonunda paraların tamamı ödenmiş.Umarım bundan sonraki aylarda da problem cıkmaz...

@gs@' Alıntı:
ualper1881' Alıntı:

Sende çok genç bir arkadaşımızsın kaçtın mı GALATASARAY lı olmaktan ?