Jehyve Floyd

Aşırı yetersiz bir oyuncu olduğu gerçeğini geçiyorum. Hadi anlayamazsın , anlayamadın, anlayamadınız diyelim. Adamın Pana ve Fener istatistikleri maç başı 2 sayı 3 ribaunt. Bunu da mı görmedin ? Hala bu adama bel bağlayanlar var forumda. Oynamadığı halde Ristic ile uyumlu olduğu yazılan yorumlar görüyorum. Bu adam bilimsel olarak da görsel olarak da BİTİK ! Neyini gördün de takıma transfer ettin ? Ne gördün ya ne ? Çık anlat bize !

Son düzenleme:
Aşırı yetersiz bir oyuncu olduğu gerçeğini geçiyorum. Hadi anlayamazsın , anlayamadın, anlayamadınız diyelim. Adamın Pana ve Fener istatistikleri maç başı 2 sayı 3 ribaunt. Bunu da mı görmedin ? Hala bu adama bel bağlayanlar var forumda. Oynamadığı halde Ristic ile uyumlu oldu diyen akıl almaz yorumlar görüyorum. Bu adam bilimsel olarak da görsel olarak da BİTİK ! Neyini gördün de takıma transfer ettin ? Ne gördün ya ne ? Çık anlat bize !
Ristic ile uyumlu oldu diyen benim ama akil almaz falan agir olmuyor mu abi ? Daha duzgun bir sekilde soyleyebilirdiniz katilmadiginizi.Normalde alinacagim birsey degil ama sizinle gecmiste konusmalarimiz falan olmustu o yuzden sasirdim.

Ben yetersiz olduğunu düşünmüyorum. Yani en azından bunu söyleyecek bir veri yok elde. Euroleague’de tutturduğu sayı ortalamasından gidecekseniz muhtemelen gelecek yıl NBA draftında loterry’den gidecek Wenbanyamanın 3-5 sayı ortalaması ile oynadığını görürsünüz.

Floyd İsrail’de bir potansiyeldi, Euroleague’de denendi, Panathinaikos’da fena gözükmedi ve daha üst seviyeye transfer oldu.

Seviyesi Euroleague olan topçunun zaten Partizan gibi kasada paranız yoksa zaten size gelmesi gibi bir şey mümkün değil.

Günün sonunda yine bir yargıya varılmak isteniyor olabilir ama Floyd’un şu anki durumu tamamen yanlış yönetimden kaynaklı. Bu adam sağlıklı geldi, sakatlandı. Hemen arkasına birini alıp yavaş yavaş takıma dahil etme fırsatı varken bir anda yine hedef tahtasına geldi mecburen.

Zavallı bir basketbol düşmanı, aldığı her saniye külliyen zarar, basketbol topunu bomba sanıyor herhalde. Hey gidi koca GS, kimlerle sahaya çıkıyorsun? Vay arkadaş !!!

Ristic ile uyumlu oldu diyen benim ama akil almaz falan agir olmuyor mu abi ? Daha duzgun bir sekilde soyleyebilirdiniz katilmadiginizi.Normalde alinacagim birsey degil ama sizinle gecmiste konusmalarimiz falan olmustu o yuzden sasirdim.

Akıl almazdan kastım ''salak saçma'' tarzı bir tanım değil kesinlikle. Şaşırılacak şekilde manasını içeren bir kalıp anlamında kullandım. Yine de yanlış anlaşıldıysam hemen düzeltiyorum edit yaparak. Kusura bakmayın.

Furkan , Floyd'un sağlıklı hali de hiçbir şey yapmadı. Mesele orada başlıyor. Adam sağlıklıyken iyi oynamış olsa yine anlarız durumu ama zaten çok kısıtlı bir oyuncuydu. Fenerbahçe'nin geçen seneki 3-4 maçlık ilginç serisi dışında iyi oynadığı maç yok adamın iki yıldır. İstatistik mesele değil ama ben ''eğer meseleyse'' orada da kötü demek istedim. Yani nereden bakarsan bak; sağlıklı haline bak sağlıksız haline bak, istatistiğine bak, oyununa bak, yeteneğine bak nereye bakarsan bak elde kalıyor. Onu demek istedim.

Sene başı da iyi değildi ama sakatlıktan çıktı bir anda koordinasyon sağlaması zor. Hazırlık maçlarında kötüydü sadece bir maçta 16 sayı atmış izleyemediğim 2-3 maçtan birinde. BCL maçlarına kadar bir şeyler göstermeli yoksa Floyd'u bekleme lüksümüz yok bence.

Son düzenleme:
Furkan , Floyd'un sağlıklı hali de hiçbir şey yapmadı. Mesele orada başlıyor. Adam sağlıklıyken iyi oynamış olsa yine anlarız durumu ama zaten çok kısıtlı bir oyuncuydu. Fenerbahçe'nin geçen seneki 3-4 maçlık ilginç serisi dışında iyi oynadığı maç yok adamın iki yıldır. İstatistik mesele değil ama ben ''eğer meseleyse'' orada da kötü demek istedim. Yani nereden bakarsan bak; sağlıklı haline bak sağlıksız haline bak, istatistiğine bak, oyununa bak, yeteneğine bak nereye bakarsan bak elde kalıyor. Onu demek istedim.

Basit bir örnek vereyim.

Alpha Kaba, Geçen yılın BSL MVP'si. Geldiği sezon ortalaması 6,1 sayı - %37,5 serbest atış - 4,8 ribaund - 1,2 blok.

Bu adamı biz alsak, burda 100 kişinin 99'u "bu ne, bunu kim almış, komisyon mu dönmüş" der, deriz. Oyuncuyu aldığın yer ne vermiş, senin düşündüğün rol ne, oyuncunun sağlığı buna imkan verecek mi? gibi binbir türlü parametre var.

Jehyve Floyd, İsrail'de parlamış, parlaması sayesinde Euroleague görmüş 24 yaşında bir oyuncu. Euroleague'de vasat oynamış olabilir, o yüzden bir alt seviye takımlar ki (bunlar bizler oluyoruz) Bu oyunculara ilgi göstermemiz kadar anormal bir durum yok. 30 yaşının altında, belli bir potansiyel göstermiş ve üst düzey arenada oynamış, tekrar potansiyel gösterme ihtimali olabilecek, kötü bir sakatlık geçmişi olmayan bir oyuncu. Tercih edilebilirlik açısından hiç isim vermesem ben bu adamı istemem diyebilecek birisi var mı? Dürüst olmak gerek.

Plan itibariyle 2. uzun olarak düşünüyoruz, tamam.
Önüne koyduğumuz adam, geçmiş seneyi sakatlıklarla geçirmiş, 1 yıldır oynamıyor ve 34 yaşında, hata
Sakatlandı
Yerine adam aldık, adamın bırak üst seviyeyi, basketbol topuna dokunması bile şüpheli, hata.

Şimdi kendince bir tane doğru yaptığın yerde, 2 tane majör hata yapıyorsun. Adam sakatlıktan dönüyor, rehabilite süresine bakmadan sahaya atıyorsun. Bu adam sakattı, iyileşmiş olabilir ama sakatlık iyileşmekle biten bir şey değil ki? Ayağında kırık olmuş her insanın çekinceleri olabilir. Floyd'un önüne daha iyi bir uzun alsaydık, Floyd sakatlandıktan sonra daha iyi bir uzun alıp Floyd'u yavaş yavaş takıma sokmayı denemekte sorun nerde ben anlayamadım gerçekten.

Furkan tamam da yazdığın gibi Morgan ve Floyd 'un durumları belliyken Hummer'ı almak hataydı. Ama Ristic potaya hızlı devredilen ribaund canavarı bir uzun değil alan kaplayan şutu olan center. Yani Floyd'u yavaş yavaş isindiracak bir rotasyon yok elimizde. Bir yandan da süre geçiyor takvim sıkışıyor BCL 'de telafisi olmayacak bir grupta olacağız. 24 Ocak taki maça kadar Floyd hakkında bir karar verilmeli sezonu kaybetmemek adına.

Furkan tamam da yazdığın gibi Morgan ve Floyd 'un durumları belliyken Hummer'ı almak hataydı. Ama Ristic potaya hızlı devredilen ribaund canavarı bir uzun değil alan kaplayan şutu olan center. Yani Floyd'u yavaş yavaş isindiracak bir rotasyon yok elimizde. Bir yandan da süre geçiyor takvim sıkışıyor BCL 'de telafisi olmayacak bir grupta olacağız. 24 Ocak taki maça kadar Floyd hakkında bir karar verilmeli sezonu kaybetmemek adına.

Problem o konuda Floyd'da değil işte abi. Yoksa söylediğin doğru. Floyd hakkında bi karar versek de açıkçası kontratından nasıl çıkabiliriz ondan emin değilim. Yoksa şu saniye çıkarım ki artık birini sezona ısındıracak vaktimiz yok.

Mahir'den yarım seviye falan daha iyi, Bu bütçeler'denasıl böyle kısıtlı oyuncuları tercih ettik hayret ediyorum ya.

Adam doğru düzen resmi maça çıkamadı, hücumda kısıtlı olduğu zaten biliniyordu biz onu savunması için aldık. Kötü maç çıkardı kabul ama şöyle 5-6 maç üst üste oynamadan bu kadar ağır eleştirmek doğru değil, özellikle bu tipte bir oyuncuyu.

Furkan söylediklerini anladım ama benim söylediklerim hala çürümüyor. Bu adam son 2 takımında da HİÇBİR şey, bak HİÇBİR ŞEY ortaya koyamadı. Sadece Fener'in enteresan bir süreç yaşadığı 4 maçlık sekansta ''tüm takım'' gibi o da çok iyi oynadı. İstatistik kısmını ben zaten örnek olarak söyledim.
Gel gelelim mesele ''ne vereceği'' ise ; orada da yok bu adam. Şut desen yok, postup desen yok. Vermediği gibi vereceği bir şey de yok adamın. Anca Efes,Fener gibi lüks bir kadron olacak ki arada kaynayıp pis işleri yapsın. Zıplayıp 2 blok 2 ribaunt çeksin.
Bak Kerry deseler anlarım, zamanında Hayes deseler anlarım , yahu Kravish'i bile anlarım çünkü şutu falan var, yeri geldi mi atletizmi de var. Ama Floyd tamamen DÜMDÜZ bir uzun. Hele sen bir de bu adamı ana rotasyon olarak koyuyorsan toprak at takımın üzerine ve kenara çekil. Zach Auguste alsan emin ol çok daha iyiydi şu ana kadar. Zaten bu adamda da kabahat bulmuyorum ben. Hiçbir suçu yok. Suç, onu alıp transferden sıyrılmak isteyen köhnemiş beyinlerde. Herkes biliyor suçlular kim.

Parmak hassasiyeti yok. Serbest atışları %10 ile atıyor. Boş alley-oop kaçırıyor. Bu formayı hak etmeyen oyuncularımızdan biri. 2018-2020 Arasında şov yapan Zach Auguste'ın onda biri yeteneği bile yok. Ona hak etmediği eleştirileri yapan @Gökhan Gel ve @Furkan Dillice 'ye ibret olsun diye gelen uzunlardan bir başkası (Johnathan Williams - David Kravish - Alex Tyus - Raymar Morgan vs.).

Aldığı paranın beşte birini bile hak etmiyor.

Son düzenleme:
Uzunlar alınırken kimsenin bana fikrimi sorduğunu zannetmiyorum. Zach Auguste'nin kötü oyuncu olduğunu söylemek, gelecek uzunların kötü olmasının bana yazması anlamına gelmez. Korelasyon kurmayı öğretmeyeyim bu yaştan sonra.