KBSL 1.Hafta | Antalya 07 Basketbol 49 - Galatasaray Çağdaş Faktoring 78

Tam Tbf sitesine de çok güven olmaz diye mesaj yazacaktım, son bir kontrol edeyim dedim. Bir önceki sezon Adana Basket'te oynayan Wallace eklenmiş kadroya.

Sezon öncesi bir ara "çekilecekler" söylentileri vardı. En azından sezona başlayabiliyorlar anlaşıldığı kadarıyla. Biz de yaklaşık bir asır sonra nihayet bir sponsor desteğiyle sezona başlıyoruz.

Umarım kazasız belasız ve sakatlıksız bir sezon olur...

Bu arada youtube falan diyorlar da geçen sezonki gibi olacaksa hiç olmasın daha iyi. 2000'lerde 2001'lerde bbg evi daha kaliteli yayınlanıyordu dial up modem teknolojisiyle...

Tam Tbf sitesine de çok güven olmaz diye mesaj yazacaktım, son bir kontrol edeyim dedim. Bir önceki sezon Adana Basket'te oynayan Wallace eklenmiş kadroya.

Sezon öncesi bir ara "çekilecekler" söylentileri vardı. En azından sezona başlayabiliyorlar anlaşıldığı kadarıyla. Biz de yaklaşık bir asır sonra nihayet bir sponsor desteğiyle sezona başlıyoruz.

Umarım kazasız belasız ve sakatlıksız bir sezon olur...

Bu arada youtube falan diyorlar da geçen sezonki gibi olacaksa hiç olmasın daha iyi. 2000'lerde 2001'lerde bbg evi daha kaliteli yayınlanıyordu dial up modem teknolojisiyle...

👏👏

Antalya.jpg

Sports Tv ligin yayın haklarını almıştı ama Antalya'dan bile yayın yapamıyorlar. Memleketin ücra bir köşesi olsa neyse diyeceğim.

Haftada 2 maç deniyor her sezon başı ama Fenerbahçe + 1 tane İstanbul içi maç şeklinde yapılıyor bu ligin yayıncılığı kaç senedir. Yani siyasi durumdan dolayı Ormanspor'un maçları veriliyor arada ama Galatasaray Marmara bölgesi dışına çıktı mı yayınlayan yok.

McCowan,Stevens ve her ne kadar geçici de olsa Coates’ın olmadığı bir maçta gayet iyi bir performans gösterdik diye düşünüyorum. Ama Çukurova ve Fenerbahçe diye bir gerçek olduğunu da hatırlatmak da fayda var. Çukurova’da Jonquel Jones,Chelsea Gray,DeWanna Bonner gibi oyuncular varken ve Fenerbahçe’de ise Breanna Stewart,Emma Meesseman,Alina Iagupova,Kayla McBride,Natasha Howard gibi oyuncular varken bu sene ligde şampiyonluk imkansıza yakın diye düşünüyorum.

Aslında 3 yabancılı lig sisteminde , doğru yapılanma yapsa idik , final oynardık.
McCowan türk olacak , pota altında tuğçe , tilbe ve melisi tutmalı idik.
ilk beş için 3 yabancıyı iyi seçsek , mesela K.plum , k.mitchael ve avrupalı bir 3 ve 4 oynayabilen ( geçen seneki Anete ) . Avrupa içinde bir 4-5 oynayan ,bir de kamila elimizde olsa çok iyi olurdu.

Aslında 3 yabancılı lig sisteminde , doğru yapılanma yapsa idik , final oynardık.
McCowan türk olacak , pota altında tuğçe , tilbe ve melisi tutmalı idik.
ilk beş için 3 yabancıyı iyi seçsek , mesela K.plum , k.mitchael ve avrupalı bir 3 ve 4 oynayabilen ( geçen seneki Anete ) . Avrupa içinde bir 4-5 oynayan ,bir de kamila elimizde olsa çok iyi olurdu.
Güzel düşünce de Alper Durur varken yine olamazsın o kadroyla şampiyon.

Çukurova’ya Jonquel Jones,DeWanna Bonner,Chelsea Gray ve January katılacak. Fenerbahçe‘ye Emma Meesseman,Breanna Stewart,Kayla McBride ve Satou Sabally katılacak. Yani bu sene şampiyon olmamız imkansız yakın. Belki Eurocup’ta final yapabiliriz. Ama orada da Asvel çok güçlü.