KBSL 7. Hafta | Beşiktaş HDI Sigorta 73-84 Galatasaray

31.10.2020 Cumartesi
17:30
Akatlar Spor ve Kültür Merkezi
Tivibuspor

Ligin 7.haftasında Beşiktaş deplasmanındayız. Takımımız 5 galibiyet 1 mağlubiyet ile yoluna emin adımlarla devam ederken Beşiktaş'ın ise 2 galibiyet ve 3 mağlubiyeti mevcut. Eski oyuncumuz İrem Naz Topuz dahil olmak üzere çok genç bir kadrosu var Beşiktaş'ın. Tempolu oynamaya ve maçtan kopmamaya çalışıyorlar. Ne olursa olsun maçın adı derbi bu yüzden ekstra çaba göstereceklerdir. Bizim takımımızda ise işler yolunda. Bella ayrıldı ve artık yola devam edecek takımımızın da rotası çizilmiş oldu. Şu zamana kadar iyi oynayıp iyi mücadele ettik. Mercedes Bella değişikliği sonrası takımın kısa bir adapte sorunu yaşayabiliriz. Yine de takımımızın bu maçı kazanacağına dair inancımız tam. Takımımıza başarılar.

Çok ince bir çizgi üstünde duran bir takım Beşiktaş.Çaylak karması diyebiliriz.Maça iyi başlarsak kolay bir galibiyet olabilir.Ancak bir derbi mücadelesi olacağı için kolay pes etmeyeceklerini düşünüyorum.Mercedes Russell ın mesaj maçı olmasını bekliyorum.

Savunmada biraz tutuk başladık ancak seviye farkı belli oluyor.Özellikle guard pozisyonunda.23-28 öndeyiz 7.25 var devrenin bitimine.

Bir berbat oyun da burada. Kadınlar erkekleri aratmıyor Russel ın Wnba finalinden gelmiş olduğu takımız biz vay halimize

Son düzenleme:
Ara ara baktım Ivankovic daha maçın başında sakatlık yaşayıp kenara geldi,Bradford ise 3 faulle bir ara kenara gelmişti,Bradford kenara geldiğinde 34-27 önde idik,devreyi 43-39 geride tamamlamışız.

2.yarı umarım Kayseri deplasmanı gibi geçmez.

Çok kötü oynuyoruz. takımda kimse ne yaptığını bilmiyor. Şu beşiktaşa vurup geçmemiz lazımdı çoktan.

Kazandık ama bu uyarı sinyalini almışızdır umarım. Bella savunmada ve ribauntlar da her şeyi yaparak ya da yapmaya çalışarak takımı çok rahatlatıyordu ama Mercedes bunlar da eksik. Oyun yapımızda biraz değişiklikler yapmamız lazım. Takımın Mercedes'e alışması; Mercedes'in de takıma alışması zaman alacak. Maç yazısında da zaten belirtmiştim bunu. Yine de kazanmasını bildik. Tebrikler takıma.

Daha az yemeliydik bu kötü takımdan. Mercedes'i kullanmayı öğrenmeliyiz.

Gidişi olay olan İrem Naz Topuz konusunda gönderme kararı alanları şimdi daha iyi anlıyorum. İyice geriye gitmiş oyunu. Belli ki kafasında basketbol yok.

Daha az yemeliydik bu kötü takımdan. Mercedes'i kullanmayı öğrenmeliyiz.

Gidişi olay olan İrem Naz Topuz konusunda gönderme kararı alanları şimdi daha iyi anlıyorum. İyice geriye gitmiş oyunu. Belli ki kafasında basketbol yok.
İrem Naz'dan basketbolcu falan olmaz. Zaman kaybıydı. Turk oyuncu kalitemiz şu anda son 10-12 senenin bence en iyisi. Sadece giden oyunculardan bir Tilbe kalabilirdi durum ve şartlara göre bence. Bahar Caglar olsun,diger giden oyuncular olsun pek aramıyoruz. Bahar'da zaten kendini bulamamış iniş çıkışlı stabil olmayan bir oyuncu. Pelin ve Asena özellikle çok iyi oldu. fb de ise Tugce tek goze carpan oyuncu onlarda başkada iyi bir Turk oyuncu gozukmuyor.

İrem Naz'dan basketbolcu falan olmaz. Zaman kaybıydı. Turk oyuncu kalitemiz şu anda son 10-12 senenin bence en iyisi. Sadece giden oyunculardan bir Tilbe kalabilirdi durum ve şartlara göre bence. Bahar Caglar olsun,diger giden oyuncular olsun pek aramıyoruz. Bahar'da zaten kendini bulamamış iniş çıkışlı stabil olmayan bir oyuncu. Pelin ve Asena özellikle çok iyi oldu. fb de ise Tugce tek goze carpan oyuncu onlarda başkada iyi bir Turk oyuncu gozukmuyor.
Ligin en iyi yerli oyuncusu Işıl Albendir hala.

Ligin en iyi yerli oyuncusu Işıl Albendir hala.
Bana gore değil. Benim için en iyi yerli oyuncu Tilbe'dir şu an. Sonra Tugce Canıtez daha sonrası Pelin gelir(Ilk 3 ). Işıl'ın top-3 en iyi Türk yerli kategorisi sıralaması geçen sene bitti bana göre. Son 10 senede 3 oyuncu vardı domine eden... Nevriye-Isıl-Şaziye İvegin'dir. Lara Sanders'i Turk oyuncu statusunde sayarsak, Şaziye yerine Lara'yı 3.sıraya koyarım.

Bana gore değil. Benim için en iyi yerli oyuncu Tilbe'dir şu an. Sonra Tugce Canıtez daha sonrası Pelin gelir(Ilk 3 ). Işıl'ın top-3 en iyi Türk yerli kategorisi sıralaması geçen sene bitti bana göre. Son 10 senede 3 oyuncu vardı domine eden... Nevriye-Isıl-Şaziye İvegin'dir. Lara Sanders'i Turk oyuncu statusunde sayarsak, Şaziye yerine Lara'yı 3.sıraya koyarım.
Size göre olmayabilir tabi, ama bu işin içinde olanlara göre öyle. 7 haneli para kazanan tek türk oyuncu o yüzden. Diğerleri yanına bile yaklaşamıyor.

30'luk yapıp son 4-5 dakika gençlerle oynayacağımız maçı ne hale getirdik. Çok ders var çıkarılması gereken bu maçtan. Ivankovic maçın başında çıkmasa, Bradford erkenden faul sıkıntısı çekmese ne olurdu merak konusu. İkinci 5 ilk 5'ten daha iyi oynuyor gibi bir duruma gidiyoruz. Hiç hoş değil... Çankaya maçını da kazasız atlatmayı başarırsak sonra milli takım arası, dönüşünde de Euroleague var. Kritik bir viraja yaklaştık, dışardan bakan biri olarak benim için hala ilk 5 net değil. Bunlar ciddi konular. Hocanın dediği gibi skor olarak kazandık ama oyun olarak kaybettik. Çözüm bekleyen konular vardı, Bella'nın gidişiyle bunlar arttı, Mercedes'le daha da arttı.

Umarım bu bir ayda çözüm getirebilir teknik heyet... İyi bir ivme yakaladık en azından onu kaybetmeyelim...