Ksk-Galatasaray C.C maçı ceza ve gerekçeleri

Diyecek bir şey yok gerçekten yok. Maçta yaptılar yapacaklarını diyorduk ama hala devam ediyorlar yapmaya.. ama var ya hani bir beste ;

Yürüyoruz biz bu yolda !
Göğüs gerdik zorluklara !
İnat olsun yvşklara !
And içtik şampiyonluğa !

Galatasaray Tahkim?e Gidiyor

Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu Şubat'ta İzmir'de, Pınar Karşıyaka ile Galatasaray Cafe Crown arasında yapılan Beko Basketbol Ligi maçında ''seyirciyi tahrik eden hareketler'' gerekçesiyle Charles Gaines'e 2 karşılaşmadan men ve 4 bin YTL para cezası verdi.

Galatasaray, 2 karşılaşmadan men ve 4 bin YTL para cezası Charles Gaines için Tahkim Kurulu'na itirazda bulunacak.

Disiplin Kurulu, Pınar Karşıyaka taraftarlarının sahaya yabancı madde atması nedeniyle İzmir kulübünü ise 2 bin YTL para ile cezalandırdı.

Kaynak: http://www.galatasaray.org

charles gainese verilen 2 maç ceza ve 4000 ytl ceza çok komik kskye 2000ytl veriliyor bu ne biçim iş

BU DURUMA TEPKİ KOYMAMIZ LAZIM YOKSA ŞİMDİDEN YOLUMUZU KESENLER PLAYOFFDA NELER YAPAR

Eyüp abi ve diğer büyük abilerime sesleniyorum maçı nyvspor veriyor yani basketbolla ilgilenen herkes bu maçı izler. Koyacağımız tepki böylece çok iyi bir şekilde yansımış olur bu işi takımın oyununa yansıtmadan yapmalıyız. Takımımızın için önemli bir maç ksk yenilgisinden sonra ulebde aldığımız başarılı sonuç ve bu maçta alacağımız galibiyetle eski formumuzu yakalarız. Ama bu tepkiyi koymalıyız fb futbol taraftarı her maçta bişey olmamasına rağmen her karardan sonra ulusoy istifa diyerek ulusoyu salladılar ve sonucunda devirdiler. Bu kadar ağır bir karar var ortada buna tepkimizi koymalıyız

Lütfen ses verin

BU MAÇTA SESİMİZİ ÇIKARALIM ARTIK YETER GEÇEN SENE BİZE VERİLEN 2 MAÇLIK CEZAYI DA UNUTMAYALIM

Tahkim'e gitmekle iyi yapıldı.Şu an ki cezalara bakılınca,Karşıyaka'ya ödül verildiğini düşünüyorum.Bu olayların çıkmasına sebep,Karşıyaka taraftarının aşırılığıdır.Gereken yapılır diye,umut ediyorum.

ben böyle inanılmaz bir karar görmedim
1.taraftarın attığı para tahrik değilmiş gaines in parayı geri atması tahrikmiş yada daha ılımlı bakalım gaines smaç vurmaya kalkarak tahrik etmiş olsa gerek söyleyelimde bi daha deplasmanda smaç vurmaya kalkmasın
2.karara göre sözde tahrik olduğunda taraftar sahaya şemsiye dahil o anda eline geçen herşeyi atma hakkına sahiptir ve buda kişi başına 1 lira kadar bi ceza karşılığında

böyle saçma şey olmaz haftaya ksk-fb maçı var orda fbli oyunculardan birinin kafasını gözünü patlatsınlar fb yenilsin biz avantajlı duruma düşelim diyemi bekleyelim biz böyle şeylerle bi yere gelmek istemiyoruz ama demekki istememiz gerekiyor Türkiye de saçma sapan bir futbolun olduğu bir dönemde bizi basketboldan bari soğutmayın

sahaya atılan şeylerşn değeri 2000 ytlden fazladır be 2 tane şemiye 2 tane telefon ve paralar karşıyaka artık bu sayede para kazanır :) :shock: :shock:

ben bu habere sevindim açıkçası
bu karar federasyonu ipotek altına aldı artık kimse bizden efendilik,fair play beklemesin en azından bu dişiplin komitesi ve ksk
rüzgar eken fırtına biçer artık aynı olaylar ayhan şahenkte olursa sahamızı kimse kapatamaz,yani rakibi ve hakemleri daha sert baskı altına alabiliriz ben bu karadan bunu anladım
ksk lıları artık ne durdurur kim bilir....

Karara kimse birşey diyemez.Oyuncu sakin olacak her zaman.Oyuncuya yabancı madde atıldıgı zaman oyuncu haklı ama oyuncu karşılık verirse haklı oldugu yerde haksız duruma düşer.Atan adamlar itmidir kopukmudur belli değil sen sporcusun sakin olacaksın.Ne kadar karardan memnun olmasamda sporcu dediğin tribün ile atışmaya girmememli.

Yazıklar olsun oyuncuya 4000 ytl takıma 2000 ytl ceza mı verilir böyle adalet nerede görülmüş aynı şeyler İstanbulda olsa sahamızı kapatmışlardı. Artık tarafsız bir federasyon istiyoruz bu böyle gitmez

krşıyaka'dan çektiğimiz kadarda kimseden çekmiyoruz 3 sezondur deplemana kaybedip birde bu tip cezalar alıyoruz ben cezanın indiriliceği kanısındayım

biz aynı şeyi yaptığımız zaman sahamız kapatılıyor ama ksk yaptığı zaman para cezası alıyor. acaba bunun hesabını kim verecek .

arkadaşlar size federasyonun taraflı olduğunu kanıtlıyorum

1. ksk taraftarını yaptığını biz yaptığımız zaman seyircisiz oynuyoruz ama ksk ye ceza verilmio neden
2. eğer charles gaines taraftarı tahrik etti diye ceza alıyorsa rasim başak bjk taraftarına yabancı madde attı o niye ceza almıyor
3. ligimizin diğer oyuncuları tahrik edici hareketler yaptığında ceza alıyor ama solomon mirsad rasim ve semih gibi pisliklerin yaptığı hareketler neden görmezlikten geliniyor

avrupanın en iyi 2. liginin federasyonu rezalet !!!gerçekten cok üzücü

bence sahamızdaki maclarda demirel istifa diye pankart açıp demirel hükümetini devirmeliyiz

Mümin Yavaş' Alıntı:
Karara kimse birşey diyemez.Oyuncu sakin olacak her zaman.Oyuncuya yabancı madde atıldıgı zaman oyuncu haklı ama oyuncu karşılık verirse haklı oldugu yerde haksız duruma düşer.Atan adamlar itmidir kopukmudur belli değil sen sporcusun sakin olacaksın.Ne kadar karardan memnun olmasamda sporcu dediğin tribün ile atışmaya girmememli.
burda kimse gaines suçsuzdur demiyor.gainesde suçlu ama asıl söylenmek istenen karşıyakalı taraftarlar sprocu sağlığını tehdit ediyorlar.olayları başlatıyorlar ancak ceza bile almıyorlr(kimse 2000 ytlye ceza demesin)ama gaines bunun 4 misli ktı ceza alıyor.Bu hesaba göre gaines tribünlere 8 tane cep telefonu 8 tane şemşiye ve oldukca fazla para atmış oluyor benim anladığım bu.Ayrıca başka bir taraftanda aynı şeyler bizim sahamızda meydana gelse en az 3 maç kapatılır,tomarlada para dökerdik.Şu anda herkes bunun sorgulamasını yapıyor.Bencede sonuna kadar haklıyız.Bari bu sefer hakkımızı yedirmeyelim

Dün akşam oynanan maçta sadece küfürden ötürü anons yaptıran zihniyeti Karşıyaka maçını tekrar izlemeye davet ediyorum.

En güzel cevap yine taraftar olarak bizlerden geldi ; Ceza vermezseniz, bizde küfür ederiz!

Bu arada Keseratar'ı tebrik ederim maçı katletmeyi başarabildi.