Mahir Ağva

İnsanın kendisine saygısı olsa "Ben Galatasaray'da oynamayı hak etmiyorum. Dee Bost, Dylan Ennis, Tyrus McGee ve Sadık Kabaca gibi belli bir seviyede olan oyuncularla yan yana oynamayı hak etmiyorum. Her girdiğim an takıma eksi yazıyorum." diye düşünür ve kendisi ayrılmak isterdi.

Gerçekten 2 Metre boyunda bir 3. lig oyuncusu bile bundan daha fazla yarar sağlar bize.

Bu arkadaşın basketbolla uzaktan yakından alakası yok, herşeyden önce fundamentali yok. Öncesini bilmiyorum ama bize gelmeden önce muhtemelen basketbol topunu bomba falan sanıyordu. 45 senedir basketbol oynuyor ve izliyorum, bu kadar kötü oyuncu(!) çok az hatırlıyorum. Mahir denen vatandaşı bu kulübün kapısından içeri sokan akıl kim ise, bulunduğu mevkide 1 saniye bile durmamalı. Yazıktır, bu forma bu kadar yeteneksiz sporcuları asla ve asla hak etmiyor...

Daha önce de yazdım. Bu arkadaş basketbolcu falan değil. Yetenek yok, fundamental yok, beyin yok, fizik çok kötü, kısacası yok yok yok. Yani kendisi benim için yok hükmündedir ama ne hikmetse GS basketbol takımında uzuuuuun süreler alıyor. Neden? Neden? Neden?

Sezon başı başka uzunları alma fırsatımız varken gidip mahiri almak rezalet flan bile değil.
Adam ayakta duramıyor. Topu tutamıyor.
Altyapıda yok mu kimse boşuna mı kurdular nefi!!!!

Pistiolis'e oyuncu seçimi yaptırmamak gerektiğinin en güzel örneğidir.
Pistiolis'in transfer edildiği güne kadar Mahir'i tanımadığını sanıyorum. Turgay Zeytingöz ya da Kerem Tunçeri'den kendisine şu şekilde bir tavsiye gelmiştir : "Karşıyaka'da Mahir Ağva diye bir pivot var. Kalıplı, sert ve takım içinde uyumlu. Ayrıca sadece 50 Bin Dolar'a oynayacak." . Koç da düşük bütçenin etkisiyle kendisine onay vermiştir. Bütçemiz çok değil 6 Milyon Dolar olsa kendisini transfer etmemize izin verir miydi? Bence vermezdi. Parayı bastırıp kaliteli oyuncuyu getirebilecek ortamı kurmadığın sürece koça (özellikle de yerli oyuncu konusunda) suç atmak anlamsız.

Koçun tanıdığı yerli oyuncu sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Önemli olan takımın bütçesini radikal şekilde artırıp kazma ve kalitesiz yerli oyunculara muhtaç etmeyecek ortamı sağlamaktır.

Ama bana kalsa ben 50 Bin TL vermezdim bu yeteneksiz için. Altyapıda en hazır uzun kimse onu takıma alır ve 50 Bin Dolar'ı yabancılar için kullanırdım.

Son düzenleme:
Pistiolis'e oyuncu seçimi yaptırmamak gerektiğinin en güzel örneğidir.
Abi pistiolis , mahir,yunus,sinan ve sedat ali'yi ilk kez bu yaz duymuş ve görmüştür. Çok net turgay zeytingöz transferleri bunlar, bütçe bu olunca evet demiştir pistiolis. Muhaymin ise pistiolis transferi ama oynatmıyor doğru düzgün.
İlk kez kendi kadrosunu kuruyor ama bizim hatta yapma lüksümüz yok. Yunan kaynaklı transferler beni biraz rahatsız etti açıkçası, umarım bundan sonra daha az olur.

Abi pistiolis , mahir,yunus,sinan ve sedat ali'yi ilk kez bu yaz duymuş ve görmüştür. Çok net turgay zeytingöz transferleri bunlar, bütçe bu olunca evet demiştir pistiolis. Muhaymin ise pistiolis transferi ama oynatmıyor doğru düzgün.
İlk kez kendi kadrosunu kuruyor ama bizim hatta yapma lüksümüz yok. Yunan kaynaklı transferler beni biraz rahatsız etti açıkçası, umarım bundan sonra daha az olur.
Hiçbir oyuncu koçun onayı olmadan alınmaz.

Hiçbir oyuncu koçun onayı olmadan alınmaz.

Teknolojinin nekadar ilerlediginin farkinda degiller galiba. Öyle sözlü bu oyuncu var koc da tamam alalim dememistir.
Aldigi oyunculari izlemistir kesinlikle.

Bu arada gecen sene biz Pinar Karsiyakaya karsi oynadigimiz macta Mahir oynamisti, yani bizim mactada izleme firsati bulmustur

Burda bir günah kecisi aramak mantiksiz bence. Herkesin kendine düsen bir payi vardir.

Pistiolis kendini daha gelistirmekte olan bir koc, yani olmus bir koc degil daha bunu da unutmamak gerekir

Teknolojinin nekadar ilerlediginin farkinda degiller galiba. Öyle sözlü bu oyuncu var koc da tamam alalim dememistir.
Aldigi oyunculari izlemistir kesinlikle.

Bu arada gecen sene biz Pinar Karsiyakaya karsi oynadigimiz macta Mahir oynamisti, yani bizim mactada izleme firsati bulmustur

Burda bir günah kecisi aramak mantiksiz bence. Herkesin kendine düsen bir payi vardir.

Pistiolis kendini daha gelistirmekte olan bir koc, yani olmus bir koc degil daha bunu da unutmamak gerekir
Aynn abi oturup mahir ve yunusu analiz etmişler😂
Bide analiz edip aldılarsa vay halimize.
Acaba analiz için oynadıkları maçların kestilerinden kaç dakika bulmuşlar şimdi merak ettim😂.
O kadar oyuncu izledij analiz ettik dediler en son menajerin kucağına oturdular angolayı aldılar.
Yetmedi bide hummerla oturduk😂.
Sadece turgay bey değil pistiolis'te suçlu ama ben hocamı destekliyorum ilk yıllı hata yapması normal. Seneye mutlaka ders alarak başlamış olucak.

Aynn abi oturup mahir ve yunusu analiz etmişler😂
Bide analiz edip aldılarsa vay halimize.
Acaba analiz için oynadıkları maçların kestilerinden kaç dakika bulmuşlar şimdi merak ettim😂.
O kadar oyuncu izledij analiz ettik dediler en son menajerin kucağına oturdular angolayı aldılar.
Yetmedi bide hummerla oturduk😂.
Sadece turgay bey değil pistiolis'te suçlu ama ben hocamı destekliyorum ilk yıllı hata yapması normal. Seneye mutlaka ders alarak başlamış olucak.
Pinar Karsiyaka kötü yönetilen bir basketbol subesimi onlar Mahirin nesini begenipte almislar acaba?
Birden fazla parametre barindiran bir konu bu. Herzaman diyorum sonucta bir menajer oyunu oynamiyosun.
Bu arada Angola kötü bir oyuncu degil bizde tutmadi o ayri.
Turgay Beyde seneye illaki ders alipta baslamis olur ama daha lig bitmedi bu seneki hedeflerimize ulasmaya calisalim yeni sezona daha cok var

Pinar Karsiyaka kötü yönetilen bir basketbol subesimi onlar Mahirin nesini begenipte almislar acaba?
Birden fazla parametre barindiran bir konu bu. Herzaman diyorum sonucta bir menajer oyunu oynamiyosun.
Bu arada Angola kötü bir oyuncu degil bizde tutmadi o ayri.
Turgay Beyde seneye illaki ders alipta baslamis olur ama daha lig bitmedi bu seneki hedeflerimize ulasmaya calisalim yeni sezona daha cok var
İnşallah ,gerçekten geçen sezondan sonra artık büyük bir adım atalım. Hersene sil baştan kadro ve eskiye dönüş yordu artık herkesi.
Ama mahir bizim pivotumuz yunus 2. Guardımız olamaz. Bile bile lades, mahir orda 3. Pivot, Yunus 3. Guard'ı. Geçen seneden daha kötü yerli kadromuz var😂. Neyse bi guard hamlesi ve dee toparlarsa daha iyi olucaz .