Mali Konular

Arkadaşlar İsmet Badem'in yazısı üzerine bütçe konusunda bu sezon geçen sezona göre daha rahatlayacağımızı düşünüyorduk. Ama ben topluyorum çarpıyorum, bölüyorum o söylenen 8 milyon doların doğru olma olasılığını kabullenemiyorum bir türlü.

Şimdi kadromuzda yer alacak tahmini oyuncular şöyle;

Cüneyt (belki)
Murat
Tufan
Cemal
Erdem
Polat
Hüseyin

Öncelikle ilk altından kalkamadığım soru;

Bu adamların maliyeti ne kadardır? Düşünüyorum da 3 milyon falandır herhalde.

Peki geriye kalan para olan 5 milyon dolarla 4 yıldız oyuncu alamaz mıyız? İki genç istediğimiz görülürse bu 8 milyon dolar doğru mu? Tabi masraflar falan da vardır 1,5 milyon belki ama hadi kalsın 3,5 milyon. Kişi başı yaklaşık 900.000 dolar düşer böylelikle.

8 milyona inanıyor musunuz?
Bizim bütçemiz ne kadardır?
Yukarıdaki yerlilerin maliyeti ne kadardır?
Yol,otel vs. masraflarımız ne kadardır?

Mali konularda bizi bilgilendirecek olan var mı aranızda acaba?

Amacım tartışma çıkarmak değil. Herkes bir 8 milyondur süper adamlar geliyor diyip duruyor. Ben de düşünüyordum da herhalde bilmediğim şeyler var. Aydınlatırsanız basketbol takımımızın maliyetleri konusunda sevinirim.

kulupte bakicak degil her halde onlarda vericekler bir kismi tabiki alt yapiya kayar ama gecen sene murat ozyer'in soyledigine gore gecen sene iyi butce ayrilmis oraya bu sene daha az ayrilcak formalara para oderken artik para alir konumdayiz dernekler kamplara katkida bulunuyor mesela bayan voleybol takimimizin kamplarini ve deplasman giderlerini karsilamak gibi sadece yurt disi biraz sorun olur.

Hüseyin dışında yüksek meblâlara oynayan yerli oyuncumuz yok. Topunu toplasan mâliyet takriben 1.5-2 milyon dolar civarıdır...

8 milyon dolar bütçemiz olduğu söyleniyor, fakat bunun katiyetle doğru olduğunu ortaya koyan bir veri yok. Şahsi kanaatim bütçemiz bu rakamın altındandır. Ne kadar altındadır şu an bilemiyorum...

Ahmed abi ben de öyle düşündüğüm için yanlış bir bildiğim var herhalde diyerek insanları 8 milyon konusunda uyarmak istedim. Çünkü bir 8 milyondur gidiyor da.

Tugay Aktepe' Alıntı:
Biz de Beşiktaş gibi basketbol şubesinin parasını futbol şubesine yatırdıysak vay halimize...
Öyle bir şey umarım yapmamışızdır.Çünkü Futbol A.Ş ile Sportif A.Ş ayrı.GS'nin öyle bir hata yapacağını yada yaptığını düşünmüyorum.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Ahmed abi ben de öyle düşündüğüm için yanlış bir bildiğim var herhalde diyerek insanları 8 milyon konusunda uyarmak istedim. Çünkü bir 8 milyondur gidiyor da.

Kerem kardeşim,

Biliyorsun, hayâl tacirliği yapanların sayısı ziyadesiyle fazla.
İnsanlara satılması en kolay şey hayâldir!
Bu mevzuda tek dileğim bu hayâl tacirlerine taraftarımızın kanmaması...
İşkembe-i kübrâdan sallayanlara itibâr etmemesi...

Bu arada...
Merak etmeyin, basketbol şubesinin parasına futbol şubesi dokunmuyor...

Ahmed Salih' Alıntı:
[quote="Kerem SEÇER":1jeseab7]Ahmed abi ben de öyle düşündüğüm için yanlış bir bildiğim var herhalde diyerek insanları 8 milyon konusunda uyarmak istedim. Çünkü bir 8 milyondur gidiyor da.

Biliyorsun, hayâl tacirliği yapanların sayısı ziyadesiyle fazla.
İnsanlara satılması en kolay şey hayâldir!
Bu mevzuda tek dileğim bu hayâl tacirlerine taraftarımızın kanmaması...
İşkembe-i kübrâdan sallayanlara itibâr etmemesi...
[/quote:1jeseab7]

Teşekkür ederim..
Harika açıklama için.

Gizli tutulacak çok önemli bir konumu sanki bütçenin ne kadar olduğu? Açık açık neden kimse söylemiyor ülkerden şu kadar alıyoruz diye? Ne kaybedilir? Yoksa taraftar tepkisinden mi korkuyorlar birilerinin çok daha fazla aldığı ortaya çıkmasın diye?

Kürşat Kosovalı' Alıntı:
Gizli tutulacak çok önemli bir konumu sanki bütçenin ne kadar olduğu? Açık açık neden kimse söylemiyor ülkerden şu kadar alıyoruz diye? Ne kaybedilir? Yoksa taraftar tepkisinden mi korkuyorlar birilerinin çok daha fazla aldığı ortaya çıkmasın diye?
tabiki başka bi açıklaması var mı bunun

Bütçe konusunda hiçbir rakam net değil ama Murat hocanın dediğine göre yönetimden ek yardım alınacakmış sanırım ancak bu şekilde transferlerin yapılması düşünülüyordur.

Alen Hekimbas' Alıntı:
Bütçe konusunda hiçbir rakam net değil ama Murat hocanın dediğine göre yönetimden ek yardım alınacakmış sanırım ancak bu şekilde transferlerin yapılması düşünülüyordur.
bekle de bekle of of şu diğer branşlarda niye hiç yüzümüz gülmezki??

Onur Karakuzu' Alıntı:
[quote="Alen Hekimbas":13rly8x3]Bütçe konusunda hiçbir rakam net değil ama Murat hocanın dediğine göre yönetimden ek yardım alınacakmış sanırım ancak bu şekilde transferlerin yapılması düşünülüyordur.
bekle de bekle of of şu diğer branşlarda niye hiç yüzümüz gülmezki??[/quote:13rly8x3]

Sevgili Victor Hugo amcamızın çok güzel sözleri vardır durumumuzuda hatırlayınca an itibariyle Onur kardeşime o sözlerin belkide en anlamlısını yazmak istiyorum

Beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır...

Şuan şubede hiçbirşey belli omadığı gibi bütçede de böyle soru işaretleri olması kadar doğal birşey yoktur. Benim düşüncem o kadar bütçemiz yoktur. Olsa da o sadece transfer ve oyuncu ücreti için ayrılmış miktar değildir...

El attığmız yer kuruyor Tugay farkında mısın :)

Kaya dedik Efes'e gitti :) Zizic dedik belli değil :) Engin dedik Efes kaptı :) Kenndy dedik kapılır o da yakında :)

Mali konulara el attık parada iyici kurumasın :)

Burak çok önemli konu bu. İsmet Badem 8 milyon diyor ama takımın oyuncu bütçesi bunun yarısı kadarmış ve arttırmaya çalışıyorlarmış. 8 milyon diye birşey yokmuş. Tabi bize siz uyuyamaya devam edin diyenler de olacaktır. Ama konuşmak yerine resmi kaynaklara sormak en mantıklısıdır.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Burak çok önemli konu bu. İsmet Badem 8 milyon diyor ama takımın oyuncu bütçesi bunun yarısı kadarmış ve arttırmaya çalışıyorlarmış. 8 milyon diye birşey yokmuş. Tabi bize siz uyuyamaya devam edin diyenler de olacaktır. Ama konuşmak yerine resmi kaynaklara sormak en mantıklısıdır.

İsmet Badem'i takan kim...

Kendi kendine konuşsun.Olmadı gitsin Batur Abisiyle muhabbet etsin Fülker'in geleceği hakkında.Emir,Vidmar,Demirel işte gelecek onlara.