Mike Watson

Oyuncunun denenmesi gayet normal bir olay.Denenen oyuncu düşük seviyedir diye bir yargıya nasıl varıldığını anlayamadım.
Şubenin para durumu geçmiş yıllara göre düzelmiş olabilir ama Fenerbahçe Ülker veya Efes Pilsen gibi en üst seviye transfer yapma şansımız da yok.Ayağımız yere bassın.
Transfer hedefe göre yapılır.Avrupa kupası oynamayacağız.Hedefimiz ligde ilk 4 ve Türkiye Kupası'nda başarı.Kadromuza bakıldığında bu hedeflere ulaşabiliriz.Doğan abinin dediği gibi kötümserlikten kurtulalım.
Mike Watsonla da anlaşırsak geriye yabancı uzun kalacak.Onu da alırsak kadro tamamlanmış olur.

jerry holmonı transfer ederkende denemiştik... bence mike watson bizde çok yüksek skorlar yapabilcek bi oyuncu istatistikler de bunu gösteriyor .. son transfer hakkımızı hangi bölge için kullanacağız bilgi var mı ?? :) :)

burakmert' Alıntı:
takımda guard bollugu olur adam gelirse mithat mitchell hangisi oynayacak 3 numaraya transfer lazım

Zaten hocamız 2 guardla oynaycagını belırtmıstı o yuzden de guard bolluhu bızım ıcın ıı ama hala 3 numarada eksıgımız var gıbı goruluo

Cok Ilgınc bı ıstastık buldum 2003 yılıyla ılghılı

2002-03 NCAA Division I Leaders

SCORING

Player must have appeared in at least 50% of his team's games.

Rank Player GP PTS PPG

1. Ruben Douglas, New Mexico 28 783 28.0
2. Henry Domercant, Eastern Illinois 29 810 27.9
3. Mike Helms, Oakland 28 752 26.9
4. Michael Watson, Missouri-Kansas City 29 740 25.5
5. Troy Bell, Boston College 31 781 25.2
6. Keydren Clark, St. Peter's 29 722 24.9
7. Luis Flores, Manhattan 30 739 24.6
8. Chris Williams, Ball State 30 736 24.5
9. Kevin Martin, Western Carolina 24 546 22.8
10. Willie Green, Detroit 30 678 22.6
11. Mike Sweetney, Georgetown 32 719 22.47
12. Ricky Minard, Morehead State 29 653 22.52
13. Chris Kaman, Central Michigan 31 694 22.4
14. Seth Doliboa, Wright State 28 625 22.3
15. Carmelo Anthony, Syracuse 35 778 22.23

2. efeslı domercant :)
4. gs lı watson :)
15. denverlı carmelo anthony :D

bu adamı da alırsak guard bolluğu olacak o zaman murat hoca sanırım murat kaya ve tufan ersöz'ü 3 numarada oynatacak. Yine de keşke bir 3 numara alsaydık.

CanuAltay' Alıntı:
bu adamı da alırsak guard bolluğu olacak o zaman murat hoca sanırım murat kaya ve tufan ersöz'ü 3 numarada oynatacak. Yine de keşke bir 3 numara alsaydık.
murat ve tufanı 3 numarada oynatmak çok riskli.hücumda belki idare edebiliriz ama savunmada eşleşmelerde çok fazla sorun yaratabilir.teknik ekibin bir bildiği var heralde.

ya niye kısalıyoruz ki adam gibi bir üç numara alırsak bir de 4 alırsak transfer biter
ve biz ilk 4e oynarız

o listedeki tek ünlü carmelo değil tabiki
sonuçta sözkonusu istatistikler çoooooooğu zaman yanıltsada (lise istatiği yada kolej (üni) istatistiği) her zaman yeterli gösterge olmaz. ancak oradaki oyuncuların bazıları nba de başarılı olmuş enazından ciddi süre alan adamlar. chris kaman da var örneğin.

10 dakika canlı izlesem iyiydi:p neyse kısmet diyecez yapacak bişi yok. ama bi coach la konuşmak farz oldu, planlar nedir diğer yabancı ne olacak söylediği sisteme sadık kalacakmı? ayrıca ne kadar ücrete oyuncu geliyor (açıklamama hakkı tabiki var) merak ediyorum bakalım

Formsuz ve umudu kırılmış ülkeri, efesi süpüren hale getiren bir coach heralde bişeyler düşünerek alıyordur bu isimleri. benim ve bircoğumuzun göremediği birşeyi görmüştür.

elimizdeki taş gibi 3 numarayı kaçırdık,şimdi 3 numara arıoz harıl harıl.serhat ın neden bırakıldığını bilen varsa lütfen bana anlatsın.hemde ümitler şampiyonasındaki performansından sonra!!!benim aklım almıo hala bu işi

denizz' Alıntı:
ya niye kısalıyoruz ki adam gibi bir üç numara alırsak bir de 4 alırsak transfer biter
ve biz ilk 4e oynarız
ideal bir 3numara alındığında takımın kısalmayacağını herkes tahmin eder ama yönetimin sölediği 2 ve 4 numara oyuncu alınacak.bence şu anda 4numaraya bile, 3 numara olduğu kadar ihtiyaç yok.

ozan' Alıntı:
elimizdeki taş gibi 3 numarayı kaçırdık,şimdi 3 numara arıoz harıl harıl.serhat ın neden bırakıldığını bilen varsa lütfen bana anlatsın.hemde ümitler şampiyonasındaki performansından sonra!!!benim aklım almıo hala bu işi
serhat zaten bizim oyuncumuz değildi efes pilsenin oyuncusuydu.ayrıca hocamız zaten 2 guardla oynayacağım demişti.şimdi tufanı 3 numara kullanacak muratda 2 numaraya alternatif olacak son yabancıyı 4 numaraya alacak ve bence burak sezgini 3 numarada denemeli

iyi 1 oyuncuya benziyor eger malik kesin gidecekse ki öyle görünüyor bu elemanla anlasilmalidir

dirk nowitski' Alıntı:
ozan' Alıntı:
serhat zaten bizim oyuncumuz değildi efes pilsenin oyuncusuydu.ayrıca hocamız zaten 2 guardla oynayacağım demişti.şimdi tufanı 3 numara kullanacak muratda 2 numaraya alternatif olacak son yabancıyı 4 numaraya alacak ve bence burak sezgini 3 numarada denemeli
burak sezgin in 3numarada oynayabileceğine inanmıyorum.çok fazla üçlük kullanıyor isabetli olduğu zamanlarda oluyor ama şansını çok fazla zorluyor.ama bunu kontrol altına alabilir.bunu fazla sorun etmemek lazım.ama en büyük sorun içeri drive edemiyor ve yeteri kadar hareketli değil.zaten top sürüşünü ve içeri girişlerini ilerletebilseydi; tartışılmaz bir şekilde milli takımın değişilmez oyuncusu olurdu.yetenek olarak 3numaraya uymaz.ama zaman zaman kısa süreler için deneyebilir.buna benzer örnekleri milli takımda da görüyoruz.kerem gönlüm 3numaraya geçip, savunma dozajımızı arttırıyor ve oyuna dirilik getiriyor.zor zamanlarda denemekte fayda olabilir.ama burak'a güvenip 3numaraya transfer yapılmazsa bu pozisyonda çok büyük sıkıntı çekeriz.

3 numarada sorun yaşanmaz. murat kaya orayı hem hücumda hem de savunmada çok rahat doldurur. skorer 2 guardımızın yanında murat çok çok iyi bir hücum tehdidi olur. yeterki içeride sorun yaşamayalım.

roberto baggio' Alıntı:
3 numarada sorun yaşanmaz. murat kaya orayı hem hücumda hem de savunmada çok rahat doldurur. skorer 2 guardımızın yanında murat çok çok iyi bir hücum tehdidi olur. yeterki içeride sorun yaşamayalım.

Zaten iki tane 1.80'lik PG var, yanlarına bir de Tufan hele Murat gibi normalde pozisyonları SG olan adamları 3 numarada oynatırsak bu takım nasıl ribaunt alacak arkadaşlar anlamıyorum????

Bu iki PG olayı zaten zorlayacak bizi savunma yönünde, bari 3 numarada oynayacak adam boylu poslu kuvvetli sert biri olsun, hani en azından Hadley ya da Serhat gibi atlet biri olsun. Tufan veya Murat Kaya ile nasıl savunacağız karşımızdakileri???

Düşünsenize 1.80'lik PG'larımızdan biri Domercant gibi birini tutarken Murat Kaya'nın da Granger gibi bir adamla eşleştiğini, nasıl ezileceğimizi tahmin etmek zor olomasa gerek.

Gard pozisyonuna o kadar yığılma yapıldı ki özellikle SF'de sadece ne kadar sağlıklı olduğu şüpheli bir Tolga Tekinalp'e (çocukluğumda Efes'teydi) kaldık. Tolga'yı siz liğderlik pozisyonunda bir abi olarak kenardan gelerek kullanırsanız gayet olumlu olabilir ama gel sen 3 numarada takımı sırtla derseniz, ona da yazık Galatasaray'a da. Bunu diyorum çünkü Tufan veya Murat'ın 3 numara oynamasının çok çok saçma geldiğini söylemiştim.

Holman boyuyla posuyla pivot olarak da oynayabilecek bir adam hele ki geçen sene 2,03'lük Whisby'den pivot pozisyonunda beklenyilerimizin olduğunu düşünürsek. Fatih ve Cemal'i de ele aldığımızda alınacak oyuncunun hem 3 hem 4 oynayabilecek fizikte olması kesinlikle şart. Aksi halde çok çok bozuk bir takım kimyası ile başbaşa kalacağız fikrimce.

Sonuçta oyuncuların hücum istatistiklerine bakılarak takım kurulmuyor, bu adamlar biraraya gelip bir takım oluşturmalı ve savunma da yapmalı. 1.80'li iki gardla çok sıkıntıya gireceğiz sanki biraz hayalcilik olacak ama umarım bu gerçekleşmez.

Murat Özyer; Malik Dixon gibi biz Galatasaraylıların uzun yıllardır olmadığı kadar keyif veren, inanılmaz basketleri ve hücum performansıyla sırf onu seyretmek için maça seyirci çeken, her şutu kullanırsa ben de o kadar atarım diyenlere şut yüzdesi ve asist krallığında 2. sırada olmasıyla ben takım oyuncusuyum da diyerek cevap veren, önceki sene İsrail Liginde geçen sene de ülkemizde sayı kralı olan bir yıldızı gönderiyorsa bunun karşılığında seçtiği oyuncularla veya oyun sistemiyle kesinlikle vermeli, vermek zorunda. Aksi halde kariyeri belli bir yıldıza deneme oyuncuları tercih ederek ulaşacağı başarısızlık pek de makul karşılanmayacaltır Galatasaraylılarca, en azından benim açımdan ve bu şekilde düşünen arkadaşları da burada görüyorum.

Sonuçta etrafta olanlara bakınca pek de umut verici, parlak sinyaller gibi gelmiyor basket takımımızda olanlar ama yine de beklentimiz odur ki Galatasaray sezon sonunda bu düşüncelerin yanlış olduğunu gösterecek inşallah.

size beşiktaş örneğini hatırlatırım

el-amin
ayuso
mustafa abi
nedim yücel
cuthrell(tomislav ruziç)

şimdi bu takım 3 sezon önce lig 3.sü olup efesi iki maçtada yendi ayrıca ülkere iki maçtada 1 sayıyla kaybetti.el-amin-ayuso biri 1.78,biri 1.85 ikiside özellikle ayuso hücumu çok iyi olan oyuncular 3 numarada çok iyi bir savunmacı var ancak 2 sene ülkerde hiç oynamamıştı.onunda boyu 3 numara oldukça kısa ancak başarıyla üstesinden kalkmıştı 4 numaraya nedim 5e ruziç bu takım çok başarılı oldu bizimde sistem buna benzedi

mitchell
watson
tufan
holman
fatih

bu takımın hem skor gücü yüksek hemde pota altını çok iyi domine edebilecek iki tane iyi pivotu var

dirk nowitski' Alıntı:
size beşiktaş örneğini hatırlatırım

el-amin
ayuso
mustafa abi
nedim yücel
cuthrell(tomislav ruziç)

şimdi bu takım 3 sezon önce lig 3.sü olup efesi iki maçtada yendi ayrıca ülkere iki maçtada 1 sayıyla kaybetti.el-amin-ayuso biri 1.78,biri 1.85 ikiside özellikle ayuso hücumu çok iyi olan oyuncular 3 numarada çok iyi bir savunmacı var ancak 2 sene ülkerde hiç oynamamıştı.onunda boyu 3 numara oldukça kısa ancak başarıyla üstesinden kalkmıştı 4 numaraya nedim 5e ruziç bu takım çok başarılı oldu bizimde sistem buna benzedi

mitchell
watson
tufan
holman
fatih

bu takımın hem skor gücü yüksek hemde pota altını çok iyi domine edebilecek iki tane iyi pivotu var
dirk arkadaşım seninde dediğin gibi 3numarada çok iyi savunmacı mustafa abi vardı.bizde de onun tarzında biri olsa kabul ederiz.örneğin serhat.savunmadaki yeteneklerini biliyoruz.o bölgeyi doldurabilir.ayrıca beşiktaşın o dönemdeki kadrosunda mustafa abi nin yedeği olarak tolga tekinalp.faruk beşok ve sonradan kadroya katılan ufuk sarıca vardı.ayrıca yanlış hatırlamıyorsam genç oyuncu olarakta umutcan görev yapıyordu.küçük bir ayrıntıda hüseyin demiralı da zaman zaman 3numarada değerlendiriyorlardı.yani 3numaradaki rotasyonları sağlamdı.

ya yapmayın otakımda gercek bir lider el amain var tamam malik kalısaydı belki olabilirdi bence malik bile el amain kadar iyi bir oyuncu degil ayuso da cabası.