MURAT ÖZYER KANAL 24 de..29-01-2008 SAAT: 20-22

hoca yine mantıklı olanı yaptı.
nedir mantıklı olan ben normal sezonda hüseyin kadrodayken onu zaman zaman gaines ve owens ile yedekliyebiliyorum.cemal ve fatihide düşünürsek 5 numarada tam kadroyken sıkıntı yaşamayıcam.4 numaralar 5 numaraya kaydığı için aksama olmasın diye joker alarak 3 ve 4 oynuyan oyuncu alıp kadro derinliği sağlıyacam diyor.gayet mantıklı geldi.bu dakikadan sonra oyuncu adı sallamayalım ve bu oyunculardan nasıl verim alırız onu konuşalım.

cenk akyoldan ışık aldım idmanda forma için çalışıyor.
owensın dizinde sakatlık var ondan performansta düşüş yaşadı casa maçından sonra ileride sorun olmasın diye amerikaya gidip kontrolden geçip tedavi olacak.
tufan ve hüseyin i asvel maçında oynatmayı planlıyoruz.tufan ve hüseyin amerikadan kendi doktorlarını getirmişler.bu doktor hüseyini maccabi yıllarından tanıyan biriymiş(LÜTFEN YİNE SEVİYE DÜŞMESİN BARİ KLÜP DOKTORLARINA SALLAMAYIN)
ulebte seyirci sıkıntısı yaşıyoruz.
cemaldeki düşüşün nedeni geçen seneye göre süresi düştü çünkü hüseyin ve yabancılar geldi onunda dengesi bozuldu play-off ta toparlıyacaktı dedi.
fatih konusunda yazın milli takımda sakat sakat oynadığı için bizle çalışamadı ve bize geç katıldı onun semeresini çekiyor demeye getirdi hoca.
birde gökçenin fatih ve cemal ile ilgili sorusu soruldu.

hatırladıklarım bu kadar programla ilgili.

Burak Barut' Alıntı:
Halil Üner döneminde oyuncuların parası yok diye Aslan Yürek Arda ve Buskevics'den satıldığını umarım hatırlarsın lige 4'te 4 le başlamıştık o sene.
Bir kere 4'te 3'le başlamıştık.Yendiğimiz 3 takımdan Tekel 8. Fenerbahçe 10., Büyük Kolej 11. tamamladılar normla sezonu.Yenilgi Efes'ten.

Arda'nın oynadığı ilk 8 maçta ise 5 galibiyetimiz vardı.Buskevics ayrıldığında ise 12 maçta 6 mağlubiyetimiz vardı.Tblstat'tan hepsine bakabilirsin.

Aslında bunları yazmaya gerek yok,zaten para olsa şampiyon olabilirdik demeye getirmişsin.Buna yoruma gerek yok.

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
[quote="Burak Barut":2u65setv]Halil Üner döneminde oyuncuların parası yok diye Aslan Yürek Arda ve Buskevics'den satıldığını umarım hatırlarsın lige 4'te 4 le başlamıştık o sene.
Bir kere 4'te 3'le başlamıştık.Yendiğimiz 3 takımdan Tekel 8. Fenerbahçe 10., Büyük Kolej 11. tamamladılar normla sezonu.Yenilgi Efes'ten.

Arda'nın oynadığı ilk 8 maçta ise 5 galibiyetimiz vardı.Buskevics ayrıldığında ise 12 maçta 6 mağlubiyetimiz vardı.Tblstat'tan hepsine bakabilirsin.

Aslında bunları yazmaya gerek yok,zaten para olsa şampiyon olabilirdik demeye getirmişsin.Buna yoruma gerek yok.[/quote:2u65setv]
Başımızda Halil Üner var ise şampiyonluk her zaman ihtimal dahilindedir Emre Sarp ;) :D (Anladın sen)

Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="Emre Sarp Kocaoğlu":4cwi111f][quote="Burak Barut":4cwi111f]Halil Üner döneminde oyuncuların parası yok diye Aslan Yürek Arda ve Buskevics'den satıldığını umarım hatırlarsın lige 4'te 4 le başlamıştık o sene.

Aslında bunları yazmaya gerek yok,zaten para olsa şampiyon olabilirdik demeye getirmişsin.Buna yoruma gerek yok.[/quote:4cwi111f]
Başımızda Halil Üner var ise şampiyonluk her zaman ihtimal dahilindedir Emre Sarp ;) :D (Anladın sen)[/quote:4cwi111f]

2. lig şampiyonluğu oluyordu neredeyse,haklısın. :) ;)

Program çok yararlı oldu. Çünkü sürekli eleştirdiğimiz oyuncuların, bilmediğimiz bazı mazeretlerini öğrenmiş olduk.. Fatih in işin içinde milli forma ve milli hisler olduğu için, yazın sakat sakat hazırlık maçlarını oynaması belini çok olumsuz etkilemiş..Dolayısıyla yazın bizle çalışamadı diyor hoca.. Zaten Fatih in bir mazeretinin olması lazım bu kadar kötü oynamak için..O na ihtiyaç çok, özellikle savunmada.

Hosley olayında amiyane tabiri ile "Karşıyaka yeni gelin gibi nazlandı " dedi hoca..Sonradan istekli olmuşlar ama biz yüz vermemişiz.. "Cenk in yerli oluşu seçimimizi etkiledi" dedi , en önemli etken bence bu..Yerli malı yurdun malı, herkes onu kullanmalı tabii. "Cenk de artık patlayacaksa patlasın" dedi.. "Dibe vurmuş bir yetenek, kendi zıplarsa, takım da birlikte zıplar , bekliyoruz" dedi..

Almayı düşündüğü yabancıların ismini vermesine de şaşırdım.. Aslında söylemezdi.

Hepsi bir yana, oturuşu, duruşu , tavırları, konuşması ile takdir edilecek bir insan olduğunu gösterdi.. Kazanmak önemlidir ama her şey değildir.. Benim takımında asker kaçakları oynayıp, Tanjevic gibi hocalarla şampiyon olacağıma, Murat Kaya oynasın Murat Özyer ile 4. olayım.. Ayrıca şahsi kanaatimdir ; Mirsad gibi birinin sırtında Galatasaray forması göreceğime öleyim daha iyidir.. Kazanmaya giden her yol mübah değildir bizim için.. MURAT ÖZYER , GALATASARAY ın büyüklüğünün farkında olan ve bulunduğu mevkinin önemini bence fark etmiş gibi.. Takım sportif anlamda başarılı şu anda.. Ama başarısız da olsa en büyük kazanç, bu değerler diye düşünüyorum..

MERAKLISINA NOT: Bazı arkadaşlarımızın hala unutamadığı, dilinden düşüremediği, çok sevdiği HALİL ÜNER kendisini at yarışına vermiş durumda..Şimdi daçkanın başına geçti diye belki zaman bulamaz ama yazın kendisi sık sık hipodromda görülebiliyordu..20 civarı atı var diye biliyorum.. Özlem gidermek isteyenler, kendisiyle orada buluşabilir.. Murat Özyer le kıyaslayanlar için harika fırsat !!!

hosleyi istemişiz ama onlar cevap vermeyince bizde türk olduğu için cenki tercih etmişiz.yukarda yazdık okusaydın anlardın.

bu program sayesninde umarım artık sallamazsınız.hoca istedğiğ oyuncuların isminide söyledi artık oyuncu isimlerinede gerek yok.

Burak Barut' Alıntı:
Sarp sözün bana ise ben bu sözleri Hemofarm maçından sonra da söyledim.Yani benim her zaman düsüncem olmuştur bu konuyla ilgili.Sedat İncesu Hedef Şampiyonlar Ligi diyor kimse onu eleştirdi mi hocam napıyorsun sen mi dedik.Her zaman arkandayız Sedat'ın Aslanları bu kupayı getirir dedik.

Eğer sen hedefini sağlam koyarsan o tribünde dolar senin oyuncu da rakip tanımadan oynar.Ben artık Casa maçına bile kesin alırız diyemiyorsam sorun ve sorunlar vardır demektir.Halil Üner döneminde oyuncuların parası yok diye Aslan Yürek Arda ve Buskevics'den satıldığını umarım hatırlarsın lige 4'te 4 le başlamıştık o sene.

seni gördüğüme şaşırmadım. NE de olsa konuda Murat Özyer ismi geçiyor ve bau muhalefet olmazsa olmaz:D

Emre Yuksel' Alıntı:
Program çok yararlı oldu. Çünkü sürekli eleştirdiğimiz oyuncuların, bilmediğimiz bazı mazeretlerini öğrenmiş olduk.. Fatih in işin içinde milli forma ve milli hisler olduğu için, yazın sakat sakat hazırlık maçlarını oynaması belini çok olumsuz etkilemiş..Dolayısıyla yazın bizle çalışamadı diyor hoca.. Zaten Fatih in bir mazeretinin olması lazım bu kadar kötü oynamak için..O na ihtiyaç çok, özellikle savunmada.

Hosley olayında amiyane tabiri ile "Karşıyaka yeni gelin gibi nazlandı " dedi hoca..Sonradan istekli olmuşlar ama biz yüz vermemişiz.. "Cenk in yerli oluşu seçimimizi etkiledi" dedi , en önemli etken bence bu..Yerli malı yurdun malı, herkes onu kullanmalı tabii. "Cenk de artık patlayacaksa patlasın" dedi.. "Dibe vurmuş bir yetenek, kendi zıplarsa, takım da birlikte zıplar , bekliyoruz" dedi..

Almayı düşündüğü yabancıların ismini vermesine de şaşırdım.. Aslında söylemezdi.

Hepsi bir yana, oturuşu, duruşu , tavırları, konuşması ile takdir edilecek bir insan olduğunu gösterdi.. Kazanmak önemlidir ama her şey değildir.. Benim takımında asker kaçakları oynayıp, Tanjevic gibi hocalarla şampiyon olacağıma, Murat Kaya oynasın Murat Özyer ile 4. olayım.. Ayrıca şahsi kanaatimdir ; Mirsad gibi birinin sırtında Galatasaray forması göreceğime öleyim daha iyidir.. Kazanmaya giden her yol mübah değildir bizim için.. MURAT ÖZYER , GALATASARAY ın büyüklüğünün farkında olan ve bulunduğu mevkinin önemini bence fark etmiş gibi.. Takım sportif anlamda başarılı şu anda.. Ama başarısız da olsa en büyük kazanç, bu değerler diye düşünüyorum..

MERAKLISINA NOT: Bazı arkadaşlarımızın hala unutamadığı, dilinden düşüremediği, çok sevdiği HALİL ÜNER kendisini at yarışına vermiş durumda..Şimdi daçkanın başına geçti diye belki zaman bulamaz ama yazın kendisi sık sık hipodromda görülebiliyordu..20 civarı atı var diye biliyorum.. Özlem gidermek isteyenler, kendisiyle orada buluşabilir.. Murat Özyer le kıyaslayanlar için harika fırsat !!!

abartımı olur bilmiyorum ama bana göre hoca sadece bu site için o isimleri verdi.ben böyle düşünüyorum.yoksa onlar yayından önce ki sohbetlerinde yiğiter ve mm sorsa hoca onların ikisiyle paylaşırdı bu isimleri.çünkü basketbol camiası okadar büyük değil.kimse kimseden birşey saklamaz sanıyorum.bu isimler galatasaray basketbolunun vazgeçilmezi olan gsbasket.org tan bazı arkadaşlara bir msj bile olmuş olabilir.en basidinden parmaklarınızı boşuna yormayın dedi :) .

Arda Öztürk' Alıntı:
hosleyi istemişiz ama onlar cevap vermeyince bizde türk olduğu için cenki tercih etmişiz.yukarda yazdık okusaydın anlardın.

bu program sayesninde umarım artık sallamazsınız.hoca istedğiğ oyuncuların isminide söyledi artık oyuncu isimlerinede gerek yok.

Fakat Hosley ile Cenk birbirinin yerine düşünülebilecek oyuncular mı ? Cenk 2-3 oynayabilen bir oyuncu Hosley ise 3-4 . Murat hoca biz 3-4 arıyoruz dedi dün (tekrarı izledim ) Bu durumda Cenk varken 3-4 oynayabilen bir oyuncu alınabiliyormuş demek ki. Planımızı ona göre yaptık diyor Murat Hoca ama plan hala 3-4 oynayabilen bir oyuncu almak değil mi . Gözden kaçırdığım birşeyler olabilir tabi ki

Kutay Çamcı' Alıntı:
[quote="Arda Öztürk":1v95gxhi]hosleyi istemişiz ama onlar cevap vermeyince bizde türk olduğu için cenki tercih etmişiz.yukarda yazdık okusaydın anlardın.

bu program sayesninde umarım artık sallamazsınız.hoca istedği oyuncuların isminide söyledi artık oyuncu isimlerinede gerek yok.

Fakat Hosley ile Cenk birbirinin yerine düşünülebilecek oyuncular mı ? Cenk 2-3 oynayabilen bir oyuncu Hosley ise 3-4 . Murat hoca biz 3-4 arıyoruz dedi dün (tekrarı izledim ) Bu durumda Cenk varken 3-4 oynayabilen bir oyuncu alınabiliyormuş demek ki. Planımızı ona göre yaptık diyor Murat Hoca ama plan hala 3-4 oynayabilen bir oyuncu almak değil mi . Gözden kaçırdığım birşeyler olabilir tabi ki[/quote:1v95gxhi]

tek cümle yeter sanırım.hosley ve cenkin maliyetini karşılaştırın cevabı bulursunuz.
cenki alırsanız yabancı kontenjanınız açık kalır ve paranız cebinizde kalır ayrıca ilerki aylarda takımınızın durumuna göre eksik bölgeye bir transfer daha yapabilrisiniz.umarım açıklayabilmişimdir.

Arda Öztürk' Alıntı:
[quote="Kutay Çamcı":3r7yke8g][quote="Arda Öztürk":3r7yke8g]hosleyi istemişiz ama onlar cevap vermeyince bizde türk olduğu için cenki tercih etmişiz.yukarda yazdık okusaydın anlardın.

bu program sayesninde umarım artık sallamazsınız.hoca istedği oyuncuların isminide söyledi artık oyuncu isimlerinede gerek yok.

Fakat Hosley ile Cenk birbirinin yerine düşünülebilecek oyuncular mı ? Cenk 2-3 oynayabilen bir oyuncu Hosley ise 3-4 . Murat hoca biz 3-4 arıyoruz dedi dün (tekrarı izledim ) Bu durumda Cenk varken 3-4 oynayabilen bir oyuncu alınabiliyormuş demek ki. Planımızı ona göre yaptık diyor Murat Hoca ama plan hala 3-4 oynayabilen bir oyuncu almak değil mi . Gözden kaçırdığım birşeyler olabilir tabi ki[/quote:3r7yke8g]

tek cümle yeter sanırım.hosley ve cenkin maliyetini karşılaştırın cevabı bulursunuz.
cenki alırsanız yabancı kontenjanınız açık kalır ve paranız cebinizde kalır ayrıca ilerki aylarda takımınızın durumuna göre eksik bölgeye bir transfer daha yapabilrisiniz.umarım açıklayabilmişimdir.[/quote:3r7yke8g]

Ben kendimi ifade edemedim sanırım. Şu an nasıl bir oyuncu arıyoruz 3-4 oynayabilecek, Hosley nasıl bir oyuncu 3-4 oynayabilecek ( Cenk 'se 2-3) yani Hosley'i almadık planlar değişti diye ama plan aynı plan 3-4 oynayabilen bir oyuncu almak . Hosley'i almadık hala 3-4 arıyoruz .Murat hoca kadroya derinlik katacak oyuncu dedi bu tanıma Hosley'den iyi uyan kaç oyuncu var ?Nerede ise her posisyonda oynayabilir.Zaten Cenk ve Hosley'in birbirinin alternatifi olamayacağı açık. Maliyete gelince Murat hoca parasal bir sıkıntıdan bahsetmedi .Hukiç'de çok ucun değildir sanırım kaldı ki Hosley'den uzun süreli bir kontratla fazlaca yararlanabilirdik .Hukiç 30 una merdiven dayadı belkide geldi sanırım .

Yani eğer Murat Hoca dese idi ben Hosley'i 3 numarada düşünüyordum o posiyona Cenk'i aldım şimdi ne bileyim 5 numara arıyorum o zaman açıklamanız haklı olurdu. Biz Hosley'i almadık şimdi ne arıyoruz 3-4 oynayabilen kadroya derinlik katacak elimizi güçlendirecek bir oyuncu . Bu tanıma Hosley mi daha iyi uyuyor yoksa şu an listedeki oyuncular mı ( umarım alacağımız oyuncu daha iyi uyuyordur. Ben yanılayım yeterki takımın lehine olsun bu arada .

hosleyin sadece bonservisi 300 bin euro diye geçti kaynaklarda.oyuncu kendini kanıtladı ligde tüm ortalamalarda lider az paraya oynayacağını sanmayın.
ayrıca bu transferde sorunun karşıyakanın politikasının kötü olduğunuda belirtti.biz tam hosleyden umudu kestik.cenki aldık.karşıyaka bize döndü gelin alın dedi.diye anlatıyor hoca.

Arda Öztürk' Alıntı:
hosleyin sadece bonservisi 300 bin euro diye geçti kaynaklarda.oyuncu kendini kanıtladı ligde tüm ortalamalarda lider az paraya oynayacağını sanmayın.
ayrıca bu transferde sorunun karşıyakanın politikasının kötü olduğunuda belirtti.biz tam hosleyden umudu kestik.cenki aldık.karşıyaka bize döndü gelin alın dedi.diye anlatıyor hoca.

İkimizde sürekli aynı şeyleri söylüyoruz :) Cenk Hosley'in alternatifi değil am biz Hala Hosley gibi 3-4 arıyoruz burdan da belli Hosley az paraya oynar demedim ki biraz daha pahalıya gelirdi belki ama daha uzun süre ve daha çok verim alabilirdik .

Murat Hoca birçok konuya açıklama getirmiş. bizimde merak ettiklerimiz yerini buldu. Umarım Cenk potansiyeline yaklaşır ve sakatlarımız geri döner. Owens'ın da performans düşüklüğü demekki sakatlık etkisi varmış. Umarım herşey daha iyi olacaktır...