Murat ÖZYER Röportajı -Gsbasket.org-

Röportajı yapan arkaaşların eline sağlık.Murat Hoca'ya başlarda muhaliftim.Ama gerek duruşu gerekse takımın bu yıl yaptığı aşama bu fikirlerimin değişmesine sebeb oldu.Derhal Hocanın sözleşmesi uzatılmalıdır.G.Saray'a bu kadar yakışan az antrenör gördüm.Hem duruşu hem konuşmalarıyla.

Unutulmaması gereken ligde çarpıştığımız müessese klüplerinin hepsinden bütçemiz daha az.Bjk'la beraber bu senenin en iyi 2 takımından biriyiz.Eğer Ülker,Efes yada Telekom'daki bütçe bizde olsa çok daha iyi şeyler olabilirdi.Ama yinede geldiğimiz nokta muazzam.

Hüseyin'in yedeğini mutlaka bulmalıyız.İçerden sayı üreticek bir oyuncuya ihtiyacımız var.Play Off'larda Hüseyin faul problemi yaşadığında onu aratmıyacak bir oyuncu bulmamız şart.Görüldü ki ne Fatih ne Cemal bir adım yol alamıyor.Acaba Karşıyakadan Asım Pars'ı almak için bir takas düşünülemezmi.Her ne olursa olsun gelinen nokta muazzamdır.Basketin B sini bilmeyen babam bile Baskette bu hafta kimle oynuyoruz diyor,bu maçları netten nasıl takip ederiz diyorsa geldiğimiz nokta ortadadır.

Ben başta Hocamız ve ekibi olmak üzere bize keyifli bir ilkyarı geçirten tüm Aslanlara Teşekkür ediyorum..

Çağlar Şentürk' Alıntı:
Röportajı yapan arkaaşların eline sağlık.Murat Hoca'ya başlarda muhaliftim.Ama gerek duruşu gerekse takımın bu yıl yaptığı aşama bu fikirlerimin değişmesine sebeb oldu.Derhal Hocanın sözleşmesi uzatılmalıdır.G.Saray'a bu kadar yakışan az antrenör gördüm.Hem duruşu hem konuşmalarıyla.

Unutulmaması gereken ligde çarpıştığımız müessese klüplerinin hepsinden bütçemiz daha az.Bjk'la beraber bu senenin en iyi 2 takımından biriyiz.Eğer Ülker,Efes yada Telekom'daki bütçe bizde olsa çok daha iyi şeyler olabilirdi.Ama yinede geldiğimiz nokta muazzam.

Hüseyin'in yedeğini mutlaka bulmalıyız.İçerden sayı üreticek bir oyuncuya ihtiyacımız var.Play Off'larda Hüseyin faul problemi yaşadığında onu aratmıyacak bir oyuncu bulmamız şart.Görüldü ki ne Fatih ne Cemal bir adım yol alamıyor.Acaba Karşıyakadan Asım Pars'ı almak için bir takas düşünülemezmi.Her ne olursa olsun gelinen nokta muazzamdır.Basketin B sini bilmeyen babam bile Baskette bu hafta kimle oynuyoruz diyor,bu maçları netten nasıl takip ederiz diyorsa geldiğimiz nokta ortadadır.

Ben başta Hocamız ve ekibi olmak üzere bize keyifli bir ilkyarı geçirten tüm Aslanlara Teşekkür ediyorum..

Asim Pars ve Nedim Dal gibi oyuncular artik kariyerlerinin sonunu yasiyorlar.Asim Pars yerine bana kalirsa Turk olarak alabilecegimiz oyuncu su an'da yok..Asim Pars'in cok cabuk faul alma,serbest atislarindaki basarisizligi vs..Yani Cemal Fatih varken Asim Parsi dusunmek..Bana kalirsa uygun olmayabilir.Nedim Dal ise devamliligi yok,ufak takimlarda ancak is yapabilir.Keske Omer Asik gibi bir pivotumuz olsaydi da 5.yabanci hakkimizi kaliteli bir 3 numaradan kullansaydik,o zaman iste muazzam olurdu.

Keşke bu yüksek tempo olayını Efes'in üzerinde deneseydi hazır Hüseyin yokken.. Owens la Gaines i 4-5 oynatıp boydan kaybederken hızdan kazanabilirdi bence, neyse geçti gitti en iyisini hoca bilir tabi.. Röportaj çok güzel olmuş kafamızdaki soru işaretlerini giderdi Murat Özyer. ULEB'de ve Ligde bir şeyler yapacağımıza çok inanıyoruz bu sene, inşallah inancımız boşa çıkmaz.

röportaj dan da anladığı gibi kendiside hala gerald fitchi göndermesi olayında muallakta,hala doğru mu yapıp yanlış mı yaptığını kendiside bilmiyor
soru çok güzel sorulmuş fitch ayak uydurabilirmiydi diye bence en azından uydurabilirmi diye denenmeliydi ki bence uydurulabilirdi iyi olduğu zaman oynatırdın kötü olduğu zaman kenara alırdın
röportaj çok güzel olmuş katılmadığım noktalardan biri de 5. yabancı olayı bence hemen pivot alınmalı yoksa özgüvenimizi ritmimizi kaybedebiliriz

Fırat Aydın' Alıntı:
Keşke bu yüksek tempo olayını Efes'in üzerinde deneseydi hazır Hüseyin yokken.. Owens la Gaines i 4-5 oynatıp boydan kaybederken hızdan kazanabilirdi bence, neyse geçti gitti en iyisini hoca bilir tabi.. Röportaj çok güzel olmuş kafamızdaki soru işaretlerini giderdi Murat Özyer. ULEB'de ve Ligde bir şeyler yapacağımıza çok inanıyoruz bu sene, inşallah inancımız boşa çıkmaz.

Owens ve Gainesi 4-5 oynatmak Kerem Gonlum ve Hutson'i 4-5 oynatmaya benziyor..Gecen sene Efes'in Haislip varken Kerem G-Haislip ile oynuyorlardi beraber kismende basarili oldular.Ama Owens 5 numara icin etkisiz kaliyor bayagi.

Belki de Fitch iyi bir oyuncu olabilir bu bakış açısına göre değişebilir. Ama Fitch olsaydı takım olabilirmiydik Fitch'i kenara aldığında geçen seneki gibi tavırlar koyarmı8ydı? Biraz da olaya bu yönden bakalım.

serdarmengi' Alıntı:
Belki de Fitch iyi bir oyuncu olabilir bu bakış açısına göre değişebilir. Ama Fitch olsaydı takım olabilirmiydik Fitch'i kenara aldığında geçen seneki gibi tavırlar koyarmı8ydı? Biraz da olaya bu yönden bakalım.
Fitch olsaydı belki bir sayı kralı çıkarırdık yine ama derbileri kaybederdik

Fitch, eğer kalsaydı mutlaka oyun düzenimizde değişirdi.Kesinlikle tek başına oynayamazdı bence kalsa suan ki zor anlarda skor üretme sorunumuzda olmazdı.Savunmasıda iyiydi.

Güzel bir röportaj olmuş. Murat Hoca'ya güvenim tam. Hedefleri koyuyor ve buna doğru ilerliyor. Geçen sene 4. olduk bu sene zirvedeyiz.Bu takım Play-Out oynamış bir takımdı buralara geldi.
Kendi açısından transfer bakımından haklı ancak biz sabırsızlanıyoruz. Ama Murat Hoca sonuçta kararı verecektir. Fitch olsa yine aynı şeyleri yapar mıydı? Bilmiyorum. Kumar olurdu bu. Eğer olursa takımın seviyesi artardı. Eğer olmasaydı bu seviyede olamazdık. Çünkü bizi şuana getiren takım oyunuydu. Bireysel bir takım olmadık bu sene...

Ali Demirci' Alıntı:
Fitch, eğer kalsaydı mutlaka oyun düzenimiz de değişirdi.Kesinlikle tek başına oynayamazdı bence kalsa suan ki zor anlarda skor üretme sorunumuzda olmazdı.Savunmasıda iyiydi.

Arkadaşım dediğin iyi hoş da öyle hepsi birden olmuyor işte Fitch'i göndermeyelim bu takım yine böyle olsun bi de Fitch ekleyelim falan, hepsi bir arada olmuyor.Ancak gidip Fenerbahçe'yle Ülker'i falan birleştirmen lazım öyle bir şeyler çıkması için :) Fitch bireysel oynuyordu diyoruz burda [ her ne kadar doğru konu olmasa da] ama Fitch'in oynadığı Galatasaray'la bu bir değil, o Galatasaray'da Fitch kime oynayacaktı ki ? Bir de bu var.Cemal Nalga'yla mı ? Burak Sezgin'le mi ? Tolga Tekinalp'le mi ? Post up özürlüsü Graves'le mi ? Şut özürlüsü Mitchell'la mı ? Fitch tabi ki şu anki takımda olsa iyi olurdu ama şimdiki takımı kurmak için de bir şeylerden ödün verilmiştir elbette, Fitch'de bu ödünlerden biriydi kanımca.

aslında yabancı 5 transferi sene başında yerli bir oyuncuyl bitebilirdi asım parsı havuza verilecek parayla bile kadroya katabilirdik yıllanmış şarap gibi keyıf verıyo onu ızlerken karsıyakada

Benim MuraT Hoca'yı sevemediğim bir tek yönü olduğunu ve bu konuda da haklı olduğumu düşünüyorum.Kendisi çok iyi bir insan basketbolu da çok iyi biliyor buna sözüm asla olamaz.Fakat sorun hedefsizlikte.Malesef hedeflerimizi sağlam belirlemiyor iyi bir kadroya sahibiz iyi bir ortam yakalamışken durumumuzu ve hedefi oyucular belirleyecek dememelisin.Çünkü bir Gemide yolu tayfalar değil kaptanlar belirler.Ergin Ataman bile her konuşmasında şampiyonluk derken Murat Hoca'nın hedefsiz yaklaşımları gerçekten moral bozucu.

O yüzden Murat Hocanın kaptanlık görevini iyi yapmasını bekliyorum.O hedefi koydukça yanındakilerin sayısı gittikçe artacaktır.

hedef olarak "geçen yıldan daha iyisini yapmak" olarak belirtmişti murat hoca.. iddialı bi hedef değil pek tabii ama en azından gerçekçi bir hedefti. bu sene başarı gelirse artık hedefleri açıklamaktan çekinmez heralde murat hoca =)

güzel bi röpartaj olmuş bize bu başarıları yaşattığınız için teşekkür ederiz ama devamını isteriz bilmem kaç senedir bu taraftar kupaya hasret

Murat Özyer Türk basketbolunda henüz bir Oktay Mahmuti veya Ergin Ataman tecrübesinde değil ama basketbolu çok iyi takip eden her geçen gün kendini geliştiren bir coach...Galatasaray onunla uzun vadeli çalışırsa ve kadro istikrarı kurarsa büyük başarılara imza atar.

Burak Barut' Alıntı:
Benim MuraT Hoca'yı sevemediğim bir tek yönü olduğunu ve bu konuda da haklı olduğumu düşünüyorum.Kendisi çok iyi bir insan basketbolu da çok iyi biliyor buna sözüm asla olamaz.Fakat sorun hedefsizlikte.Malesef hedeflerimizi sağlam belirlemiyor iyi bir kadroya sahibiz iyi bir ortam yakalamışken durumumuzu ve hedefi oyucular belirleyecek dememelisin.Çünkü bir Gemide yolu tayfalar değil kaptanlar belirler.Ergin Ataman bile her konuşmasında şampiyonluk derken Murat Hoca'nın hedefsiz yaklaşımları gerçekten moral bozucu.

O yüzden Murat Hocanın kaptanlık görevini iyi yapmasını bekliyorum.O hedefi koydukça yanındakilerin sayısı gittikçe artacaktır.

Bencede guzel yazmissin..Ben senin yazina bir sey daha eklemek istiyorum.TV'de olsun,medyada vs.Aciklamalarinda,roportajlarinda hirsli,iddaali aciklamalar sahsen beklerim kendisinden.Bir yere yazmistim Fatih Terim gibi..Bu kadroya guveniyorum,cikacaz aslanlar gibi onumuze geleni devirecegiz,ya gidecez,ya gidecez gibisinden...Hatirlarsak Norvec-Turkiye Milli takimlari maci oncesi Imparator Terim nasilda gazi vermisti oyunculara olsun,Turk halkina olsun..Bence Murat Ozyer'de eksik olan sey bu.