Nasıl Özerk Olabiliriz?

• Konbuyu başlatan Veysi Deniz Baskın
  • Başlangıç tarihi
V

Veysi Deniz Baskın

Misafir
Evet arkadaşlar başlıktan anlaşıldığı gibi özerk nasıl olbiliriz?Daha doğrusu sus payı verenlerden nasıl kurtulabiliriz ?Benim önerim her maç dolduralım o salonu ama her maç da ülker aleyhine düzenli olarak protesto yapalım ve gs basket adına ülker'i yeren bir pankart yapalım parası neyse zaten toplanır biri versin hesap numarası herkes oraya yatırsın...ama bu protesto bir maç olmasın sonuna kadar devam edelim....lütfen fil hafızalı olmayalım

Re: Özerk nasıl olabiliriz...

Özerk nasıl olabiliriz bilmem ama özgür nasıl olabiliriz söyleyeyim!

Kombine alarak!
Maçlara giderek!
Salonu doldurarak!
Basket forması satın alarak!

Bunları başardığımız gün özgür olabiliriz diye düşünüyorum!

Eyüp abiye katılıyorum birde protesto yaparsak Daha önceOKAN BAKIRIN dediği gibi nescafeleri salano attalım hem güzel eğlenceli olur hem de Ülkeri istemediğimizi Ortaya koymuş oluruz

harbi olur aslında nescafeleri salona atmak güzel protesto...ama bunu yapalım 1 hafta sırt dönüyorz sonra herşey bitiyor,bunu tüm sezon yapalım

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Özerk nasıl olabiliriz bilmem ama özgür nasıl olabiliriz söyleyeyim!

Kombine alarak!
Maçlara giderek!
Salonu doldurarak!

+1 bende aynı görüşteyim..

Yusuf Ertan' Alıntı:
[quote="Eyüp YILDIZ":157ob1c5]Özerk nasıl olabiliriz bilmem ama özgür nasıl olabiliriz söyleyeyim!

Kombine alarak!
Maçlara giderek!
Salonu doldurarak!

+1 bende aynı görüşteyim..[/quote:157ob1c5]
bencede yapmalıyız

bakınız avrupa da bütün kuluplerın basket şubesı vardır.yani kimse futboldan gelecek paralarla ne transfer yapar ne işini halleder.basketbol futbol ve diger sporların ayrı subesı vardır ve kendı gelırlerını alırlar.malum o takımların 10000 kıslık salonları vardır ve her hafta full olur.forma satarlar bılet kombıne derken parasını karsılar.illa da sponsora bağlı deıllerdır.ama sponsorlarıda vardır.bizde onlar gibi olunca özerklik alırız yoksa onun agzına sunun parasına bakarız!!!!

yani söylenmek istenen şu;
galatasaray bir spor klübüdür
sadece futbol maçlarına gidip taraftar olunmaz
avrupada son kendi evimizdeki maçta dolu değildi salon, ama bu futbol maçı olsa biletler karaborsaya düşer allah bilir ne kadara satılır??
takımlarımıza sahip çıkalım lütfen..

Yusuf Ertan' Alıntı:
yani söylenmek istenen şu;
galatasaray bir spor klübüdür
sadece futbol maçlarına gidip taraftar olunmaz
avrupada son kendi evimizdeki maçta dolu değildi salon, ama bu futbol maçı olsa biletler karaborsaya düşer allah bilir ne kadara satılır??
takımlarımıza sahip çıkalım lütfen..
asvel maçında full'e yakındık ama potaarkası boştu gerçi orta taraflar filan kapasitesinin üstündeydi

kendi basket takımımzı kuralım ciddiyim wimbledon ve manchester united yaptı bunu amatör kümedem başlıyacağız GSBASKET 1905 diye bi klüp para falanda toplarız sağdan soldan

yapalım abi ne olcak ki ama ona sağlam organizasyon ve gsyiad desteği filan lazım

Eser Atalay' Alıntı:
kendi basket takımımzı kuralım ciddiyim wimbledon ve manchester united yaptı bunu amatör kümedem başlıyacağız GSBASKET 1905 diye bi klüp para falanda toplarız sağdan soldan

Başkanı Canaydın yaparız olur biter ;)

Basketbolda özerklik ancak güçlü bir sponsor desteğiyle sağlanabilir. Biletmiş kombineymiş forma satışıymış falan Türkiye şartlarında bunları yaparak sadece bir miktar ek gelir elde edebilirsiniz.

Basketbolun şu aşamada kendi gelirlerini kendisi yaratıyor olması imkansız. 100 ytl kombine satıp 5 ytl bilet fiyatıyla ancak çerez parası toplanır. (zaten salonun yarısı bedavadan doluyor)

Güçlü bir sponsor desteği, yayın gelirlerinin iyi pazarlanması, ek sponsorlar bulunması ve en önemlisi şube yönetiminin işine sponsorlarının limitleri aşarak müdahale edememesi durumlarının gerçekleşmesi az da olsa özerklik olarak yorumlanabilir.

Artık kahvelerde Finlandiya Liginin 3.lig takımları bile ezbere biliniyor.Yıllardır herkesin söylediği ve her söylendiğinde de üstüne çalışıyor dediği iddaa kesinlikle basketbola sınıf atlatır.Milletin kahvelerde basketbol konuşması ne kadar güzel olur ya :) Shumpert sakat mı abi nasıl oynar falan :)

İddia bu alana girerse olacakları dusunemiyorum bile, buyuk degisiklikler olacagı kesin. Burak'ın espiri iyiydi. 1 sayıyla alınıp verilen maçları, son saniye basketlerini dusununce, eglenceli olacagı kesin :) reytingler tavan yapar.