NBA 2016- 2017 Sezonu

Davis zaten bu seneki asıl formunu bulduğundan beri 5 oynuyor. Günün basketbolunda 2 dış şutu olan uzunu Avrupa'da bile bulmak zor, hele NBA'de korkutucu bir lüks oldu. Cousins için de sistemde bir şey değişmeyecek, sadece Koufos gibi bir kalasın yerine Anthony Davis gibi NBA'in şu an en değerli 5 adamından birinin yanına gitti. Sacramento için kötü hamle değil bence. Bedavaya gitti diyen var, Gasol takasından sonra en büyük soygun diyen var. Cousins Sacramento'dan gitmek isteyen bir yapıda gözükmüyordu ama Kings gibi rezil bir organizasyonda bile tutulamayacak kadar sorunlu bir karakterdi. Herif sadece son 1 ay içinde bir bar kavgasında Matt Barnes'la bir kadına şiddet uyguladı, sonra da soyunma odasında gazeteci tartakladı. Pelicans da çok matah bir organizasyon değil ama hiç yoktan onca leşten sonra kendi kalibresinde bir oyuncu bulacağı takıma gitti. 100 kiloluk Ty Lawson'dan katkı beklenen bir ortamdan sonra Batı'nın ciddi kadrolarından biri olacak Pelicans'a gitmek onun için iyi hava değişimi bence. Tabii Ömer ve Ajinca'ya verdikleri kontratlar Cousins'in gelişiyle biraz daha can sıkmıştır. Cousins'a karşı gönderdikleri 3 adamdan 2'si çaylak kontratı alıyordu bir de. Ama gelen hazineye bakınca böyle bir risk alınmalıydı zaten. Karakter olarak çok çalkantılı olmakla beraber, ortalama bir organizasyonu iyi bir franchise çevirebilecek kalitede adam Cousins. Davis'le hemen hemen akran olmaları, aynı kolejden gelmeleri de ayrı avantaj tabii. Ben iyi olacağını umuyor ve düşünüyorum Cousins'ın Pelicans'ta. Top paylaşımı biraz da olsun becerip Cousins da takımı savunmada satmazsa Golden State'e tırnaklarını yedirir bence bu ikili. Bitmiş takımdan 1-8 eşleşmesini keyifli kılabilecek bir ikili çıktı. Adam Silver için de bu günler güzeldir bence.

NCAA finalinde North Carolina, Gonzaga'yı 71-65 yenerek 6. defa şampiyon oldu. Meraklıları için maçın geniş özeti ve full kaydının linkleri:

[video=youtube;cq9AogwLvow]https://www.youtube.com/watch?v=cq9AogwLvow[/video]

[video=youtube;UP40EahgXrQ]https://www.youtube.com/watch?v=UP40EahgXrQ[/video]

Cavs' ın geçtiğimiz sene tek artısı bench ti.Bu sene üzerine T.Thompson' u eklediler. Cavs'ta topun ağzındayken 1 senede 5 yıllık bir gelişme gösterip sağlam bir pota altı oyuncusu oldu.Ft yüzdesi bile 1 sene içerisinde muazzam arttı.Gsw geçen sene lakayıt final oyununun bedelini yüzüğü kaptırarak ödedi. Benchleri yine zayıf ama son aylarda çaylak Mc Caw defansa müthiş bir dinamizm getirdi.Durant,Klay ve Curry ne kadar fazla oyunda kalırsa, Gsw nin seriyi alma şansı o kadar yüksek. Geçen sene final öncesi Gsw ağır basarken bu sene Cavs bir tık önde bana göre.Umarım finale yakışan maçlar olur.

Golden state haksız rekabet ayrıca oynadıkları oyun da inanılmaz hızlı nba o oyun tarzına doğru evriliyor. Saçma sapan bir sürü top bile kaybetseler bunu hızlı oyun için gözardı ediyorlar. Cavsın işi zor.

Kyrie berbat bir seri geçiriyor şu ana kadar. İki maç da aslında çok yakın gidiyordu. Ta ki Lebron 1-2 dk kenara dinlenmeye gelene kadar. Lebron sahada değilken yaratıcılık Irving'e bırakılıyor. Irving bu kadar formsuzken de 1-2 dk içinde 8/10-0 seri yiyen Cavs daha da geri dönemiyor.

Buna ek olarak takımdaki sabit şutörler Love haricinde çok kötü durumdalar. Korver, Smith, Shumpert hiç biri boş şutları normal sezondaki gibi sıkamıyorlar. Bu da Kyrie'nin verimini daha da düşürüyor. Çünkü Golden State onun deleceği kulvarlara yardım getirebiliyor. Bunlaradır ek olarak Thompson da kötü durumda.

Bu kadar oyuncu bir anda ritmini kaybedemez. Ben biraz psikolojik bir problem olarak görüyorum bunu. Ve bence Cavs evinde seriye ortak olacaktır. Hatta 3. Maçta Lebron'dan 45-50 sayılık triple double bekliyorum. Böyle bir performans Cavs'in güvenini yerine getirebilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kyrie berbat bir seri geçiriyor şu ana kadar. İki maç da aslında çok yakın gidiyordu. Ta ki Lebron 1-2 dk kenara dinlenmeye gelene kadar. Lebron sahada değilken yaratıcılık Irving'e bırakılıyor. Irving bu kadar formsuzken de 1-2 dk içinde 8/10-0 seri yiyen Cavs daha da geri dönemiyor.

Buna ek olarak takımdaki sabit şutörler Love haricinde çok kötü durumdalar. Korver, Smith, Shumpert hiç biri boş şutları normal sezondaki gibi sıkamıyorlar. Bu da Kyrie'nin verimini daha da düşürüyor. Çünkü Golden State onun deleceği kulvarlara yardım getirebiliyor. Bunlaradır ek olarak Thompson da kötü durumda.

Bu kadar oyuncu bir anda ritmini kaybedemez. Ben biraz psikolojik bir problem olarak görüyorum bunu. Ve bence Cavs evinde seriye ortak olacaktır. Hatta 3. Maçta Lebron'dan 45-50 sayılık triple double bekliyorum. Böyle bir performans Cavs'in güvenini yerine getirebilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Golden state'in Cidden gayet sağlam savunma yaptığını ve bunun da cavsın hücum etkinliğini düşürdüğünü görmek lazım. Durantın filan böyle savunma yapacağı aklıma gelmezdi. Sadece harika bir hücum takımı değiş gayette sağlam savunma takımı.

Golden state'in Cidden gayet sağlam savunma yaptığını ve bunun da cavsın hücum etkinliğini düşürdüğünü görmek lazım. Durantın filan böyle savunma yapacağı aklıma gelmezdi. Sadece harika bir hücum takımı değiş gayette sağlam savunma takımı.

Doğru GSW çok iyi savunma yapıyor. Bence bu sadece Irving'in formsuzluğunu açıklar. Çünkü diğer ceza şutörlerine Lebron bir şekilde boş şut hazırlıyor ama bu şutlar %50 ile bile kullanılamadı. Bu şutlar girdiği takdirde Cavs bu kadar kolay yenilmez hatta bence yener de GSW'yi.

Bu seviyede ki Gsw karşında malesef hiç şansı yok Cavs'ın .Jr Smith kafası basketbolda degil şuan ,Korver boş şutları bulamayınca hiç bir işlevi kalmadı ,deron rezalet durumda Thompson geçen yıllardaki ribaund üstünlüğünü kuramadı elde kaldı ekstra katkı alabileceğin Shumpert -Jefferson onlarda şut sokamıyor .Bunlar yetmezmiş gibi Durant-Curry sapıkça oynuyorlar .Cavs'ın maç kazanmasi için önce tempoyu düşürüp sonrada Lebron-İrving ikilisinden en 60-65 sayı gelmesini bekleyecekler, Shumpert ekstra olarak Durant veya Curry den birinin o maçlığina ritmini bozacak da Cavs kazanacak(Shumpert ilk 5 yerleşiyor 3.maçta ) .Son 3 yılın Mvp'leri aynı takımda ,Nba 'nin en iyi 3 savumacısından biri bu takımda ,yine en elit kısa savunmacılarından 2 si bu takımda ki birisi Nba nin en iyi 2-3 şutöründen biri bu takımda böyle bir takıma ne yapabilirsin ki .

4 saat sonra 3.maç var ve bu sefer Cavs'in sahasında.
GSW bu maçı da alırsa 3-0 olur ki bundan sonra geçen sene ki hatayi yapmayacak ve şampiyonluğu birakmayacaklardir.
Ama L.James bugün takımını seriye tutunduracaktır...

Yazık 47 dk takımı sürükledi James-irving son 1 dk yanlış şut seçimleri ile yazık çok yazık ... Şampiyon da olsan üstüne mvp de olsan herzaman korkak olarak anılacaksın KD35!!

3-0 artık iş bitti. Geçen seneki 1-3 50 yılda olacak bir olaydı.

Sağda solda gsw çok güçlü oldu NBA zevkini kaçırdı yorumları var kısmen haklı ama durant hariç diğer oyuncular bu organizasyonla büyüdü gökten zembille düşmedi. Yapacak bir şey yok bir süre bu dominasyonu izleriz gibi ama 16-0 bitmesin bir maç alsın lebron. 16-0 nedir ya.

Sadece yıldız sayısıyla başarının küçük görülmesi de ayrı bir saçmalık. Adamlar ilk primitif örnekleri daha hepi topu 12 yıl önce D'Antoni'nin Suns'ıyla görülen bir sistemi kusursuza yakına döktüler. Adamların orijin yıldızlarının (Curry, Klay, Green) hiçbiri ilk 5 seçimi bile değil, hatta şu an Lebron'dan sonra ligin en all around oyuncusu olarak söylenebilecek Green, 2. tur 35. sıra seçimi. Adam çok daha dandik bir draftta, Cedi'den daha geride seçildi öyle düşünün. Bu takım buralara gelirken 4 yıllık zahmetli bir gelişimden, 3-1'den şampiyonluk verecek serilerin psikolojik yoğunluğundan geçti. Durant sevilmeyebilir, takım itici de bulunabilir de bunca başarıyı sadece legal şartlar içinde yapılan ufak bir fırsat hırsızlığına bağlamak saçma geliyor bana. Adamlar öyle her yıldızın kaldırıp topu attığı bir isolation oyunu oynamıyorlar. Bundan çok daha komplike ve yıkıcı bir sistem üzerinde çalışıyorlar. Ve hala kusursuz hale getiremedikleri bu sistemde bile en yakın rakibin fersah fersah önündeler. Her zaman dediğim gibi, Avrupa'da bu sistemi çeyrek ölçüde sahaya dökebilecek ilk takım, kadro kalitesi uçmasa da diğer takımların ciddi anlamda önüne fırlayacak. Zaten sporun hiçbir gerekliğinini yerine getiremiyoruz, hiç yoktan şu sistemi aşılayabilecek bir adamla çalışsak diye düşünmüyorum dersem yalan olur.

Sadece yıldız sayısıyla başarının küçük görülmesi de ayrı bir saçmalık. Adamlar ilk primitif örnekleri daha hepi topu 12 yıl önce D'Antoni'nin Suns'ıyla görülen bir sistemi kusursuza yakına döktüler. Adamların orijin yıldızlarının (Curry, Klay, Green) hiçbiri ilk 5 seçimi bile değil, hatta şu an Lebron'dan sonra ligin en all around oyuncusu olarak söylenebilecek Green, 2. tur 35. sıra seçimi. Adam çok daha dandik bir draftta, Cedi'den daha geride seçildi öyle düşünün. Bu takım buralara gelirken 4 yıllık zahmetli bir gelişimden, 3-1'den şampiyonluk verecek serilerin psikolojik yoğunluğundan geçti. Durant sevilmeyebilir, takım itici de bulunabilir de bunca başarıyı sadece legal şartlar içinde yapılan ufak bir fırsat hırsızlığına bağlamak saçma geliyor bana. Adamlar öyle her yıldızın kaldırıp topu attığı bir isolation oyunu oynamıyorlar. Bundan çok daha komplike ve yıkıcı bir sistem üzerinde çalışıyorlar. Ve hala kusursuz hale getiremedikleri bu sistemde bile en yakın rakibin fersah fersah önündeler. Her zaman dediğim gibi, Avrupa'da bu sistemi çeyrek ölçüde sahaya dökebilecek ilk takım, kadro kalitesi uçmasa da diğer takımların ciddi anlamda önüne fırlayacak. Zaten sporun hiçbir gerekliğinini yerine getiremiyoruz, hiç yoktan şu sistemi aşılayabilecek bir adamla çalışsak diye düşünmüyorum dersem yalan olur.
Bana ithafen söylediysen küçük görmeyi yanlış anlamışsın.Ben Gsw'ye büyük saygi duyuyorum adamlar tarihi yeniden yazdılar sende yazmışın zaten beklenilenin çok üstünde gelistiklerini ayrıca Livingston o sakatlıktan sonra böyle katkı vermesi ,Iggy nin yıldızken altıncı adam olması falan kitap yazsalar yeridir .Durant ı almalarınada hiçbir lafım yok kim istemez ki durantı alabiliyorsan alacaksın bu kadar basit.Benim tek derdim Durantın sporcu karakteri ,geçen playofflarda yıl durantın vasatın altı oyuna a rağmen 3-1 yapmışken oklahama serinin 6.maçında resmen takımı sabote edip maçı kaybettiren Durantın kendisini pataklayan takıma gecmesi olcak iş değil benim tek eleştirim durantın karakterine.