Nice Yıllara Onur Yavuz...

Nice nice mutlu,huzurlu,sevdikelrinde geçireceğin Boğaz Köprüsünden GS bayraklarnın inmayacaği bol bol sohbetlerimize devam edeceğimiz yıllara Onur Abi.

Doğum günün kutlu olsun.

Can yine dalga geçecek ama ben yine de tek tek yanıt vermeyi tercih edeyim. : )

Erdal Avcı' Alıntı:
Forumun en cana yakın kişilerinden Onur Yavuz abimin doğumgünü kutlu olsun.Yeni yaşında üyelere daha az ceza verip, daha az konu kilitlemen dileğiyle...
Teşekkür ederim Erdal. Umarım yeni yaşımda hiçbir iletiye müdahale etmek zorunda kalmam. : )

Can Bulubay' Alıntı:
valla "höyyt kim bu başlığı benden önce açan kendinibilmez" diye dalıyordum ki ..t oldum :D

bildik tırt kelimelere sığdıramam ben kendisini..

bu şerefsiz hayata fazladır Onur Yavuz..
Ne desem ki; bir ben var benden uzakta?

Kaan Çağdur' Alıntı:
doğum günün kutlu olsun Onur abi :)
Teşekkür ederim Kaan.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Mutlu yıllar Onur abi :)
Teşekkür ederim Kerem.

Uğur GÜVEN' Alıntı:
Ben açıcaktım konuyu tabiki netin azizliğine uğradığım için 2 saattir giremiyorum facede görmüştüm yazıcaktım saatini bekleyelim dedim neyse uzun lafın kısası

Doğum günün kutlu olsun Onur abi :) Nice sarı kırmızılı,mutlu ve sağlıklı yıllara...
Teşekkür ederim Uğur. Türk Telekom neden şampiyon olamıyor yıllardır, sebebi iletinde gizli. : )

Okan BAKIR' Alıntı:
İyi ki doğdun Onur ABİ :)
Teşekkürler Okan.

Mustafa Yanar' Alıntı:
İyi ki doğdun Onur Abi ,nice senelere.
Teşekkürler Mustafa.

Alen Hekimbas' Alıntı:
Günler ne çabuk geçiyor değil mi.. Daha 30'una girişin dün gibi kutlama mesajları falan yazıyorduk..

Mutlu yıllar Onur abi..
Haklısın Alen, şöyle bir geriye baktığında, zamanın ne çabuk geçtiğini anlıyor insan. Teşekkürler?

Emre Doğan' Alıntı:
Msnde fena tongaya düştün Onur abi :

Ben: Sevdiklerinle beraber nice sarı-lacivert yıllara abi

Onur abi : Hep beraber diyelim :) :) :) :)

Ajan mısın abi yoksa :) :)
Emre, öyle bir anda yazdın ki? Cümlenin başına bakarak yanıt verdik? : )

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Nice yıllara abi...
Teşekkürler Gazanfer.

Onur BALCI' Alıntı:
Abi demek için illa aynı karından olmak gerekmiyormuş, bunu öğrendim onun sayesinde.

İyi ki seni tanımışım, iyi ki varsın.

Mutlu yıllar...

İçtenlik, tanımak.
İyi ki düşündüğümün aksine Muğlalı değilmişsin. : ) Öyle olsa seninle görüşebilmek için 100´lerce km yol eskitmek gerekirdi. Gerçi sen değil 100, 1.000 km yol gelmeye bile değersin.

Tolga Kaplan' Alıntı:
Nice mutlu yıllara Onur abi.
Teşekkürler Tolga.

Murat İNAL' Alıntı:
Sevgiler, saygılar.
Teşekkürler üstad.

Erdal Can İçelli' Alıntı:
SeviyoruK seni ekmegi tuza banıp,banıp yer gibi Onur Yavuz

Abim iyiki dogmuşsun nice mutlu yıllara

umarım bu yaşında istifa edersin :)
Teşekkürler Erdal. Gün gelecek ?Akın Akın? geleceğiz Adana´ya?

A.Çağlar TORUN' Alıntı:
Mutlu yıllar Onur abi, sevdiklerinle birlikte nice yıllara.
Teşekkür ederim Çağlar.

Nilay KIZILOK' Alıntı:
Onurcum nice yıllara canım. 7 yıl olmus tanısalı. Umarım yeni yasında diledigin hersey gerceklesir. Yeni yasında Erkek takımımız Eurocup'ı alır insallah. Nice senelere sampiyon olursak, kısmetse son hafta Ankaradayız. Bu da benden sana bir hediye olsun buyur. =)
Teşekkür ederim Nilay. Umarım dileklerin hepsi gerçekleşir ve hepimiz mutluluktan sarhoş olduğumuz bir sezonu geride bırakırız.

Morientes için ayrıca teşekkürler. Paris´te hava alanına kadar gelip uçağa binmedi ama bir gün uçağa da bindirip sarı-kırmızı için attıracağız imzayı. : )

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
Nice yıllara abi.
Teşekkürler Sarp.

Özlem Nokta' Alıntı:
Teşekkürler Özlem Hanım.

Burak Barut' Alıntı:
Seni kendimden çok seviyorum, doğum gününü kutluyor ve final için evden çıkıyorum : )

Benim hiç abim olmamıştı seni tanıyana kadar, aramızda kan bağı olmasa da en içten şekilde sana abim diyorum, iyi varsın abi iyi ki...
Karadeniz´in hırçın dalgaları gibisin, ama o diyarlara da bu yakışıyor. Can´a dediğim gibi; bir ben var benden uzakta?

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Bak sen hele Onur abinin doğum günüymüş, nice mutlu senelere abicim, yeni yaşında her şey dilediğin gibi olur umarım.
Teşekkürler Şamil. Yalnız keşke Türkiye dahilindeki dileklerin diye sınırlama getirseydin, her dileğim gerçekleşirse üzülürsün. : ) Messi, Messi , Messi? Futbolun altın çocuğu yine harikalar yaratıyor ve takımının 5. kendisinin 3. golünü Real Madrid ağlarına gönderiyor. : )

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Doğum günün kutlu olsun Onur Abim...

Varlığı ile herkese az-çok bir şeyler katan güzel insana; sağlıklı, mutlu, sarı-kırmızı ve be bizimle birlikte nice yıllar dilerim...
Teşekkür ederim Uğur. Olumlu anlamda bir şeyler katıyorsam ne mutlu bana, çünkü ben de çok şey öğrendim burada.

Mehmet Tuncer' Alıntı:
Onur abi iyiki varsın iyiki doğmuşsun da iyiki tanışmışız .
Seni tanımak çok büyük bir onur :)
Hayatın boyunca güzel bir yaşantın olur inşallah herşey gönlünce olur
Nice mutlu yıllara Onur abim :)
Teşekkür ederim Mehmet. Umarım bir gün yüzyüze de tanışırız.

Hüseyin Karaçil' Alıntı:
Doğum günü kutlu olsun Onur Abi...Umarım yeni yaşın mutluluk ve sağlık getirir.
Teşekkür ederim Gavurdağlı. : )

Burak Ceyhan' Alıntı:
Doğum günün kutlu olsun abim, her yönüyle örnek alınacak bir büyüğümüzsün. Gönül isterdi böyle bir günü birlikte kutlayalım ama o günleri de göreceğiz.Herşeyin gönlünce olmasını dilerim, hayatta negatif olan herşey senden uzak kalsın. Seninle tanışmak bir şeref,bir onurdur. Bunu yaşamayanlar,umarım yaşarlar, yoksa yazık derim şu kısa ömrüne Onur Yavuz'u tanımadan gitmiş diye üzülürüm...

Doğum günün kutlu olsun Onur abim, nice mutlu,sağlık başarılarla dolu senelere hep birlikte büyük insan.
Teşekkür ederim Burak, hem güzel sözlerin hem de şiir için. Umarım tüm erkekler Ayten´lerini, bütün kadınlar da Ümit´lerini bulur hayatlarının bir döneminde.

Canberk Işcan' Alıntı:
Doğum günün kutlu olsun Onur Abi.
İnşallah yeni yaşında sevdiklerinle mutlu günler geçirisin.
Teşekkür ederim Canberk.

Barış Şişman' Alıntı:
Yazacağım herşeyi yazmış arkadaşlar, herkes gibi bende seni "abi" yerine koydum.. Ne mutlu bana ki seninle yüz yüze görüşüp, sohbet ettim..

Doğum günün kutlu olsun be abi, nice senelere..
Teşekkür ederim Barış, sağ ol.

Yiğit Pazar' Alıntı:
Onur abi; sana yeni yaşında sağlık, mutluluk, başarı diliyorum. Doğum günün kutlu olsun.
Teşekkür ederim Yiğit.

Ferhat Yeşiltaş' Alıntı:
Doğum gününüz kutlu olsun Onur Bey, yeni yaşınızla birlikte sağlıklı ve mutlu bir ömür dilerim..
Teşekkür ederim Ferhat Bey. Hayata baktığımız pencerelerin renkleri farklı da olsa, değişik pencereden bakan makul insanları tanımak ne güzel.

Ali Erdem Güntepe' Alıntı:
Doğum günün kutlu olsun Onur Abi. Yeni yaşında tüm dilediklerin gerçekleşir inşallah. :)
Teşekkür ederim Erdem.

Alperen Kaplan' Alıntı:
Daha fazla birlikte olabileceğimiz bir sene yaşaman dileğiyle abi.. :)
Teşekkürler Alperen. Kazanırsan demiyorum, tercih edersen Ankara´yı? : )

Ş.Saadet Ünal' Alıntı:
Gsbasket ailesi olarak yeni yaşında Onur abimizi aşık görmek isteriz.. :p

İyi ki varsın Onur abim ve iyi ki bizimlesin..
Teşekkür ederim Saadet. Aşık olabilir miyim, zor ama? : )

Berk Tuna Tertipli' Alıntı:
mutlu yıllar Onur abicim..
Teşekkür ederim Berk.

Yılmaz Yıldırım' Alıntı:
Nice mutlu yıllara...
Teşekkür ederim Yılmaz.

Berkan Karadurmuş' Alıntı:
Abicim, doğum günü kutlu olsun. Burak Abi çok güzel söylemiş. ''Seni kendimden çok seviyorum.'' Nice mutlu senelere...
Teşekkür ederim Berkan. ?Tanrı bize akrabalarımızı verdi, çok şükür dostlarımızı kendimiz seçebiliyoruz? sözünün istisnalarından birisin benim hayatımda.

EsraUzun' Alıntı:
Doğum günün kutlu olsun,beklentilerin dahilinde bir yaş geçirmeni temenni ediyorum.
Teşekkür ederim Cumhuriyet Öğretmeni.

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
Nice Mutlu Yıllara.
Teşekkür ederim Mustafa Bey.

Bağdat KAYNAK' Alıntı:
Teşekkür ederim Bağdat Hanım.

Merve Durgut' Alıntı:
Nice mutlu senelere =)
Teşekkür ederim Merve.

Sefa Kadakal' Alıntı:
Yeni yaşında her branşda şampiyonluklar görmen dileğiyle,İyi Seneler...
Teşekkür ederim Sefa.

Sühan Cem' Alıntı:
Yeni yaşının keyifini çıkarman ve istediğin gibi geçmesi dileğiyle..
Teşekkür ederim Sühan Bey. (Siz ısrarla bu sıfatları kullanmak istemiyorsunuz ama alışkanlıkları değiştirmek zor.)

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
Nice nice mutlu,huzurlu,sevdikelrinde geçireceğin Boğaz Köprüsünden GS bayraklarnın inmayacaği bol bol sohbetlerimize devam edeceğimiz yıllara Onur Abi.

Doğum günün kutlu olsun.
Teşekkür ederim Doğan. Boğaz Köprüsünde bayrağımızı bir de basketbol şampiyonluğu için dalgalandırdığımız günleri görsek?

Eren Aydın' Alıntı:
Nice mutlu ve beraber senelere Onur Abi...
Teşekkür ederim Eren.

Belki burayı okumuyor, belki de okuyor adının geçtiği her yeri? Ben de bu vesileyle Vatan Haini´nin doğum gününü kutlayım. Umarım ben de vatanım için iz bırakacak şeyler yapabilirim zaman içerisinde.

Bu yazıyı okumadan önce..
Hayatın bir ayna olduğunu düsün..

Doğduğundan beri aynanın karşısından hep aynaya baktın ama küçükken aynayı tanımıyordun henüz.. Büyüdükçe aynaya bakmakla birlikte; onun, senin yüzüne yansıttıklarını da görmeyi öğrendin.. Hep birileri oldu arkanda ve hep sen vardın karşında.. " Kendi kendimizle, yarışmadayız gülüm.." dediği gibi Nazım Hikmet 'in , sen de hep kendinle boy ölçüştün aynana bakarak..

Kimi gün çok sevdin aynadaki görüntüyü, kimi gün nefret ettin.. Ama ne olursa olsun hep aynanın karşısındaydın, ona bakmaktan vazgeçmeyi istediğin anlarda bile.. Aynada yansıyan yüzler değişti zamanla, sen de değiştin çünkü..

Ama ayna hep sırdı ve gelecek günler hangi yüzleri yansıtacak, bilinmezdi.. Oysa geçmişteki izler birer birer yer etmişti aynana.. Sen baktıkça bu günü değil, geçmişini de görmeyi öğrendin giderek.. Ama bazı yüzler hep aynı yerdeydi; en özel, en güzel köşelerde..

Buralara da sen yerleştirmiştin onları; çünkü, o senin aynandı ve ancak senin sevgini, inancını, yüreğini kazanana yer vardı aynanda.. Sonra..

Bir gün geldi, sen aynandaki görüntünün seni geçmeye başladığını fark ettin.. Oysa ki o, yalnızca bir görüntüydü ve Gerçek Sen o siluet karşısında iyice küçülmüştün.. Bunu kabullenemezdin; çünkü hayatı geriden takip etmek sana göre değildi.. Yetişmek istedin, yapamadın..

Çünkü ayna, birinin seni tuttuğunu yansıtıyordu yüzüne.. Görüntünün seni geçtiği her saniye aynandaki o en özel, en güzel yüz silinmeye başlıyordu.. Öyle bir an geldi ki; sen, o en güzel yüzün görüntüsünü tanıyamaz oldun.. Sanki artık yok gibiydi..

Yine bir gün; o en özel yüzün silindiğini gördün.. Evet, tamamdı artık, kendi görüntüne yetişebilirdin.. Ama.. Bir anda büyük, korkunç bir ses duydun..

Aynan paramparça olmuştu..

Anıların, aynana yerleştirdiğin tüm o görüntüler ve sen.. Dağılmıştınız dört bir yana.. Kırık dökük bir geçmiş vardı karşında.. O yüzdü bunları yapan; oysa sendin o yüzü aynandan çıkaran.. Ağlamaya başladın.. Herkes o yüzün aynandan silinmesine ağladığını sandı ama aslında seni ağlatan aynanın bir sürü parçaya ayrılmasıydı.. Çünkü o parçalar anılarının her köşesine öyle bir dağılmışlardı ki; sen bir daha asla onları toplayamayacağını, aynanın hep böyle kalacağını düşünüyor ve hüzünleniyordun..

Şimdi aynanın sonu..

Sen ne kadar ağlasan da anılarının sadece bir kısmını bir araya getirecek, aynanın sadece bir bölümünü yeniden yapabileceksin.. Ama sakın unutma; senin toplayamadığın parçalar, o yüze ait olan anılar ve aynanda hep bu parçalar boşluk kalacak. Bu da seni kendi görüntüne eriştirecek olan bir merdiven. Oralara basarak kendine yetişeceksin.. Sonra yine, yeni yüzler girecek aynana..

Sen, kendinle bir olacaksın, yeni En Özel yüzün olacak, belki hiç silinmeyecek ve sen de asla kendinden geri kalmayacaksın.. Belki yeniden,yeniden kırılacak aynan ama artık biliyorsun parçaları birleştirmeyi ve yok olan anılarından, umutlarından güç alarak daha da yukarılara çıkacaksın.. Şimdi mi? Uzun bir süre daha için acıyacak; çünkü ne kadar temizlersen temizle hep bir parça anı yüreğine batacak.. Ama öyle bir gün de gelecek ki artık bu anılar içini acıtmayacak; çünkü zaman, onları yüreğinden alıp götürecek, ufacık bir parça dahi bırakmadan..

Bir de.. En özel olmasalar da aynanda her zaman gördüğün yüzleri kaybedeceksin korkusunu yaşama sakın.. Ne kadar kırılırsa kırılsın aynan onları hep orada bulacaksın.. Zaten sen yerleştirmiştin o yüzleri ama bazıları da aynanla birlikte geldi sana; annen gibi, baban gibi, kardeşlerin gibi..

Ve ben.. Aynanda nerede olduğumu henüz bilmiyorum.. Ama baktığında görebileceğin kadar yakınındaysam da, çok uzaklarda minicik bir noktaysam da hiç fark etmez.. Yine de, ne olursa olsun aynanın kırılışlarına yenilmeden ben hep orada olacağım..

- Sen beni aynandan silmediğin sürece..

Unutma; ayna senin elinde..

Gülümsemen eksilmesin yüzünden, Nice güzel yaşlara !..

Kerem Porazan' Alıntı:
...
Ve ben.. Aynanda nerede olduğumu henüz bilmiyorum.. Ama baktığında görebileceğin kadar yakınındaysam da, çok uzaklarda minicik bir noktaysam da hiç fark etmez.. Yine de, ne olursa olsun aynanın kırılışlarına yenilmeden ben hep orada olacağım..

- Sen beni aynandan silmediğin sürece.....
Yaklaşık on sene önce bir yolculuğa çıktım sarı-kırmızı dünyamda. Anadolu´nun güzel kentlerinin yanı sıra Türkiye´nin en büyük limanlarına da uğradım bu süre içerisinde? Kah İstanbul´daydım, kah İskenderun´da, kah İzmir´de?

Dostluğu deniz taşlarına benzeten biri olarak, toplamaya başladım deniz taşlarını bu limanlardan. Gün geldi, özenerek topladığımı düşündüğüm deniz taşları yük olmaya başladı omzumda. Atmaya başladım teker teker... Kimini Boğaz´ın sularına bıraktım, kimini İzmir´in derin sularına, kimini Anadolu´nun eşsiz topraklarına. Baktım ki, İskenderun sahilinden aldığım deniz taşlarından birini atmaya kıyamıyorum, atmaya kıyamamak bir yana dalgınlığıma gelip elimden düşmesin diye sıkıca tutuyorum.

Dostlar, sular, deniz taşları derken Can Yücel´in ?Dostlar Irmak Gibidir? şiirinden bir bölüm geliyor aklıma;

?İnsanlar vardır; berrak, pırıl pırıl bir deniz.
Boşa gitmez ne kadar güvenseniz.
Dibini görürsünüz her şey meydanda.
Korkmadan dalarsınız, sizi sarar bir anda.
İçi dışı birdir çekinme ondan.
Her sözü içtendir, her davranışı candan... ?

Kaan Can Garip' Alıntı:
Hiç konuşamıyoruz bu aralar ama durumları az çok tahmin edebiliyorsun, abi. Nice mutlu yıllara. Herşey gönlüce olsun.
Teşekkür ederim Kaan. Gün gelir, bugünlerin de acısını çıkarırcasına uzun uzun sohbet ederiz.

Anıl Mehmet Yıldırım' Alıntı:
Sevgili abim benim durumlarımı biliyorsun. İyiki doğdun abi sende olmasan bu foruma adepte olabilir miydim bilemiyorum. Yeni yaşında herşey gönlünce olsun.
Teşekkür ederim Mehmet Anıl. Seni tanımak, seninle tanışmak benim açımdan da değerli.

Tanışalı uzun yıllar olmadı ama geçmiş yılların açığını hızla kapatıyoruz be Yunus.

Öğrenmenin yaşı yok, herkes birbirinden bir şeyler öğreniyor. Yeter ki karşındaki boş olmasın.

Onur Abi öncelikle kusura bakma.Uzun zamandır giremiyordum nete.

İyi ki doğdun Onur Abi.

Ailen ve sevdiklerinle sağlıklı , mutlu nice yıllar görmen dileğiyle...

Doğum Günün Kutlu Olsun Onur Yavuz !

gsbasket.org deyince Ankara deyince hatta abi deyince aklıma gelen ilk sevilesi güzel insanın doğum günü bugün. Yeri geldiği zaman sırdaş yeri geldiği zaman abi yeri geldiği zaman arkadaş yeri geldiği zaman dert ortağı. Bu forumu sevmemi ve burada ki güzel insanlarla tanışmama vesile olan abim, doğum günün kutlu olsun.

Nice mutlu yıllara Onur abim.Abimiz olmanın bize verdiği huzur ve değer asla eksik olmasın...

Teşekkürler Erdal. Beraber yaş´lanalım...

gsbasket.org deyince Ankara deyince hatta abi deyince aklıma gelen ilk sevilesi güzel insanın doğum günü bugün. Yeri geldiği zaman sırdaş yeri geldiği zaman abi yeri geldiği zaman arkadaş yeri geldiği zaman dert ortağı. Bu forumu sevmemi ve burada ki güzel insanlarla tanışmama vesile olan abim, doğum günün kutlu olsun.

Foruma böylesi iyi, değerli genç bir kardeş kazandırabildiysek, ve bunda katkımız olduysa ne mutlu. Teşekkürler Mehmet Anıl.

Canım benim yaş 35 yolun yarısı :) Sevgiler ...
"Dante gibi ortasındayız ömrün" demiş şair ama pek de ortası olmamış. Umarım bizler için ortası olur Arda. : )

Teşekkürler...

Onur Doğum Günün Kutlu Olsun Kardeşim. Biraz geç gördüm bu yüzden hafif gecikme var affedersin artık :)

Gecikmenin ne önem var ki... Teşekkürler Sühan.