Oktay Mahmuti

Az önce NTV Spor'da verilen son dakika haberine göre Oktay Mahmuti ile her konuda anlaşıldı.Zaten sabahtan beri de beklenen bir gelişmeydi.Hayırlısı olsun.

Re: Yeni Coach'ımız Oktay Mahmuti

Hayırlı olsun. İyi bir hocayı bünyemize kattık. Tecrübesi oldukça fazla. Bu sene Avrupa kupalarına katılacağımız da kesin gibi o zaman:)

Hayırlı olsun.

Ergin Ataman yerine çoğu kişi tercih ederdi sanırım Oktay Mahmuti'yi.

Şimdi yapılması gereken Cem Akdağ'a da kırılmayacağı önemli bir görev vermek, tüm şubenin başına geçmesi gibi. Hem erkek basketboluna hem bayan basketboluna yakın olduğu için bu görevi başarıyla yürütebilir.

Oktay Mahmuti ile yerli oyuncu transferinde de önemli bir adım attık bana göre. Teklifi kabul ettiğine göre iyi şeyler vaad edilmiş olmalı.

Hayırlı olsun tekrardan.

Bu sezon bize inanılmazı başarmamızda yardımcı olan, bu takıma çok büyük emek veren değerli hocamız Cem Akdağ'a sonsuz teşekkür ediyoruz.

Oktay Mahmudi'nin başında olduğu takım her zaman şampiyonluğun en büyük adaylarından biridir. O sebeple bu hamlemiz bu sezon büyük düşündüğümüzün kanıtıdır. Rancik'ten sonra çok güzel bir haber oldu. Hadi bakalım hayırlı uğurlu olsun Galatasaray'ımıza ! ! !

Oktay Mahmudi gelsin ama Cem Akdağ gitmesin hiçbiryere,bir sürü profesyonel insan eksiği var basketbol şubesinde,o bizim başımızın tacıdır.

Hayırlı olsun.
Yönetim bu hamlesiyle niyetin ciddi olduğunu gösterdi bence. Yerli transferinde de umarım güzel gelişmeler yaşarız.

Re: Yeni Antrenörümüz Oktay Mahmuti

Umutsuzluğa düşmemek lazım. Neden şuana kadar transfer yapılmadığı da belli oldu. Şimdi Oktay Mahmudi'nin isteğine göre transfer çalışmaları başlar. Efes-Fb Ülker serisi de bitmek üzere.

Cem Akdağ'a ona yakışır bir görev verildiği takdirde çok iyi transfer gerçekten.

Bazı teminatlar aldığı kesin , ilgili arkadaşlar bir şeyler karalar illaki de piyasası olan bir hoca olarak sınırlı bir bütçe sunsaydık teklifi kabul etmezdi herhalde..

Evren'in ayrılışının sebebini şubeyi yönetlerin vizyonsuzluğu olarak düşünmüştüm ama Efes ve T.Telekom'un içinde bulundukları kaos ortamı bu takımlardan yapılabilecek transferlerin işareti gibi. Bu nedenle teklifi kabul etmiş olabilir Oktay Mahmuti..

Cem Akdağın kalması gerektiğini sebepleriyle birlikte defalarca yazdık..Cem Akdağın son yılların en iyi basketbolunu oynattığını beni yıllar sonra ilk defa bu kadar heyecanlandıran bir takım gördüğümü söyledim ve her seferinde de bu takım herşeyi hakediyor diye ekledim..Evet bu takım her şeyi hakediyor..Cem Akdağ her şeyi hakediyor..

Cem Akdağ ile yollar ayrılması durumunda ise yerine geçerse üzülmeyeceğim 3 isim söylemiştim.
1.Oktay Mahmuti
2.Erman Kunter
3.Yücel Platin
demiştim kendimce..
Oktay mahmutinin gelişi bir numaralı Ergin Ataman muhalifi olarak beni oldukça sevindirdi..Cem Akdağa da kulüpta aktif bir görev verilmelidir.Cem Akdağ şube başkanı olsun mesela..O bizim vitrinimizde dursun bize yaşattıklarıyla tribünden Galatasaray sorumlusu olarak devam etsin.Altyapı olmasın ama vitrin bir görev verilsin veya teknik Danışman olarak devam etsin.

Haber büyük olasılık doğru ancak resmi bir açıklama yok şuanda.Gelsin öyle devam edelim.

Oktay Mahmuti Galatasaray?da

Galatasaray Cafe Crown Basketbol Takımı antrenörlüğüne Oktay Mahmuti getirilmiştir. Kendisine yeni görevinde başarılar dileriz.

Bilgi: Oktay Mahmuti

Makedonya Cumhuriyeti?nin başkenti Üsküp?te 6 Mart 1968 günü dünyaya gelen Oktay Mahmuti, antrenörlük kariyerinin büyük bir bölümünü Efes Pilsen takımında geçirdi. Eczacıbaşı?nın altyapı kategorilerinde çalıştıktan sonra 1992-93 sezonunda Efes Pilsen?e yardımcı antrenör olarak gelen Mahmuti, 1999 yılına dek Aydın Örs?ün yardımcılığı görevini üstlendi. Kasım 1999?da ise kısa süre baş antrenör olarak sahaya çıktı. Aydın Örs ile beraber geçen dönemde Efes Pilsen ile Avrupa Kulüpler Kupası?nda bir defa yarı final (1995) gören başarılı antrenör, Avrupa Ligi?nde de üç kez (1997-98-99) çeyrek final aşamasına geldi. Mahmuti, ayrıca 1996 senesinde Koraç Kupası?nda mutlu sona ulaşan Efes Pilsen?in teknik heyetinde yer alan isimlerden biriydi.

1999-2000 sezonunda Ergin Ataman?ın yardımcılığını yapan Oktay Mahmuti?nin Efes Pilsen?deki baş antrenörlük kariyeri, 2000-01 sezonunda başladı. O sezon Suproleague?de mücadele eden Efes Pilsen, ilk turda Maccabi Tel-Aviv?in ardından ikinci sırayı elde ettikten sonra Rytas Vilnius ve KK Split takımlarını eleyerek Dörtlü Final?e kaldı. Ancak Efes Pilsen, Yarı Final?de Panathinaikos?a 74-66 mağlup oldu. Ve üçüncülük-dördüncülük maçında CSKA Moskova?yı 91-85 yenerek Avrupa Üçüncüsü olmayı bildi. Oktay Mahmuti?nin başarılı kariyeri, devam eden sezonlarda da sürdü. Efes Pilsen?de üst üste dört sezon (2001-02, 2002-03, 2003-04, 2004-05) lig şampiyonu olan Mahmuti, 2001, 2002, 2006 ve 2007 yıllarında da Türkiye Kupası?nı kazanan ekibin başında yer aldı.

Efes Pilsen ile 2006-07 sezonu sonunda yolları ayrılan antrenör, Kasım 2007?de İtalya?nın Benetton Treviso takımına transfer oldu. İtalyan takımı ile ilk yılında 13 galibiyet alan Mahmuti, kendisinden önceki kötü derece nedeniyle Benetton?u playoff aşamasına taşıyamadı. 2007-08 sezonunda ULEB Cup?ta mücadele eden İtalya temsilcisi, grubunu lider tamamlamasına karşın bir üst turda Sırbistan takımı Kızılyıldız?a elenmekten kurtulamadı. Oktay Mahmuti?nin ikinci sezonu ise oldukça başarılı geçti. Benetton, Mahmuti ile birlikte normal sezonda oynadığı 30 maçın 18?ini kazanarak ligi Montepaschi Siena, Lottomatica Roma ve BancaTercas Teramo?nun ardından üçüncü sırada bitirdi. Mahmuti de Eurocup?taki başarılı performansı sonucunda ??Yılın Antrenörü?? seçilmeyi başardı. Torino?daki Sekizli Final öncesinde ödülünü alan Mahmuti?nin takımı, daha sonra turnuvanın şampiyonu olacak Lietuvas Rytas?a 85-79 yenilerek Dörtlü Final?e çıkamadı.

Galatasaray Cafe Crown?un geçtiğimiz günlerde iki yıllık sözleşme yenilediği Radoslav Rancik, 2008-09 sezonunu Oktay Mahmuti ile Benetton?da geçirmişti.

Galatasaray.org

Hayırlı olsun,

Gerçekten çok sevindim bu habere.Oktay Mahmudi, benim her zaman beğenerek takip ettiğim koçlardan biriyidi.Kariyeri ,gittiği takımlara kazandırdıkları ortada.

Cem Akdağ'ada şube içinde güzel bir pozisyon ayarlanırsa yemede yanında yat olur.

Hayırlı olsun.

Ergin Ataman beklerken ters köşe olduk Oktay Mahmuti geldi. ;)

Cem Hoca affet bizi :roll:

Kaan Çağdur' Alıntı:
Benetton, Mahmuti ile birlikte normal sezonda oynadığı 30 maçın 18?ini kazanarak ligi Montepaschi Siena, Lottomatica Roma ve BancaTercas Teramo?nun ardından üçüncü sırada bitirdi.
Galatasaray.org

3 takımın arkasında 3. olmak ilginç doğrusu