Ömer Uğurata

Kendisi haliyle görev almak isterdi ama takımın düzelmesi onun boyunu aşardı. Elinden geleni yaptı olmadı. Yolu açık olsun.

Sence gerçekten elinden geleni mi yaptı, yoksa koltuğu tutmak için günlük performanslara mı kaçtı? Günlük performans için olanı gene anlarım ama elinden gelen buysa hakikaten hiçbir zaman A takım çalıştıramaz gibi.

Sence gerçekten elinden geleni mi yaptı, yoksa koltuğu tutmak için günlük performanslara mı kaçtı? Günlük performans için olanı gene anlarım ama elinden gelen buysa hakikaten hiçbir zaman A takım çalıştıramaz gibi.

Altyapıdan beri beğendiğim bir koç değil. Koçluğa dair muhteşem hedefleri de olduğunu sanmıyorum ama kim olsa kendisi için gelebilecek en ideal şansı kaçırmaz. Ben yadırgamıyorum o yüzden. Yanlışına anlık tepki veririm tabi ki ama günün sonunda kendisi bir tercih değildi sonuçta. Bi beklentim yoktu zaten o yüzden hayal kırıklığı bir nokta yok benim adıma.

Galatasaray çapında bir kulüp için ideal bir koç olmamakla birlikte, Ertuğrul Erdoğan'ın ayrılışından sonra takımın başında kendisi kalsaydı Galatasaray bugün itibariyle en az iki galibiyet daha fazla almış olurdu.

Galatasaray çapında bir kulüp için ideal bir koç olmamakla birlikte, Ertuğrul Erdoğan'ın ayrılışından sonra takımın başında kendisi kalsaydı Galatasaray bugün itibariyle şampiyonluk potasında olurdu.

Sırf şu oyuncu kadrosun bir araya getirmekteki katkıları sebebiyle bile nefret edilecek insan. Kalmış olsaydı aldığımız galibiyetleri de alamazdık.

Galatasaray çapında bir kulüp için ideal bir koç olmamakla birlikte, Ertuğrul Erdoğan'ın ayrılışından sonra takımın başında kendisi kalsaydı Galatasaray bugün itibariyle hiç galibiyet alalamıştık.

Galatasaray çapında bir kulüp için ideal bir koç olmamakla birlikte, Ertuğrul Erdoğan'ın ayrılışından sonra takımın başında kendisi kalsaydı Galatasaray bugün itibariyle en az iki galibiyet daha fazla almış olurdu.
Kazandığımız üç maçı bile kazanacağımızın garantisi yoktu. Çok talihsiz yorumlar bunlar.

Saygılar.

Kazandığımız üç maçı bile kazanacağımızın garantisi yoktu. Çok talihsiz yorumlar bunlar.

Saygılar.

Talihsizlik, sizin desteklediğiniz fikirlerin takımı küme düşürme noktasına getirmiş olması olmasın?

Uğurata ile çıkılan maç sayısı alınan galibiyet oranı, Memnun'un çıktığı maç sayısı aldığı galibiyet oranından daha iyi.

Uğurata ile oynanan maçlarda takım hiç değilse belli bir agresiflik ve savunma gösteriyordu.
Şu an lise takımları gibi kaldır attan başka bir şey oynamıyor Galatasaray...

Talihsizlik, sizin desteklediğiniz fikirlerin takımı küme düşürme noktasına getirmiş olması olmasın?

Uğurata ile çıkılan maç sayısı alınan galibiyet oranı, Memnun'un çıktığı maç sayısı aldığı galibiyet oranından daha iyi.

Uğurata ile oynanan maçlarda takım hiç değilse belli bir agresiflik ve savunma gösteriyordu.
Şu an lise takımları gibi kaldır attan başka bir şey oynamıyor Galatasaray...
Savunma gösteriyormuşuz :D

Uğurata zamanında 100 üzerinden 40 puanlık savunma ve agresiflik vardı, şimdi 100 üzerinden 20 puanlık agresiflik ve savunma yok.

İstediğiniz kişiyi, istediğiniz kadar savunun, istediğiniz kadar görmek istemeyin; olan şey Galatasaray erkek basketbol takımının hiç olmadığı kadar kötü bir duruma düşmesidir.

En başta dediğim gibi, Ömer Uğurata bu kulübün baş koçu olacak seviyede olmamakla birlikte, şu an ki koç Ekrem Memnun'dan daha ümit verici bir oyun oynatıyordu.

Ekrem Memnun'u yüz yüze tanıdığı için, şu durumda bile kişisel ilişkisine dayanıp kendisini savunan varsa Galatasaray'a zarar veriyor.
Yok, duygusal olarak kadın takımıyla yaptığı başarılara dayanılarak savunuluyorsa o da erkek takımına zarar veriyor.

Bana kalsa Ergin Ataman sonrası iyi bir yabancı koçla anlaşılmalıydı ve böyle bir vizyon ortaya konmalıydı ancak, şube çok içine kapalı. Yetiştiricilik de yok...

Euroleague seviyesinden, Eurocup şampiyonluğu noktasından bu kadar aşağı gidiş sürpriz değil...